» »

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10

Temo vidijo: vsi
««
15 / 18
»»

tech level ::

ko sem zagledal novi note, sem ostal začuden! KAKO ima to samo 1 kamero spredaj? What?

Seveda ne bo s11+ z samo eno kamero in tako kot zdej ker je EPIC design? Prosim za pomoč, sem v velikem šoku , velika bojazen.

Konlov ::

Konlov je izjavil:

V widgetu (kateremkoli) mi naslednji alarm kaže napačno. V bidilki imam npr. nastavljeno 18:00, v widgetu pa piše 17:55?

Nekaj podobnega: https://eu.community.samsung.com/t5/Gal...

sm4rt4ss ::

Eno vprašanje. Ko prvič prižgeš telefon in greš skozi prvotne nastavitve, te vpraša katere Samsungove aplikacije želiš inštalirati tako kot recimo pri Sonyu? :)

SumTingWong ::

Ne, prednaložene so Samsung aplikacije. Vecino jih lahko disejblaš ali zbrišeš.

sm4rt4ss ::

SumTingWong je izjavil:

Ne, prednaložene so Samsung aplikacije. Vecino jih lahko disejblaš ali zbrišeš.



Hmmm. Zgleda, da je to odvisno od trga. Gledal sem en review na YT in je tip imel to opcijo. Verjetno je bil iz USA. :)

SumTingWong ::

Mogoče. Na 975F te opcije ni bilo. Ampak kar imam Samsungovega zdaj gor je ... Calendar, Calculator in pa Health, ostalo je Googlovo.

destroyer2k ::

Sem pogledal kaj ne moreš zbrisati: game launcher, pass, reminder, galerija, koledar, galaxy store, moje datoteke.

Dejansko sem presenečen da ostalo lahko odstraniš, če želiš.

Pa tole bom vprašal za rešitev. Ali je mogoče da galerija nebi prikazala slike od whatsapp, download itd.?

SumTingWong ::

Probaj "Albums -> Tri pikice zgoraj -> Hide/unhide albums". Ampak kolikor vidim, downloads ne moreš spreminjati oziroma skriti.

Mogoče edino če daš v Secure Folder. Torej "Albums -> Edit -> označiš Downloads -> Tri pikice -> Move to Secure Folder".

Dimnik ::

Od watsapp lahko izklopiš v sami aplikaciji, da ne prikazuje slik in videov v galeriji

destroyer2k ::

Dimnik je izjavil:

Od watsapp lahko izklopiš v sami aplikaciji, da ne prikazuje slik in videov v galeriji


Thx

Mare2 ::

Zanima me, v čem je razlika med Samsung Galaxy s9 in Galaxy s10.

Prosil bi, če lahko nekdo na kratko opiše. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

louser ::

Kamera, procesor, baterija.
Če išče nek poceni in odličen telefon, je Galaxy S9 ravno to. Za 300 EUR ga dobiš iz Ebaya.

Kolovrat ::

Kljub temu, da je na papirju baterija boljša pri s10, traja približno enako kot na s9. Pri s10 boš imel predvsem več rama 8Gb, pri s9 pa samo 4Gb in memorija 128 Gb pri S10 vs 64Gb pri S9, pri osnovnih modelih pa kamera bo pri s10 širokokotna + 2x zoom,česar pri s9 ni, pa video snema s10 kar malo boljše in ima stabilizacijo precej dobro, a tudi s9 ni od muh, pa daljša podpora za s10, ker je letošnji model. Je pa s9 bolj žepu prijazen, ker je majhen. Če te pa še kaj zanima vprašaj.. S10 sem imel pri hiši, a sem ga menjal z s10e, ker mi bolje sede zaradi velikosti, pa ukrivljeni ekrani mi ravno ne pašejo. S9 uporablja pa partnerka, in je tudi kar ok zadeva. Tako, da je vse napisani po izkušnjah! Pa brezžično filanje je pri s9 menda samo 7.5W, s10 pa podpira 10W, če ti to kaj pomeni... če se ne motim... pa senzor prstnih odtisov ti bo bolje deloval na s9 kot tisti pod steklom na s10, recimo pri s10e je pa hiter ko vrag pa postavitev v power tipki je super...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kolovrat ()

J.McLane ::

Glavna prednost S10 so tri ločene kamere - wide, normal, zoom. Vse ostalo za kar jaz uporabljam je zadostoval S6.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Bellzmet ::

Katere ovitke za zaščito pa imate? Iščem minimalni izgled in max zaščito (kokr gre to sploh skupaj seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

SumTingWong ::

Jaz sem pa z baterijo S10+ zelo zadovoljen. Tole spodaj je bil eden mojih heavier usage. Nafilal na 94%, 20h mi zdržal, od tega 5h+ SOT, pa še ostalo je 28%.

Glede ovitkov pa, gor sem dal prozornega, toliko da me reši pred praskami.

Iz Aliexpress mi je pa tale všeč, ga bom naročil: https://www.aliexpress.com/item/4000042...

Zgodovina sprememb…

Machete ::

Bellzmet je izjavil:

Katere ovitke za zaščito pa imate? Iščem minimalni izgled in max zaščito (kokr gre to sploh skupaj seveda).


Žal ne gre skupaj. Ali imej oreng gumiranega ali pa nič.

Tale je na zečtku grd, zdaj mi je pa vseeno in sem se navadil. Padel mi je na tla pa žže mnogokrat. Vse celo.

https://www.amazon.de/gp/product/B07NVT...

Če ne misliš imeti prekritega zaobljenega dela zaslona, boš steklo razbil kljub ovitku in bodi raje brez. Za robove pa nevem, če so ti pomembni..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

blackbfm ::



Jaz sem pa z baterijo S10+ zelo zadovoljen. Tole spodaj je bil eden mojih heavier usage. Nafilal na 94%, 20h mi zdržal, od tega 5h+ SOT, pa še ostalo je 28%.



Sure, ko je zadeva dokaj nova je vse super. Sploh ce ga testiras se v optimalnih pogojih. Pol pa ko se 3/4 sistema in appov poupdejta, baterija nekolk scikla ti pa en sprehod pozimi pri -5 ubije telefon :)) govorim splosno, ne za konkreten model

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

SumTingWong ::

Bomo videli :) sicer z S6 in S7 nisem bil toliko zadovoljen, vem kakšne težave ima Samsung. Zdi pa se mi, da je Samsung z desetko S serije zadel v polno.

Kako bo čez leto ali dve, kolikor bom maksimalno imel mobitel, pa nihče ne ve, samo predvidevanja glede na prejšnje modele.

dottor ::

Meni je zginla nastavitev za vrtenje zaslona :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Machete ::

dottor je izjavil:

Meni je zginla nastavitev za vrtenje zaslona :))

Ne ni ti, samo spremeni se ikona.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dottor ::

Sem ugotovil, pa tudi ikono so spremenili ko ni aktiviran...:P
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

nanoM4TERIAL ::

Bellzmet je izjavil:

Katere ovitke za zaščito pa imate? Iščem minimalni izgled in max zaščito (kokr gre to sploh skupaj seveda).

in kaj vi delate s telefoni? že 3 leta uporabljam high end telefone brez nobene zaščite, niti za steklo. S10+ pa sm zavaroval. Čudežno nikoli padel al poškodovali v 3 letih, niti praskice? A je tako težko pazit na telefon?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

destroyer2k ::

nanoM4TERIAL je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Katere ovitke za zaščito pa imate? Iščem minimalni izgled in max zaščito (kokr gre to sploh skupaj seveda).

in kaj vi delate s telefoni? že 3 leta uporabljam high end telefone brez nobene zaščite, niti za steklo. S10+ pa sm zavaroval. Čudežno nikoli padel al poškodovali v 3 letih, niti praskice? A je tako težko pazit na telefon?


Dovolj je en padec in se razbije steklo. Pa glede brez praske ne vrjamem, sam nikoli ne dajem zaščitnega stekla gor, ampak po 2-3 letih je vsak telefon imel praske na ekranu.

Mare2 ::

destroyer2k je izjavil:

Pa glede brez praske ne vrjamem, sam nikoli ne dajem zaščitnega stekla gor, ampak po 2-3 letih je vsak telefon imel praske na ekranu.


Eni ne vidijo dobro praske. So majhne. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Bellzmet ::

nanoM4TERIAL je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Katere ovitke za zaščito pa imate? Iščem minimalni izgled in max zaščito (kokr gre to sploh skupaj seveda).

in kaj vi delate s telefoni? že 3 leta uporabljam high end telefone brez nobene zaščite, niti za steklo. S10+ pa sm zavaroval. Čudežno nikoli padel al poškodovali v 3 letih, niti praskice? A je tako težko pazit na telefon?


Ahm telefon ni domača žival in zato se mi ne da "pazit" na njega. Kdaj leti na kavč iz parih metrov, je v torbi z ostalo navlako (tudi ključi), mi pade iz kratkih hlač na tla med sedenjem... Za praske na hrbtni stran mi je pa vseeno. Ovitek zaradi tega ker vseeno ublaži padce in posledično poškodbe.

Skylord ::

Bellzmet je izjavil:

nanoM4TERIAL je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Katere ovitke za zaščito pa imate? Iščem minimalni izgled in max zaščito (kokr gre to sploh skupaj seveda).

in kaj vi delate s telefoni? že 3 leta uporabljam high end telefone brez nobene zaščite, niti za steklo. S10+ pa sm zavaroval. Čudežno nikoli padel al poškodovali v 3 letih, niti praskice? A je tako težko pazit na telefon?


Ahm telefon ni domača žival in zato se mi ne da "pazit" na njega. Kdaj leti na kavč iz parih metrov, je v torbi z ostalo navlako (tudi ključi), mi pade iz kratkih hlač na tla med sedenjem... Za praske na hrbtni stran mi je pa vseeno. Ovitek zaradi tega ker vseeno ublaži padce in posledično poškodbe.

To pomeni da si en razvajen mulc, kateremu so starši vse vtaknili v rit!

Machete ::

No malo malomarno je zapisal, pa vendar, če si aktiven hopa hopa 18h na dan, polne roke, hitre roke.. ni vrag, da ti sem pa tja zleti na tla.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bellzmet ::

@rokfeler: hehe. To ja.

@machete: yup. Poleg tega, da na telefon ne gledam kot na "sveti gral" ampak pač na uporabno zadevo, ki se tekom uporabe itak iztroši. Pač praktično vso drugo "tehniko" kupujem za več let kot telefon.

Skylord ::

Machete je izjavil:

No malo malomarno je zapisal, pa vendar, če si aktiven hopa hopa 18h na dan, polne roke, hitre roke.. ni vrag, da ti sem pa tja zleti na tla.

Eni smo aktivni tudi po več kot 18ur na dan pa se nam kaj takega ne naredi. Telefon mi še ni padel po tleh.

Bellzmet je izjavil:

@rokfeler: hehe. To ja.

@machete: yup. Poleg tega, da na telefon ne gledam kot na "sveti gral" ampak pač na uporabno zadevo, ki se tekom uporabe itak iztroši. Pač praktično vso drugo "tehniko" kupujem za več let kot telefon.

No to je pa to, ker se ti jebe za vse. Nekateri pa menjamo telefon na pol leta zato pazimo nanj. Sem pa prepričan, da ga še vedno uporabljam več kot ti. Tudi meni "Kdaj leti na kavč iz parih metrov,..." samo ga vržem na kavč ne pa na tla:))
Tako da to so samo izgovori štorastih in malomarnih ljudi.

Mare2 ::

Fora je v tem, da nekdo pač noče meti telefona v ovitku. Meni je ovitek fajn, ker telefon manj drsi v roki. To je pač stvar želje.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Machete ::

Jaz sploh ne znam (več) držat telefona brez ovitka haha. Za izgled zaradi tega pa mi je že dolgo vseeno, ker je predrag za loto z ekrani.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

louser ::

Odvisno od dela. Sem en čas bil prisoten pri takem delu, da sem vsak telefon uničil.

nanoM4TERIAL ::

imam vprašanje. Zakaj vraga ima Note10+, samo eno selfie kamero? Nekako bi vzel note10+, ne bi pa šel iz s10+ dvojne selfie kamere, na note10+ en selfie kamera. Mi je Note lepši, kot pravim pa kamera uniči vse (pa da ne govorimo o tistem bednem stilusu) , oblika pa je kvadratna in boljša. Samo zaradi oblike.

mat11 ::

nanoM4TERIAL je izjavil:

imam vprašanje. Zakaj vraga ima Note10+, samo eno selfie kamero? Nekako bi vzel note10+, ne bi pa šel iz s10+ dvojne selfie kamere, na note10+ en selfie kamera. Mi je Note lepši, kot pravim pa kamera uniči vse (pa da ne govorimo o tistem bednem stilusu) , oblika pa je kvadratna in boljša. Samo zaradi oblike.


XLapse :: 8. jun 2019, 21:06
citiraj

nazaj na temo : Kot vedno samsung dela noro hudo.. Nobene napake, vse v nulo. Nor telefon. Komaj čakam S11+

Nisi rekel, da čakaš S11+? Kva ti bo ta "beden" telefon z bednim stilusom?
mat

Dimnik ::

Kaj pričakuješ od trola...

Skylord ::

Kaj pomeni ta ikona?

Mavrik ::

Skylord je izjavil:

Kaj pomeni ta ikona?


Download booster - datoteke se prenašajo hkrati preko WiFi in LTE.
The truth is rarely pure and never simple.

Skylord ::

To bo to. Hvala.

SumTingWong ::

Fantje, kateri format fotografij in videov uporabljate na S10? Torej 1:1, 16:9, Full? 1080p ali 4K, 60fps?

klinker ::

Uporabljas ta, ki ti najbolj ustreza. Sam furam kar ima najvec mpx, torej 4:3@12mpx na S8ki.

destroyer2k ::

Za pomoč:
3:4 = 12.2MP 3024 × 4032
9:16 = 9.1MP 2268 × 4032
1:1 = 9.1MP 3024 × 3024
Full = 7.7MP 1908 × 4032

Osebno uporabljam 9:16.

J.McLane ::

Iz zgornjega sledi, da je optimum 3:4, vse ostalo lahko sam izrežeš ven.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

LeQuack ::

J.McLane je izjavil:

Iz zgornjega sledi, da je optimum 3:4, vse ostalo lahko sam izrežeš ven.


Zakaj ne bi potem tudi filmov snemal v 4:3, sicer ne izrabiš celega senzorja?
Quack !

J.McLane ::

Pri filmu je malo težje rezat, pa pri filmu pride malo več kompresije do izraza, tako da z rezanjem ne bi prišel do čisto istega rezultata.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

SumTingWong ::

Bom poskusil se 3:4, hvala. Do zdaj sem uporabljal FULL. Videe imam pa na 1080p60fps, podnevi bolani videi, v slabsi svetlobi pa na ravni OnePlus za 400€.

Bellzmet ::

Glede na to, da so sedaj praktično vsi monitorji, gsm in TV (kjer se gleda fotke) v razmerju 16:9 (ali tam tam) jaz uporabljam to razmerje. PRi 4:3 ostane preveč monitorja levo/desno praznega.

Machete ::

Men se zdi lajžje ne falit kompozicijo na 4:3. Tudi prijetnejši format za pogledat mi je. Za robove na zaslonih se ne sekiram.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Bellzmet ::

A se da kje na home screen dati shortcut do posamezne funkcije kamere? Npr shortcut da mi direk slow motion video odpre ali direkt slikanje z bokeh ali celo npr da odpre snemanje v 4k ceprav imam pod nastavitve v kameri 1080p?

Pac kdaj je zamudno saltat med nacini...

BorutO ::

destroyer2k je izjavil:

nanoM4TERIAL je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Katere ovitke za zaščito pa imate? Iščem minimalni izgled in max zaščito (kokr gre to sploh skupaj seveda).

in kaj vi delate s telefoni? že 3 leta uporabljam high end telefone brez nobene zaščite, niti za steklo. S10+ pa sm zavaroval. Čudežno nikoli padel al poškodovali v 3 letih, niti praskice? A je tako težko pazit na telefon?


Dovolj je en padec in se razbije steklo. Pa glede brez praske ne vrjamem, sam nikoli ne dajem zaščitnega stekla gor, ampak po 2-3 letih je vsak telefon imel praske na ekranu.


Tudi jaz ne vem, kaj delajo ljudje s telefoni, da jih tako hitro poškodujejo. Moji telefoni so vsi bili stalno brez plastičnega ovitka, samo silikonski ovitek zadaj in s strani, pa sem delal sama taka dela kjer so prisotni opilki, prah, železo itd. Pa ne, da bi ga imel v omarici pospravljenega … ampak stalno v žepu, uporabil po 10x med šihtom, da sem na uro gledal itd …

Razumem pa, da se da to hitro zgoditi, če nisi pazljiv. No, meni se je prvič po kakih 8ih letih zgodilo, da sem popraskal ekran oz. na srečo je folija prek. Pa še to se mi ne bi zgodilo, če ne bi reševalec bil štorast, saj me je v rešilca porinil, telefon dal name, ki pa je zdrsnil na tla na ekran. Še dobro, da sem folijo zgoraj pustil, ker drugače stalno filijo takoj dol strgam iz vseh mogočih naprav. Jaz telefone čuvam, kot ne vem kaj. Jih imam par še vedno doma, ki delujejo, pa so brez praske. Mogoče imajo kakšno majčkeno kje, kjer se ob določenem kotu in svetlobi vidi, še posebej sedaj, ko jih tamala (2 leti stara) nosi naokrog in jih meče na tla.
««
15 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava stekla na telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419376 (6540) pygmalion
»

Iščem normalen "majhen" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
425328 (3537) buttcrack
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447041 (5979) m0LN4r
»

Samsungov dobiček se je prepolovil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7719532 (16419) louser

Več podobnih tem