» »

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10

Temo vidijo: vsi
««
6 / 18
»»

SumTingWong ::

Nekje pol procenta na uro naj bi slo ja, ce imas AOD prizgan. Nekateim je to worth it, drugim je teh 10% pomembnih.

louser ::

Ne more iti energija za ekran, ki ni prižgan, ko ni obvestil na zaslonu.
Rešitev AlwaysOn ekrana imamo že uporabniki Androida v obliki aplikacijo v Trgovini že od Galaxy S enice. Če ni obvestila, pixel nd gori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

forplan ::

da se strinjam

klinker ::

louser je izjavil:

Ne more iti energija za ekran, ki ni prižgan, ko ni obvestil na zaslonu.


Aha, ker AOD je samo za obvestila :D

c3p0 ::

Ne moreš reči točnega %. Manj pixlov prižgeš, manj gre baterije. Osnove OLED ekranov. Verjetno še nekaj za screen kontroler, ki pri totalno off ekranu ne troši nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

louser ::

klinker je izjavil:

louser je izjavil:

Ne more iti energija za ekran, ki ni prižgan, ko ni obvestil na zaslonu.


Aha, ker AOD je samo za obvestila :D

Pa si naštimaš tako, da ti za zgrešene klice sveti 10*10 pikslov rdeče, za sporočila 10*10 zelene in tako dalje.

klinker ::

O cemu ti to?
Zgleda ne razumes kaj pisem, a ;((
AOD ni samo za obvestila. Jst imam npr. samo uro, datum in home gumb. Gorijo pa stalno med 6 in 22h.

louser ::

O AOD, ki obstaja že od Galaxy S1.

klinker ::

AOD, ki je danes na voljo. Koga bk nek zmazek star 10 let.

louser ::

Se da uštimat, da ti kjerkoli na ekranu za določeno obvestilo gori določeno število pikslov v določeni barvi. Brez vsega ostalega sranja.

LeQuack ::

louser je izjavil:

Se da uštimat, da ti kjerkoli na ekranu za določeno obvestilo gori določeno število pikslov v določeni barvi. Brez vsega ostalega sranja.


Ni toliko svetlo kot LED notification, tisto se je vidlo čez celo sobo podnevi.
Quack !

louser ::

Pa si naštimaj, da ti Philips Hue sveti zeleno, ko prejmeš SMS.

gost987 ::

Zanima me, če je pr s10e normalno, da čez noč porabi slabe 2%/uro baterije. V ozadju so vse aplikacije zaprte, AOD je izklopljen, inštaliranih ni nobenih eksotičnih aplikacij, večino obvestil imam izklopljenih.
[url=http://www.zasebnidetektiv.si/]

krepki ::

To je pač samsung iste probleme sem imel pred leti z s5 mini in s6 oba sem prodal v enem tednu po nakupu,ker mi je celica v mirovanju pokurila vso baterijo kljub neuporabi telefona in kot vidim je problem še vedno prisoten.

Badwolff ::

krepki je izjavil:

To je pač samsung iste probleme sem imel pred leti z s5 mini in s6 oba sem prodal v enem tednu po nakupu,ker mi je celica v mirovanju pokurila vso baterijo kljub neuporabi telefona in kot vidim je problem še vedno prisoten.


lol

gost987 je izjavil:

Zanima me, če je pr s10e normalno, da čez noč porabi slabe 2%/uro baterije. V ozadju so vse aplikacije zaprte, AOD je izklopljen, inštaliranih ni nobenih eksotičnih aplikacij, večino obvestil imam izklopljenih.


pri meni je skoraj vedno ponoči na polnilcu...
če ti je to pomembno, potem uporab bixby routine, ki ti izklopi praktično vse aktivnosti v tem času in opazuj, kako gre

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Han ::

S7 na G3 omrežju z izklopljenim WiFi in podatki čez noč pokuri 2% ali 0,25%/uro.

ALT ::

Pri meni je bil linksys z dd-wrt krivec za nenormalno praznjenje cez noc - 15 do 25% v 7h.
Po zamenjavi routerja baterija cez noc izgubi 1 do 2%.
Najlazje je testirati z izklopljenim wifi cez noc.

XLapse ::

js ga še nimam. Bom pa mel s10+ zdej Aprila 1x

Badwolff je izjavil:


pri meni je skoraj vedno ponoči na polnilcu...

tako boš uničil baterijo
alien technology

Egidij88 ::

Zakaj že?

klinker ::

XLapse je izjavil:


tako boš uničil baterijo


Nic ne bo unicu. Vse smartfone sem do zdaj tako filal in se na nobenem ni sla baterija.

SumTingWong ::

Saj pa ne "gre" baterija. Kapaciteta se manjša, hitreje kot če polniš do 80 ali pa 100% in izklopiš napajanje.

klinker ::

Ne klobasaj. Je elektronika v fonih pametnejsa od tebe in bo bolje poskrbela za akumulator ;)

gost987 ::

Wifi imam izklopljen, BT je vklopljen vendar ni povezan na nobeno napravo, imam pa notri 2 sim kartice.
[url=http://www.zasebnidetektiv.si/]

Badwolff ::

Svaka čast tistim, ki telefon izklopijo iz polnilca, ko je poln.

SumTingWong ::

AccuBattery (aplikacija). Vibrira na toliko procentih, kot nastaviš. Jaz na 80% in če sem kje blizu, izklopim.

Dimnik ::

Nepotrebna dodatna šara na telefonu...

T-Back ::

klinker je izjavil:

Ne klobasaj. Je elektronika v fonih pametnejsa od tebe in bo bolje poskrbela za akumulator ;)

Ne klobasaj spet neumnosti. Spet se bašeš zraven pa pojma nimaš.

gost987 je izjavil:

Wifi imam izklopljen, BT je vklopljen vendar ni povezan na nobeno napravo, imam pa notri 2 sim kartice.

Res pametno ja. Wifi izklopljen, BT je vklopljen vendar ni povezan na nobeno napravo.
Daj prodaj telefon pa si kupi en voki toki, ker kaj več je itak prehuda zate.

Badwolff je izjavil:

Svaka čast tistim, ki telefon izklopijo iz polnilca, ko je poln.

V čem je tukaj problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-Back ()

Scorpy84 ::

gost987 je izjavil:

Zanima me, če je pr s10e normalno, da čez noč porabi slabe 2%/uro baterije. V ozadju so vse aplikacije zaprte, AOD je izklopljen, inštaliranih ni nobenih eksotičnih aplikacij, večino obvestil imam izklopljenih.


Pri s9 je isto, preklopi iz 4g na 2g sploh ce imas volte, pa ne bo vec kurlo.

c3p0 ::

Eni so še vedno 15 let nazaj, elektronika polnilcev je "malce" napredovala. Verjetno bo njihov drug nasvet, da nov telefon moraš polnit 24 ur in ga ne vklapljat.

klinker ::

T-Back je izjavil:

klinker je izjavil:

Ne klobasaj. Je elektronika v fonih pametnejsa od tebe in bo bolje poskrbela za akumulator ;)

Ne klobasaj spet neumnosti. Spet se bašeš zraven pa pojma nimaš.



Pojma tu nimas samo ti. Sej pravim, da je elektronika v smartfonih pametnejsa od tebe ;)

T-Back ::

klinker je izjavil:

T-Back je izjavil:

klinker je izjavil:

Ne klobasaj. Je elektronika v fonih pametnejsa od tebe in bo bolje poskrbela za akumulator ;)

Ne klobasaj spet neumnosti. Spet se bašeš zraven pa pojma nimaš.



Pojma tu nimas samo ti. Sej pravim, da je elektronika v smartfonih pametnejsa od tebe ;)

Ja ja potem boš pa spet jokal po forumih, kako ti je baterija crknila in ne zdrži cel dan. Saj te poznamo.
Sprijazni se, da nimaš pojma in se ne brukaj.

Scorpy84 ::

c3p0 je izjavil:

Eni so še vedno 15 let nazaj, elektronika polnilcev je "malce" napredovala. Verjetno bo njihov drug nasvet, da nov telefon moraš polnit 24 ur in ga ne vklapljat.


Se vedno je telefon tisti ki doloca kako se bo polnil, tako da polnilec ni ne vem koliko napredna tehnologija v smislu vezja. Izjema apple, pri njih so pametni polnilci pantetirani?
Pa tudi ce imas telefon na polnilcu, baterija ne bo sla, saj ga ne fila nonstop. Telefoni zacuda znajo delati prek polnilca, brez da bi baterijo uporabljali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

c3p0 ::

Kot polnilec smatram fizični polnilec IN elektroniko na vezju, ki ima vso logiko.

louser ::

Scorpy84 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Eni so še vedno 15 let nazaj, elektronika polnilcev je "malce" napredovala. Verjetno bo njihov drug nasvet, da nov telefon moraš polnit 24 ur in ga ne vklapljat.


Se vedno je telefon tisti ki doloca kako se bo polnil, tako da polnilec ni ne vem koliko napredna tehnologija v smislu vezja. Izjema apple, pri njih so pametni polnilci pantetirani?
Pa tudi ce imas telefon na polnilcu, baterija ne bo sla, saj ga ne fila nonstop. Telefoni zacuda znajo delati prek polnilca, brez da bi baterijo uporabljali.

Polnilec in polnjujoča naprava se ves čas polnjenja pogovarjata.

T-Back ::

Ne gre se za polnilec temveč za baterijo. Baterija obdrži največ ciklusov, če se polni med 20 in 70%. Ajd pa da nismo preveč malenkostni, ne je pustit pod 20-10% in ne je nafilat do konca, odklopit preden se napolni do 100-90%.
V primeru, da imaš recimo 40% in vidiš da ti ne bo zdržalo za tvoje potrebe je boljše je dat nafilat za cca 40%,kar se pri današnjih polnilcih nafila v manj kot pol ure, kot pa čakat, da se ti izprazne popolnoma do konca.

klinker ::

T-Back je izjavil:

klinker je izjavil:

T-Back je izjavil:

klinker je izjavil:

Ne klobasaj. Je elektronika v fonih pametnejsa od tebe in bo bolje poskrbela za akumulator ;)

Ne klobasaj spet neumnosti. Spet se bašeš zraven pa pojma nimaš.



Pojma tu nimas samo ti. Sej pravim, da je elektronika v smartfonih pametnejsa od tebe ;)

Ja ja potem boš pa spet jokal po forumih, kako ti je baterija crknila in ne zdrži cel dan. Saj te poznamo.
Sprijazni se, da nimaš pojma in se ne brukaj.


8-O
Si malo zamesal, a? No, me ne cudi :))

T-Back ::

klinker je izjavil:


8-O
Si malo zamesal, a? No, me ne cudi :))

Ne ne nič nisem zamešal nč bat. 8-)

feryz ::

Eno leto zdrži praktično vsaka, ki ni defektna. Ne glede na to, kaj delaš z njo.
Potem pa, tako ali tako, dobiš novo.

klinker ::

T-Back je izjavil:

klinker je izjavil:


8-O
Si malo zamesal, a? No, me ne cudi :))

Ne ne nič nisem zamešal nč bat. 8-)


Dokaz decko, dokaz ;) ker jst ne jocem po forumih, zrihtam pa je. Samo z baterijami nisem nikoli imel tezav, tako da ta tvoj trololo klobasaj kje drugje ;)

louser ::

T-Back je izjavil:

Ne gre se za polnilec temveč za baterijo. Baterija obdrži največ ciklusov, če se polni med 20 in 70%. Ajd pa da nismo preveč malenkostni, ne je pustit pod 20-10% in ne je nafilat do konca, odklopit preden se napolni do 100-90%.
V primeru, da imaš recimo 40% in vidiš da ti ne bo zdržalo za tvoje potrebe je boljše je dat nafilat za cca 40%,kar se pri današnjih polnilcih nafila v manj kot pol ure, kot pa čakat, da se ti izprazne popolnoma do konca.

Dejstvo je, da se število ciklov polnjenja poveča, čim so krajši ti cikli polnjenja. In obratno: število ciklov se zmanjaš, čim so cikli polnjenja daljši.
Ostalo so samo osebne preference. Ali se po enem letu kapaciteta zmanjša za 25 ali 30%, je vseeno.

klinker ::

Ehh, tip misli da ce na ekranu pise 100%, je to dejansko 100% baterije.
Kot sem ze napisal, je elektronika pametnejsa od njega :)

Scorpy84 ::

louser je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Eni so še vedno 15 let nazaj, elektronika polnilcev je "malce" napredovala. Verjetno bo njihov drug nasvet, da nov telefon moraš polnit 24 ur in ga ne vklapljat.


Se vedno je telefon tisti ki doloca kako se bo polnil, tako da polnilec ni ne vem koliko napredna tehnologija v smislu vezja. Izjema apple, pri njih so pametni polnilci pantetirani?
Pa tudi ce imas telefon na polnilcu, baterija ne bo sla, saj ga ne fila nonstop. Telefoni zacuda znajo delati prek polnilca, brez da bi baterijo uporabljali.

Polnilec in polnjujoča naprava se ves čas polnjenja pogovarjata.


Lahko to razlozis?

louser ::

A: ejga, a si mal prazen?
B: mudel, daj mal štroma
A: etiga elektrončki sam zate.
B: mal mi je toplo.
A: na, tle je manjša doza Ejev.
B: prjatu, skor sem sit.
A: tovariš, bomo pa bolj počasi filal, dokler ne boš poln.

Proizvajalci svoje standarde ves čas dopolnjujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

destroyer2k ::

louser je izjavil:

A: ejga, a si mal prazen?
B: mudel, daj mal štroma
A: etiga elektrončki sam zate.
B: mal mi je toplo.
A: na, tle je manjša doza Ejev.
B: prjatu, skor sem sit.
A: tovariš, bomo pa bolj počasi filal, dokler ne boš poln.

Proizvajalci svoje standarde ves čas dopolnjujejo.


Ampak fiziko še vedno ne morejo spremeniti. Zadnjih par % pred 100% je najbol problematično in tukaj se največ degredira.

klinker ::

Se eden, ki misli da ce na zaslonu pise 100%, je to dejanskih 100% akumulatorja :D
Fizike ne morejo spremeniti, lahko pa nadzirajo kompletno polnenje kot ga ne ti ne jst ne bomo nikoli mogli, tako da ne odkrivajte tople vode.
Problem je samo ce si kot moja draga, ki zna tudi po 5-10x na dan dofilat za 10-20%, pa ji zacuda Note 8 po enem letu takega maltretiranja baterije se vedno drzi enako. Edini bateriji, ki ji je uspelo zjebat sta ble na S2 in Redmi 3Pro.
Jst pa priklopim vsako noc in se nikoli baterija ni kazala znakov degradacije, pa to pocnem od prvega smartfona

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

louser ::

Degradacija je sicer čisto izmerljiva, a je tisti par procentni delež razlike med posameznimi tehnikami polnjenja čez obdobje leto ali dveh čisto zanemarljiv pri napravi, ki zdrži en dan, mogoče dva.

T-Back ::

klinker je izjavil:

Ehh, tip misli da ce na ekranu pise 100%, je to dejansko 100% baterije.
Kot sem ze napisal, je elektronika pametnejsa od njega :)

Ha Ha, kakšne bedarije pa ti ven mečeš. On men tip.:))
OK. Tipo se nekaj duva in misli kaj ve.
Pa se vidi, da je še tvoja baba pametnejša kot ti. Kakšne veze ima koliko piše na ekranu to mene prav malo boli k. To foro je slišal že vsak otrok, ki vsaj malo uporablja telefon. Malo ste ostali zadaj fantički, tehnika gre naprej vi pa še zmeraj mislite da imate tiste Nokie 3310:)). Tipček misli, da več ve kot vsi drugi strokovnjaki hahahah.
Samo tipček se rad duva, verjetno je serviser kakšnih telefonov8-O in misli, da boga drži za jajca. Hahaha, daj pravljičar raje se nehi brukat, te poznamo z drugih forumov kakšne stresaš.

klinker ::

Hmja mas prav, bi mogu napisat mulo, ker kot berem, imas lih ene 8-10 let >:D

Machete ::

S10 imam v košarici, ampak več kot pregledujem primerjave, boljši se mi zdi fotoaparat na s9.
S10 im neprimerljivo boljšo stabilizacijo pri videposnetkih, ostalo pa se mi zdi, da niti ne zmaga. Sem slep ali kaj sem spregledal? Help.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Badwolff ::

Je že kdo dobil budse?
««
6 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

menjava stekla na telefonu (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6419380 (6544) pygmalion
»

Iščem normalen "majhen" telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
425329 (3538) buttcrack
»

Galaxy S10 vs iPhone 11

Oddelek: Mobilne tehnologije
447045 (5983) m0LN4r
»

Samsungov dobiček se je prepolovil (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
7719547 (16434) louser

Več podobnih tem