» »

kako narediti sliko diska, brez določene mape?

kako narediti sliko diska, brez določene mape?

kajetan ::

Rad bi naredil sliko diska katera bi vsebovala vse datoteke na disku c - razen ene velike mape. Tako bi lahko sliko diska naredil hitreje, pa tudi inštalacija bi bila hitrejša v primeru da bi se kaj porušilo. Je to sploh možno?

#000000 ::

acronis to omogoča, izbereš kaj boš bekapal in kaj ne, seveda windows mape ne smeš izuzet ako delaš sliko diska ki naj bi delala.

_Denny_ ::

To bi moral podpirati čisto vsak backup program. Pri Easeusu recimo v Disk/Volume backupu po izbiri diska klikneš Backup options, greš na File Filter, obkljukaš "Exclude files that meet the following conditions" in z ADD na seznam dodaš celotno pot do mape (npr. C:\Nekaj\Mapa).

Acronisa bi se jaz izogibal, ker so vse verzije z letnico v imenu zanič - preveč komplicirajo določitvijo datumov in odstranjujejo uporabne funkcije (npr. backup consolidation). Imel sem kupljen True Image 2017 in ga nehal uporabljati še pred potekom letne naročnine v prid Easeus Todo Backup Workstationa. Po tem sem jih na Redditu pošteno skritiziral in so grozili s tožbo, če ne odstranim posta...že to pove dovolj o celotni firmi.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

kajetan ::

_Denny_ je izjavil:

To bi moral podpirati čisto vsak backup program. Pri Easeusu recimo v Disk/Volume backupu po izbiri diska klikneš Backup options, greš na File Filter, obkljukaš "Exclude files that meet the following conditions" in z ADD na seznam dodaš celotno pot do mape (npr. C:\Nekaj\Mapa).

Acronisa bi se jaz izogibal, ker so vse verzije z letnico v imenu zanič - preveč komplicirajo določitvijo datumov in odstranjujejo uporabne funkcije (npr. backup consolidation). Imel sem kupljen True Image 2017 in ga nehal uporabljati še pred potekom letne naročnine v prid Easeus Todo Backup Workstationa. Po tem sem jih na Redditu pošteno skritiziral in so grozili s tožbo, če ne odstranim posta...že to pove dovolj o celotni firmi.


hvala! kaj je razlika med Workstation in Home verzijo? Katero naj kupim? za zdaj uporabljam AOMEI backupper - vendar še nikoli nisem potreboval rešiti diska s tem načinom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

_Denny_ ::

Čisto vse razlike imaš tu, če klikneš na "Click Here to See Complete Comparison". Sam sem vzel Workstation zaradi P2V (konverzija backupa fizičnega računalnika v virtualca), malo hitrejšega backupiranja in samo ~20€ cenovne razlike med lifetime tem in lifetime Home. Razlike v hitrosti žal nisem opazil, ker me zgleda tu omejujejo diski...2TB tedenski full backup mi še vedno dela skoraj 5 ur, ~4GB dnevne inkremente C-ja pa ni niti Home delal več kot 3-4 min (pred 11 Workstation in Acronisom 2017 sem imel še 10 Home in 8 Home).

Potegni si Home trial in poglej, če boš mogoče pogrešal kako funkcijo Workstationa. Pred nakupom še pogooglaj za "Easeus coupon code", ker imajo včasih kar fajn akcije. S trenutno BF2018 kodo recimo dobiš Home Lifetime za ~27€ namesto ~67€ oz. Workstation za ~37€ namesto ~92€.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

kajetan ::

hvala! bom pogledal


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava kopije/slike diska?

Oddelek: Programska oprema
152514 (2200) slitkx
»

Kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
254118 (3272) Duhec
»

Ghost, Acronis, Clonezilla

Oddelek: Pomoč in nasveti
162094 (1613) harvey
»

Kako ustvariti sliko diska?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101630 (1424) RejZoR
»

Backup SSD na HDD

Oddelek: Programska oprema
71149 (904) dejanslo

Več podobnih tem