» »

Crknila mi je plinska peč

Crknila mi je plinska peč

«
1
2

mikhaair ::

Torej nič ne da od sebe, majstri pa se mi ne javijo danes.
Kaj lahko postorim? Varovalka ni. Pritisk na reset tudi ni pomagal. Ko vrtim knofe za nastavljanje temperature se slisi klik, kot običajno. Mogoce to pomeni da ni termostat fuč?
Hvaležen za kakršnokoli idejo....



Shrani.si mi je zal obrnil sliko.
  • zavaroval slike: Mavrik ()

Irbis ::

Prenizek pritisk vode v radiatorjih?
Napiše kakšno kodo?

mikhaair ::

Pritisk je OK, je na 1.8.
Koda....peč je starinska. Ni displeja. :)

mailer ::

Sicer ne vem kakšne vrste je ta peč. Imel sem kombinirano za gretje radiatorjev in vode, tako ki se ob odprtju pipe aktivira sama (pretočna peč) pritisk je bil pa nastavljen na okoli 1,2 bara. Poskusi zmanjšat tlak v ceveh.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

rok_p ::

A pec se segreje? Pri nas se je zgodilo, da je sla crpalka, ampak takrat se pec vseeno prizge.
Sicer noro vprasanje...ventil za plin je odprt?
rok

mikhaair ::

Prisel mojster. Tezava je bila v elektriki. Slab kontakt z leti. Upam da le to. Hvala za mnenja.

Sheteentz ::

Mi imamo 30 let staro plinsko peč ki tudi crkuje. Na bolhi se dobi kondenzacijske že za 300€. Kje je tle keč? Pa bojda je priporoljivo, da se naredi tudi koaksialni dimnik, ki naj bi izkoristek še povečal - je to res?

mikhaair ::

Meninje mojster rekel, da je obvezen plasticen dimnik, zaradi kondenza.
Koaksialen pa ne vem ce poveca izkoristek...

Sheteentz ::

Članek na Dnevniku:

"Z nastankom koaksialnih dimnikov so nastale še dodatne prednosti, saj se hladen zrak že na poti do peči nekoliko ogreje, dimni plini pa se še dodatno ohladijo. Tak dimnik deluje kot rekuperator energije."

https://www.dnevnik.si/1042840941/dom/e...

Zgodovina sprememb…

Sheteentz ::

sem sčistil senzor plamena, pa še vedno ne dela :/

plamen se vžge, potem pa čez nekaj časa ugasne, se zopet prižge, zopet ugasne, in potem končno konec veselja :( Bodoči tast pravi, da naj bi bilo krivo to, da se v ceveh, če se nekaj časa plin ne kuri, lahko nabere voda, kar se mi zdi malo nelogično. Je pa res, da pol leta plina nismo kurili.

Company ::

Šobo si tudi pogledal? Poskusi jo zamenjati, rabiš le dva ključa. To je pri meni pomagalo, s tem, da sem moral dvakrat menjati, saj je bila ena tovarniško zanič...

mikhaair ::

Sheteentz je izjavil:

Članek na Dnevniku:

"Z nastankom koaksialnih dimnikov so nastale še dodatne prednosti, saj se hladen zrak že na poti do peči nekoliko ogreje, dimni plini pa se še dodatno ohladijo. Tak dimnik deluje kot rekuperator energije."

https://www.dnevnik.si/1042840941/dom/e...



Hmmmm...kaj pa hladen zrak je gostejši? Več kisika, boljše izgorevanje?

mat xxl ::

Sheetentz zdi se, da je peč polna kamna, se segreje ugasne , spet prižge ...., ker je vse zapacano...

Sheteentz ::

Pa še posneto v akciji. Kot da se peč ful muči z dovajanjem plina, oziroma se sproti zapirajo neki ventili, vsaj tako si jaz razlagam tisto pokanje. Na začetku se nekako vžge, potem gori do 0:36, ko se prične neko "godrnjanje" peči in pokanje in nato spet problemi.

https://vimeo.com/297798336

Če je šoba za zamenjat jo moram nekje dobit, a ne? Kako približno pa izgleda? Včeraj je prišel serviser iz Ko - Plin, ampak je po tem kar mi je pravila punca, samo malo naokoli gledal in bil povsem brez idej, računal 20€, da je resetiral elektroniko, in šel :D Očitno bom moral sam to zamenjat.

@mat xx:, kje misliš, da bi bil kamen?

kamiKaZaA ::

Da še jaz izkoristim to temo. Pri meni je že več kot leto dni problem, da mi bare dnevno nabije na 2,6 - 2,8 bara in se potem peč iz varnosti vgasne ( imam Ferroli ). Trenutno uporabljam rešitev, da dvakrat dnevno ( zjutraj ali popoldne, ali pa popoldne in zvečer ) preko radiatorja spuščam vodo in s tem zbijam bare tam na 0,8-1,1 bara. V navodilih piše, da peč optimalno deluje med 1,0 - 1,5 bara.

Peč je stara in v kratkem jo bom tako ali tako moral menjati. Problem je sedaj, da nas more par stanovalcev na enkrat menjat, ker morajo priključit več stanovanj v neki dimnik in je sam individualno nemorem menjat. In zato tudi nisem še klical serviserja, ker nevem koliko bi to stalo. Če bi stalo cirka 100-150€ bi to napako takoj odpravil, se pa bojim, da bi se moralo marsikaj menjat zaradi starosti in bi me to stalo 600-800€.

Nova peč z dimnikom pa pride cca. 2500€, s tem da baje dobiš 50% subvencijo od države, ker je zadeva neka nova eko stvar. Torej bi me prišla nova peč okoli 1250€, vendar moram počakati, da še kakšni sosed gre v menjavo.

Se komu kaj sanja, kaj je tista stvar, da mi dnevno tako nabije bare v peči ? In kakšne stroške lahko pričakujem ?

Vanquish ::

Sheteentz pri meni je bil podoben problem kjer mi je pec ob dezju prenehala delovat in je ni moglo vzgat, po nekaj casa suse, pa je spet delala normalno.
Tezava je bila v sifonu, ki se je zamasil in ni moglo odvajati kondenza in dezja dovolj hitro in je s tem masilo pretok zraka.

Resil sem zadevo tako, da sem vzel posodico dol, jo ocistil in nazaj montiral. Od takrat deluje vse brez problema.

ps: se pa je pri meni slisalo kot da pihas v vodo - je pa res, da je lahko drugacna zasnova pri peci in se drugace pri tebi to opazi. Skratka za probat je - skodlo definitivno ne bo.

Sheteentz ::

kamiKaZaA, poglej kje imaš dotok vode v radiatorje, očitno ti ventil spušča in ti nabija pritisk. Glede dimnika pa ni nujno, da je koaksialni, dovod zraka lahko spelješ tudi kako drugače. Pa tudi subvencije so samo v nekaterih občinah, ne v vseh.
Vanquish, jaz nimam koncenzacijske, tako da pri meni je očitno problem z dovodom plina...

Vanquish ::

potem pa imas mogoce zamascen gorilnik

Sheteentz ::

zamaščen bolj težko, glede na to, da gre za plin :) Hja, nič, ni druge kot da se sam lotim razdirat to tridesetletno starino :D

buttcrack ::

good luck ;)

mat xxl ::

Sheteenez mislil sem kamen v sistemmu, v bojlerju in ogrevalnem krogu.

Dajmo najprej razčistiti kaka peč je, kaj greje, je to peč za toplo vodo z ali brez bojlerja + pozimi za gretje radiatorjev ali ........

Simptomi pogostih vklopov in izklopov, greje 10- 30 sekund vgasne, čez minuto ponovi, to je tipično, ko je peč polna kamna. Imate kak filter, kake magnete proti temu ???

Sheteentz ::

Gre za atmosfersko plinsko peč Junkers, staro 30 let, ki greje radiatorje, vezana je pa tudi na bojler za sanitarno vodo. Za vodo ni nobenih filtrov. Kako točno bi pa kamen vplival na problem ugašanja plina? A ima peč senzor, ki zaznava pretok vode in v primeru premajhnega pretoka ustavi plin?

mat xxl ::

Če ni v njej bojlerja potem to ni.... zaradi zamašenih cevi, narase pritisk, hitro tudi temp in se izklopi.....

Ste probali izpihati prah iz peči ?

zobnik ::

V čem je v prednosti plinska peč pred oljni radiatorjem

Sheteentz ::

Ne, izpihoval prahu še nisem. Kje pa je lahko problematičen, v izgorevalni komori?

perci ::

zobnik je izjavil:

V čem je v prednosti plinska peč pred oljni radiatorjem

v ceni ogrevanja

zobnik ::

kolk cenej

nsa_ag3nt ::

http://www2.arnes.si/~mlicen3/html/cene...


Plinska peč je relativno ok, če imaš mestni plin.Upn propan/butan cisterna je no-go.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

perci ::

zobnik je izjavil:

kolk cenej

Več kot še enkrat cenej.

mat xxl ::

Sheteentz je izjavil:

Ne, izpihoval prahu še nisem. Kje pa je lahko problematičen, v izgorevalni komori?


Navadno je res največji problem tu, jasno posledično oranžen plamen....

Sheteentz ::

svašta, peč kar naenkrat spet dela!!! je pa vseeno že stara 30 let in me vseeno mika nakup kakšne dobro ohranjene rabljene kondenzacijske, dolgoročno s to starino v nedogled ne bo šlo.

Vanquish ::

Se enkrat te vprasam - je nehala delat ob nalivih?
Ker ce ja imas lahko resno tezavo z odvodom meteorne vode iz dimnika, posledicno se dim ne odvaja dovolj dobro in lahko pride do kake zastrupitve/zadusitve

Sheteentz ::

Ob nalivih nisem poprej nikoli opazil težav, tudi ko je pred kratkim crknila, ni bilo deževja. Bi lahko probleme povzročalo to, da od marca nisem kuril na plin in je peč samo rabila nekaj časa, da pride k sebi? Sj vem, laična razlaga:D

Trenutno že cel dan dela bp, plamen se vžge v trenutku.

Gagatronix ::

Kdaj je bila nazadnje ociscena? Plinske peci moras dat ocistit letno.

mat xxl ::

Ja "klavir" je kritično če ni vsaj na 5 let očiščen, pa ga redko kdo želi čistiti, ker je zelo zaj.... in raje pustijo, ni ravno treba letno samo nekje na nekaj let je pa nujno sicer plamen postane oranžen....

Gagatronix ::

Ce nimas plinske peci 1x letno pregledane si v prekrsku.

Vanquish ::

No probaj za vsak slucaj res povohat okoli, sploh ko bo dezevalo, da ne bi res slucajno ti zamasilo dimnik. Predvidevam da tvoja nima prisilnega vleka?

To bi lahko tudi razlozilo probleme z gorjemjem.

mat xxl ::

Gagatronix je izjavil:

Ce nimas plinske peci 1x letno pregledane si v prekrsku.



Prvič slišim, daj posreduj zakon, ur. list.....

Gagatronix ::

mat xxl je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Ce nimas plinske peci 1x letno pregledane si v prekrsku.



Prvič slišim, daj posreduj zakon, ur. list.....


http://www.mko.gov.si/fileadmin/mko.gov...

Invictus ::

Glede na starost plinske peči ti toplo svetujem, da zamenjaš.

Nekaj zaradi varnosti, nekaj zaradi boljšega izkoristka. Kondenzacijska ni potrebna, saj ne doprinese toliko boljšega izkoristka kot je višja cena...

In pa seveda poglej, če lahko sploh montiraš peč na prisilni vlek.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

buttcrack ::

ravno v tem je štos teh 30let starih peči... novih ni, rezervnih delov prav tako skoraj ne, kar se da takole malo na "blef" v garažah popravit sicer si primoran menjat, ampak v bloku to pomeni drugi energent, saj se vsi pasemo na isti jašek in tako avtomatsko kondenzacijska odpade. Razen, če dobiš soglasje za zunanji dimnik in imaš še preveč cekinov.

Invictus ::

Kondenzacijska in prisilni vlek nista povezana :).

Če ne moreš narediti dimnika 1m od oken/odprtin, potem si fucked... Pa še potem rabiš gradbeno dovoljenje... Sicer lahko narediš na črno, dokler te kdo ne prijavi...

Sam sem imel srečo, da sem takrat še našel nekoga, ki je bil pripravljen vgraditi plinsko peč na naravni vlek. Danes težka...

Ti skupni dimniki so ful sranje...

Ob naslednji obnovi stanovanja bom vrgel plinsko peč ven, in si namontial invertersko klimo plus kak električni radiator...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sheteentz ::

Kako kondenzacijska in prisilni vlek nista povezana. Saj je bistvo kondenzacijske ravno v tem, da prisilno vleče luft of zunaj.

Invictus ::

Ne, bistvo kondenzacijske je, da s dimom še dodatno ogreva vodo. Zato ima kao izkoristek nad 100%...

Prisilni vlek nima veze tukaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanquish ::

Izkoristek glede na ostale ne pa pravih vec kot 100% verjetno?

Sheteentz ::

in kako bos drugace kot prisilno dim spravil okoli hladne dovodne cevi?

dxx ::

Kako je izkoristek lahko večji od 100%?

starfotr ::

Ne more biti. To je marketing, papir pa vse prenese. Kot, da bi rekel, da ima navaden grelec 100 % izkoristek, toplotna pa 400 %. Ne gre skupaj.

Prosim vas, ne uporabljajote izraza mestni plin. Ker ne veste, kaj pomeni mestni plin. To je plin, ki so ga delali v plinarni iz premoga. Bil je hudo nevaren in strupen.

Sedaj je v uporabi zemeljski plin iz Rusije, kateri je bistveno bolj varen in čist. Torej ne mestni, ZEMELJSKI PLIN je pravi termin.

Vanquish ::

Lahko je nad 100% samo je potrebno povedat s cim se primera in kolikor vem te pri kondenzacijskih primerjajo glede na obicajne plinske peci.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem malo gledal, kako je s temi izkoristki in mi je koncept AFUE (Annual Fuel Utilistion Efficiency) veliko bolj všeč, kot "klasičen" izkoristek. Se mi zdi, da pove več o dejanski porabi kuriva preko celega leta...

Annual fuel utilization efficiency @ Wikipedia

Ali je že kdo zasledil ta podatek pri pečeh, ki se prodajajo pri nas?

Lp

Jože
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko plina porabi plinska peč?

Oddelek: Loža
397605 (2968) m0LN4r
»

Moč plinske peči

Oddelek: Loža
292832 (2044) connel
»

Večkrat prekoračena maksimalna količina CO v stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8514190 (5192) sandmat
»

Katera plinska kondenzacijska peč?

Oddelek: Loža
4410800 (6997) Arzen28
»

Plinski kondenzacijski kotel_glasnost in nastavitve

Oddelek: Loža
1812728 (12477) Dr.S

Več podobnih tem