» »

IMF vladam priporoča izdajo kriptovalut

1
2
»

Baja ::

@bwaze: bitcoin with lightning GE (government edition). s tem mislim da majo državljani vpogled v vse transakcije

taksna ki se ne rudari ni glih najbolj primerna. posebaj še tipa xrp, kjer lahko država izda x novih coinov.

jype je izjavil:

legend je izjavil:

Če bi bila popolnoma pod nadzorom vlade bi lahko to počela, mar ne?
Ne.

legend je izjavil:

V tem primeru je vlada centralna avtoriteta, taka kriptovaluta pa res nima pravega smisla.
Če je kriptovaluta, potem je pod njo veriga blokov, ki je za nazaj ni mogoče spreminjati, ne da bi to bilo zelo očitno.


se bojim da bomo namesto rebalansov proračuna izvajali reogranizacijo verig

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

jype ::

To, da država lahko izda nov denar, ni tisto, kar je problematično. Brez teh vzvodov (inflacija, obrestne mere) centralne banke itak nimajo nobenega smisla.

Problematično je, da ga trenutno dejansko lahko izda skrivaj. No, v EU malo težje, ker so tiskarne evrov redke.

Baja je izjavil:

se bojim da bomo namesto rebalansov proračuna izvajali reogranizacijo verig
Verjamem, ampak ko to storiš, je taka reorganizacija zelo javna in očitna. Trenutno se te "reorganizacije" izvaja skrivaj (in če se jih ne bi, bi bili finančni podatki za vsa pretekla obdobja vedno na voljo takoj, ne pa šele po več tednih ali mesecih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

legend ::

jype je izjavil:


legend je izjavil:

V tem primeru je vlada centralna avtoriteta, taka kriptovaluta pa res nima pravega smisla.
Če je kriptovaluta, potem je pod njo veriga blokov, ki je za nazaj ni mogoče spreminjati, ne da bi to bilo zelo očitno.


To se strinjam, bi bilo očitno, ampak vprašanje, koliko bi bilo vladi mar za to - navsezadnje je tudi kar sedaj počne očitno.

Proof of work nudi varovalko, saj je za vsako spreminjanje potrebno znova potrošiti energijo za rudarjenje, ampak jaz ne vidim možnosti, da bi šle vlade v tak sistem - če bi želele obdržati kontrolo bi to moral biti sistem z le enim centralnim rudarjem, to pa sploh nima smisla.

jype ::

legend je izjavil:

vprašanje, koliko bi bilo vladi mar za to
Vprašanje je bolj, koliko je mar prebivalcem.

legend je izjavil:

navsezadnje je tudi kar sedaj počne očitno.
Drži - in če je volilcem vseeno, potem lahko to počne v nedogled.

legend je izjavil:

Proof of work nudi varovalko, saj je za vsako spreminjanje potrebno znova potrošiti energijo za rudarjenje, ampak jaz ne vidim možnosti, da bi šle vlade v tak sistem - če bi želele obdržati kontrolo bi to moral biti sistem z le enim centralnim rudarjem, to pa sploh nima smisla.
Seveda nima smisla, ravno v tem je catch - da ima vsaj vsaka od treh vej oblasti svojega rudarja, morda pa še četrta veja oblasti kakšnega.

Na koncu je še vedno bistvenega pomena to, da je ljudem mar.

Baja ::

dokler ma država 3 rudarje, pa še kdo se ne bomo nikamor premaknili. še posebaj če so banke vmes.

države bi morale upoštevati nasvet imf-ja in s pomočjo blockchaina poskrbeti za direktno komunikacijo (finančno, volilno, poštno, ...) z državljani.

The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks

kow ::

jype je izjavil:

kow je izjavil:

In kaksno prednost ima kriptovaluta, ki je pod nadzorom vlade?
Tako, da je vlada ne more samovoljno spreminjati za nazaj, tako kot lahko trenutne.



Spraseval sem kaksno ma prednost kriptovaluta, ki je pod nadzorom vlade, napram kriptovaluti, ki ni pod nadzorom vlade.

Invictus ::

Postane uporabna...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

kow je izjavil:

Spraseval sem kaksno ma prednost kriptovaluta, ki je pod nadzorom vlade, napram kriptovaluti, ki ni pod nadzorom vlade.
Davke lahko plačaš v njej.

kow ::

Skratka, prisila. Nobenega pametnega razloga.

branimirII ::

Volilci so odlocili, da bi radi imeli po vsem svetu vladne kriptovalute. Zato je IMF to tudi predlagal.

jype ::

kow je izjavil:

Skratka, prisila. Nobenega pametnega razloga.
A lahko še postopek, ker mi ni čisto jasno, kako tak sklep lahko sledi mojemu prispevku.

kow ::

Invictus je izjavil:


Banke so že na blockchainu. Ampak to ne pomeni, da uporabljajo kripto valute ;).


Ne razumes. Nisem mislil, da bi banka uporabljala blockchain za prenos vrednosti. Ampak, da bi dejansko cela banka bila na blockchainu. Njene knjige.

Invictus ::

kow je izjavil:


Ne razumes. Nisem mislil, da bi banka uporabljala blockchain za prenos vrednosti. Ampak, da bi dejansko cela banka bila na blockchainu. Njene knjige.

Saj so...

Sam tega ne objavljajo v Slovenskih Novicah >:D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

kow ::

jype je izjavil:

kow je izjavil:

Skratka, prisila. Nobenega pametnega razloga.
A lahko še postopek, ker mi ni čisto jasno, kako tak sklep lahko sledi mojemu prispevku.


Drzava lahko uporablja valuto, ki ni pod njeno kontrolo. Recimo Slovenija uporablja evro - pa v resnici ni pod naso kontrolo. Ampak pod kontrolo Nemcev, Francozov, Italijonov.

@Invictus
Ne na privatnem blockchainu - saj ves kaj mislim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

jype ::

kow je izjavil:

Drzava lahko uporablja valuto, ki ni pod njeno kontrolo. Recimo Slovenija uporablja evro - pa v resnici ni pod naso kontrolo. Ampak pod kontrolo Nemcev, Francozov, Italijonov.
Kljub temu moraš davke plačevati v evrih. Prisila je torej enaka, kot pri plačevanju v kriptoevrih.

kow ::

Drzi. Hocem samo reci, da bi raje imel valuto, ki ni pod kontrolo vlad. Lep primer je evro, ki je trenutno sibek, ker ECB kupuje malovredne italijanske obveznice. Hvala lepa za tako valuto.

Cubaka ::

Beri: IMF nima pojma kaj so kriptovalute in zakaj obstajajo.

branimirII ::

Mislim, da se zelo motis in da vedo bolje kot mi.

Cubaka ::

branimirII je izjavil:

Mislim, da se zelo motis in da vedo bolje kot mi.

Vladna izdaja kriptovalut. Ne rabiš velik vedet, uporab zdravo kmečko logiko in prišel boš do zaključka da je to nesmiselno.

jype ::

Cubaka je izjavil:

Vladna izdaja kriptovalut. Ne rabiš velik vedet, uporab zdravo kmečko logiko in prišel boš do zaključka da je to nesmiselno.
Ja, saj zato je zdrava kmečka logika zaendrek: Ker ni niti približno nesmiselno. Je eden od korakov k popolni transparentnosti države.

kow je izjavil:

Drzi. Hocem samo reci, da bi raje imel valuto, ki ni pod kontrolo vlad. Lep primer je evro, ki je trenutno sibek, ker ECB kupuje malovredne italijanske obveznice. Hvala lepa za tako valuto.
Komot si izbereš drugo valuto.

Cubaka ::

jype je izjavil:

Cubaka je izjavil:

Vladna izdaja kriptovalut. Ne rabiš velik vedet, uporab zdravo kmečko logiko in prišel boš do zaključka da je to nesmiselno.
Ja, saj zato je zdrava kmečka logika zaendrek: Ker ni niti približno nesmiselno. Je eden od korakov k popolni transparentnosti države.

kow je izjavil:

Drzi. Hocem samo reci, da bi raje imel valuto, ki ni pod kontrolo vlad. Lep primer je evro, ki je trenutno sibek, ker ECB kupuje malovredne italijanske obveznice. Hvala lepa za tako valuto.
Komot si izbereš drugo valuto.


Če hočejo biti transparentni, ne potrebujejo izdaje svoje kriptovalute.

carota ::

jype ::

Cubaka je izjavil:

Če hočejo biti transparentni, ne potrebujejo izdaje svoje kriptovalute.
Če ne transparentnosti ne zagotavljajo tehnične lastnosti finančnega sistema, potem moraš domnevati, da transparentnosti ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

sheldon ::

gustek_si je izjavil:

Lagerdova je rekla da BTC uporabljajo večinoma teroristi. Jaz ji dam prav, na mimovste se ne da kupovati z njim, v šparu tudi ne. EU nas mora zaščititi pred teroristi hitro!


Vidim, da si naredil "globoko" raziskavo celotnega trga.

Unknown_001 ::

Kako pa boš normalno trgoval in prilagajal cene, če pa jebena vrednost niha iz ure v uro?

To naj mi edn razloži. Pričakovat burne spremembe vrednosti valute in hkrati zahtevati menjalno uporabnost je idiotsko. Noben normalen ne bo šel s takim nestabilnim cirkusom poslovat, razen borzni kockarji.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Švedska centralna banka preizkuša digitalno valuto

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
307058 (5482) Gagatronix
»

Kitajska hiti z lastno digitalno valuto

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
84324 (3404) vostok_1
»

IMF vladam priporoča izdajo kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
7517227 (14003) Unknown_001
»

Obstoj kriptovalut v prihodnosti

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
112217 (1744) sarma832
»

Švicarska banka UBS odpira laboratorij za raziskave tehnologije za bitcoinom

Oddelek: Novice / Kriptovalute
118815 (4899) Jst

Več podobnih tem