» »

Nihče ne mara za tablice, prodaja že štiri leta pada

1
2
»

filip007 ::

Imam raje napravo, ki opravljano eno stvar dobro kot pa 10 zanič.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Lonsarg ::

Tablet + Laptop je enostavno preveč enih naprav. Torej imaš na izbiro laptop only, tablet only ali hibrid.

In glede na to da je uporaba laptopa v postelji preveč nerodna laptop zame odpade. Uporaba telefona v postelji pa je muka za moje oči. Tudi Surface Pro v postelji ni idealen, ker je še vedno malo prevelik, tu ga Surface Go v izkušnji povozi (ima pa druge minuse, če ga dosti izven postelje uporabljaš).

Ko govorimo pa o resnem oziroma daljšem delu pa zame laptop prav tako nima niti 1% prednosti pred hibridom, ker ne mislim nikoli v življenju več delat na sub 22", ergo imam itak zunanji monitor (trenutno 34").

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Okapi ::

JN je izjavil:

Ne vem, če Surface Pro (sploh lahko) štejemo za tablico, ampak meni je že od 2 to primarni računalnik in ga ne zamenjam. Trenutno na 4, 5 sem preskočil, 6 bom pa verjetno kupil na cyber monday, ker imajo vedno akcije.
Toplo priporočam vsem, ki niso gamerji: zmogljiv, zdržljiv in ultra prenosljiv.

Surface Pro je odlična zadeva. In kar se mene tiče, je tudi tablica.
Tako da v bistvu večje tablice so (ultra) prenosniki, telefoni pa so postali majhne tablice. Tako da ni nič nenavadnega, da prodaja "pravih" tablic pada.

Podobno kot je strmoglavila prodaja malih fotoaparatov, ker so pač že vsi telefoni mali fotoaparati.

r3dkv1c4 ::

Pika na i je izjavil:

Tablice so ne tič ne miš, dokaj neuporabne.

Opredeli, kaj je neuporabno.
Povej, česa na tabkici ni mogoče naredit, kar lahko s telefonom?

Tisti, ki želite slišati tako medijsko novico, se ji klanjate....meni je tablica zakon.

Ravno prav velika, da ni potrebno trogat prenosnika s seboj, zmogljiva je dovolj za vsa moja opravila, baterija tudi ni problematična.....

Meni se zdi, da je tablica med ljudmi manj priljubljena, ker s tablico ravno ne izkazujemo statusnega simbola in se z njo večina ne more falirat pred kolegi, kot to počne večina, ki vleče iz žepa najnovejši android ali ios, kupljen na obroke pri operaterju.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

BorutK-73 ::

Jaz še vedno uporabljam Nexus 7 z 1GB rama, ampak je samo za YT. Hudič noče crknat pa je že 6 let stara tablica. Seveda je rotana in ima custom rom gor, mislim da je Cyanogen 13 (android 6).

r3dkv1c4 ::

Če bi poslušal nasvete brihtnih st freakov, bi jo moral zabrisat po dveh letih v smeti, pa tega nisi storil.
Ti ti ti neposlušnež:(
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: JN ()

gendale2018 ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Povej, česa na tabkici ni mogoče naredit, kar lahko s telefonom?

odpret 30 tabov v brskalniku
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

janig ::

Meni se zdi, da je tablica med ljudmi manj priljubljena, ker s tablico ravno ne izkazujemo statusnega simbola in se z njo večina ne more falirat pred kolegi, kot to počne večina, ki vleče iz žepa najnovejši android ali ios, kupljen na obroke pri operaterju.

Ma ni to tak problem. Nov ipad pro je lahko dva jurja, ce zelis.

kanarin ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Tablice so ne tič ne miš, dokaj neuporabne.

Opredeli, kaj je neuporabno.
Povej, česa na tabkici ni mogoče naredit, kar lahko s telefonom?

Tisti, ki želite slišati tako medijsko novico, se ji klanjate....meni je tablica zakon.

Ravno prav velika, da ni potrebno trogat prenosnika s seboj, zmogljiva je dovolj za vsa moja opravila, baterija tudi ni problematična.....

Meni se zdi, da je tablica med ljudmi manj priljubljena, ker s tablico ravno ne izkazujemo statusnega simbola in se z njo večina ne more falirat pred kolegi, kot to počne večina, ki vleče iz žepa najnovejši android ali ios, kupljen na obroke pri operaterju.


Exactly, mislim da si zadel pravo poanto. Sam imam 4 leta staro android tablico (Samsumb Tab Pro) in 2 leti star iPad mini 2. Ko sem doma imam po roki največ tablico, sledi telefon in na koncu prenosnik (stacionarca nimam). Po eni strani bi nabavil novo kakšno novejšo tablico (iPad Pro je precej mamljiv), ampak po drugi strani si mislim čemu le, če mi tudi te (kao stare) tablice še vedno povsem v redu služijo (predvsem za YouTube, pa prebiranje novic, PDF, občasno kakšna preprosta igrica). Torej ker nisem v zadnjih 2 letih kupil nove tablice to pomeni, da je ne maram ? Kje pa, pač to niso telefoni, kjer še vedno traja ta (iracionalna ?) potrošniška norija, ko nekateri proizvajalci (tu zadnje čase izstopa predvsem Xiaomi) skoraj tedensko predstavljajo nove in kao "nove" modele in s tem samo pumpajo prodajo. Pri telefonih je nekako običajno (pustimo ob strani ali upravičeno/racionalno ali ne), da po recimo po max. 2 letih zamenjaš telefon, tablica pa ti običajno lahko normalno služi precej več let (še posebej če govorimo o "The Tablica" - iPad seveda). In zato pač prodaja ne more nikakor dosegati cifer od telefonov. Je sicer res, da so vedno večji telefoni "ubili" segment najmanjših tablic (predvsem tukaj mislim 7 inčne - se še spomnite koliko ponudbe je bilo včasih na tem segmentu?), ampak meni je vseeno še vedno kar občutna razlika ko uporabljam oz gledam v 6 inčni raztegnjen 19:9 zaslon ali 4:3 zaslon 8 inčnega ipada (kaj šele če bi imel večjo tablico).

Tablice pač ne kupujemo oz zamenjujemo tako pogosto (isto kot televizorje, pralne stroje,..), toda to še ne pomeni da jih ne maramo oz ne uporabljamo (več). Tako da na takšen način predstavljena novica je res čista manipulacija. Tudi meni je tablica (še vedno) ZAKON !

Bwaze6 ::

2012 sem kupil iPad 4 16GB. Uporabljam ga predvsem kot bralnik revij in knjig (retina zaslon je zakon za to) in občasno browsanje, tako da v bistvu ne počne nič zahtevnega - je pa zadnje čase seveda opazen lag pri preklapljanju aplikacij ali zavihkov. Ker spletne strani ali aplikacije, ki jih uporabljam, niso nič bolj zahtevne kot so bile pred letom, dvema, ko je vse teklo tekoče, mi je jasno, da mi želi Apple subtilno sporočiti, da je čas za nakup nove tablice... Kar je v bistvu izsiljevanje.

:8)

MrStein ::

Markoff je izjavil:

Zdaj pa naredi en velik kompleksen Excel, grafično in animacijsko bogat PPT ter pripravi 50-stranski dokument v Wordu. Če sploh ne gremo na grafično oblikovanje ali igre. Javi, če bo tablica še v rokah v postelji ali razbita na tleh.

Zakaj pa bi to počel? Večina tega ne dela niti na PC-ju (ali telefonu).

Enako kot ne kuhaš kosila z vžigalnikom.

PS: Nikoli v življenju nisem kupil ali nosil s sabo vžigalnika. Če se mene vpraša, so neuporabni. Tako kot tablice.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

gendale2018 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Povej, česa na tabkici ni mogoče naredit, kar lahko s telefonom?

odpret 30 tabov v brskalniku

Res, samo 24 jih imam.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Phantomeye ::

Tablice so slepa ulica.

Še bolj slepa so pa pametne ure. vsaj v takšni obliki kot so zdaj. Nobene zaresne funkcije, razen, če imaš ekstra denar (tako kot si kupiš neko prestižno uro. gotovo nič boljše ne kaže časa kot ura za 10 % cene).

nevone ::

Če iščeš utimativno rožico, vse ki so iz nje ali ob njej nastale pa pohodiš, nazadnje ne ostane nobene rožice več. Ker to dela več ljudi, vsak ima pa drug ideal, tako da vsi skupaj pomedrajo vse.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

janig ::

gotovo nič boljše ne kaže časa kot ura za 10 % cene

IMO je kitajska ura na baterije za 100eur "bolj tocna", kot mehanski Rolex za 10 jurjev. Ampak ni v tem fora.

LeQuack ::

janig je izjavil:

gotovo nič boljše ne kaže časa kot ura za 10 % cene

IMO je kitajska ura na baterije za 100eur "bolj tocna", kot mehanski Rolex za 10 jurjev. Ampak ni v tem fora.


Fora je da pokažeš koliko imaš denarja. A misliš da Trumpa skrbi kako skrbno je narejen mehanizem v njegovi uri?
Quack !

Unknown_001 ::

janig je izjavil:

gotovo nič boljše ne kaže časa kot ura za 10 % cene

IMO je kitajska ura na baterije za 100eur "bolj tocna", kot mehanski Rolex za 10 jurjev. Ampak ni v tem fora.


No... če je radijsko vodena že... sicer pa Rolex kupiš iz istega razloga kot RR.

LeQuack je izjavil:

janig je izjavil:

gotovo nič boljše ne kaže časa kot ura za 10 % cene

IMO je kitajska ura na baterije za 100eur "bolj tocna", kot mehanski Rolex za 10 jurjev. Ampak ni v tem fora.


Fora je da pokažeš koliko imaš denarja. A misliš da Trumpa skrbi kako skrbno je narejen mehanizem v njegovi uri?


Pri rolexu ni samo mehanizem. Rolex ima celo lastno livarno, plus vse ure so sestavljene ročno. Overengineered pieces indeed... so pa zato toliko vredne, ker tako uro skupaj spravit je UMETNOST.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Point je, da težko prodajaš produkt, če nima uporabne vrednosti. Razen, če je tvoj cilj prestiž. Samo to pa pomeni, da se moraš zavedati, da prodajaš omejenemu številu posameznikov.

Poznam nekaj ljudi, ki so se odločili imeti pametno uro. Ne poznam pa ljudi, ki bi kupili nov model, ko je bil stari fuč/zastarel.

JN ::

looser je izjavil:

samo zakaj ni nek docking station za smart telefon, ki bi imel fizično tipkovnico in ekran (za zahtevne tudi touch-aware) in ostalo, kar je potrebno, da se da normalno delat, miško in to? pač neseš telefon okoli, ga dockiraš in delaš, kar hočeš...


Misliš tole: www.samsung.com/us/explore/dex ?
Sem testiral s S9 pa (še) ni uporabno za redno delo. Hardwer je OK, aplikacije pa ne.

gendale2018 ::

MrStein je izjavil:

gendale2018 je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Povej, česa na tabkici ni mogoče naredit, kar lahko s telefonom?

odpret 30 tabov v brskalniku

Res, samo 24 jih imam.

koliko tabov imate odprtih istočasno?

na telefonu mi pa trenutno kaže :D torej jih imam več kot 100

na prej omenjeni tablici se chrome začne sesuvat pri 2-4, ff 5-8, edge 10-20
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

NikolormousB ::

Markoff je izjavil:

Zdaj pa naredi en velik kompleksen Excel, grafično in animacijsko bogat PPT ter pripravi 50-stranski dokument v Wordu. Če sploh ne gremo na grafično oblikovanje ali igre. Javi, če bo tablica še v rokah v postelji ali razbita na tleh.


Imam kolega, ki take stvari redno dela na iPad proju. Tudi vedno več grafičnih oblikovalcev in ilustratorjev uporablja iPade.

Daliborg ::

Štiri leta ni bilo nobenega konkretnega napredka kar se tiče HW. Nima smisla nabavljati nove če pa še vedno delajo. Tisti, ki pa niso videli uporabnosti v zaćetku je pa tudi danes ne bodo kupili razen za kakšnega mulca da gleda risanke na zadnjih sedežih ampak za to je dosti neka poceni azijska tablica.
lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Unknown_001 ::

Jaz sem imel vsegaskuoaj 3 tablice. Overall je bil telefon kljub manjšemu zaslonu bolj komot. Za resno delo se pa še vedno raje usedem za stacionarca z dvema 24" monitorjema, mehansko tipkovnico in ergonomsko oblikovano miško.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

doctor78 ::

Moje osebno mnenje je, da ni res, da jih nihče ne mara. Problem je, da so predrage za to kar ponujajo. Primer "najboljše" med android tablicami Samsung Tab S4. Stane 700+ eur a noter je precej slabši procesor kot pri flagship Samsung telefonih, prav tako je manj RAMa in diska. Na tržišče je prišla z SD 835 in ima 4GB rama medtem, ko je skoraj istočasno izšel S9/S9+ z boljšimi specsi. Zakaj bi potem dal toliko denarja za tablico?

Cenejše so pa še toliko bolj podhranjene za kako resno delo.

Vazelin ::

Že ko sem kupil ipad3 sem bil po dveh mescih mnenja, da se tablicam ne obeta ravno bleščeča prihodnost. Enostavno gre predvsem za delo kot ga poznamo na pametnih telefonih, brez klicanja. Sedaj ko so telefoni 6 in več inčev se mi tablica zdi še toliko bolj brezveze.

S peni (npr. ipad pro) se poveča uporabnost saj jo imamo lahko namesto zvezka.

NikolormousB ::

Android tablice so tako ali tako fail. Tudi, če najdeš kakšno s solidnim hardwarom, je Android problem. OS sam po sebi ni najbolj prilagojen tablicam, appov pa tudi manjka.

Med "consumer" tablicami iPad nima prave konkurence. Za dobrih 300 eur dobiš zadevo, ki bo brez težav delala še naslednja 3, 4 leta.

V "pro" segmentu pa izbiraš med windows notebook replacementih in ipad pro.

MrStein ::

doctor78 je izjavil:

Moje osebno mnenje je, da ni res, da jih nihče ne mara. Problem je, da so predrage za to kar ponujajo. Primer "najboljše" med android tablicami Samsung Tab S4. Stane 700+ eur

Hja, če rad kupuješ precenjene ne-Apple produkte... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

doctor78 ::

Saj sem napisal, da so predragi. Ne razumem, kaj si hotel s tem povedat? Če pa namiguješ na to, da bi moral kupovati Apple izdelke pa ne hvala. Prvo kot prvo EDINI Apple izdelek, ki se ga "splača" kupiti je Ipad linija. Vse ostalo je veliko predrago za to kar dobiš (hardware wise), da ne omenjam njihove servis politike, kjer te dobesedno nategujejo in odirajo za popravila. Predvsem pa veliko delajo in vlagajo v to, da bi uničili vse nepooblaščene servise. Če mi ne verjameš si poglej ta channel https://www.youtube.com/user/rossmanngr... še posebej ta video

lp

MrStein ::

doctor78 je izjavil:

Saj sem napisal, da so predragi. Ne razumem, kaj si hotel s tem povedat?

To, da "kupuješ" precenjen samsung za 700+ EUR, namesto "precenjen" Apple za 300 EUR.
Nič več in nič manj.

(je sicer res, da ima S4 nekaj malenkosti več, ampak.... koliko denarja, toliko muzike.... jaz bi tudi imel Ferrarija za ceno Clio-ta, pa ga ni)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

doctor78 ::

Glede na to, da sem napisal, da je predrag ga očitno NE kupujem, al kaj? Če bi pa bil cenovno primerljiv z recimo iPad-i potem pa bi mogoče ga kupoval. In zopet, če ciljaš, da je iPad boljši nakup ti bi morda celo pritrdil. Ampak glede, na to, da bi to bil edini apple-ov izdelek, ki bi ga imel (in ne, nikakor ne mislim kupiti iPhone ali iMac) se mi ne da zaje***at s tem.

jb_j ::

tablica je danes res za daljše obdobje, (streame lohk gledaš na več kot pet let stari tablici, slike tut in vse ostalo)
razen če kdo igra igre.

mogoče si kupim novo, ko bo bila zložljiva,
in poceni.

shadeX ::

Vazelin je izjavil:

Že ko sem kupil ipad3 sem bil po dveh mescih mnenja, da se tablicam ne obeta ravno bleščeča prihodnost.



Sej nikjer ne piše, da tablice ne bodo živele oz. bodo propadle. Dejstvo je da tablice ne menjaš tako hitro kot telefon, zato pa se tudi prodaja upočasnjuje oz. pada v primerjavi s prejšnimi obdobji.

Tablice se največ uporablja za brskanje po netu, gledanje YT, pisanje kakšnih dokumentov in drugih preprostih zadev (zadnje čase pa tudi vedno več gaming)

- Npr iPad mini 2013 je za te zadeve še vedno uporaben leta 2018 (in ne preveč zahtevne igre)
- Tablica Lenovo za 95€ izpred 3 let, tudi ne trza pri teh zadevah (in pri nezahtevnih igrah)

Medtem ko je lanski iPad za 450€, že cela gaming zadeva. Fortnite, Civilization 6, Hearthstone z vsemi efekti tečejo brez problema. Vsekakor vredno svojega denarja.

Zaphod_B75 ::

Pika na i je izjavil:

Tablice so ne tič ne miš, dokaj neuporabne.


Ma to ni ne Tć ne Mš pa še dokaj neuporabne so za nameček.
Zame ne pride v poštev. To je za deco do 15 let da se špila, pa še to frocu lahko daš nek odslužen telefon ki je vsegaskupi komaj kaj manjši kot tablica. In po tem ko 15+ ur dnevno prebije človk za računalnikom bo še v postlo vleku tablico mislm come-on 8-O.

Sploh pa je nebi vzel zdaj ko že za okoli 250€ dobiš že nek superBudget netbook/ultrabook zadeve, se mi zdijo tablice totalno overpriced. Specsi tablic so krš napram net/ultrabookom, in ni je čez fizično tipkovnico.
Ebook readerji kindle kobo to pa je že popolnoma druga zgodba nonstop uporabljam in gor berem.

Ne vem no - Čuden tržni segment so te tablice. Ni čudno da prodaja pada.
PRIME B350+, Seasonic 750W, Ryzen 5 5600X, 16GB DDR4, Radeon 6650XT, WIN10

MrStein ::

doctor78 je izjavil:

Ampak glede, na to, da bi to bil edini apple-ov izdelek, ki bi ga imel (in ne, nikakor ne mislim kupiti iPhone ali iMac) se mi ne da zaje***at s tem.

Imam iPad kot edini apple izdelek in se nič ne zajebavam z njim.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NikolormousB ::

Sploh pa je nebi vzel zdaj ko že za okoli 250€ dobiš že nek superBudget netbook/ultrabook zadeve, se mi zdijo tablice totalno overpriced. Specsi tablic so krš napram net/ultrabookom, in ni je čez fizično tipkovnico.
Ebook readerji kindle kobo to pa je že popolnoma druga zgodba nonstop uporabljam in gor berem.


Link plz.

Tole so kar OK rezultati.

https://browser.geekbench.com/ios_devic...

kanarin ::

Ne vem kako nekateri kar pavšalno pišete, da so tablice "overpriced". Če mislite na iPad Pro ali Samsung Tab S4 je to seveda res, ampak izbira se tukaj pač ne konča. "Običajni" iPad 330 € se mi zdi dober deal za kar dobiš. Potem pa imaš cel kup (kitajskih) android tablic od tistih za okoli 100 € (npr. Teclast, Chuwi), ki so povsem solidne za preprosta opravila , če pa daš samo malenkost več dobiš že kakšen Mi Pad 4 (od 150 € naprej), ptem imaš nekoliko dražje Huaweie, itd. Izbire je kar nekaj, je pa res, android na tablicah res ni optimalna izbira. Ampak če iščeš budget tablico (pod 200€) pač drugega kot android nimaš.

Invictus ::

Naj mi eden razloži zakaj je Android neoptimalna izbira.

Če imaš cel ekosistem na Androidu (telefoni), je tablica lahko čisto lepo dopolnilo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

NikolormousB ::

Pomanjkanje aplikacij, prilagojenih za tablice. Na iOS je izbira bistveno večja pa v veliko primerih so aplikacije bolj dodelane.

Čeprav, kolikor berem je Samsungov DeX kar OK zadeva za productivity.

kanarin ::

Velik problem je med drugim (ne)podpora za nove verzije Android. Jaz sem na moji Samsung Galaby Tab Pro 8.4 (ki je bila predstavljena 2014) obtičal celo na (začetni) verziji 4.4 (Kitkat) ! Torej prav nobene nadgradnje Androida kasneje ni bilo na voljo. Pa nikakor ne gre ravno za slabo in ceneno tablico (takrat sem dal 300 € zanjo). Po drugi stran sem leta 2016 po ugodni ceni (manj kot za Samsunga) nabavil iPad Mini 2, in na njej teče zadnja verzija iOS 12. Tud user experience je povsem drugačen, zame ne gre toliko za pomankanje aplikacij kot to so (kot je splošno znano) aplikacije večinoma bolj dodelane oz kvalitetne. Da o zatikanju in sesuvanju apliakicj oz samega sistema na androidu sploh ne govorim - tega na iPadu praktično ni. Pa baterija (verjetno vezano tudi na siceršnjo optimizacijo samega OS) je na iPadu zakon.

Seveda pa je vezanost na ekosistem lahko pomembnen faktor pri izbiri tablice - še posebej če tudi kupuješ aplikacije. Ampak dejstvo je, da veliko ljudi ima za telefon android, tablico pa iPad.

Sam se bil na temo androida še posebej razočaran ko sem nabavil (prvi) Android box (Beelink GT1 Ultimate) - in ko nalagaš raznorazne apliakacije oz igrice iz Google Play se večinoma vse odpirajo v "telefonskem" načinu. Najhujši problem pa je spet to smotani zatikanje in sesuvanje - ko bi najrajši vse skupaj zabrisal v smeti. In spet - ne govorimo o najcenejšem boxu.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applovi poslovni rezultati: prodaja iPhonov še naprej pada (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7024453 (21295) no comment
»

Applov dobiček nekoliko upadel, investitorji razočarani

Oddelek: Novice / Rezultati
136709 (4385) nekikr
»

Prodanih procesorjev več, razmerje AMD/Intel skoraj nespremenjeno

Oddelek: Novice / Rezultati
94233 (2880) Jst
»

Pametni telefoni: Samsung prehitel Apple

Oddelek: Novice / Rezultati
2712042 (10012) Elysium
»

Lenovo prehitel Dell, HP ostaja prvi

Oddelek: Novice / Ostale najave
174912 (4016) MrStein

Več podobnih tem