» »

Stroški v skupnem gospodinjstvu

Stroški v skupnem gospodinjstvu

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

koyotee ::

Torej, kako si vi delite stroške z vašo partnerko/partnerjem?

Pri nama je tako, da se sešteje skupne stroške ter skupen prihodek. Stroške se deli s prihodkom in dobi se procent, koliko naj bi vsak prispeval, torej tisti, ki več zasluži več prispeva. Pa pravi, da ne pozna nobenega, ki si jih deli na tak način.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Utk ::

Jaz tudi ne.

jype ::

Doma ne štejemo denarja.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

SimplyMiha ::

Stroškov se ne deli, ker bi lahko prišlo do deljenja z nulo.

D3m ::

50/50 po stroških posebej.
|HP EliteBook|R5 6650U|

koyotee ::

D3m je izjavil:

50/50 po stroških posebej.


Kako to mislis?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

TheKekec ::

koyotee je izjavil:

D3m je izjavil:

50/50 po stroških posebej.


Kako to mislis?


verjetno da vsak 50% za vodo, 50% za elektriko itd.

koyotee ::

TheKekec je izjavil:

koyotee je izjavil:

D3m je izjavil:

50/50 po stroških posebej.


Kako to mislis?


verjetno da vsak 50% za vodo, 50% za elektriko itd.


Ja ani pol vseeno če jih sešteješ in daš na pol? ;)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

D3m ::

Tudi to je opcija samo žena vztraja v "specifiki" vsakega računa posebej. Yeessh.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RegulusDraco ::

koyotee je izjavil:

Torej, kako si vi delite stroške z vašo partnerko/partnerjem?

Pri nama je tako, da se sešteje skupne stroške ter skupen prihodek. Stroške se deli s prihodkom in dobi se procent, koliko naj bi vsak prispeval, torej tisti, ki več zasluži več prispeva. Pa pravi, da ne pozna nobenega, ki si jih deli na tak način.


dio porko komplicirata. čudno da sta še par.

jype je izjavil:

Doma ne štejemo denarja.


this.

SimplyMiha je izjavil:

Stroškov se ne deli, ker bi lahko prišlo do deljenja z nulo.


and this.



Daš direktno na pol in to je to.


Razen če ti služiš 5000 eurov, ona pa 650. Ali obratno. Potem razumem da si procentualno razdelita.....ti daš 500 eurov, ona pa 50.

Facepalm.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

NikolormousB ::

Torej, kako si vi delite stroške z vašo partnerko/partnerjem?


Si jih ne. Družinski proračun je skupen denar, do katerega so enako upravičeni vsi člani družine, ne glede na to kdo ga zasluži (sem seveda štejem tudi psa).

Daliborg ::

Jaz sem dal ženi svojo kartico da se ona ubada s plačili. Jaz pa imam khm...khm.. zadnjo..khm besedo pri vsakem večjem nakupu. Happy wife happy life :)
Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

DePalmo ::

Nimava skupnega/družinskega proračuna, je pa zame zadeva čisto preprosta. Zaslužim cca. tisočaka več tako da vse položnice plačam jaz, avto odplačujem jaz, točim ga načeloma jaz oz. nekje 60% punca (ona se vozi v službo, jaz delam od doma) in ravnotako kupuje hrano za oba. Če mi slučajno kaj ostane, gre na tretji bančni račun kjer upava da se bo enkrat nabrala lepša vsota da bova bolj resno razmišljala o svoji hiši.

Se pa ne kregava zaradi denarja oz. da bi si prepovedala kaj kupiti ali pa da bi si kaj metala pod nos, oba veva kakšne imava stroške in zmogljivosti in se prilagajava.

Da bi si pa računala procente glede na plačo ... pa kje vi poberete te ideje :O

fikus_ ::

"Jaz pa imam khm...khm.. zadnjo..khm besedo pri vsakem večjem nakupu."

"Ampak do sedaj še ni bilo večjega nakupa", pravi žena! :))

In srečno sta živela do konca svojih dni. :)

hammock ::

Jaz placam vse poloznice (ker ze imam predloge na netbankingu), ona hodi v trgovino (ker ji je na poti iz sluzbe). Oba na sreco zasluziva dovolj da se ne rabiva ubadat s temi par sto evri stroska mesecno.

Sem pristas nekompliciranja, v koncni fazi je ves denar najin.

jype ::

Pravično deljenje je skoraj nemogoče, ker je treba upoštevati preveč spremenljivk, pa mnoge od njih je tudi zelo težko objektivno vrednotiti.

SimplyMiha ::

Pravično deljenje bi bilo glede na sorazmerni delež koristitve storitve. Če npr. samo žena gleda TV, je pošteno, da tudi TV naročnino plača ona. Je pa res, da je večinoma te stvari težko vrednotiti (pa še veliko truda vzame), tako da praviloma uporabljamo enostavno rešitev delitve na državni ravni: njej vse, tebi kartonska škatla, v kateri lahko prespiš.

facepalm ::

daj pobudo, da prevzames vse stroske.

chort ::

S totalnim anarhizmom - plača tisti, ki prvi potegne kartico. Mislim, da bi enako kvalitetno deloval tudi met kocke.

jype ::

SimplyMiha je izjavil:

Pravično deljenje bi bilo glede na sorazmerni delež koristitve storitve. Če npr. samo žena gleda TV, je pošteno, da tudi TV naročnino plača ona. Je pa res, da je večinoma te stvari težko vrednotiti (pa še veliko truda vzame), tako da praviloma uporabljamo enostavno rešitev delitve na državni ravni: njej vse, tebi kartonska škatla, v kateri lahko prespiš.
Lahko bi bilo slabše, lahko bi bila premajhna kartonska škatla!

FormerUser ::

Pravično je pomoje to, da plačaš tisto kar porabiš. Pri nas imamo ločene finance, osnovne stroške si enakovredno porazdelimo, nadstandard si pa vsak sam plačuje. Če se bodem kdaj poročila bom še vedno želela imeti ločene finance ker se nikoli ne ve kaj prinese čas.

Zgodovina sprememb…

jype ::

FormerUser je izjavil:

se nikoli ne ve kaj prinese čas.
Ja, drži - ampak jaz sem zadovoljen s 16 stopinjami, partnerka in en otrok pa ne. Drugemu je vseeno. Jaz hočem imeti pri roki dobre svedre za kovino, njej pa najcenejši iz bauhausa zadostujejo (uporablja pa vseeno moje!). Projektor sem kupil jaz, projekcijo pa gledajo vsi.

Že v mladosti sem se odločil, da računovodstvo ni nikakršna vrednota in da se mu bom izogibal, kjer se mu lahko. Včasih me to tepe, praviloma pa prihranim ogromno časa.

Pa vseeno mi je, če življenje še enkrat začnem praznih rok, ker je to, ki ga živim zdaj, v moji percepciji že odplačalo lastno vrednost.

FormerUser ::

jype je izjavil:



Že v mladosti sem se odločil, da računovodstvo ni nikakršna vrednota in da se mu bom izogibal, kjer se mu lahko.


Si pač anarhist, jaz pa nisem in se zato ravnam po načelu čisti računi dobri odnosi.

shadeX ::

Sej jype če gre, gre sebi v škodo ne drugim, če prav razumem. Če njega to ne moti, tud do konfliktov ne more pridet.

RegulusDraco ::

FormerUser je izjavil:

Če se bodem kdaj poročila bom še vedno želela imeti ločene finance ker se nikoli ne ve kaj prinese čas.



kaka bedarija. Poročila se boš in se že pripravljala na ločitev.

FormerUser je izjavil:

Pravično je pomoje to, da plačaš tisto kar porabiš.


vsekakor. Ampak osnovne stroške pa se deli na pol.

Kaj zdaj a če jaz kupim televizor je treba merit koliko časa ga gledam samo jaz, koliko moja partnerka in koliko skupaj da izračunava koliko eurov bo kdo prispeval k njemu?
Če bom gledla samo jaz, plačam jaz 100%, če bova gledala oba, plača vsak natanko pol.

Če njej zadostuje tv za 1000 eurov, jaz pa hočem tv za 3000 eurov pa je ta nadstandard moj problem, ki si ga bom moral plačat sam.

Ma to ni nekaj kar bi se bilo treba dogovorit. To špila ali pa ne. Če se je treba to dogovarjat za vsako položnico bi bilo to na dolgi rok meni zelo, zelo mučno.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

FormerUser je izjavil:

Pravično je pomoje to, da plačaš tisto kar porabiš. Pri nas imamo ločene finance, osnovne stroške si enakovredno porazdelimo, nadstandard si pa vsak sam plačuje. Če se bodem kdaj poročila bom še vedno želela imeti ločene finance ker se nikoli ne ve kaj prinese čas.


Sicer me ne moti kako drugi upravljajo z denarjem, samo zanima me. Ali partnerju zaračunaš hišna opravila, če kdaj slučajno narediš kar kar ni izključno zate? Kako se obračunava vzgoja in varstvo otrok v takšnih razmerjih?

RegulusDraco ::

pomojem, če mu skuha kosilo, mu zaračuna peteršilj. Nikoli ne veš kdaj se bosta naveličala cirkusa in bosta šla narazen. Bolje da je že zdaj finančno vse lepo razdeljeno kot pa da bosta mogla potem štet bakrene kovance.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

NikolormousB ::

Zanima me, kaj se zgodi, če se en od partnerjev odloči, da ne bo več hodil v službo in ves svoj čas posvetil vzgoji otrok. Dobi za to plačano pošteno plačilo, ali se mora pač sprijazniti, da bo od partnerja dobil pokrito polovico stroškov, nadstandarda pa ne bo, ker se je odločil za otroke.

RegulusDraco ::

Če ima drugi partner dovolj tisočakov plače, kul. Če bo družina potem pod minimalcem.....fuck that.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

FormerUser ::

NikolormousB je izjavil:



Sicer me ne moti kako drugi upravljajo z denarjem, samo zanima me. Ali partnerju zaračunaš hišna opravila, če kdaj slučajno narediš kar kar ni izključno zate? Kako se obračunava vzgoja in varstvo otrok v takšnih razmerjih?

Hišna opravila se morajo deliti približno na pol, prav tako vzgoja in skrb za otroke.

RegulusDraco je izjavil:


kaka bedarija. Poročila se boš in se že pripravljala na ločitev.


Kolikor jaz vem je ravno kreganje zaradi financ glavni razlog za ločitve in grem staviti, da se glede denarja več kregajo tisti, ki že od vsega začetka ne določijo pravil, dajejo vse na en kup, potem si pa očitajo to in ono.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Pri nas vse poloznice placujeva izmenicno.

Vlaganja v hiso glede na delez lastnistva.

Tehnicne nakupe nosim vecino js, kuhinja ona, otroke malo mesano, vecinoma pa vseeno ona. Dopust 50:50... Lastni luksus si vsak sam financira.

Ni idealno, vendar zaenkrat kar gre... ze kaksnih 10+ let.

korenje3 ::

nimam stroškov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

NikolormousB ::

Hišna opravila se morajo deliti približno na pol, prav tako vzgoja in skrb za otroke.


Kaj pa, če ne gre? Ko je npr. en od staršev doma in skrbi za otroke, drugi pa 8+ ur na dan preživi v službi in prinese domov praktično ves družinski income?

Kolikor jaz vem je ravno kreganje zaradi financ glavni razlog za ločitve in grem staviti, da se glede denarja več kregajo tisti, ki že od vsega začetka ne določijo pravil, dajejo vse na en kup, potem si pa očitajo to in ono.


Skupen budget so določena pravila.

FormerUser ::

NikolormousB je izjavil:



Kaj pa, če ne gre? Ko je npr. en od staršev doma in skrbi za otroke, drugi pa 8+ ur na dan preživi v službi in prinese domov praktično ves družinski income?

To se mi zdi slaba ureditev in seveda so tiste, ki večinoma ostanejo doma z otroci ženske kar potem za sabo potegne še druge stvari, da se težko vrnejo nazaj na trg dela, da stagnirajo pri karieri in plači, posledično imajo nizke penzije, da so finančno odvisne od partnerja in tako bistveno bolj ranljive. Skratka, jaz se ne mislim spraviti v takšno situacijo zato tudi ne bom razpredala kako naj bi se denar/stroški pri takšnem hipotetičnem scenariju delil.

NikolormousB je izjavil:


Skupen budget so določena pravila.

V stilu, imamo pravilo, da ni nobenih pravil, kar je BS.

Alien123 ::

midva imava tako da vsak mesec dama v "šparavec" vsak po 300€, s tem se plača najemnina + stroški, kar pa ostane pa je za hrano. Stroške, ki pa jih imava vsak svoje, pa sama plačujema za sebe.

jype ::

FormerUser je izjavil:

V stilu, imamo pravilo, da ni nobenih pravil, kar je BS.
Zame deluje.

FormerUser ::

jype je izjavil:

FormerUser je izjavil:

V stilu, imamo pravilo, da ni nobenih pravil, kar je BS.
Zame deluje.

Odgovor enak prejšnjemu.
Dodatek: Večina ljudi ni anarhistov.

tikitoki ::

FormerUser je izjavil:

Pravično je pomoje to, da plačaš tisto kar porabiš. Pri nas imamo ločene finance, osnovne stroške si enakovredno porazdelimo, nadstandard si pa vsak sam plačuje. Če se bodem kdaj poročila bom še vedno želela imeti ločene finance ker se nikoli ne ve kaj prinese čas.


Pametno, ker ne vem kjer revez bi tebe prenasal do smrti.

jype ::

FormerUser je izjavil:

Dodatek: Večina ljudi ni anarhistov.
Nič za to, iluzija nadzora se prej ali slej razblini.

Jaz si zgolj brez slabe vesti priznam, da ne znam ovrednotiti početja vseh družinskih članov, zato vodenje knjig glede tega nima nikakršnega smisla.

tikitoki ::

BTW. Sam maloumni osebki lahko zagovarjajo absolutno delitev stroskov na pol. To bi slo samo v primeru, da imata oba priblizno enake dohodke. Al pol zivis v garsonjeri, sam, ker si partner ne more privosciti placati svojo polovico najemnine za boljse stanovanje? In se kup neumnosti, ki jih to prinese s seboj.

Ales ::

S partnerico imava skupen denar, koliko kdo zasluži ni pomembno. Za večje nakupe se tako ali tako dogovoriva. Manjše stvari pogosto kupujeva skupaj, a le zato, ker nama dejansko paše in ne zato, ker bi si gledala pod prste. Mesečni stroški se enostavno plačajo, kdo izvede plačilo nima blage veze z ničemer.

Še nikoli nisva imela nobenega problema glede tega, pa sva skupaj že 10+ let. Nimam pojma, kako bi zveza sploh funkcionirala drugače.

FormerUser ::

@tikitoki

Bodi še ti pameten in se nehaj s svojimi bednimi komentarji stalno zaletavati vame, revež.

Okapi ::

jype je izjavil:

Pravično deljenje je skoraj nemogoče, ker je treba upoštevati preveč spremenljivk, pa mnoge od njih je tudi zelo težko objektivno vrednotiti.

Pravično deljenje (v smislu, da so vsi zadovoljni) je v resnici zelo preprosto. Eden razdeli, kot se mu zdi najbolj primerno, drugi pa izbere svoj del.

jype ::

Jah, sedem nas je, pa psica vedno izbere čevapčiče, mačka ji pa kar pusti.

Okapi ::

Škoda, ker že nekaj časa ne znaš nič drugega kot samo bedno trolati.;((

Fair division @ Wikipedia

jype ::

Ja, poznam ta koncept, žal pa ni uporaben za gospodinjsko knjigovodstvo.

joze67 ::

Vsakemu po potrebah, vsak po zmožnostih. Preprosto in učinkovito. Med odraslimi, seveda.

borisk ::

+1

Položnice imam vse na trajnik, pa oba sva pooblaščena drug drugemu na TRR. enkrat plačam js špecerijo, enkrat žena...

NikolormousB ::

To se mi zdi slaba ureditev in seveda so tiste, ki večinoma ostanejo doma z otroci ženske kar potem za sabo potegne še druge stvari, da se težko vrnejo nazaj na trg dela, da stagnirajo pri karieri in plači, posledično imajo nizke penzije, da so finančno odvisne od partnerja in tako bistveno bolj ranljive.


Slaba ureditev za koga? Za otroka, ki ima doma vsaj enega starša in mu ni treba biti v šoli/vrtcu od 6h do 3h?

jero_no1 ::

FormerUser je izjavil:

Kolikor jaz vem je ravno kreganje zaradi financ glavni razlog za ločitve in grem staviti, da se glede denarja več kregajo tisti, ki že od vsega začetka ne določijo pravil, dajejo vse na en kup, potem si pa očitajo to in ono.


Skoraj bi si upal trditi, da ravno delitev družinskih stroškov do zadnjega centa lahko prej pripelje do nesoglasja (ali še česa hujšega), kot pa jemanje iz skupnega kupa.
In če se ne moreš zmenit glede financ in partnerju očitaš vsak potrošen cent iz skupne vreče, potem nisi za vezo ali pa imaš napačnega partnerja.

Midva imava vsak svoj TRR, plači podobni in plačujeva vsak nekaj. Nikoli ne delava poračuna, kdo je koliko prispeval k skupni blaginji v zadnjem mesecu. Ko se kupuje kaj večjega, plača tisti ki ima, naslednjič pa drugi in je. Je pa tako, da noben nima kakšnega dragega hobija ali pa da bi si kak luksuz mesečno privoščil le eden. Oba podobno razmišljava in nisva razsipna, tako da tudi s komaj povprečnima plačama dobro živimo (vsaj zaenkrat in upam, da tako tudi ostane).
Živimo po načelu Smolarjeve pesmi: '...sreče ne prnese d'nar, le radi se imejte!' :)
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skupne finance

Oddelek: Loža
406085 (3771) jest10

Delitev premoženja v vezi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15019795 (13788) AndrejO
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240724 (21362) bambam20

Več podobnih tem