» »

Ghost, Acronis, Clonezilla

Ghost, Acronis, Clonezilla

TMUX ::

Malo bolj profi tema, in malo bolj praktično vprašanje:

Ima kdo izkušnje s temi programi glede izdelave "backup image" diska.

Mnoge strokovne izkušnje in mnenja so precej enotna: najenostavnejša in zelo kvalitetna je Clonezilla (free!!!!), nekoliko slabši je Acronis,najslabše pa ocenjujejo Ghost 14 in 15.

Osebno imam dolgoletne izkušnje z Ghost 2003 - dobre.
Ghost 15 in 14 pa sta tudi pri meni delovala zelo nezanesljivo in imata polno nepotrebnih dodatkov.

neres ::

Noben od naštetih mi ni ravno všeč.
Jaz imam dobre izkušnje z Macrium Reflect. EaseUS Todo Backup je tudi dokaj v redu.

boogie_xlr ::

Kaj pa dobri stari dd?

pegasus ::

dd je za velike diske preveč butast. Clonezilla je dovolj inteligentna, da ve kateri bloki so aktualni fajli in kateri ne ter ti zato ne dela terabajtnih imageov.

fosil ::

EaseUS je tudi free in ti omogoča tudi brskanje in kopiranje datotek iz imagea.
Tako je!

francek1 ::

Kot je napisal TMUX ; staremu Ghostu nič ne manjka. Sam ga imam kar na disketi in z zunanjim disketnim pogonom do računalnika dostopam preko USB-ja. Malo zgodovinsko, ampak deluje bp.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

5er--> ::

Meni zelo dobro služi clonezilla strežnik... sem pa v zadnjem času opazil FOG.
Pozna kdo?

Edit: zgleda da ima FOG celo namenski mobile manager. Fancy.
 Vir: http://www.fogproject.org

Vir: http://www.fogproject.org

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

TMUX ::

francek1 je izjavil:

Kot je napisal TMUX ; staremu Ghostu nič ne manjka. Sam ga imam kar na disketi in z zunanjim disketnim pogonom do računalnika dostopam preko USB-ja. Malo zgodovinsko, ampak deluje bp.



Se strinjam, brezhibni backup WIN7 X86 delam celo z disketo narejeno 2003 na mašini z XP. Zadeva se mi komplicira edino pri backup-u sistema WIN7 64bit.
Prej ali slej bom moral proučiti clonezillo :);((;(

Lonsarg ::

Uporablal Ghost ter Clonezilo, oba opravita svojo naloga, kaj več naj rečem. Zakaj torej ne bi uporablal Clonezille, ki je free, kar pomeni tudi zelo enostaven dostop do novih verzij.

ToniT ::

Navadil sem se na Clonezillo in zaenkrat ne zamenjam... (preizkusil pa sem skoraj vse programe za kloniranje diskov).

MIHAc27 ::

V službi imamo Acronisa 10 in Norton Ghost 12. Tko bom rekel med tema dvema je vsak za nekaj uporaben. Acronis je bolj zanesljiv pri kloniranju prenosnikov (preslikan disk vedno dela kar je pri Ghostu prej izjema). Ghost je pa boljši, ko hočeš samo del datotek razširit iz image datoteke (Acronis tu pogori, če mu daš preveč naenkrat).

RejZoR ::

Sam sem pristaš programa PING (osebno boljši od bugaste Clonezille) in pa EASEUS Todo Backup Free. Super free programi za backup vseh vrst diskov/SSD-jev.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

TMUX ::

Temeljito sem preizkusil Ghost 15, Acronis 10 in Clonezillo (zadnja verzija).
Pri vseh sem napravil boot CD.

Acronis 10 - na stari mašini pentium 4 delal brez problema, na novi i5 2500 mi ga lomil že z branjem zagonskega cd.

Ghost 15 - delal v redu nekoliko počasi na vseh mašinah.
TODA!!! psihološko zoprna zadeva - javi ti, da ker dela image Microsoftovega programa in, da se zavaruje pred neprekinjenim delovanjem na javnih in podjetniških serverjih se ti bo računalnik resetiral vsakih 72 ur!!! neprekinjenega delovanja po naložitvi tega ghost backupa-a.

Clonzilla - na mašini pentium 4 dela slabo in strahotno počasi (ni narejena za starejši hardware!!!). Na i5 2500 deluje več kot odlično, najhitreje.

REZIME:
Za novejši hardware zelo priporočam Clonezillo.
Za starejše kompe pa morda raje uporabljajte boot cd Ghost ali Acronis.

Če imate kak evro viška, ga donirajte za razvoj free clonzilla software-a, s tem tudi podpirate ANTI-ACTA gibanje!

Daedalus ::

Clonezilla za ne Windows OS-e in M$ imagex za Win7... pa je.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Karlos ::

Lonsarg je izjavil:

Uporablal Ghost ter Clonezilo, oba opravita svojo naloga, kaj več naj rečem. Zakaj torej ne bi uporablal Clonezille, ki je free, kar pomeni tudi zelo enostaven dostop do novih verzij.

Mene od CloneZille odvrača predvsem dve stvari in sicer, da slike ne moreš restavrirati na manjši disk kot je bil original.
In druga stvar, da ne moreš enostavno (če se sploh da) pregledovati arhiva in restavrirati samo eno datoteko.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

mastah ::

jaz uporabljam ghosta ki je na hirens boot cd-u 10ka al 11ka in dela bp, nobenih problemov z winsi

harvey ::

Ve morda kdo s katerim programom klonirati disk na prenosniku Lenovo (ThinkPad SL500), da deluje tudi njihov One Key Recovery Button - particija s katere se lahko vzpostavi povrnitev na tovarniške nastavitve. Po obnovi z Acronis 11 namreč ne deluje.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

klon diska na manjši disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
61532 (1406) masterpsi
»

Backup celotnega sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
101132 (933) driver_x
»

kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
192034 (1667) solatko
»

kloniranje sistemske particije C: ? pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
222211 (2010) Valvoline
»

program za kopiranje disk

Oddelek: Programska oprema
464177 (3610) imagodei

Več podobnih tem