» »

Stroški v skupnem gospodinjstvu

Stroški v skupnem gospodinjstvu

Temo vidijo: vsi
1 2
3
»

Steinkauz ::

Zakaj si nebi delil stroškov? Očitno ste vsi pršl v zvezo brez lastnih investicij.

Jst sm šparal 5 let, se marsičemu odrekel, vzel kredit in pri 28ih kupil stanovanje.

Ob nakupu sm že bil v zvezi. Kredit (700eur/mesec) plačujem jaz, obravnavam stanovanje kot moje.
S partnerko živiva skupaj. Ona plačuje vse mesečne stroške (razen rezervnega sklada). Kar nanese okoli 150eur na mesec.

Hrano in ostale stroške si deliva.

Ne vem zakaj, bi moral plačevati še ne vem koliko stroškov jaz, če pa sm v zvezo prinesel 130k vredno zadevo, ki jo še vedno plačujem.

Sam imam 2.4x višjo neto plačo kot ona.

Trenutno špila, razmišljam pa, da bi naredila skupni račun kamor vsak nakaže 1/3 ali 1/2 plače in se vse plačuje iz tega.

Tle vsi pišete, ko da je nujno treba bit sugar daddy.

tomy5 ::

Tipično razmišljanje da tipo vedno zaslužimo več, jao jao
Če tolk kalkuliraš vse samo v EUR si raje najdi parnerja/ko kjer tega ne boš delal, zato ker ne boš čutil potrebe po tem

DePalmo ::

Zanimivo. Pač rad pomagam punci pri hišnih opravilih in ker pač delam od doma, mi je tudi logično da dnevno skuham kosilo in tedensko operem cunje in jih tudi obesim (seveda ni to vse kar počnem, so še druge stvari). In zato bi me nekatere označile za klošarja. Še dobro da sem že v resni zvezi že skoraj 8 let s punco ki se zelo zastopiva in podpirava in bi takim kravam tudi kaj sočnega rekla.

tomazic89 je izjavil:

A mora res vsaka tema skonvergirati v nek egotrip parih oseb? Daj umaknite se v debato o feminizmu prosim. Mene dejansko zanima, kako nekateri ucinkovito resujejo tezave porazdeljevanja stroskov.

Enostavno je reci: "se ne ozirava na to, vsak nekaj placa", ali pa "50/50", dokler so place podobne to ni problem. Midva imava naprimer veliko razliko v mesecnem prihodku in ni enostavno. Seveda, jaz bi placal vse, ampak se ona ob tem ne pocuti ok. Tako da ja, bi rad prebral predloge brez nepotrebnih egotripov vmes.

Se popolnoma strinjam, ker tudi mene zanima kako nekateri delijo stroške. Sicer mislim da imava čist dobro poštimano, ampak vseeno je firbec kako imajo drugi.

tikitoki ::

Steinkauz je izjavil:

Zakaj si nebi delil stroškov? Očitno ste vsi pršl v zvezo brez lastnih investicij.

Jst sm šparal 5 let, se marsičemu odrekel, vzel kredit in pri 28ih kupil stanovanje.

Ob nakupu sm že bil v zvezi. Kredit (700eur/mesec) plačujem jaz, obravnavam stanovanje kot moje.
S partnerko živiva skupaj. Ona plačuje vse mesečne stroške (razen rezervnega sklada). Kar nanese okoli 150eur na mesec.

Hrano in ostale stroške si deliva.

Ne vem zakaj, bi moral plačevati še ne vem koliko stroškov jaz, če pa sm v zvezo prinesel 130k vredno zadevo, ki jo še vedno plačujem.

Sam imam 2.4x višjo neto plačo kot ona.

Trenutno špila, razmišljam pa, da bi naredila skupni račun kamor vsak nakaže 1/3 ali 1/2 plače in se vse plačuje iz tega.

Tle vsi pišete, ko da je nujno treba bit sugar daddy.


Kolk bo tebe kap, k bos ugotovil kaj ji omogoca slovenska zakonodaja.

FormerUser ::

DePalmo je izjavil:

In zato bi me nekatere označile za klošarja.

Morda bi bilo pa vseeno dobro, da se najprej naučiš razumeti vsebino prebranega, preden komentiraš.

jype ::

tomazic89 je izjavil:

A mora res vsaka tema skonvergirati v nek egotrip parih oseb? Daj umaknite se v debato o feminizmu prosim. Mene dejansko zanima, kako nekateri ucinkovito resujejo tezave porazdeljevanja stroskov.

Enostavno je reci: "se ne ozirava na to, vsak nekaj placa", ali pa "50/50", dokler so place podobne to ni problem. Midva imava naprimer veliko razliko v mesecnem prihodku in ni enostavno. Seveda, jaz bi placal vse, ampak se ona ob tem ne pocuti ok. Tako da ja, bi rad prebral predloge brez nepotrebnih egotripov vmes.
Enostavnih rešitev ni: Če partnerju ne zaupaš, potem je to lahko za odnos usodno, če mu pa zaupaš, je to lahko usodno za tvoje premoženje. Sprijazniti se moraš s tem, da vedno tvegaš in se odločiti, kaj so tvoje vrednote.

tikitoki je izjavil:

Kolk bo tebe kap, k bos ugotovil kaj ji omogoca slovenska zakonodaja.
Zdaj razumem, čemu si v življenju tako nesrečen: Prepričali so te, da noben človek ni vreden zaupanja.

kody ::

Zasluzim trenutno veliko vec od zene
Kreidit za hiso in vsi stroski so moji, zena ima lizing za svoj avto (jaz mam sluzbenega)..
Hrano kupuje tisti, ki gre mimo trgovine/vecino jaz
Poletni dopust plus 2 krat toplice na leto placam jaz (lahko izbiram destinacije ?)...
Obleke za otroke so njena stvar..imava locene racune in vsak res pridno za sebe spara...enkrat letno poplacava kredit, kolikor se je nabralo...
Okoli hise urejam oolico jaz in skoz nekaj kupujem, tehnika je moja stvar...zena je kjubeca in res super mamica, sem se jo trudil navadit, da bi malo jo bolj zanimalo stanje stroskov hise...ampak ima toliko drugih stvari...

Lahko bi prihranili vec, ampak nam gre super, se posebej zato, ker se impulziven kupec

starfotr ::

jype je izjavil:

tomazic89 je izjavil:

A mora res vsaka tema skonvergirati v nek egotrip parih oseb? Daj umaknite se v debato o feminizmu prosim. Mene dejansko zanima, kako nekateri ucinkovito resujejo tezave porazdeljevanja stroskov.

Enostavno je reci: "se ne ozirava na to, vsak nekaj placa", ali pa "50/50", dokler so place podobne to ni problem. Midva imava naprimer veliko razliko v mesecnem prihodku in ni enostavno. Seveda, jaz bi placal vse, ampak se ona ob tem ne pocuti ok. Tako da ja, bi rad prebral predloge brez nepotrebnih egotripov vmes.
Enostavnih rešitev ni: Če partnerju ne zaupaš, potem je to lahko za odnos usodno, če mu pa zaupaš, je to lahko usodno za tvoje premoženje. Sprijazniti se moraš s tem, da vedno tvegaš in se odločiti, kaj so tvoje vrednote.

tikitoki je izjavil:

Kolk bo tebe kap, k bos ugotovil kaj ji omogoca slovenska zakonodaja.
Zdaj razumem, čemu si v življenju tako nesrečen: Prepričali so te, da noben človek ni vreden zaupanja.


Končno obstajajo tudi pti nas pred poročne pogodbe. Kar je super, saj s tem definiramo, kaj bo, če se zveza sfiži.

Ljudje smo živali. Dokler je neka korist, lahko vsak zaupa vsakemu. Ko zagusti, vsak gleda sano nase. Tudi, če potolče vse okoli sebe. Pa mi lahko 100x zanikaš to. Vendar, tako je v naši naravi. Katera se pokaže lahko zelo hitro. Samo za 1 teden odklopi elektriko/prekini dobavo goriv ipd. Vojno stanje bo.

Ales ::

S proračuna gospodinjstva smo prešaltali na scenarij planeta opic..? ;)

jype ::

Ja, eni verjamejo, da je vredno živeti v postapokaliptičnem bunkerju že pred apokalipso, za vsak slučaj, da se človek privadi, da mu ne bo hudega, če do apokalipse kdaj res pride.

FTad ::

Miha 333 je izjavil:

V resni zvezi si ne predstavljam ločenih financ. Vsi prihodki se dajo na kup in s tega kupa se vse plačuje. Za večje nakupe in investicije je seveda potreben dogovor. Zgoraj pišete, koliko komu ostane. Ostane za kaj? Ves denar je skupen. Kar ostane je skupno. Drugače to ni partnerstvo.


Torej, ce bi ti imel nek hobi, kjer bi te ena stvar za ta hobi stala npr 3000€, a bi to vseeno stel, da gre iz skupnega fonda?

starfotr ::

Ne, da se živi v bunkerjih. Vendar lahkomiselno ni smiselno živeti.

NikolormousB ::

Torej, ce bi ti imel nek hobi, kjer bi te ena stvar za ta hobi stala npr 3000€, a bi to vseeno stel, da gre iz skupnega fonda?


Seveda. Saj drug fond kot skupni ne obstaja.

Ales ::

FTad je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

V resni zvezi si ne predstavljam ločenih financ. Vsi prihodki se dajo na kup in s tega kupa se vse plačuje. Za večje nakupe in investicije je seveda potreben dogovor. Zgoraj pišete, koliko komu ostane. Ostane za kaj? Ves denar je skupen. Kar ostane je skupno. Drugače to ni partnerstvo.


Torej, ce bi ti imel nek hobi, kjer bi te ena stvar za ta hobi stala npr 3000€, a bi to vseeno stel, da gre iz skupnega fonda?

Če ni drugega, kot skupen fond, gre vse od tam. Nima od kod drugje it.

Pri meni z mojo to čisto normalno laufa, tudi kadar je nek nakup samo za hobi enega.

St235 ::

Pr dvsem si ne znam predstavljat kako zgleda odnos, kje si moras na skivaj nasparat denar za svoj hobi, ker partner ocitno tega ne podpira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

jype ::

starfotr je izjavil:

Ne, da se živi v bunkerjih. Vendar lahkomiselno ni smiselno živeti.
To, da se sprijazniš s tem, da partner ni tvoja last, ni lahkomiselno življenje... To, da si izbereš tako nesposobnega partnerja, da si ni sposoben najti bogatejšega od tebe, pa mora zato potem tebi vse pobrat, pa je.

TheBlueOne ::

Miha 333 je izjavil:

V resni zvezi si ne predstavljam ločenih financ. Vsi prihodki se dajo na kup in s tega kupa se vse plačuje. Za večje nakupe in investicije je seveda potreben dogovor. Zgoraj pišete, koliko komu ostane. Ostane za kaj? Ves denar je skupen. Kar ostane je skupno. Drugače to ni partnerstvo.


Je lahko partnerstvo brez tega, nas je dovol v praksi, da ni samo izjema. Ti vidis "vse skupno" kot edino, jaz pa te vidim kot malenkost naivnega, ker v praksi ni edino. :) Ne vem, kako lahko te umetne ideale skupnega prodajo kot edino, ko pa nas je toliko, ki se na to pozvizgamo in ne trpimo nobenih posledic, kakor tudi ne trpi zveza.

TheBlueOne ::

St235 je izjavil:

Pr dvsem si ne znam predstavljat kako zgleda odnos, kje si moras na skivaj nasparat denar za svoj hobi, ker partner ocitno tega ne podpira.


To ni razlog. Razlog je predvsem, da ti ni treba nic sprasevati in da ce za hobi do neke mere varcujes ne dobis namesto novega CNCja dolgocasenje na Kanarskih, ker te je druzina preglasovala.

Mehmed ::

Skupen fond ftw. Ko te vprasa zakaj so eroticne masaze na izpisku lahko reces kaj jamras sej si ti pol castila.

Machete ::

Ma kakšen skupni fond.. Ni šans. Če je kaj večjega za bajto se pač zmeni. Ostalo po filingu.
Vse na kup, kar ostane je skupno. wtf? Zakaj bi si jaz njen zaslužek lastil in obratno...? Svašta.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

buttcrack ::

Dokler se je malo bolj masovno varčevalo (stanovanje, nov avto) je šlo vse skup v en žakelj in se je tudi za vse iz tam jemalo.

Sedaj, ko imamo praktično vse kar potrebujemo, niti ni več potrebe po zbiranju v istem žaklju, ampak funkcionira pa še vedno tako.

Kupujemo tisto kar potrebujemo, če je dražje se odločiva večinoma po price/performance varianti. Ko se malo viška cekinov nabere pa se prestavi na varčevalni račun. tako funkcionira že 10+ let.

Ko je enkrat družina sestavljena, ni več moje/tvoje ampak vse je naše... Prej vam pade ta logika v glavo, bolje bo v življenju. Če si partnerja ne zaupata, potem čim prej narazen.

jype ::

Pri nas je malce drugače: Skupnega kupa nikoli ni bilo, ker imava vsak svoj račun (in nihče ni pooblaščen za drugega) in zapravljava vsak svoj denar, nikakor pa ne seštevava, koliko je kdo komu dolžan.

mambli ::

Midva imava skupni račun na katerega prideta obe plači. Potem pa imava oba še N26 račun. Iz skupnega se plača kredit, vrtec, šola, vse položnice na trajniku. Na n26 si nakaževa recimo 500€ vsak mesec, da je za hrano in druge traparije.
Kar ostane gre za kredit.

zobnik ::

Pri nas na kmetiji, veliki je tako, da si pomagamo med seboj za osnov.stroške, kar pa se tiče izletov, nakup avta, obleka, obutev si vsak sam financira. Drva skupaj naštimamo, elektriko/vodo plačuje lastnik kmetije s tem, da se gre v gozd in podre.

Kar se tiče čiščenje, kuhanje, hrana, večinoam skrbim jaz, spečem kruh, vsak dan spucam hišo, pospravljam okolico kmetije, prav tako vso zelenjavo za 1-2 leti sam pridelam za vse nas. Če ej treba koga kam peljat sem že v avtu, če ej treba spravilo sena sem prav tako čez 5 minut že na travniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

buttcrack ::

jype je izjavil:

Pri nas je malce drugače: Skupnega kupa nikoli ni bilo, ker imava vsak svoj račun (in nihče ni pooblaščen za drugega) in zapravljava vsak svoj denar, nikakor pa ne seštevava, koliko je kdo komu dolžan.

Saj tako nekako je sistem sedaj... vsak svoje, ki pa je v bistvu skupno, saj nihče nikomur nič pod prste ne gleda.

ko se pa na katerem računu nabere določen kupček, gre pa v "skupen" savings fond.

Mi gre včasih kar na jok ko vidim kakšen par za mizo, ki potem kupčkata na cent natančno pri računu za večerjo :)

MIHAc27 ::

Pri nam žena ni zaposlena tko da 50/50 odpade. Večino stroškov tako poravnam jaz (najemnina, položnice,..). Njeni dohodki kar jih dobi gredo pa ponavadi za hrano ali kake obleke za otroke ali njo.

chort ::

Tudi midva nimava skupnih računov in nimava dostopa do sredstev na računu drugega, vendar plačujeva stvari impulzivno včasih en, včasih drugi, kakor pač pade.
Nobenega računanja in poravnav med nama, razen vsake toliko časa reality check koliko je na vseh najinih računih kumulativno in koliko so nama stranke še dolžne, da veva koliko se lahko skeširava v nekem momentu.

Lonsarg ::

Neka delitev pač ponavadi je, ampak da bi bla striktna kjer se vodi evidenco? En ima več in bo kaj, šel sam na dopust ker drugi nima?!? Skupno gospodinjstvo in bo en imel 2000EUR laptop drugi pa rabljenega iz bolhe za 100EUR?!? Taka zveza bo res zdrava ja...

Midva sproti po filingu izmenično dajeva, za večje zadeve pa poglihava na način, da imava vedno na obeh računih dovolj za posamezno "finančno svobodo". Naprimer zdele bo nakup kavča padel pa bo iz njenega računa, ker se je pač tam več nabral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

tikitoki ::

jype je izjavil:

tomazic89 je izjavil:

A mora res vsaka tema skonvergirati v nek egotrip parih oseb? Daj umaknite se v debato o feminizmu prosim. Mene dejansko zanima, kako nekateri ucinkovito resujejo tezave porazdeljevanja stroskov.

Enostavno je reci: "se ne ozirava na to, vsak nekaj placa", ali pa "50/50", dokler so place podobne to ni problem. Midva imava naprimer veliko razliko v mesecnem prihodku in ni enostavno. Seveda, jaz bi placal vse, ampak se ona ob tem ne pocuti ok. Tako da ja, bi rad prebral predloge brez nepotrebnih egotripov vmes.
Enostavnih rešitev ni: Če partnerju ne zaupaš, potem je to lahko za odnos usodno, če mu pa zaupaš, je to lahko usodno za tvoje premoženje. Sprijazniti se moraš s tem, da vedno tvegaš in se odločiti, kaj so tvoje vrednote.

tikitoki je izjavil:

Kolk bo tebe kap, k bos ugotovil kaj ji omogoca slovenska zakonodaja.
Zdaj razumem, čemu si v življenju tako nesrečen: Prepričali so te, da noben človek ni vreden zaupanja.


Imas probleme z razumevanjem? To je bil sam odgovor na njegov pristop do svoje partnerke.

BigWhale ::

Mene bolj skrbi pol se racunovodstvo, k ga moras vodit za gospodinjstvo. Cist overthinking everything. A si v zvezi al nisi? Ce si, pol si v zvezi nesebicno in z nekim cloveskim odnosom do partnerja in do financ.

tikitoki ::

BigWhale je izjavil:

Mene bolj skrbi pol se racunovodstvo, k ga moras vodit za gospodinjstvo. Cist overthinking everything. A si v zvezi al nisi? Ce si, pol si v zvezi nesebicno in z nekim cloveskim odnosom do partnerja in do financ.


Glede na komentarje v tej temi izgleda, da to zal ni samoumevno.

jero_no1 ::

buttcrack je izjavil:

Ko je enkrat družina sestavljena, ni več moje/tvoje ampak vse je naše... Prej vam pade ta logika v glavo, bolje bo v življenju. Če si partnerja ne zaupata, potem čim prej narazen.


Točno to in samo to!

Eni bi očitno res rabl računovodski servis, da bo vse do zadnjega centa 'pravično' razreljeno med člane gospodinjstva.

St235 ::

Eden ali vec racunov nima nikakrsne veze s tem kako partnerja delita sredstva. Lahko imas 1001x skupen racun, ti to nic ne koristi ce imas potem prakticno napisan Zakon o izvrsevanju prorscuna, kot nekateri v tej temi.

TheBlueOne je izjavil:

St235 je izjavil:

Pr dvsem si ne znam predstavljat kako zgleda odnos, kje si moras na skivaj nasparat denar za svoj hobi, ker partner ocitno tega ne podpira.


To ni razlog. Razlog je predvsem, da ti ni treba nic sprasevati in da ce za hobi do neke mere varcujes ne dobis namesto novega CNCja dolgocasenje na Kanarskih, ker te je druzina preglasovala.


Ja in opisano je definicija nefunkcionalne partnerske zveze. Ce se nista sposobna uskladit ali je bolj pomembna CNC ali kanarci imata bistveno vecje tezave kot delitev stroskov.

tikitoki je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Mene bolj skrbi pol se racunovodstvo, k ga moras vodit za gospodinjstvo. Cist overthinking everything. A si v zvezi al nisi? Ce si, pol si v zvezi nesebicno in z nekim cloveskim odnosom do partnerja in do financ.


Glede na komentarje v tej temi izgleda, da to zal ni samoumevno.


Da imamo v sloveniji stevilne disfunkcionalne partnerske zveze je zal dejstvo, ki se potem manifestira v locitvah, alkoholizmu, nasilju in se cem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Steinkauz ::

Se strinjam, da ko je enkrat družina, denar postane večinoma skupen.
Do takrat pa se deli. Če bi jaz služil manj bi stemel k istemu dogovoru.

Vsi gledate očitno gledate zgolj mesečno.
Če bi žena (s katero si recimo 2 leti) šparala 10 let in bi plačala polog, jst si bi pa kupval neke bmwje in spičkil ves denar, kredit pa bi vsak plačevala pol (ampak recimo vrednosti 40% hiše), nebi nikoli zahteval, da je pol hiše moje.

Machete ::

Forumski post prenese marsikaj, situacija na sodiščih priča drugače.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

buttcrack ::

dokler se imata rada, ne bi noben nobenmu nič vzel, pol pa pokneš eno 10 let mlajšo od nje, ti pa še ta spizdi, ker nimaš nič več :p

Moonroe ::

O M G! Kaj vse prebereš tle...
Vse sorte sem že videla. Od tega, da je imel ON 20. plačni razred, ONA pa 56. in je ona plačala vse, ker je bila logika ta, da je ves denar njun in da v okviru teh zmožnosti tudi živita, njemu se plača nalaga na računu, če kaj zagusti, vzameta iz tega računa (on je trenutno tik pred penzijo, tak da stvar špila že ohoho let). On zna marsikaj sam narediti in popraviti, ona ga pelje na dopuste in izlete, ki si jih nikoli ne bi mogel privoščiti. Imata tudi otroke in vnuke in nečake in ni da ni polno življenje.

Poznam tud primer samomora, ko je žena, ki je zaslužila bistveno več (2x ali celo 3x), možu parkart pod nos vrgla, da on pač zasluži manj, in se mu je srce strlo.
Dejstvo pač je, da se s parazitom (m/ž) ne da živet. Če vidiš, da ima tendenco, da se rad šlepa na tak ali onak način, da rad izkorišča ljubljeno osebo (vprašanje kolk je dejansko ljubljena) ga pač omejiš ali zapustiš.

Sicer pa je moja logika ta. Denar je skupen in v zvezo vsak vloži svoje najboljše lastnosti. Jezikanje, sikanje, pucanje žolča s provociranjem itd. odpade, če ma te tendence, ga postaviš na realna tla ali zapustiš. Vsi smo različno sposobni, eni znajo super služit denar, mu laufa računica za popizdit, drugi pa zna doma ustvariti prijetno domačnost in složnost. Zdej pa zaračunaj in razdeli to, če lahko.

energetik ::

Imava isto kot Jype, vsak svoj račun iz katerih povsem random plačujeva vse naše stroške. No, edino trajnike imam jaz, ker so zastonj pri mojem paketu. Tako da za svoje hobije si jasno plačava vsak sam. Verjamem pa, da so neugodne situacije, ko nekdo hoče 2 tedna bahamov, drugi pa 3D printer in stružnico.
Sicer vsaj od kar so otroci, ne gledava več na to, kdo je kaj plačal.
Sva pa nekako na uč 50:50 skeširala za bajto, toliko sva tudi lastnika v ZK. Je pa res, da imava tudi zelo podobne plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

buttcrack ::

Danes forum 69 na to temo: http://videoweb.rtvslo.si/podcast/ava_a...

zobnik ::

Na podeželju je vedno veljalo, da večinoma stroške nosi moški, ženske pa pucajo in kuhajo ter vzgajajo otroke.

Okapi ::

Pri mojih tastarih je bil ves denar skupen. V praksi so bili sicer trije računi, enega se je uporabljalo za sprotne stroške (plača/penzija od enega), drugega (plača/penzija drugega) za občasne večje nakupe, ali če je na prvem zmanjkalo za sproti, tretji je bil pa varčevalni, nanj sta od časa do časa, če se je na drugem malo več nabralo, nakazala nekaj denarja.

Večje stvari se je kupovalo po dogovoru (in ustrezni argumentaciji o smotru). Mama je kupila krznen plašč, fotr pa hi-fi, recimo.;)

DePalmo ::

Sem mojo povprašal o delitvi stroškov in če je zadovoljna kot imava urejeno, hkrati pa še omenil par načinov iz te teme. Kot prvo, se je samo čudila in smejala kako nekateri tuhtate ali celo dejansko obračunavate procente uporabnine, kot drugo mi je pa pojambrala da se ji ne zdi fer ker jaz plačujem več, kljub temu da ima manjšo plačo.

Tok o tem.

krho ::

Steinkauz je izjavil:

Zakaj si nebi delil stroškov? Očitno ste vsi pršl v zvezo brez lastnih investicij.

Jst sm šparal 5 let, se marsičemu odrekel, vzel kredit in pri 28ih kupil stanovanje.

Ob nakupu sm že bil v zvezi. Kredit (700eur/mesec) plačujem jaz, obravnavam stanovanje kot moje.
S partnerko živiva skupaj. Ona plačuje vse mesečne stroške (razen rezervnega sklada). Kar nanese okoli 150eur na mesec.

To bo šlo ob ločitvi lepo na pol...
Ker dokazal boš težko, da ti žena/partnerka ni furala celotnega gospodinjstva.
Če imata otroke, boš še težje izpodbijal to, da je za otroke večinoma skrbela ona.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Ales ::

To bi šlo ob ločitvi na pol. Velika razlika... :D

Tilen ::

Delitev stroškov štima, dokler ženska ne plačuje več, ne glede na dohodek. ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

x4en0n ::

Da ne odpiram nove teme, bi obudil kar to. S punco sva pred podobnimi vprašanji glede urejanja financ, sedaj ko živiva skupaj. Načeloma ni nobenih težav pri deljenju stroškov in ničesar, ampak bi rada nekaj naredila zgolj iz priročnosti.

Nekako sva si zamislila tretji skupen račun na katerega bi mesečno nakazovala neko dogovorjeno vsoto denarja in bi imela vsak svojo kartico za ta račun, s katero bi plačevala večinoma za hrano in podobne nakupe. Zanima me ali ima kdo kaj podobnega? Pri kateri banki? Ali je možno to narediti tudi pri N26?

feryz ::

Pri vsaki spodobni banki je to možno. Z lahkoto.

joze67 ::

Imate sladke probleme. Pri nas smo se morali samo dogovoriti, kateri račun se izprazni prej. Pa včasih smo se kar na tiste prave račune pooblaščali.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skupne finance

Oddelek: Loža
406155 (3841) jest10

Delitev premoženja v vezi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15020062 (14055) AndrejO
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240932 (21570) bambam20

Več podobnih tem