» »

Intel predstavil nove Xeone

Intel predstavil nove Xeone

vir: Intel

vir: Intel
Intel - Intel je napovedal procesorje nove generacije pod znamko Xeon, ki jih lahko pričakujemo v prvem prihodnjem polletju. Gre za družino Cascade Lake, Intel pa jih označuje kot "Cascade Lake Advanced Performance". Glavna novost v primerjavi z dosedanjimi modeli je zasnova. Doslej so imeli procesorji monolitne rezine (die), na katerih se je tiščalo do 28 jeder. Novi procesorji so zgrajeni iz več rezin (multi-chip with multiple die). Tega Intel ne bi bil storil, če ga v to ne bi prisilila fizika. Z naraščanjem števila jeder in večanjem rezin postaja čedalje verjetneje, da vsebujejo kakšen defekt, kar povečuje izmet. Več manjših rezin je rešitev tega problema. Ponujali bodo do 48 jeder.

Novi procesorji bodo še vedno zgrajeni v 14 nm, ker Intelova 10-nm tehnologija še ni dodelana. Sedli bodo na ležišča s 5903 priključki, kar je nujno zaradi velikega števila pomnilniških kanalov. Zanimivo je še, da Intel oglašuje in napoveduje le število jeder, ne pa število niti. Morda so se odločili, da spričo letošnjih ranljivosti (Meltdown, Spectre) upokojijo HyperThreading. Na vsak način pa bodo procesorji imuni na te ranljivosti. Če gre verjeti obljubam, bodo novi procesorji 20 odstotkov hitrejši od sedanjih Xeonov SP in 240 odstotkov hitrejši od AMD-jevih Epycov (AMD Epyc 7601).

Druga novost je procesor Xeon E-2100. Ta je dobavljiv že sedaj, gre pa za šestjedrni model, ki potrebuje le eno ležišče (C246 in ne C236). Gre za celo skupino procesorjev, ki se razlikujejo po osnovni frekvenci (3,3 do 3,8 GHz), Turbo frekvenci (4,3 do 4,7 GHz), številu niti (od 4 do 12) in prisotnosti grafične kartice Intel UHD P630. Podpirajo dvokanalni DDR4 2666 ECC (do 128 GB), USB 3.1 Gen 2, SATA Gen 3 in Thunderbolt 3.0. Intel zagotavlja, da so okrog 50 odstotkov hitrejši od Xeonov iz leta 2014.

26 komentarjev

gendale2018 ::

a ni intel pred kratkim kritiziral amd da je epyc kr neki skup zlepljen z lepilom, očitno so oni tudi šli na lepilo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

tikitoki ::

A je INTEL za 240% hitrejsi potem, ko izklopi pol jeder pri Ryzenu, kot so naredili pri testiranu Ryzena:)?

jype ::

A se bo pri teh že dalo odšraufat ven ME?

Bwaze6 ::

Dan pred "AMD Next Horisont" Intel panično obljublja zadeve, ki jih potem ne bo izpolnil. Kdo ve, kakšen industrijski chiller potrebujejo najavljeni Xeoni za doseganje reklamiranih podatkov?

Kje točno je že 28-jedrnik na 5 GHz, ki pride pred koncem letošnjega leta?

tony1 ::

Ne fizika, konkurenca.

krneki0001 ::

Bodo tako kot prvi quadi - 2 skupaj zlepljena dual core proca.

Sam zaenkrat ostajam na 2011-3 podnožju in E5-26xx V4 procih z izklopljenim HT. Da se ES procesorje s po 22 jedri dobiti že dovolj poceni - 800 dolarjev.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

D3m ::

gendale2018 je izjavil:

a ni intel pred kratkim kritiziral amd da je epyc kr neki skup zlepljen z lepilom, očitno so oni tudi šli na lepilo


Jup.

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Spock83 ::

E-2100 pa kar nestrpno pricakujem.

krneki0001 ::

Spock83 je izjavil:

E-2100 pa kar nestrpno pricakujem.


A ni to xeon na 1151 podnožju? To je potem exvivalent I5 in I7 procom z manjšo porabo, pa G modeli bodo imeli celo grafiko (E-21xxG)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Dami ::

Ni čisto ekvivalent desktop modelom, ker tam dobimo zdaj coffe lake refresh, e-2100 bojo pa coffe lake s tem da imaš pač ecc podporo in pa rabiš nove matične na c246 chipsetu, ki jih je tako malo da joj.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Spock83 ::

e-2100 bo imel vec corov. Za ecc podporo lahko uporabis i3. kar ni slabo. V kombinaciji z Supermicro X11SCA-F je zakon in dost ugodna cena. Nekaj razmisljam za lasten NAS in Plex streznik.

BlackMaX ::

krneki0001 je izjavil:

Bodo tako kot prvi quadi - 2 skupaj zlepljena dual core proca.

Sam zaenkrat ostajam na 2011-3 podnožju in E5-26xx V4 procih z izklopljenim HT. Da se ES procesorje s po 22 jedri dobiti že dovolj poceni - 800 dolarjev.


Te lahko prosim za link do takih cen?

krneki0001 ::

Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MKrmec ::

NOBENE NOVICE O NOVIH EPYC PROCESORJIH? kvaj dej to? smo Intel only fani tle al kva?

Mr.B ::

MKrmec je izjavil:

NOBENE NOVICE O NOVIH EPYC PROCESORJIH? kvaj dej to? smo Intel only fani tle al kva?

Ne skrbi sedaj utvarjajo novo vero kaj tdp , max tdp, pl1 , pl2, a to velja za eno jedro, itd... ampak na koncu bodo proizvajalci maticnih krivi, ker se ne drzijo specifikacij...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

krho ::

Tale Xeon E-2100 serija je že drugi paper launch ali pa unobtanium.
Po skoraj 3h tednih od naročila, mi prodajalec sporoča, da slovenski uvoznik nima pojma, kdaj bodo dobavljivi.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

pegasus ::

Kupi platinum, to dobiš takoj :D

Vse ostale zadeve, kjer je nizka marža, dobiš nekoč spomladi. Mogoče.

krho ::

Hahaah. Če ne bodo kmal dobavili, bom vzel Epyca.. Čeprav nimam pojma kako bom 170W v pisarni poleti hladil.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

pegasus ::

Lažje kot intla :D
Je bilo tudi mene strah številke, pa se je izkazalo, da je intel na 150W tdp veliko bolj problematičen za hlajenje.

gendale2018 ::

krho je izjavil:

Hahaah. Če ne bodo kmal dobavili, bom vzel Epyca.. Čeprav nimam pojma kako bom 170W v pisarni poleti hladil.

vzemi epyc, hlajenje ne bi smelo bit problem, amdjevi tdpji so dokaj realni, intelovi so pa fantazija
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

D3m ::

Ni, če veš kako računata TDP.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gendale2018 ::

na kaj se nanaša ta 'ni'?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

AngelOfDeath ::

Hoče ti povedat da AMD piše koliko max TDP moraš hladit.
Intel pa min TDP, ki ga je bolje pomnožit z 2x ali 3x da dobiš realnega :)
edit: Slovnica

gendale2018 ::

zakaj meni? sj jst sem rekel da so amdjevi tdpji realni, intelovi pa ne
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

krneki0001 ::

AngelOfDeath je izjavil:

Hoče ti povedat da AMD piše koliko max TDP moraš hladit.
Intel pa min TDP, ki ga je bolje pomnožit z 2x ali 3x da dobiš realnega :)


To bolj za Intel velja za high end desktop proce. TDP serverskih xeonov so kr dost tocno napisani.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

gendale2018 ::

za serverske cpuje uporabljajo formulo podobno amdjev? lepo :)

velja to tudi za xeone, ki so dejansko enaki kot i5/i7?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel predstavil 10-jedrni procesor za namiznike

Oddelek: Novice / Procesorji
2910348 (7732) rand
»

Izdan šestjedrni mikroprocesor

Oddelek: Novice / Procesorji
417268 (3975) PrimozR

Več podobnih tem