» »

Razvlazilec vlage v stanovanju?

Razvlazilec vlage v stanovanju?

kokpa ::

Za 50m2 bi potreboval razvlazilec vlage. Stanovanje ima novo fasado, okna izgleda da super tesnijo, na novo je prepleskano. Vcasih tudi sušimo perilo v stanovanju, tako da se sigurno pozna na vlagi. Problemje da prejsnji lastnik ni veliko skrbel o vlagi tako da se je z leti samo nabirala. Hocem samo izboljsati zivljenjske pogoje, ki se opazijo pri tej vlagi pri zdravju. Kaj predlaga te za nakup? (Zdajsni lastnik, neke zanimanja ne kaze da bi odpravili tezavo..)?

smacker ::

greatdrakon ::

najboljša rešitev za zniževanje trenutne vlage je zračenje... te razvlažilniki so bolj tako - so glasni in porabijo štrom... če imaš problem z vlago npr. samo v eni sobi potem je ok. za cel flet pa ni lih primeren... ponoči sploh ne more delovati, ker ne boš spal...

zrači kratkotrajno (3x na dan od 10 do 20 minut), ampak intenzivno - jaz odprem čimveč oken in vrat, da veter zrak fino potegne čez vse sobe... izogibaj pa se zračenju v stilu odprtega okna s kipom na daljši čas - s tem boš naredil več škode kot koristi... edina izjema, ki jo imam v kopalnici je, da imam okno odprto na način, da je okno sicer zaprto, vendar pa mehanizem ni zaklenjen/zatesnjen - tako pride malo zraka čez (tako kot če bi bila okna lesena in ne bi tesnila) - kar je dovolj, da vlaga ne naraste čez kritično mejo, temperatura v kopalnici pa tudi ne pade...


za odpravo dviga vlage trajno, pa je potreben poseg, ker gre verjetno za konstrukcijsko napako... problem so ponavadi tudi kot rečeno novejša okna, ki tesnijo preveč...

Lonsarg ::

Avtomatsko prezračevanja počasi postaja standard, sploh z novejšimi okni. V stanovanjih je to malce težje naredit, ampak izbiri sta samo dve, urediš avtomatiko al pa 3krat na dan ornh na prepih zračiš(ne samo ena soba ali dve, to ni nič).

Razvlažilnik je lahko dodatna pomoč, marsikdo ga uporablja samo takrat ko suši, večina jih ima tudi ekstro funkcijo sušenja, ko ga daš pod perilo.

Ena dodatna pomoč je lahko tudi verzija klime brez zunanje enote, ki pa rabi dve luknji na fasado in med delovanjem poleg klime opravlja še funkcijo prezračevanja, ampak spet to ni za skozi met prižgano, enako kot razvlažilnik ne. Morda zvečer nekaj ur, da ti zmanjša potrebo po zračenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Unknown_001 ::

Električn razvlažilnik je čist smotrn nakup. Še boljš je pa klimatska naprava z možnostjo razvlaževanja.

Tisti Ceresitovi tableti so tko... kupš jih 12 pa si že dal toliko kot za nov razvlaževalc.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Razvlaževalnik je zakon, če imaš problem z vlago v stanovanju/bajti, ga seveda ne bo rešil, eno sobco pa že poservisira. Jaz ga uporabljam za sušenje perila, ker nimam pametnejšega prostora kot eno sobo, s katero nimam kj.

Imam 2, en spumpa več vlage, a odaja nek čuden vonj, že od štarta. Sem mislil, da je to normalno...

Pa sem z drugim videl da ni, ta ne oddaja nobenega vonja, potegne sicer manj vlage, manjšo posodo ima tudi, je pa (razen glasnosti ventilatorja) čisto nemoteč. Tako da samo tega uporabljam.

Oba sta firme Qlima.

kihc ::

Poglej v Hoferju. Sicer ni v redni ponudbi, samo mogoče ga kje še imajo.
x

Dr_M ::

Razvlazevalci so ok, edino precej glasni, tko da za ponoci ni, da bi spal v istem prostoru.
Jest ga imam v spalnici in ponavadi laufa, ko sva v sluzbi, popoldne se lufta, mogoce se zvecer prizgem za kaksno urco in to je to.
Ne priporocam pa konstantnega delovanja v prostoru, kjer se zadrzujes vecino casa, ker te mocno dehidrira.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kokpa ::

Imel sem na izposoji teden dni in je bil vsak dan poln in vlaga je padla...sedaj se odlocam o nakupu samo ne vem kaj se izplaca....

facepalm ::

Koliko vlage pa imate v prostoru, da potrebujete razvlazilnike? koliko pa mora biti?

jaz jo obicajno imam med 30% in 55%, te dneve, ko je zunaj 80%+ pa pride tudi do 65%.

koliko je nek "zdrav" min in max %?

Unknown_001 ::

facepalm je izjavil:

Koliko vlage pa imate v prostoru, da potrebujete razvlazilnike? koliko pa mora biti?

jaz jo obicajno imam med 30% in 55%, te dneve, ko je zunaj 80%+ pa pride tudi do 65%.

koliko je nek "zdrav" min in max %?


Tist pr katerm se najbolj počutiš. Običajno nekje okoli 50% relativne vlažnosti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kokpa ::

Kupil stadler albert little, po recmo 5urah imam že napol polno posodo(1liter). Čudno mi pa je bilo ko sem ga prvic nastavil na 60%vlago je ugašal in prižigal. Ko pa ga nastavim na 50% pa dela v eno...Upam da mi povrne denar...

Lonsarg ::

To z nastavitvijo ni čisto nič čudno, nad 60 pozimi sploh ne bi smelo biti tudi brez razvlaževalca ne, tako da ni čudno da se ti je izklapljalo, čudno je da ni bilo skozi izklopljeno (očitno imaš res problem z vlago).

To da 10% manjša nastavitev pomeni da je vedno prižgano je sicer čisto logično. Več kot znižanje 5-10% ob vedno prižganem pač ne moreš pričakovati.

kokpa ::

Evo po nekih 10urah nabral 2litra vode in iz 50%vlažnosti prešel na izklaplanje. Se pravi sedaj napadam vlago na 40% da vidim če bo naslednji dan tudi posoda polna.

vjreh43WAEFS ::

smacker je izjavil:

http://www.zibro-shop.si/si/8-razvlazev...

Za malenkost več dobiš že lokalni rekuperator, pa bo rešitev bolj celostna, občutek bivanja pa tak kot mora biti.

Zgodovina sprememb…

kokpa ::

vjreh43WAEFS je izjavil:

smacker je izjavil:

http://www.zibro-shop.si/si/8-razvlazev...

Za malenkost več dobiš že lokalni rekuperator, pa bo rešitev bolj celostna, občutek bivanja pa tak kot mora biti.


Sj bi to naredil pa sem v najemu in ne morem kar tako spreminjat stvari...

vjreh43WAEFS ::

Aja. No, če najemodajalcu razložiš, da se dela stanovanju škoda, ker okna preveč tesnijo in nastaja vlaga (posledično lahko rata plesen), bo morda prisluhnil ideji o rekuperacijskemu zračenju kot dolgoročni rešitvi, ki dvigne nivo stanovanja. In morda celo kaj pristavil.

kokpa ::

vjreh43WAEFS je izjavil:

Aja. No, če najemodajalcu razložiš, da se dela stanovanju škoda, ker okna preveč tesnijo in nastaja vlaga (posledično lahko rata plesen), bo morda prisluhnil ideji o rekuperacijskemu zračenju kot dolgoročni rešitvi, ki dvigne nivo stanovanja. In morda celo kaj pristavil.


Že poskušal sedaj eno leto pa ga ne zanima prevec....pac upam da tako kaj rešim če ne se pa selim.

smacker ::

vjreh43WAEFS je izjavil:

Za malenkost več dobiš že lokalni rekuperator, pa bo rešitev bolj celostna, občutek bivanja pa tak kot mora biti.

Kolko je to malenkost več? Meni so jih ponujali za 500-600€ (z montažo) in bolj priporočali sistem dveh rekuperatorjev, da zrak kroži. Za komplet prezračevanje (2x rekuperator v dnevnem prostoru, 1x ventilator v kopalnici ter 2x dovod zraka v sobah) sem dobil predračune za 1800-2000€ (z upoštevano subvencijo in vključeno montažo).
Kak se kaj obnese lokalni rekuperator v stanovanju s 75m2, kjer je vlaga prisotna v vseh prostorih? Iščem bolj kompletno rešitev, ker sem že res rahlo naveličan vlačit 10kg stroj vsak dan iz sobe v sobo, praznit posodo za vodo in planirat, kdaj bo katera soba prazna, da me hrup ne bo motil :D

vjreh43WAEFS ::

Hm, nisem si mislil, da toliko nanese.
Jah pol pa pač lukne navrtaj v okenski okvir in pač plačuj več pri ogrevanju :P

Stari maček ::

Glede na to, da sušite perilo v stanovanju, je sušilec nujen. Tudi tak iz Hoferja je odličen. Enkrat sem imel poplavo in mi je v treh dneh popolnoma osušil debel tepih s peno ne da bi ga dvignil iz tal.

max00slo ::

Sam uporabljam za silo v dokaj ozkem hodniku pozimi lidlov razvlažilnik za sušenje perila in zadeva deluje super. Prav tako prijatelj kupil v hoferju podobno zadevo za razvlažitev vikenda, ki ga povsem prenavlja / zida in je bilo veliko vlage. S tem za 140€ razvlažilnikom je zadevo zaenkrat rešil, dokler ne sanira do konca :)
Si non confectus, non reficiat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210962 (9682) fosil
»

Kateri razvlažilec zraka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13975390 (58650) matijadmin
»

Sušenje perila v kleti

Oddelek: Loža
4911399 (7290) Jakka
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
256681 (5748) fujtajksel
»

Vlaga v stanovanju

Oddelek: Loža
4818304 (16824) Pyr0Beast

Več podobnih tem