» »

Netflix išče še dve milijardi

Netflix išče še dve milijardi

Slo-Tech - Netflix potrebuje še dve milijardi dolarjev, zato bo izdal nove nezavarovane komercialne zapise. Po najavi so delnice podjetja izgubile tri odstotke. Podjetje je imelo konec septembra 8,3 milijarde dolarjev dolgoročnih dolgov, kar je 71 odstotkov več kot pred letom dni. Bonitetna agencija Moody's je v ponedeljek Netflixovo oceno znižala na Ba3, s čimer se označujejo špekulativne naložbe (non-investment grade speculative).

Netflix ima hudega konkurenta v Amazon Primu, zato potrebuje veliko denarja za produkcijo lastnih vsebin. Zadnji poslovni rezultati sicer kažejo, da podjetje širi svojo uporabniško bazo, a ima negativen denarni tok. V zadnjem četrtletju je znašal -859 milijonov dolarjev, leto pred tem pa v enakem obdobju -465 milijonov dolarjev. V celotnem letu 2018 napovedujejo, da bo denarni tok znašal -3,5 milijarde dolarjev, podobne zneske pa načrtujejo tudi za leto 2019. Poleg sorazmerno visokega dolga ima Netflix še veliko drugih obveznosti, ki zapadejo v prihodnjih petih letih. Od teh jih kar za 10,2 milijarde dolarjev zapade v prihodnjem letu. Skupno ima Netflix 18 milijard dolarjev dolgov in 5 milijard dolarjev kapitala.

Denarja hitro zmanjkuje, ker Netflix izdatno vlaga v lastne vsebine, kjer tekmuje z Amazonom in televizijami. To je tako že šestič v zadnjih štirih letih, ko Netflix išče več kot milijardo dolarjev svežega denarja. V izjavi za vlagatelje so zato zapisali, da se zavedajo velikanskih vložkov v vsebino, a da želijo poudariti, da imajo popolno zaupanje v poslovni model in minule investicije. Pričakujejo, da bodo zato prihodki in dobički še dolgo rasli.

Netflix je v letu 2017 ustvaril 558 milijonov dolarjev dobička, v prvih devetih mesecih tega leta pa milijardo dolarjev. Prihodki so v obeh obdobjih znašali 11,6 milijarde dolarjev.

41 komentarjev

Phantomeye ::

Je kar jeba, ker povprečen uporabnik stream vsebin ne bo plačeval dveh storitev. Prej ali slej bo nekdo nekoga kupil (ziher amazon netflix) ali pa se bodo kanibalizirali drug drugega.

Baje ima Amazon Prime (leto 2018) kar 10 milijonov več uporabnikov kot Netflix. Samo je pa res, da je Prime še kaj druzga kot zgolj streaming service.

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

Tole pa ni dobr...Amazon ima že tako preveč stvari v svojih rokah; ima prevladajoč položaj na trgu z slabimi alternativami na mnogih področjih. Če se bo to zgodil še pri pretočnih vsebinah bo to še toliko bolj zastrašujoče. Toliko moči v enem podjetju...norost.

Vazelin ::

Tole bo pomalical Apple:D

janig ::

Apple ne bo kupil, ker Netflix "tehnologije" ne potrebuje

OK.d ::

Če bi zrihtali filmom in serijam podnapise bi tudi dobili več denarja od nas.
LPOK.d

Master_Yoda ::

Pa ce nebi nam zaracunavali vec, za manj vsebine kot americanom tudi.

carota ::

Netflix je v letu 2017 ustvaril 558 milijonov dolarjev dobička ...

Tega ne štekam. O kakšnem dobičku je tukaj govora, če pa se mora zapufati vsako leto? Zgoraj tudi piše, da ima negativen denarni tok.

feryz ::

Dobiček je posledica kreativnega računovodstva, cash flow in stanje dolgov, pa posledica realnosti.
Ti lahko serijo poknjižiš za 100 mio dolarjev na zalogo (ker je toliko koštala), od nje pa nič keša ne dobiš. Recimo tako.

opeter ::

Se strinjam, le vprašanjee časa je, kdaj jih bo kdo z velikim apetitom pohrustal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gus5 ::

leiito ::

Glede na trende bo imel Netflix v 10 letih milijardo uporabnikov in vsaj 10 milijard od naročnin mesečno, obseg produkcije vsebin pa gotovo ne bo naraščal s tako hitrostjo, niti ni potrebe, že zdaj se ne da več pogledati niti najbolj kakovostnih vsebin, tako po vsebini sami kot po kvaliteti slike. Tako da težko bo kdo kupil Netflix, prej obratno, najbrž sicer ne bo tako velik kot Apple ali Amazon, bo pa gotovo gigant, 3. svet komaj čaka na ameriški pofl.

Začeli so pa kot videoteka, bože mili, še manj kot garaža.

Invictus ::

Ta poplava plačljivih vsebin je že udarila nazaj, saj folk noče plačevati 10 naročnin za TV...

Zadeva je preprosto postala predraga, delničarji pa hočejo rast... To pač ne gre skupaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bambam20 ::

Gledalci pa pričakujejo kvalitetno ponudbo lastne produkcije, ki je nimajo.

opeter ::

Invictus je izjavil:

Ta poplava plačljivih vsebin je že udarila nazaj, saj folk noče plačevati 10 naročnin za TV...

Zadeva je preprosto postala predraga, delničarji pa hočejo rast... To pač ne gre skupaj...


Točno to, skoraj vsak studio ipd. hoče lastni VOD.
Ampak na koncu bo tako, da bo ostalo nekaj igralcev, vsekakor pa ne 10 ali več.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

nekikr ::

Strošek TVja je v bistvu ena največjih postavk družinskega proračuna, poleg tefona, če se sploh ne igraš veliko s paketi. Ena klasična IP TV naročnina na vse programe s HD paketom je takoj 50-60€, HBO 8€, Netflix 10€, Minimax 5€...po drugi strani pa računa za elektriko in vodo znašata skupaj manj. Prodajalci bi pa radi poleg tega vsakemu obesili vsaj še 5 različnih VOD.

Mavrik ::

Poanta je sicer da svoj 80EUR paket programov menjaš s temi servisi, tam pa je kar precej placa.
The truth is rarely pure and never simple.

nekikr ::

Ja, ni tako. Ker kakšen šport bi pa tudi rad pogledal kdaj. Pa kakšen Discovery channel. Ali pa kakšne risanke. 24 Kitchen.

opeter ::

Mavrik je izjavil:

Poanta je sicer da svoj 80EUR paket programov menjaš s temi servisi, tam pa je kar precej placa.


Problem je dobit primerni internetni paket s solidno hitrostjo in razmeroma ugodno ceno ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Meizu ::

Ja, kaj mi bodo vse te miljarde in triljoni, ce pa Netflix v SLO nudi 5% ameriskih vsebin. Ze zdavnaj bi si omislil Netflix ce bi dejansko za ISTI denar kot v USA prejel ISTO vsebino, ne pa placal ISTI denar za MANJ.

Pa Spotify naj ze enkrat pride v SLO.

branimirII ::

Odkar gledam netflix me zenska obtozuje, da sem postal ko ena stara baba, ki gleda nadaljevanke. Kaj? Nic vec alfa samec? A zdej sem pozenscen beta samec ali kaj? Sem ji reku: kaj pa mislis, kako sem te zapecal na ulici!? Z legendarnim yt stavkom netflix and chill! Pa je na konc samo utihnila.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Na tvojem mestu bi se pripravil, namreč medtem ko ti veselo gledaš Netflix in srkaš hladno pivo, ti drugi samci pritiskajo žensko. Žal ima tudi ona svoje potrebe, Branitrol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Meizu ::

shadeX je izjavil:

Na tvojem mestu bi se pripravil, namreč medtem ko ti veselo gledaš Netflix in srkaš hladno pivo, ti drugi samci pritiskajo žensko. Žal ima tudi ona svoje potrebe, Branitrol.


To lahko isto reces tudi za nasprotni spol. Pa kaj. Naj se pritiska, saj smo zivali.

Vazelin ::

Problem netflixa pri nas je pomanjkanje vsebin.
Je*e se meni za tiste indijske filme ki jih je polno gori. Netlifx je ok, če si ljubitelj serij, drugace hitro zmanjka vsebine. Razen če rad gledaš cenene filmske smeti

leiito ::

Nobenega pomanjkanja vsebin ni na Netflixu. Ravno indijski in južnokorejski filmi so danes najboljši, najboljši najboljši, ne tam neke artsy fartsy depresivne slike a la slovenski filmi, niti risanke a la ameriški, prave žanrske filme delajo oboji, iz kvantitete je prišla kvaliteta. Poleg tega je Netflix skupaj z iTunes edini z resno Dolby Vision robo, na paketu še 4K ni, kamoli HDR, kaj šele Dolby Vision. A dobijo Američani na Netflixu več ali manj je brezpredmetno, že na slovenskem je veliko preveč robe, da bi lahko dohajal.

Amazon Prime je pa sploh sindikalna varianta, €5 si lahko privošči vsak, in tudi oni so začeli jemati resno HDR.

dexterboy ::

Khm... doma pri meni ni televizije. Kar imam, je internet in telefon. Da bi visel po cele dneve pred televizijo, se mi pa zdi izguba življenja. Sploh tisti, ki gledajo bigbraderšove. Zapravljajo SVOJE življenje, zato, da gledajo življenja DRUGIH? Kje je tukaj pospravljeno podstrešje? Pa nočem biti do nikogar žaljiv. Na koncu še ugotoviš, da je zgolj eden od desetih gledal "Kozmos; Odisejada v času in prostoru". Tako da, sem jaz počasi dvignil roke od TV ekranov. Iznajdba, ki je imela enkratno priložnost postati najboljši edukativni medij na tem planetu, je pogorela po celi črti. Ampak hej, zato pa imamo same talente, ki visijo ob nedeljah zvečer pred televizorji :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

janig ::

Imas gor veliko dokumentarcev

shadeX ::

Jah vsakemu svoje. Eni gledajo Netflix, drugi igrajo igre, tretji berejo knjige,...

NikolormousB ::

Zadeva je preprosto postala predraga, delničarji pa hočejo rast... To pač ne gre skupaj...


Par 10 eur na mesec ti je predrago za praktično neomejen dostop do video vsebin?

euagrus ::

Mah nutflix (in vsi ostali) izsiljujejo narocnino z nekaj dobrimi vsebinami, mene narocnine ne zanimajo. Placal bom za konkretno vsebino, ki me zanima, ostalega sranja pa ne bom financiral. In, kot se je ze nekajkrat izkazalo, da bojo serijo scanclali (firefly, skoraj the expanse, pa ga je amazon resil, ampak to je nova narocnina). Region zamiki predvajanja. Pa vezave paketov, kjer dobis risanke za smrkljo samo v najdrazjem paketu itd. Hvala lepa, ne bom niti zacel gledat, zal pa se vecina pusti nategovati.
In regione caecorum rex est luscus.
Ker me je nekaj slotechovcev sprasevalo:
https://github.com/cullum/dank-selfhosted

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: euagrus ()

ZigaZiga ::

janig je izjavil:

Apple ne bo kupil, ker Netflix "tehnologije" ne potrebuje

Apple je ustvaril svojo "tehnologijo"
https://arstechnica.com/gadgets/2018/10...

Geho ::

Problem je tudi, da velikokrat naredijo dobro serijo, potem pa jo iz neznanega razloga ukinejo... Zmanjkuje keša?

bbbbbb2015 ::

dexterboy je izjavil:

Khm... doma pri meni ni televizije. Kar imam, je internet in telefon. Da bi visel po cele dneve pred televizijo, se mi pa zdi izguba življenja. Sploh tisti, ki gledajo bigbraderšove. Zapravljajo SVOJE življenje, zato, da gledajo življenja DRUGIH? Kje je tukaj pospravljeno podstrešje? Pa nočem biti do nikogar žaljiv. Na koncu še ugotoviš, da je zgolj eden od desetih gledal "Kozmos; Odisejada v času in prostoru". Tako da, sem jaz počasi dvignil roke od TV ekranov. Iznajdba, ki je imela enkratno priložnost postati najboljši edukativni medij na tem planetu, je pogorela po celi črti. Ampak hej, zato pa imamo same talente, ki visijo ob nedeljah zvečer pred televizorji :))


Ma ne serji. Vsakemu kaj zapaše. Ti kar visi na Internetu, eni telovadijo, eni hodijo po svetu.
To zdaj zgleda, kot da ti pa si uber klasa, mi loleki pa zgubljamo čas.

Jaz TV ne gledam, mi pa včasih zapaše kakšen dokumentarec. Ali pa "Stotica". Nekaj pač. Malo v krogu družine pogledamo in se sprostimo.

Sodelavec noče naročiti "Netflixa", ker se za 16 letno hčer boji, da bo preveč visela na tablici ali PCju. Mogoče. Mogoče pa tudi ne sem mu rekel.

Jaz Netflixa nimam, ker ga nimam časa gledati, žena nima časa, mlajši sin bi to imel, starejši nima časa, samo bi že kaj pogledal, če bi Netflix bil. Mogoče bomo naročili, mogoče pa tudi ne.

Looooooka ::

Tv si nehal gledat, ker tvoje serije niso gledali drugi? Si ovca? Ne znas delati stvari, ki tebe veselijo brez drugih? Umrl bos z ali brez tv-ja in prezivelo te bo veliko stevilo ljudi, ki gledajo tv.
Ni ga cez folk, ki misli, da svoje zivljenje zapravljajo kvalitetneje kot drugi. Ene recimo veseli voznja s kolesom. Drugi se rajsi vsedejo v avto in tisti cas porabijo za knjigo ali pivo. Ko bos umrl bo prezivelim slej ko prej vseeno. Vazno je samo, da cas zapravis za tisto, kar TEBE veseli. Vse ostalo je dejansko zguba casa. Tako nepomembno je tvoje zivljenje glede na celo vesolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

branimirII ::

Ne gledam tv programov odkar sem slisal, da tv programi programirajo ljudi. Zdaj samo netflix. Prijatelj me je posvaril, da je to za mind control in kao dajejo subliminalna sporocila. Pa sem mu rekel, tudi ce bi bilo to res pa kaj pol. Sej nimam nic za skrivat.

Phantomeye ::

OK.d je izjavil:

Če bi zrihtali filmom in serijam podnapise bi tudi dobili več denarja od nas.


Tle je v igri paradox. Premajhen trg je, zato se jim ne splača. Trg je pa premajhen, ker ni podnapisov.

dexterboy ::

@bbbbbb2015; ne obsojam drugih, pa tudi ne visim na netu za kompom. Seveda pogledam film, nadaljevanko Salvation, sedaj Purge. In grem ven, v hribe, v fitness, na kolo... Danes spil še dva pirčka s frendi :)
Kar sem hotel povedati je to, da se da živeti tudi brez TV-ja in dnevnika 24 kur.
Ostajam pa pri tem, da tisti, ki uživajo v gledanju resničnostnih šovov res nimajo podstrešja...
In še nekaj, kar je dokazano; če gledaš samo filme in ne bereš knjig, se ti možgani ne razvijejo kaj preveč dobro. Vsi mi MORAMO brati knjige, ker si med branjem ustvarjaš film v glavi. Kar si ga med gledanjem gibljivih slik ne...
@Looooooka; jaz svoje življenje ne zapravljam kvalitetneje od drugih. Vsak ga zapravlja zase.
Bodi dovolj, pozna ura...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Vazelin ::

NikolormousB je izjavil:

Zadeva je preprosto postala predraga, delničarji pa hočejo rast... To pač ne gre skupaj...


Par 10 eur na mesec ti je predrago za praktično neomejen dostop do video vsebin?

Za slovenski asortiman je meni osebno predrago. Jaz ne gledam serij. Zanimive dokumentarce sem pogledal, filmov je malo spremenjenih. Bom pa sedaj po par mesecih prekinjene naročnine spet naročil Netflix za mesec ali dva

bbbbbb2015 ::

Phantomeye je izjavil:

OK.d je izjavil:

Če bi zrihtali filmom in serijam podnapise bi tudi dobili več denarja od nas.


Tle je v igri paradox. Premajhen trg je, zato se jim ne splača. Trg je pa premajhen, ker ni podnapisov.


Naj malo po torrentih pogledajo. Vsega je dovolj. Mogoče bo malo zamik pri podnapisih, ampak glej zastonj konju se ne gleda v zobe.
Mogoče bo tudi kaj strojno prevedeno, mah, glej kakšna je razlika med Trinity in Trojico?

Hecam se. Krasti se ne spodobi. Naj dajo slovenskim prekarcem za prevajat. Za pest orehov bodo delali ko konji. In voila, podnapisi.

mtosev ::

jaz mam netflix od prvega dneva ko je bil na voljo v sloveniji. sem še kr zadovoljen. vsebin je dosti več kot pred 2,5leti. želel bi si seveda še več vsebin. mam paket za 9,99e, za primerjavo je rtv račun12,75
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

nekikr ::

RTV naročnine ne smeš jemati kot naročnine za TV programe. To je čisto navaden davek, ki se porabi za zaposlovanje političnih prijateljev in še nekaj sicer nezaposljivih FDVjevcev.

roli ::

Jaz sedaj že skoraj eno leto lepo plačujem Netflix in sem čisto zadovoljen. Za razliko od par let nazaj, ko je prišel k nam je sedaj ponudba vsebin zelo močna. Kar nekaj njihovih original serij je izjemno dobrih. Pa tudi tujejezične serije (ali njihove, ali tiste pri katerih so pristavili kaj denarja) gor so odlične. Tiste 12€ na mesec (zaradi tega, ker hočem 4k) pa tudi ni omembe vredno. Od kar plačujem Netflix, torente res bolj malo uporabljam (razen za kake serije od drugih) in na splošno je user experience zelo dober.

Zadnja stvar, ki se mi jo zadnje čase da delati je brskat po torrent straneh kje bom dobil stvar, ki jo hočem (za tujejezične serije je to precej resen problem) ampak mi je lažje zvečer prižgati Netflix in izbrati stvar. Pa jo dobim v 4k in s pravim prostorskim zvokom. Prej sem bil precej velik zagovornik torentov in vsega. Se mi zdi, da ko imaš enkrat stalni prihodek je veliko lažje dati tiste par € za eno tako storitev, ker ti je čas in comfort preprosto več vreden. Ker za razliko od študentskih ali srednješolskih let, ko sem pogedal po par epizod ene serije na dan, mi danes časovno ne znese kaj dosti več kot ena epizoda.

Kar pogrešam so pa seveda Slovenski podnapisi. Ker potem bi lahko dal stvar staršem in bi lahko IPTV naročnino ali ukinili ali pa vsaj zmanjšal paket na neko osnovno shemo. Pa še znebil bi se poslušat "itak ni nič pametnega na TVju".

Moram pa še Amazon Prime Video malo pogledat. Na prvo žogo nimajo ravno kaj dosti zanimivh vsebin, ampak bomo videli.
http://www.r00li.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple zaključil rekordno četrtletje, a prodaja iPhonov še vedno pada

Oddelek: Novice / Rezultati
309201 (7312) nekikr
»

Netflix gre po novo milijardo

Oddelek: Novice / Rezultati
3411861 (10138) Glugy
»

Amazon in Bezos rekordno

Oddelek: Novice / Rezultati
129022 (7697) Nebomgabiksa
»

Google nekoliko povečal dobiček

Oddelek: Novice / Rezultati
97205 (5839) antonija

Več podobnih tem