» »

Najvišji hrib z avtom

Najvišji hrib z avtom

simnov ::

Kateri je je najvišji hrib kjer se pride tudi z avtom po asfaltirani cesti?

user-pass ::

Mangrtsko sedlo.

hammock ::

user-pass je izjavil:

Mangrtsko sedlo.

Predlagam med tednom (pa med sezono seveda, ne zdaj ko je sneg gori), za vikend je velikokrat gneca. Cesta je ponekod preozka za dve vozili, gor pa rinejo nizozemci z kemperji. Pazi tudi na ovce v tunelih :)

zobnik ::

Vršič se še da

PacificBlue ::

Glede na to, koliko kolesarjev se na Mangartsko sedlo vozi s kolesom je mal grdo z avtom gor rinit. Pa tudi z motorjem. Pa se ekolosko takso moras placat. S kolesom ni treba:).

Nočem biti tečn, sam letos poleti sem bil gor s kolesom in je bilo obupno, kar se avtov in motorjev tiče.

Dr_M ::

Ko sem sel s atvjem na vrsic in mangartsko sedlo, so mi kar naprej eni pedalkarji guzvo delal, da nism mogu uzivat v voznji.:))
Mal heca.

Z avtom res nebi sel gor, ker zamudis ves uzitek v tisti kletki. Mogoce s kabrioletom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Miha 333 ::

Prepovedat za kolesarje in pešce, samo gužvo delajo.

Je vprašanje omejeno na Slovenijo? List of highest paved roads in Europe @ Wikipedia

Tu imaš še gostilno na vrhu: http://www.edelweissspitze.at/en/?_wb=e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

MIHAc27 ::

Na Mangrtsko sedlo se da drugač čist lepo prit gor z avtom. Meni in ženi je bil tudi sam vzpon do vrha dovolj doživljajski. Sploh njej, ki na višjo goro še nikoli ni uspela priti (malo tudi zaradi zdravstvenih težav).

Res pa pravi hribovc pride hitreje iz doline na vrh, kot jaz z avtom gor.

Vazelin ::

Mangartsko sedlo imam v načrtih že leta:)

krucymucy ::

Stelvio ste pozabili, je tudi blizu. 2760m.
Sem bil stirikrat cez, nazadnje se sploh ustavil nisem vec.

feryz ::

Spet ti kolesarji!?
Piše "z avtom po asfaltirani cesti"!
Ne piše "s kolesom po kolesarski stezi".

Če odpremo novo temo o kolinah, bodo takoj vsi pripadniki zelene mafije uleteli notri. In pametovali.

PacificBlue ::

Seveda pametujemo, ker smo pametni in želimo najboljše potegnit iz ljudi. Najlažje stvari niso vedno najbolj koristne, za najboljše stvari pa se moras potrudit-kar nikoli ni enostavno. A ni tako?

Verjetno obstaja razlog, da se po TNP ne vozijo z stirikolesniki, ali pa jaz se tudi ne peljem na Ribnisko koco z avtom, ceprav imam moznost.
Mal čuta za prvobitnost in nek red pa je treba imet, saj nismo več divjaki.

SeMiNeSanja ::

PacificBlue je izjavil:

Seveda pametujemo, ker smo pametni in želimo najboljše potegnit iz ljudi. Najlažje stvari niso vedno najbolj koristne, za najboljše stvari pa se moras potrudit-kar nikoli ni enostavno. A ni tako?

Verjetno obstaja razlog, da se po TNP ne vozijo z stirikolesniki, ali pa jaz se tudi ne peljem na Ribnisko koco z avtom, ceprav imam moznost.
Mal čuta za prvobitnost in nek red pa je treba imet, saj nismo več divjaki.

Kaj pa je na biciklu prvobitnega?
Sploh ko ti po gorski stezi nori kamikaza prileti po hribu dol.
Vsem bi pobral ventilčke, potem pa bodite 'prvobitni'

Če hočeš na vso silo propagirat prvobitnost, potem pojdi bos v hribe. Pa da vidimo, koliko časa boš še reklamiral 'prvobitnost' c c c

SimplyMiha ::

PacificBlue ::

SeMiNeSanja je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Seveda pametujemo, ker smo pametni in želimo najboljše potegnit iz ljudi. Najlažje stvari niso vedno najbolj koristne, za najboljše stvari pa se moras potrudit-kar nikoli ni enostavno. A ni tako?

Verjetno obstaja razlog, da se po TNP ne vozijo z stirikolesniki, ali pa jaz se tudi ne peljem na Ribnisko koco z avtom, ceprav imam moznost.
Mal čuta za prvobitnost in nek red pa je treba imet, saj nismo več divjaki.

Kaj pa je na biciklu prvobitnega?
Sploh ko ti po gorski stezi nori kamikaza prileti po hribu dol.
Vsem bi pobral ventilčke, potem pa bodite 'prvobitni'

Če hočeš na vso silo propagirat prvobitnost, potem pojdi bos v hribe. Pa da vidimo, koliko časa boš še reklamiral 'prvobitnost' c c c


V bistvu sem skoraj vso strugo reke Nadize prehodil bos. To je se tezje, kot hoja v hrib. Od zacetka..potem pa dobis mehak podplat in ti noben kamencek ne predstavlja ovire. Lahko probas enkrat, bos videl da je fino.
Gre se predvsem za princip da z lastno energijo prides nekam, kjer bi prišel z avtom z lahkoto. Je dobro za telo in um. Vem, da verjetno nobenga ne bom prepričal, lahko edino podam svoje izkušnje.

hammock ::

Kaksen je sele uzitek z motorjem na Mangartsko sedlo it. Kolesarjev na sreco gori na cesti ni kaj dosti, je pretezek vzpon.

Drugace pa kot je nekdo omenil, Edelweißspitze na Großglockner Hochalpenstraße. Visina Grintavca, nor razgled. Edino kolesarjev je zal precej, ampak so ceste siroke (z izjemo zadnjih par sto metrov).

Invictus ::

hammock je izjavil:

Kaksen je sele uzitek z motorjem na Mangartsko sedlo it. Kolesarjev na sreco gori na cesti ni kaj dosti, je pretezek vzpon.

Res nikoli ne bom razumel motoristov, ki orgazmiranjo ob "osvojitvi" prelaza in objavljajo fotke. Kot da je to kako "znanje" vožnje in napor. No, zna biti, saj jih je večina debelih :P. Saj je delal motor, ne oni.

Na Mangrtsko sedlo nič nič naporen vzpon... Probelm so samo motoristi s svojimi svinjskimi prduljami...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hammock ::

Invictus je izjavil:

hammock je izjavil:

Kaksen je sele uzitek z motorjem na Mangartsko sedlo it. Kolesarjev na sreco gori na cesti ni kaj dosti, je pretezek vzpon.

Res nikoli ne bom razumel motoristov, ki orgazmiranjo ob "osvojitvi" prelaza in objavljajo fotke. Kot da je to kako "znanje" vožnje in napor. No, zna biti, saj jih je večina debelih :P. Saj je delal motor, ne oni.

Na Mangrtsko sedlo nič nič naporen vzpon... Probelm so samo motoristi s svojimi svinjskimi prduljami...

Kako znanje in napor, kaj bluzis. Lep razgled je in lepa cesta, zato lazimo gor. Nimam se kaj dokazovat z gonjenjem, jaz sem svoje v zivljenju dokazal.

Pa moj motor ti ne bo nic smrdel, je Euro 4 z dvojnim katalizatorjem...lahko das nos pred izpuh, pa ne bos nicesar zavohal ;)

neooo ::

Invictus je izjavil:

hammock je izjavil:

Kaksen je sele uzitek z motorjem na Mangartsko sedlo it. Kolesarjev na sreco gori na cesti ni kaj dosti, je pretezek vzpon.

Res nikoli ne bom razumel motoristov, ki orgazmiranjo ob "osvojitvi" prelaza in objavljajo fotke. Kot da je to kako "znanje" vožnje in napor. No, zna biti, saj jih je večina debelih :P. Saj je delal motor, ne oni.

Na Mangrtsko sedlo nič nič naporen vzpon... Probelm so samo motoristi s svojimi svinjskimi prduljami...



se strinjam ;)
popolnoma!

z kolesom!!! in potem si car ;)

aja... mangartsko sedlo niti slucajno ni pretezko ;) lol sem
vozil mt. ventoux itd...

Zimonem ::

Udrihanje rekreativnih kolesarjev po motorizaciji je povsem brezpredmetno. Cesta se vzdržuje z mehanizacijo in tudi prvenstveno je namenjena transpotu. Brezdelno pohajkovanje brez plačila cestnine bi moralo biti kaznovano.

jype ::

Glede na to, da smo vam mi financirali ceste zato, da boste produktivni, vi se pa fijakate gor in dol za zabavo, bomo kar lepo mi povedali, kaj bo kaznovano.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: smacker ()

krneki0001 ::

V naslovu lepo piše, da je govora o vožnji z avtom, zato kolesarji odpeketajte v svojo temo in tam gonite pedala v vaše hribe.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: smacker ()

jype ::

krneki0001 je izjavil:

V naslovu lepo piše, da je govora o vožnji z avtom, zato kolesarji odpeketajte v svojo temo in tam gonite pedala v vaše hribe.
Sprijaznite se, da počnete popolnoma nevzdržne reči. Nekako tako, kot če bi kolesarji parkirali na avtocestah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

mikhaair ::

Prejšnjo soboto sem šel na Mangartsko sedlo, peš. Ni bilo ne kolesarjev, ne motoristov, ne avtomobilistov, ne plačila takse.
No, nekaj (3 avtomobili) nas je kršilo prepoved prometa za vsa vozila in smo malo pogoljufali z avtomobilom.

hammock ::

jype je izjavil:

Glede na to, da smo vam mi financirali ceste zato, da boste produktivni, vi se pa fijakate gor in dol za zabavo, bomo kar lepo mi povedali, kaj bo kaznovano.

To konkretno cesto so zgradili Italijanski vojaki leta 1938, bila je strateskega pomena za vojsko. Vi niste financirali centa. Samo zastonj se gonite po njej, medtem ko vsi z motornimi vozili placamo takso.

krneki0001 ::

jype je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

V naslovu lepo piše, da je govora o vožnji z avtom, zato kolesarji odpeketajte v svojo temo in tam gonite pedala v vaše hribe.
Sprijaznite se, da počnete popolnoma nevzdržne reči. Nekako tako, kot če bi kolesarji parkirali na avtocestah.

Vprašanje je na mestu in sprijazni se, da se nekateri radi vozimo z avtomobili po hribih.
Najvišje sem bil z avtom na 3257mnv v Atlasu (Maroko), sicer po makadamu, najvišje po asfaltu pa ravno tako v Atlasu, na nekje 2600nmv.





Jure, poleg tega se boš tudi ti enkrat moral sprijaznit, da počneš popolnoma nevzdržne reči z vsiljevanjem svojega levičarstva vsem po vrsti. Prej kot boš, bolje bo za vse, tudi na tem forumu. Sicer vam v Severni Koreji in Venezueli dobro kaže, drugje pa v glavnem samo sranje delate.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: smacker ()

jype ::

hammock je izjavil:

To konkretno cesto so zgradili Italijanski vojaki leta 1938, bila je strateskega pomena za vojsko. Vi niste financirali centa. Samo zastonj se gonite po njej, medtem ko vsi z motornimi vozili placamo takso.
Ne le, da nimaš pojma o teh rečeh, niti tega ne veš, da plačate tako malo takse, da vam biciklisti in pešci subvencioniramo uporabo cest.

krneki0001 je izjavil:

sprijazni se, da se nekateri radi vozimo z avtomobili po hribih.
Ko se boš ti sprijaznil, da se nekateri radi vozijo z avtomobili po tvojih otrocih.

krneki0001 je izjavil:

vsiljevanjem svojega levičarstva
Komot odideš na bmwslo, če se ne moreš sprijazniti z resnico.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

krneki0001 ::

jype je izjavil:

hammock je izjavil:

To konkretno cesto so zgradili Italijanski vojaki leta 1938, bila je strateskega pomena za vojsko. Vi niste financirali centa. Samo zastonj se gonite po njej, medtem ko vsi z motornimi vozili placamo takso.
Ne le, da nimaš pojma o teh rečeh, niti tega ne veš, da plačate tako malo takse, da vam biciklisti in pešci subvencioniramo uporabo cest.

krneki0001 je izjavil:

sprijazni se, da se nekateri radi vozimo z avtomobili po hribih.
Ko se boš ti sprijaznil, da se nekateri radi vozijo z avtomobili po tvojih otrocih

Groziš, da mi boš otroke povozil? Lahko probaš, ampak potem boš imel dve vzporedni kolesi in še 2 majhni spredaj s katerimi se boš vozil samo še po ravnem.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: smacker ()

jype ::

krneki0001 je izjavil:

Groziš, da mi boš otroke povozil?
Jaz nisem eden izmed tistih, ki počno nevzdržne reči - ti si.

krneki0001 je izjavil:

Lahko probaš, ampak potem boš imel dve vzporedni kolesi in še 2 majhni spredaj s katerimi se boš vozil samo še po ravnem.
Vozniki motornih vozil itak pomorite 1.2 milijona ljudi vsako leto, Slovenci pa še nezavestne brcate v glavo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

hammock ::

jype je izjavil:

hammock je izjavil:

To konkretno cesto so zgradili Italijanski vojaki leta 1938, bila je strateskega pomena za vojsko. Vi niste financirali centa. Samo zastonj se gonite po njej, medtem ko vsi z motornimi vozili placamo takso.
Ne le, da nimaš pojma o teh rečeh, niti tega ne veš, da plačate tako malo takse, da vam biciklisti in pešci subvencioniramo uporabo cest.

Wait...what?

krneki0001 ::

jype je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Groziš, da mi boš otroke povozil?
Jaz nisem eden izmed tistih, ki počno nevzdržne reči - ti si.

krneki0001 je izjavil:

Lahko probaš, ampak potem boš imel dve vzporedni kolesi in še 2 majhni spredaj s katerimi se boš vozil samo še po ravnem.
Vozniki motornih vozil itak pomorite 1.2 milijona ljudi vsako leto, Slovenci pa še nezavestne brcate v glavo.


Jype, sprijazni se, da si in voznik in Slovenec, zato govori tudi zase. Si morilec, ki povozi 1.2 milijona ljudi na leto in še nezavestne brcaš v glavo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: smacker ()

jype ::

hammock je izjavil:

Wait...what?
Ne razumeš, kako se stroški vožnje z avtomobili razdelijo. Nisi edini, ne sekiraj se.

krneki0001 je izjavil:

Jype, sprijazni se, da si in voznik in Slovenec, zato govori tudi zase. Si morilec, ki povozi 1.2 milijona ljudi na leto in še nezavestne brcaš v glavo.
Ne sodi drugih po sebi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

krneki0001 ::

Jaz jih ne, ti jih. Zato pa težiš v temah, ki se te ne tičejo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: smacker ()

jype ::

Ti si kriv, kaj se pa voziš tam, kjer ni treba.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

hammock ::

jype je izjavil:

Ti si kriv, kaj se pa voziš tam, kjer ni treba.

Kdo kurca si ti da bos ljudem pravil kaj jim je treba in kaj ne? Brigaj se zase in za svoj bicikl.

krneki0001 ::

jurček, sem ti s tvojim biciklom ne moreš, ker gume ne zdržijo, poleg tega pa jaz tisti čas živim v in na avtu, tako da je to moja mobilna hiša:


Ceste so pa zgledale tako, tam kjer so bile najlepše in najbolj prevozne, pa sem vseeno 2 ojačani gumi na avtu zluknjal:
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: smacker ()

jype ::

Planet boste uničl.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

krneki0001 ::

Tudi ti izdatno pomagaš.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: smacker ()

jype ::

krneki0001 je izjavil:

Tudi ti izdatno pomagaš.
Ti pomagaš toliko bolj, da bi te moralo bit sram, pa te ni.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

mancini ::

Za Mangartsko sedlo moraš biti kar ok kolesar, navajen vožnje v klanec
to ni za vsakega

GreenT ::

Mah sam kregate se... Dej rajš povej zakaj? Maš kakšna tujca na obisku, k bi ga rad mal v hribe pelal? Se punci ne da? Povej? :P

simnov ::

Z punco bi šla ima težave z zaklopko in se ne sme preveč naprezat.

GreenT ::

Sej jst mam podoben problem. Sm iz gorenske in hoja v hribe mi je way of life. Ona je iz zasavja in tm bl kt gor,...dol v jame rinejo. Nima problem z zaklopko,...ampak se ji bl kt ne ne da in ne vid lih poante v tem. Probam jo počas navajat na planinski ambient:

Lekcije 123,....

Lahko jo peleš na Jezersko in gresta potem peš od Planšarskiga jezera naprej do konca doline....
Al pa v Planico do skakalnic in gresta naprej po dolini Tamarja,...
Na Pokluko z avtom in gresta peš na planino Oskovnico,...
Dolina Vrat ... slap Peričnik!
Vogel z žičnico!

Svež zrak in planinsko vzdušje zagarantirano!

Brainstorm ::

Drugače pa najvišje kar lahko prideš z vozilom, je prelaz Khardung La v Indiji 5600m, bil gor pred leti, fenomenalno, bi šel še enkrat z motorjem, če bi imel priliko.

https://polet.delo.si/zgodba-z-nasmehom...

hammock ::

Brainstorm je izjavil:

Drugače pa najvišje kar lahko prideš z vozilom, je prelaz Khardung La v Indiji 5600m, bil gor pred leti, fenomenalno, bi šel še enkrat z motorjem, če bi imel priliko.

https://polet.delo.si/zgodba-z-nasmehom...


Noro! So avtomobili imeli kaksne tezave? Tebe verjamem da je bolela glava, vse kar je nad 4000m je za neaklimatizirane previsoko. 5600m je lahko ze resna hipoksija.

Brainstorm ::

Ma nisem opazu, da bi imel kdo kakšne težave.
Tudi naš terenc iz druge svetovne vojne brez haube je počasi in s postanki za hlajenje prilezel do vrha.
Je pa vas Leh od koder se štarta, že tudi na kar lepi višini 3500m, tako da si že kar lepo aklimatiziran in ni nekih problemov za tist čas ko si na vrhu. Sem celo še imel dovolj sape za it še višje v hrib do nekega bunkerja, ki je na vrhu hriba.
Sem pa pošteno okusil višino na jezeru Tso Moriri 4500m, kjer sem prespal, oziroma bolje rečeno poskušal prespati zaradi hudega glavobola in slabosti.

jype ::

simnov je izjavil:

Z punco bi šla ima težave z zaklopko in se ne sme preveč naprezat.
Se ti opravičujem za trolanje. Pelji jo do vrha ceste na Mangrtsko sedlo in se ne oziraj na horde idiotov, ki se tja gor vozijo zato, ker jim je vseeno za okolje in človeka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Z avtom na razgled

Oddelek: Loža
275580 (4010) Jerry000
»

Ceste z lepimi razgledi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506064 (4387) Smurf
»

Prepoved vožnje kolesarjem po regionalnih cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
22549502 (42791) BigWhale
»

Kje dobiti sneg?

Oddelek: Loža
273858 (2446) DimmniBurek

Več podobnih tem