» »

Odgovor komisije za bolnisko po 30-tih dneh

Odgovor komisije za bolnisko po 30-tih dneh

T-Mac ::

Pozdravljeni,

zanima me ce mi lahko kdo kaj svetuje zakaj se nisem dobil odgovora iz komisije ker mi ze jutri potece 30 dni bolniske? Ali so pozabili name? Kdo kaj ve kam lahko poklicem da izvem? Imam kilo, zdravnik mi je rekel da imam lahko operacijo sele naslednje leto decembra 2019? Ce ima kdo kak predlog kaj narediti v mojem imenu bi mu bil zelo hvalezen. Hvala in Lp

Scorpy84 ::

Pogosto zamujajo ja. Dogovori se z delodajalcem za kaksen teden dni dopusta ali pa prepricaj zdravnico, da ti odpre novo bolnisko npr. zaradi viroze. Ce pa tudi to ne uspe, pa na polilkliniko na psihijatrijo pa uveljavi svoj "strah". No malo bolj resno, ce zamujajo z odgovorom ti bojo v tem casu odobrili bolnisko, tako da povej svojemu delodajalcu na cem si. Tudi na zzzs znajo biti razumevajoci.

Pa ce ti je kirurg na izvidu napisal da odstvetuje to pa to... pol si lahko 100% preprican da ti odobrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

koyotee ::

T-Mac je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me ce mi lahko kdo kaj svetuje zakaj se nisem dobil odgovora iz komisije ker mi ze jutri potece 30 dni bolniske? Ali so pozabili name? Kdo kaj ve kam lahko poklicem da izvem? Imam kilo, zdravnik mi je rekel da imam lahko operacijo sele naslednje leto decembra 2019? Ce ima kdo kak predlog kaj narediti v mojem imenu bi mu bil zelo hvalezen. Hvala in Lp


Pojdi na delo, tako bo najmanj problemov.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

Scorpy84 ::

koyotee je izjavil:

T-Mac je izjavil:

Pozdravljeni,

zanima me ce mi lahko kdo kaj svetuje zakaj se nisem dobil odgovora iz komisije ker mi ze jutri potece 30 dni bolniske? Ali so pozabili name? Kdo kaj ve kam lahko poklicem da izvem? Imam kilo, zdravnik mi je rekel da imam lahko operacijo sele naslednje leto decembra 2019? Ce ima kdo kak predlog kaj narediti v mojem imenu bi mu bil zelo hvalezen. Hvala in Lp


Pojdi na delo, tako bo najmanj problemov.


In ce dobi bolnisko, kako bo resil problem, ker se ne uposteva odlocba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Tribal ::

Dokler ni odgovora si še na bolniški. Tako je bilo pri naši ko je bila noseča. Če dobiš zavrnjeno greš nazaj do zdravnika po enem tednu dela in tako v nedogled.

T-Mac ::

Zdravnik je oddal pred 5-timi dnevi. Jutri imam zadnji dan. Jih poklicem da mi povejo na zzzs-ju ali da bi sel osebno tja? Samo eno leto bolniske je malo dolga?

Ne morem na delo ker imam fizicno za delat in ce stojim me po pol ure boli... Ja tako okoli prineses zakon da bi sel za en dan na delo in nazaj na bolnisko...

mp5 ::

Pred nekaj meseci sem imel isti problem. Poklical sem na ZZZS, kjer so mi povedali, da so lečečega zdravnika zaprosili za dodatno mnenje oz. oceno, koliko časa še predvideva bolniški stalež. Obvestil sem delodajalca, da še nimam odločbe in sem ostal doma. V primeru zavrnitve bi tiste dni koristil letni dopust. V nadaljevanju so upoštevali zdravnika in sem dobil pozituven odgovor oz. podaljšanje bolniške.

Scorpy84 ::

T-Mac je izjavil:

Zdravnik je oddal pred 5-timi dnevi. Jutri imam zadnji dan. Jih poklicem da mi povejo na zzzs-ju ali da bi sel osebno tja? Samo eno leto bolniske je malo dolga?

Ne morem na delo ker imam fizicno za delat in ce stojim me po pol ure boli... Ja tako okoli prineses zakon da bi sel za en dan na delo in nazaj na bolnisko...


Splosnega zdravnika manj upostevajo, boljse da kirurg napise, da ti da eventualno oceno na invalidski komisiji (ki je itak zacasna). Lahko pa se z delodajalcem dogovoris kaksno delo bi lahko opravljal za skrajsani delovni cas. Ampak zdaj si ze prepozno za ton edino ce dobis kirurga da ti napise to.

misso ::

Scorpy84 je izjavil:

T-Mac je izjavil:

Zdravnik je oddal pred 5-timi dnevi. Jutri imam zadnji dan. Jih poklicem da mi povejo na zzzs-ju ali da bi sel osebno tja? Samo eno leto bolniske je malo dolga?

Ne morem na delo ker imam fizicno za delat in ce stojim me po pol ure boli... Ja tako okoli prineses zakon da bi sel za en dan na delo in nazaj na bolnisko...


Splosnega zdravnika manj upostevajo, boljse da kirurg napise, da ti da eventualno oceno na invalidski komisiji (ki je itak zacasna). Lahko pa se z delodajalcem dogovoris kaksno delo bi lahko opravljal za skrajsani delovni cas. Ampak zdaj si ze prepozno za ton edino ce dobis kirurga da ti napise to.


Meni je na polikliniki na izvidu napisal da svetuje podaljšani stalež in komisija ni upoštevala.

louser ::

Dokler odločba ne pride, si pač zaposljiv.

Scorpy84 ::

misso je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

T-Mac je izjavil:

Zdravnik je oddal pred 5-timi dnevi. Jutri imam zadnji dan. Jih poklicem da mi povejo na zzzs-ju ali da bi sel osebno tja? Samo eno leto bolniske je malo dolga?

Ne morem na delo ker imam fizicno za delat in ce stojim me po pol ure boli... Ja tako okoli prineses zakon da bi sel za en dan na delo in nazaj na bolnisko...


Splosnega zdravnika manj upostevajo, boljse da kirurg napise, da ti da eventualno oceno na invalidski komisiji (ki je itak zacasna). Lahko pa se z delodajalcem dogovoris kaksno delo bi lahko opravljal za skrajsani delovni cas. Ampak zdaj si ze prepozno za ton edino ce dobis kirurga da ti napise to.


Meni je na polikliniki na izvidu napisal da svetuje podaljšani stalež in komisija ni upoštevala.


To sem omenil, ker ce odpres novo bolnisko z drugo boleznijo, gre mimo zzzs.

Si slucajno se pritozil, nad odlocbo? V zzzsju veckrat preizkusajo paciente, ce se potrudis s pritozbo in dodatnim mnenjen imas dosti boljse moznosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Scorpy84 ::

louser je izjavil:

Dokler odločba ne pride, si pač zaposljiv.


Kar ni res, ce je zdaj bil pri osebni zdravnici bolnisko odsoten en mesec in je zdaj zahtevek za podaljsanje, kako si lahko nazaj zaposljiv oziroma sposoben delati. Kot sem rekel gor zzzs tudi ce je zavrnjena bolniska, v tem casu dokler je zahtevek lezal pri njih, odobrijo bolnisko za nazaj. So pa tudi primeri, ki so zavrnjeni kjer ne dajo bolnisko za nazaj, ampak taki preizkusajo sreco.

louser ::

Dokler nimaš odločbe, ne veš. Lahko ti dajo, lahko ne. Lahko te dajo delati samo štiri ure. Stalež ti poteče zadnjega enajstega, odločbo dobiš 30.12., velja ti pa od 1. 12.
Ja, fucked up.

T-Mac ::

Ja osebni zdravnik mi je dal bolnisko zaradi kile in ko je poteklo 30 dni je dal on predlog na komisijo. Kila je taka da ko lezim je nekak ok ko stojim sedim me po eni uri zacne dobro boleti. Zanimivo je to da sem dobil odlocbo iz komisije vceraj ko mi je ze za danes poteklo da so mi odobrili za 2 dni in to se naroben datum od 29-30... Zdravnik je spet oddal zahtevek nimam besed... Delal bi ampak ne morem...

Scorpy84 ::

T-Mac je izjavil:

Ja osebni zdravnik mi je dal bolnisko zaradi kile in ko je poteklo 30 dni je dal on predlog na komisijo. Kila je taka da ko lezim je nekak ok ko stojim sedim me po eni uri zacne dobro boleti. Zanimivo je to da sem dobil odlocbo iz komisije vceraj ko mi je ze za danes poteklo da so mi odobrili za 2 dni in to se naroben datum od 29-30... Zdravnik je spet oddal zahtevek nimam besed... Delal bi ampak ne morem...


Gor sem ti napisal, da splošnega zdravnika bolj malo upoštevajo. Ti bi zdaj moral napisati pritožbo na odločbo, ne pa še enkrat pošiljati zahtevek, predvideva, da je zdravnik poslal kot pritožbo. Od kirurga bi moral imeti napisano, poleg izvida, da ti odsvetuje fizično delo in dolgo hojo/stojo. Glede na to, da so dolge čakalne, je najboljše da greš samoplačniško po drugo mnenje in na osnovi tega napišeš pritožbo. Samo zdaj če pride druga odločba, se na to ni več mogoče pritožiti. Se pa ti bo podaljšala bolniška, dokler ne dobiš novo odločbo.

Poglej na odločbi, koliko dni piše, kdaj lahko spet pošlješ zahtevek. Priporočam ti, da ti zdravnica ne daje več bolniške, zaradi špekulacije in bo komisija (oziroma zdravnik) to videl kot žalitev in bi ti avtomatsko zavračala zahtevke. V tem času se dogovori s službo za dopust in si prodobi še drugo mnenje. Ravno tako si iz službe pridobi opis del in ko boš naslednjič pošiljal zahtevek, jim moreš bolj pokazati, zakaj ne smeš opravljati delo, ker za komisijo vsi imajo službe ki opravljajo "sedeča" dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Dimnik ::

Tole s.temi komisijami je en velik cirkus....vem iz lastnih izkušenj...5 let bil na bolniški z mesečno ali dvomesečno odločbo,8 ur z pogoji, delo je bilo terensko, vsakih so odločbe prišle par dni po preteku stare, po operaciji takoj invalidsko upokojen za 4 leta,( 4 leta zato, ker sem še kao mlad, bolezen kronična in neozdravljiva) sedaj je že leto in pol mimo in ni ne odločbe, ne vabila na komisijo, sem povprašal kaj je zdaj s tem in dobil odgovor, da bodo že enkrat poslali odločbo ali vabilo za komisijo. Cirkus..

Da še.dodam, ko sem šel parkrat na komisijo, tam sploh nisem videl kdo so v komisiji, ampak zraven njih v eno majhno sobo z enim članom oz doktorjem, ki je preletel izvide, malo plvprašal in to je to....no saj pri meni se je videlo iz izvidov, da ne simuliram in je zadeva resna

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odločba ZZZS (bolniška)

Oddelek: Loža
3415077 (2959) GupeM
»

4 ure na bolniški, 4 ure dela, določila?

Oddelek: Loža
4615018 (13210) val46
»

Nadzor bolniškega staleža

Oddelek: Loža
369628 (7543) SeMiNeSanja
»

Delo med bolniško

Oddelek: Loža
347859 (6384) jusv

Več podobnih tem