» »

Hipokrizija družbe do nasilja med partnerji - reklama DIPO

Hipokrizija družbe do nasilja med partnerji - reklama DIPO

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Te vojne men vs women
Women will win because they're not alone.

Unknown_001 je izjavil:

Feminizem se nikoli ni boril za moške.
To ne drži.


V resnici bijemo.že izgubljeno bitko z entropijo. Govoriti o zmagi je... pirovsko.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

GregiB ::

FormerUser je izjavil:

Tudi funkcionalna nepismenost je pri tebi očitno problem. Podatki o medpartnerskem nasilju v ZDA 2017:


Funkcionalna nepismenost? Torej dejstvo, da si določen sestavek razlagam drugače kot ti nakazuje, da z mojo stopnjo pismenosti le težko uspešno funkcioniram... Resno? Se ne bi (že osmič) raje osredotočila na temo, kot name... ? Nemara si članek prebrala, v katerem piše:

Since 1975, numerous other empirical studies have found evidence of gender symmetry in IPV. For example, in the United States, the National Comorbidity Study of 1990-1992 found 18.4% of men and 17.4% of women had experienced minor IPV, and 5.5% of men and 6.5% of women had experienced severe IPV.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

xmetallic ::

Unknown_001 je izjavil:

Ali preveč pričakujem od odraslih?

V tej temi niso vsi polnoletni. *khm**hipatija**khm*.

FormerUser ::

GregiB je izjavil:


Funkcionalna nepismenost? Torej dejstvo, da si določen sestavek razlagam drugače kot ti nakazuje, da z mojo stopnjo pismenosti le težko uspešno funkcioniram... Resno? Se ne bi (že osmič) raje osredotočila na temo, kot name... ? Nemara si članek prebrala, v katerem piše:

Since 1975, numerous other empirical studies have found evidence of gender symmetry in IPV. For example, in the United States, the National Comorbidity Study of 1990-1992 found 18.4% of men and 17.4% of women had experienced minor IPV, and 5.5% of men and 6.5% of women had experienced severe IPV.


To Wiki stran sem že davno prebrala in zato vem, da je v njej tudi trditev, da kljub različnim študijam in ocenam, splošni konsenz strokovnjakov, ki se ukvarjajo s to tematiko, ostaja, da je nasilje nad ženskami veliko bolj pereče in aktualno vprašanje kot nasilje nad moškimi, točen citat si pa v tej solati lahko sam najdeš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:

To Wiki stran sem že davno prebrala in zato vem, da je v njej tudi trditev, da kljub različnim študijam in ocenam, splošni konsenz strokovnjakov, ki se ukvarjajo s to tematiko, ostaja, da je nasilje nad ženskami veliko bolj pereče in aktualno vprašanje kot nasilje nad moškimi, točen citat si pa v tej solati lahko sam najdeš.

Splošen konsenz strokovnjakov je, da je vsakršna oblika nasilja nesprejemljiva. To kar si ti opisala pa je konsenz feministk.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Nasilje nad ženskami lahko izvaja tudi ženska.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

GregiB ::

Tudi tole je verjetno le fake news
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

vostok_1 ::

xmetallic je izjavil:

FormerUser je izjavil:

To Wiki stran sem že davno prebrala in zato vem, da je v njej tudi trditev, da kljub različnim študijam in ocenam, splošni konsenz strokovnjakov, ki se ukvarjajo s to tematiko, ostaja, da je nasilje nad ženskami veliko bolj pereče in aktualno vprašanje kot nasilje nad moškimi, točen citat si pa v tej solati lahko sam najdeš.

Splošen konsenz strokovnjakov je, da je vsakršna oblika nasilja nesprejemljiva. Konsenz feministk je pa ta, ki si ga opisala.


Vsakršno, pa res ne.
Legitimnih oblik nasilja je kar nekaj.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

MasterTade ::

GregiB je izjavil:

Tudi tole je verjetno le fake news


Statistike mi ne pokaže ker nisem naročen, me pa vseeno zanima na kak način dobijo verodostojne podatke...
Mors omnia aequat

xmetallic ::

Na bolj legitimen način kot feministke, ki anketirajo ljudi v štabu feminističnih gibanj, zagotovo.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:

Nasilje nad ženskami lahko izvaja tudi ženska.

Lahko, ampak statistike kažejo, da večino nasilja, tako nad moškimi kot nad ženskami, izvedejo moški.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

GregiB ::

FormerUser je izjavil:

splošni konsenz strokovnjakov, ki se ukvarjajo s to tematiko, ostaja, da je nasilje nad ženskami veliko bolj pereče in aktualno vprašanje kot nasilje nad moškimi,

S tem pa res nimam nobenih problemov in se strinjam. Kot si sama navedla, gre pač za biološke faktorje, da moška focna prileti z več kW, kot ženska. In ker ženska pri kakršnikoli povratni (fizični) reakciji tvega hujše poškodbe, tvega moški, če se brani, da bo v očeh okolice iz žrtve lahko postal storilec.
Bereš pa seveda tisto, kar ti paše. Da pa je splošni konsenz taistih strokovnjakov, da "Researchers have demonstrated a degree of socio-cultural acceptance of aggression by women against men as opposed to a general condemnation of aggression by men against women.", pa ne navajaš...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:


Lahko, ampak statistike kažejo, da večino nasilja, tako nad moškimi kot nad ženskami, izvedejo moški.

Statistika na podlagi podatkov, ki so bili pridobljeni med soroševimi plačanci, ki so pod geslom metoo marširali po ulicah. Za 30$ je vsaka obkrožila "pravilen" odgovor in zdej to feministke naprej širijo kot resnico.

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

FormerUser je izjavil:

Lahko, ampak statistike kažejo, da večino nasilja, tako nad moškimi kot nad ženskami, izvedejo moški.
Govorimo v tej temi o nasilju na splošno (žrtve vonj, ropov, terorizma ipd.) ali govorimo o nasilju med partnerji (glej naslov teme)? Samo to še čakam, da ugotovimo, da so moške žrtve v partnerski odnosih praktično vsi iz istospolnih zvez ?!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

FormerUser ::

GregiB je izjavil:

Tudi tole je verjetno le fake news


Tisto, ko se funkcionalno nepismena oseba ustreli v koleno:



§ Almost all respondents (96%) say domestic violence against women is unacceptable,
although 12% do not think it should always be punished by law.

§ More than nine in ten (94%) also say domestic violence against men is unacceptable, with
14% of the opinion it should not always be punished by law.

MasterTade ::

Jaz dvomim da je feminizem glavno gonilo izboljšanja položaja žensk. Položaj se je izboljšal sorazmerno z razvojem družbe same. Včasih se je nasilje v družini prenašalo zaradi miselnosti "kaj bodo rekli sosedje" in nasploh podrejenega položaja žensk v družbi. Takih pritiskov danes pri nas skorajda ne najdeš, nihče ni prisiljen ostati skupaj
Mors omnia aequat

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Nasilje nad ženskami lahko izvaja tudi ženska.

Lahko, ampak statistike kažejo, da večino nasilja, tako nad moškimi kot nad ženskami, izvedejo moški.


Tolmačenje podatkov v statistiki ima en problem. Večina ljudi ni sposobna normalno interpretirati rezultatov.

Vsi znajo nabasat jebena povprečja in narisat histogram. Koliko teh diletantnih težkih statistikov zna narediti F test, ko primerja skupine podatkov ?

Imam občutek da je razno psihično nasilje v Hipatijinih statistikah izvzeto. Oz. kažejo le primere fizičnih obračunov.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

MasterTade je izjavil:

Jaz dvomim da je feminizem glavno gonilo izboljšanja položaja žensk. Položaj se je izboljšal sorazmerno z razvojem družbe same. Včasih se je nasilje v družini prenašalo zaradi miselnosti "kaj bodo rekli sosedje" in nasploh podrejenega položaja žensk v družbi. Takih pritiskov danes pri nas skorajda ne najdeš, nihče ni prisiljen ostati skupaj

Družba se ni razvila sama od sebe, feminizem je k temu bistveno pripomogel. Nasilje se je prenašalo in se še vedno prenaša predvsem zaradi finančne nesamostojnosti in pri tem so na slabšem ženske, ker so v splošnem še vedno manj premožne.

Unknown_001 je izjavil:


Tolmačenje podatkov v statistiki ima en problem. Večina ljudi ni sposobna normalno interpretirati rezultatov.


Trdiš, da pri Eurobarometru ne znajo pravilno interpretirati podatkov, ki jih dobijo z anketami?

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

Družba se ni razvila sama od sebe, feminizem je k temu bistveno pripomogel. Nasilje se je prenašalo in se še vedno prenaša predvsem zaradi finančne nesamostojnosti in pri tem so na slabšem ženske, ker so v splošnem še vedno manj premožne.


-Z razvojem se ni izboljšal le položaj žensk
-Dajmo ta "v splošnem" omejit na Slovenijo. Kako lahko trdiš da so pri nas toliko manj premožne, da odselitev ni mogoča?
Mors omnia aequat

GregiB ::

FormerUser je izjavil:



Tisto, ko se funkcionalno nepismena oseba ustreli v koleno:



§ Almost all respondents (96%) say domestic violence against women is unacceptable,
although 12% do not think it should always be punished by law.

§ More than nine in ten (94%) also say domestic violence against men is unacceptable, with
14% of the opinion it should not always be punished by law.


No ja... statistika kaže, da več vprašanih smatra, da je nasilje moških nad ženskami nedopustno, kot žensk nad moškimi in več jih meni, da nasilje žensk nad moškimi naj ne bi bilo sodno preganjano, kot obratno. In kaj sem se ustrelil? Hočeš reči, da je razlika statistična napaka?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:


Trdiš, da pri Eurobarometru ne znajo pravilno interpretirati podatkov, ki jih dobijo z anketami?


Goli tekst "ugotovitev" ni vreden nič.

Naj pojasnijo kako so prišli do sklepov.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Trdiš, da pri Eurobarometru ne znajo pravilno interpretirati podatkov, ki jih dobijo z anketami?


Goli tekst "ugotovitev" ni vreden nič.

Naj pojasnijo kako so prišli do sklepov.


So pojasnili, na 102 straneh, samo iskalnik je treba zagnat.

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Trdiš, da pri Eurobarometru ne znajo pravilno interpretirati podatkov, ki jih dobijo z anketami?


Goli tekst "ugotovitev" ni vreden nič.

Naj pojasnijo kako so prišli do sklepov.


So pojasnili, na 102 straneh, samo iskalnik je treba zagnat.


Saj te ne bo pobralo, če deliš povezavo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

GregiB je izjavil:


No ja... statistika kaže, da več vprašanih smatra, da je nasilje moških nad ženskami nedopustno, kot žensk nad moškimi in več jih meni, da nasilje žensk nad moškimi naj ne bi bilo sodno preganjano, kot obratno. In kaj sem se ustrelil? Hočeš reči, da je razlika statistična napaka?

Za natanko 2% !!! Ja, res hudo razlikovanje, vredno odprtja posebne teme.

Unknown_001 je izjavil:


Saj te ne bo pobralo, če deliš povezavo.


Tudi tebe ne, če vržeš tistih par stavkov google.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:



Tudi tebe ne, če vržeš tistih par stavkov google.


Alo!

Kdo zdaj komu dokazuje?

V bistvu glede na to da gre za ankete javnega mnenja se s temi zadevami očitno bodejo družboslovci. Slednji se na statistiko spoznajo približno tako dobro kot svinja na boben.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

MasterTade je izjavil:

. Kako lahko trdiš da so pri nas toliko manj premožne, da odselitev ni mogoča?

Zato ker berem študije o nasilju nad ženskami.

jype ::

Moški imajo ta luksuz, da o nasilju nad moškimi le slišijo in berejo, izkusijo pa ne.

FormerUser ::

@Raptor

Sej, vedno boš kakšen izgovor našel, zato ti je pa povsem brezveze linke lepit.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

MasterTade ::

Ja, nekega dokaza pa od teh študij vseeno ni
Mors omnia aequat

jype ::

Me prav zanima, kaj bi smatral za dokaz.

GregiB ::

FormerUser je izjavil:


Za natanko 2% !!! Ja, res hudo razlikovanje, vredno odprtja posebne teme.

Kaj se razburjaš...? Sej strokovnjaki tudi ugotavljajo, da je število nasilnih (medpartnerkih) nasilnih dejanj v obeh smereh enako, le posledice so, kako si še napisala... zaradi "biloloških faktorjev" različne
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

MasterTade ::

Subjektivno orientirane študije in članki ne. Prav tako ne statistične analize podatkov, potegnjenih iz r.. ali s sfaljenim vzorcem
Mors omnia aequat

GregiB ::

Stanje v Združenem Kraljestvu. Ugotavljam, da je očitno razvoj civilizirane družbe prinesel s seboj manj nasilja, so se pa deleži precej pomešali...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

poweroff ::

Jaz vsekakor nisem. Ampak očitno ženske tudi ne, saj Hipatija vendar pravi, da sodstvo (kjer prevladujejo ženske), brani interese moških... :))
sudo poweroff

TheBlueOne ::

poweroff je izjavil:

Jaz vsekakor nisem. Ampak očitno ženske tudi ne, saj Hipatija vendar pravi, da sodstvo (kjer prevladujejo ženske), brani interese moških... :))


Seveda jih sodisce ne slivi. Ce beres hipatijo, se borijo samo za zenske, ker je bilo slabse, ko so se za pravice vseh, sodisca pa ne smejo biti pristranska.


Se mi zdi, da je ogromen razkorak med tem, o cem feministke fantazirajo iz kavca in kaksna je realnost, ce se fantazije uresnicijo.

@Hepatija, glede na to, kako glasno zastopas feminizem, me zanima, ce v praksi tudi pocnes kaj odgovornega? Kaksne odgovornosti imas na delovnem mestu? Kar me se zanima je, kaj bi naredila, ce se zenske ne samo v praksi ampak tudi retoricno uprejo idejam feministk in imajo raje trenuten polozaj. Bi jih silila v to, kar ti mislis, da bi morale poceti?

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

@Raptor

Sej, vedno boš kakšen izgovor našel, zato ti je pa povsem brezveze linke lepit.


Kakšen izgovor? Kritiko, ženska. Mar ni dovoljeno kritizirat interpretacije? Napačne interpretacije so glavni krivec, da se statistiko (ki je IMHO zelo zanesljiva in močna veja matematike) povezuje z lažjo. Krivo je pa omejeno znanje, saj večina tumpekov ne zna drugega kot izračuanti povprečje, ki ti pogosto (realno) ne pove ničesar pametnega (KONKRETNEGA). Le imenitno zveni, ko izjaviš, da si v povprečju dosegel x% bla bla. To je za nivo bedakov.

Slučajno se ukvarjam s problemom, kjer moraš kar dobro obvladat ANOVA koncept za statistično primerjanje variance med skupinami in znotraj skupin. Ta statistična veda ti da ROBUSTNO predstavo ali je Ničelna hipoteza sprejemljiva, ali jo moraš zavreči.

In zakaj to omenjam? Ker v nobenih tvojih linkih tega nisem zasledil. F test pa predstavlja zelo pomemben del pri interpretaciji rezultatov, če postavljaš neko hipotezo, kjer trdiš, da se predstavniki ene skupine razlikujejo od predstavnikov druge skupine. Oz. da izbira skupine vpliva na opazovan pojav.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

D3m ::

TheBlueOne je izjavil:

poweroff je izjavil:

Jaz vsekakor nisem. Ampak očitno ženske tudi ne, saj Hipatija vendar pravi, da sodstvo (kjer prevladujejo ženske), brani interese moških... :))


Seveda jih sodisce ne slivi. Ce beres hipatijo, se borijo samo za zenske, ker je bilo slabse, ko so se za pravice vseh, sodisca pa ne smejo biti pristranska.


Se mi zdi, da je ogromen razkorak med tem, o cem feministke fantazirajo iz kavca in kaksna je realnost, ce se fantazije uresnicijo.

@Hepatija, glede na to, kako glasno zastopas feminizem, me zanima, ce v praksi tudi pocnes kaj odgovornega? Kaksne odgovornosti imas na delovnem mestu? Kar me se zanima je, kaj bi naredila, ce se zenske ne samo v praksi ampak tudi retoricno uprejo idejam feministk in imajo raje trenuten polozaj. Bi jih silila v to, kar ti mislis, da bi morale poceti?


Kakšno odgovornost pa pričakuješ za tekočim trakom?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:



Kakšno odgovornost pa pričakuješ za tekočim trakom?


Da bo delavc 15 min orej na šihtu in ne bo sabotiral delovnega procesa z zabušavanjem ali prijavljanjem fiktivnih problemov.

Aja... pa če pride do pizdarije je njegova odgovornost da jo takoj javi pa da se stvar sanira.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Povej to hipatiji ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Povej to hipatiji ;)

Bom, če bo pršla kdaj na razgovor, ko se bo na novo zaposlovalo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:


Kakšen izgovor? Kritiko, ženska.


Ki si jo podal ne da bi sploh pogledal konkretno študijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

FormerUser ::

GregiB je izjavil:



Kaj se razburjaš...? Sej strokovnjaki tudi ugotavljajo, da je število nasilnih (medpartnerkih) nasilnih dejanj v obeh smereh enako, le posledice so, kako si še napisala... zaradi "biloloških faktorjev" različne


Ne, to so ugotovile posamezne študije, predvsem tiste, ki so temeljile na samoporočanju ali so podane s strani organizacij z lastnimi interesi, beri Men's rights movements, kot tista iz UK, ki si jo prilepil. Sicer se pa strokovnjaki strinjajo, da je nasilje nad ženskami bistveno večji problem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

Smrekar1 ::

FormerUser je izjavil:


Ne, to so ugotovile posamezne študije, predvsem tiste, ki so temeljile na samoporočanju ali so podane s strani organizacij z lastnimi interesi, beri Men's rights movements, kot tista iz UK, ki si jo prilepil. Sicer se pa strokovnjaki strinjajo, da je nasilje nad ženskami bistveno večji problem.


Tako večji problem, da je o njem potrebno govoriti celo o temah, namenjenim pretirani toleranci nasilja nad moškimi, ja.

Opravičujem se za prej, nekaj si vseeno doprinesla k temi - to, da je nasilje nad moškimi povsem sprejemljivo in da po mnenju nekaterih s tem ni nič narobe. Imaš srečo veš Hipatija, da smo nekateri boljši od tebe in nas skrbi tudi trpljenje, ki nas ne zadeva neposredno, čeprav si ga ne zaslužite.

Zdaj se pa vseeno spelji drugam, ker motiš.

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:



@Hepatija, glede na to, kako glasno zastopas feminizem, me zanima, ce v praksi tudi pocnes kaj odgovornega? Kaksne odgovornosti imas na delovnem mestu? Kar me se zanima je, kaj bi naredila, ce se zenske ne samo v praksi ampak tudi retoricno uprejo idejam feministk in imajo raje trenuten polozaj. Bi jih silila v to, kar ti mislis, da bi morale poceti?


Jaz nimam teh problemov ker se družim z inteligentnimi ženskami, ki ne pljuvajo v lastno skledo in vsaj približno vedo, da je feminizem edini, ki bo kaj naredil zanje.

Smrekar1 je izjavil:


Tako večji problem, da je o njem potrebno govoriti celo o temah, namenjenim pretirani toleranci nasilja nad moškimi, ja.

Opravičujem se za prej, nekaj si vseeno doprinesla k temi - to, da je nasilje nad moškimi povsem sprejemljivo in da po mnenju nekaterih s tem ni nič narobe. Imaš srečo veš Hipatija, da smo nekateri boljši od tebe in nas skrbi tudi trpljenje, ki nas ne zadeva neposredno, čeprav si ga ne zaslužite.

Zdaj se pa vseeno spelji drugam, ker motiš.


Ne, nikamor ne grem, še naprej bom tukaj motila tvoje trolanje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

Smrekar1 ::

FormerUser je izjavil:


Ne, nikamor ne grem, še naprej bom tukaj motila tvoje trolanje.


V pomoč:
https://www.urbandictionary.com/define....

Nabijanje o zatiranih ženskah v debati o toleranci do nasilja nad moškimi je dobesedno šolski primer trolanja.

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



@Hepatija, glede na to, kako glasno zastopas feminizem, me zanima, ce v praksi tudi pocnes kaj odgovornega? Kaksne odgovornosti imas na delovnem mestu? Kar me se zanima je, kaj bi naredila, ce se zenske ne samo v praksi ampak tudi retoricno uprejo idejam feministk in imajo raje trenuten polozaj. Bi jih silila v to, kar ti mislis, da bi morale poceti?


Jaz nimam teh problemov ker se družim z inteligentnimi ženskami, ki ne pljuvajo v lastno skledo in vsaj približno vedo, da je feminizem edini, ki bo kaj naredil zanje.



Torej lahko potrdis, da se ne boris nujno za pravice zensk, ampak za to v kar je prreprican tvoj krog? Ce ste v manjsini se ti zdi absolutno vseeno res, da ste ve inteligentne in ce vecina ni z vami so pac neinteligentne in jih je treba prisilit, da delajo kakor se zdi prav tebi in tvojim "inteligentnim prijateljicam"? Naprimer sodnice, ki ne sodijo po vasem so potem neumne?

Na koncu vseeno silis vecino v to, kar si ti in tvoje frendice dolocile, da mora biti, sama pa niti ne mores nasteti, da pocnes kaj v kar silis vse ostale?

FormerUser ::

@Smrekar1

Za primerjavo:
More than one in five (22%) agree women often make up or exaggerate claims of abuse or rape, with proportions varying from 47% in Malta to 8% in Sweden.


No, ta del raziskave, pa dejansko pokaže, kateri so resnični problemi te družbe, seksizem in valitev krivde na ženske, zato ker so zlorabljene in posiljene.

TheBlueOne je izjavil:



Torej lahko potrdis, da se ne boris nujno za pravice zensk, ampak za to v kar je prreprican tvoj krog? Ce ste v manjsini se ti zdi absolutno vseeno res, da ste ve inteligentne in ce vecina ni z vami so pac neinteligentne in jih je treba prisilit, da delajo kakor se zdi prav tebi in tvojim "inteligentnim prijateljicam"? Naprimer sodnice, ki ne sodijo po vasem so potem neumne?

Na koncu vseeno silis vecino v to, kar si ti in tvoje frendice dolocile, da mora biti, sama pa niti ne mores nasteti, da pocnes kaj v kar silis vse ostale?


Kaj točno ti ni jasno? Feminizem se ne bori za pravice posameznic ampak za pravice žensk kot skupine in večina, v nasprotju s tvojimi blodnjami, si želi istih stvari in podpira feministična prizadevanja četudi tega eksplicitno ne povedo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: xmetallic ()

Looooooka ::

Za primerjavo:
More than one in five (22%) agree women often make up or exaggerate claims of abuse or rape, with proportions varying from 47% in Malta to 8% in Sweden.

No, ta del raziskave, pa dejansko pokaže, kateri so resnični problemi te družbe, seksizem in valitev krivde na ženske, zato ker so zlorabljene in posiljene.

8-10% prijav naj bi bilo lažnih. Torej se samo 22% ljudi tega zaveda, kar pomeni, da imaš praktično 88% možnost, da boš na podlagi obtožbe obsojen tudi če nisi kriv.
Ampak jebeš to, ker je itak moški a ne?
Feministkam logika tako ali tako pač ponavadi ne deluje.

Če bi bilo 10% žensk odpuščenih na podlagi iste logike bi bile vse na cesti z roza vaginastimi kapami na glavi in transparenti z napisi METOO.
Tko mal v razmislek, ko se greste "feminizem", ki je danes bolj podoben "man bashing"-u.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:


TheBlueOne je izjavil:



Torej lahko potrdis, da se ne boris nujno za pravice zensk, ampak za to v kar je prreprican tvoj krog? Ce ste v manjsini se ti zdi absolutno vseeno res, da ste ve inteligentne in ce vecina ni z vami so pac neinteligentne in jih je treba prisilit, da delajo kakor se zdi prav tebi in tvojim "inteligentnim prijateljicam"? Naprimer sodnice, ki ne sodijo po vasem so potem neumne?

Na koncu vseeno silis vecino v to, kar si ti in tvoje frendice dolocile, da mora biti, sama pa niti ne mores nasteti, da pocnes kaj v kar silis vse ostale?


Kaj točno ti ni jasno? Feminizem se ne bori za pravice posameznic ampak za pravice žensk kot skupine in večina, v nasprotju s tvojimi blodnjami, si želi istih stvari in podpira feministična prizadevanja četudi tega eksplicitno ne povedo.


Ja, ko ti ustreza, potem ze, ce se ostale ne strinjajo, se pa strinja tvoj inteligenten krog prijateljic in je zate reseno. Problem je, da ne stojite za tem, kar pridigate. Ko pride dan, da je treba delat, konkurirat, biti direktor, biti vodja, biti tehnik vas je za vzorec, ko pa je govora, da bi nekaj dobile samo, ker ve tako mislite ste pa vsemogoce. Da ne govorim, da poznam nekaj sefic in nobena ni bila neka feministka. Pred kariero pa vas je cela vajska pametnih FDVjevk, ki kricijo na ostale punce naj gredo na tehnicni faks in bodo najmanj sefice.

Ves, sedaj sem malo cez 30 in sem v casu studija imel okoli sebe kolkikor hoces taksnih s tvojo retoriko, katerih vecina niti povohala ni to, kar so prej pridigale. Velika vecina, ki pa niso feministke, ti pa ze takrat povedo, da jih to, kar bi rada ti v smislu kvot prehitevanja moskih ipd. niti ne zanima.

Potem pac ti zakljucis, da so butaste, ker ne sledijo tvoji agendi, ki je morda v praksi ne sledis niti ti. Dej bodi naprej direktorica, pa potem pridigaj o feminizmu v smislu kaj morajo druge zenske. Najprej zgled, ker se v vasih vrstah prepogosto zgodi, da si premislite ko je treba delat to kar pridigas. In ravno to pa gre meni na zivce, da vas je treba poslusat kako imate prav, dokler ni treba delat.

FormerUser ::

Looooooka je izjavil:

Za primerjavo:
More than one in five (22%) agree women often make up or exaggerate claims of abuse or rape, with proportions varying from 47% in Malta to 8% in Sweden.

No, ta del raziskave, pa dejansko pokaže, kateri so resnični problemi te družbe, seksizem in valitev krivde na ženske, zato ker so zlorabljene in posiljene.

8-10% prijav naj bi bilo lažnih. Torej se samo 22% ljudi tega zaveda, kar pomeni, da imaš praktično 88% možnost, da boš na podlagi obtožbe obsojen tudi če nisi kriv.
Ampak jebeš to, ker je itak moški a ne?
Feministkam logika tako ali tako pač ponavadi ne deluje.

Če bi bilo 10% žensk odpuščenih na podlagi iste logike bi bile vse na cesti z roza vaginastimi kapami na glavi in transparenti z napisi METOO.
Tko mal v razmislek, ko se greste "feminizem", ki je danes bolj man bashing s strani žensk, ki namesto, da nekaj pametnega počnejo iščejo krivca za svoje težave in to kljub temul, da jih njihova soseda nima...ker pač nekaj dela. Ne jamra. Ni cmerar =)


Zelo slaba interpretacija. Stališče policije je, da so primeri lažnih prijav posilstva REDKI, glede na statistiko FBI-ja denimo od 2-10%, torej niti približno POGOSTI kakor trdijo nekateri vprašani v anketi, na Malti je takih skoraj polovica. Glede na to, da je obsojenih zgolj 7% posiljevalcev, je torej možnost, da bo obsojen nekdo, ki je obdolžen po krivem, tako rekoč nična. V tej anketi je bilo tudi ugotovljeno, da skoraj 1/3 meni, da je posilstvo v določenih primerih opravičljivo.

Vse našteto je dokaz, zakaj je feminizem nujno potreben in da tvoj komentra nima nobene veze z realnostjo.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

25.november - dan boja proti nasilju nad ženskami (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10916100 (10539) Hypathia

Več podobnih tem