» »

Intel Core 9th-gen

Intel Core 9th-gen

Temo vidijo: vsi
««
61 / 81
»»

ziga1990 ::

D3m je izjavil:

XLapse je izjavil:

ok mi sestavi na mlacom kdo enga AMD k je skoraj al enako hiter kot i7 9700k , po možnosti bolj poceni?

Brez grafe k ne rabim močne grafe


kaj je pa z i5 sedaj narobe?


premalo jeder ali pa prepočasen?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FlyingBee ::

tikitoki je izjavil:

Mogoce jih sreca pamet in bodo malce bolj resno zasnovali tudi prihodnjo generacijo GPUjev oz. mogoce si bodo lahko to financno privoscili.
Itak pa je problem, ce je na svetu veliko idiotov, ki bodo se vedno kupili precenjen GTX 1650, cetudi za isto ceno dobijo BISTVENO hitrejsi RX 580.

Koliko pa imajo še zaloge 570 in 580 radeonk, da razprodaja kar še traja in traja?

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Mogoce jih sreca pamet in bodo malce bolj resno zasnovali tudi prihodnjo generacijo GPUjev oz. mogoce si bodo lahko to financno privoscili.
Itak pa je problem, ce je na svetu veliko idiotov, ki bodo se vedno kupili precenjen GTX 1650, cetudi za isto ceno dobijo BISTVENO hitrejsi RX 580.

Koliko pa imajo še zaloge 570 in 580 radeonk, da razprodaja kar še traja in traja?

Verjetno ima Amd, ki stanca te graficne velike kapacitete, nivida je pa vezana na partnerje.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

Saj AMD ima tudi partnerje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

D3m je izjavil:

Saj AMD ima tudi partnerje.

Ja ampak za grafiko z AMD cipom isti partner da bistveno slabso elektroniko, sej te v podobnih temah pripricujejo, ko niso uspeli s testi iz 2014, tudi s stabilnostjo niso uspeli... Zato pa pravim, zagotovo so kitajci krivi...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Tvoji miselni preskoki so naravnost fenomenalni.

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

Tvoji miselni preskoki so naravnost fenomenalni.

Seveda ko trolas z napacno precepcijo pricakovanega odgovora. zato so pa nazivi idealni za uavarivanje trolololo
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FlyingBee ::

Mislil sem resno.

klinker ::

AMD stanca te grafe ze x let, v raznoraznih okusih. Seveda je stancanje starega "zelezja" bistveno cenejse od aktuaknih, bolj naprednih "zlitin" >:D ce tu upostevas se ves razvoj, ki je pri AMDju na neplacanem dopustu, je izdelek seveda lahko poceni :)

klinker ::

Mr.B je izjavil:

D3m je izjavil:

Saj AMD ima tudi partnerje.

Ja ampak za grafiko z AMD cipom isti partner da bistveno slabso elektroniko, sej te v podobnih temah pripricujejo, ko niso uspeli s testi iz 2014, tudi s stabilnostjo niso uspeli... Zato pa pravim, zagotovo so kitajci krivi...


Kdo doloci MSRP?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

D3m ::

Naročnik.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mr.B ::

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

D3m je izjavil:

Saj AMD ima tudi partnerje.

Ja ampak za grafiko z AMD cipom isti partner da bistveno slabso elektroniko, sej te v podobnih temah pripricujejo, ko niso uspeli s testi iz 2014, tudi s stabilnostjo niso uspeli... Zato pa pravim, zagotovo so kitajci krivi...


Kdo doloci MSRP?

Verjetno obstaja kar nekaj youtube video posnetkov, kjer razdrejo kartice levih in desnih. Bos videl da je elektronika vec ali manj ista.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bwaze6 ::

Leaked Dell Roadmap Shows Dual Screen XPS Notebooks, XPS 13 To Feature Intel's Ice Lake 10nm CPU

Za vse leake roadmapov ta teden je kriv Dell. Mogoče imajo pa dovolj tega, da Intel uradno obljublja prehod na 10 nm v jeseni 2019, v resnici pa bodo 10 nm videli samo ekvivalenti Chromebooka, vse ostalo pa bo zgleda vsaj še leto in pol na 14 nm (dodaj pluse po okusu)?

Kako misli Intel sploh pojasniti to delničarjem? Upajo na kak čudež? Ali bodo začeli z reklamno kampanjo, kjer bodo desktop in težje prenosnike označili za preživete segmente, ki jih v bistvu nihče ne potrebuje - če vsebine konzumiraš, je dovolj tablica ali lahek prenosnik. Če ustvarjaš, pa HEDT, in 10 nm tja pride "že" konec leta 2020?

D3m ::

Kaj se ti sekiraš glede investitorjev? Bodo že.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Bwaze6 ::

V bistvu se mene res direktno ne tiče, ampak najnovejše uradne detajle, ki jih trenutno imamo o Intelovem prehodu na 10 nm, so iz Intel financial report izpred 4 dni, v katerem se investitorjem hvalijo, da je 10 nm "na poti":

Results for the first quarter were slightly higher than our January expectations. We shipped a strong mix of high-performance products and continued spending discipline while ramping 10nm and managing a challenging NAND pricing environment. Looking ahead, we're taking a more cautious view of the year, although we expect market conditions to improve in the second half.


Intel's first high-volume 10nm processor, code-named Ice Lake, remains on track to be in volume systems on retail shelves for the 2019 holiday selling season.


Nikjer ne omenjajo, da bo na 10 nm prešel en sub-segment šibkih prenosnikov, vse ostalo pa kaže lepo na 14 nm do 2021... In če bo padec prihodka večji kot ga Intel napoveduje, bi to znali delničarji kaznovati tudi s kako tožbo, da jih je Intel zavajal (podoben primer ima zdaj Nvidia s tožbo delničarjev zaradi zavajanja glede vpliva kriptorudarjenja na poslovanje).

klinker ::

Mr.B je izjavil:

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

D3m je izjavil:

Saj AMD ima tudi partnerje.

Ja ampak za grafiko z AMD cipom isti partner da bistveno slabso elektroniko, sej te v podobnih temah pripricujejo, ko niso uspeli s testi iz 2014, tudi s stabilnostjo niso uspeli... Zato pa pravim, zagotovo so kitajci krivi...


Kdo doloci MSRP?

Verjetno obstaja kar nekaj youtube video posnetkov, kjer razdrejo kartice levih in desnih. Bos videl da je elektronika vec ali manj ista.


Odgovori na vprasanje, ne neke tvoje hipoteze ven metat.
Ker ce mislis da bo nek Asus izdelal enako kvalitetno vezje za 580ko, ki kosta 200€ in 1660Ti, ki stane 50% vec, si pac bebec, no, kar si ze itak veckrat dokazal da si.

Bwaze6 ::

Intel to Use 5-digit Processor Model Numbering with 10th Gen?



Meni se zdijo takšne oznake že čisto predolge in nečitljive: Intel i7-10710U Inside!

tikitoki ::

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

D3m je izjavil:

Saj AMD ima tudi partnerje.

Ja ampak za grafiko z AMD cipom isti partner da bistveno slabso elektroniko, sej te v podobnih temah pripricujejo, ko niso uspeli s testi iz 2014, tudi s stabilnostjo niso uspeli... Zato pa pravim, zagotovo so kitajci krivi...


Kdo doloci MSRP?

Verjetno obstaja kar nekaj youtube video posnetkov, kjer razdrejo kartice levih in desnih. Bos videl da je elektronika vec ali manj ista.


Odgovori na vprasanje, ne neke tvoje hipoteze ven metat.
Ker ce mislis da bo nek Asus izdelal enako kvalitetno vezje za 580ko, ki kosta 200€ in 1660Ti, ki stane 50% vec, si pac bebec, no, kar si ze itak veckrat dokazal da si.


Mislim, da si bebec ti, ki mislis, da ne bo v obeh primeril naredil tocno tako zanic vezja, kot bodo pricakovali, da bo ekonomsko upraviceno.
Koliko od tistih 50% visje cene ostane ASUS, je pa tudi vprasanje.

Mr.B ::

tikitoki je izjavil:

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

klinker je izjavil:

Mr.B je izjavil:

D3m je izjavil:

Saj AMD ima tudi partnerje.

Ja ampak za grafiko z AMD cipom isti partner da bistveno slabso elektroniko, sej te v podobnih temah pripricujejo, ko niso uspeli s testi iz 2014, tudi s stabilnostjo niso uspeli... Zato pa pravim, zagotovo so kitajci krivi...


Kdo doloci MSRP?

Verjetno obstaja kar nekaj youtube video posnetkov, kjer razdrejo kartice levih in desnih. Bos videl da je elektronika vec ali manj ista.


Odgovori na vprasanje, ne neke tvoje hipoteze ven metat.
Ker ce mislis da bo nek Asus izdelal enako kvalitetno vezje za 580ko, ki kosta 200€ in 1660Ti, ki stane 50% vec, si pac bebec, no, kar si ze itak veckrat dokazal da si.


Mislim, da si bebec ti, ki mislis, da ne bo v obeh primeril naredil tocno tako zanic vezja, kot bodo pricakovali, da bo ekonomsko upraviceno.
Koliko od tistih 50% visje cene ostane ASUS, je pa tudi vprasanje.

Sej vem da je baker kriv, na bakru sparajo. Ne da je isti kondic uporablkjen za 100W in 200W grafično , potem je pa priključeno na poceni napajalnik in potem trpi ESR. Ampak vem da glede na tvoje predhodnje komentarje ne razumeš kaj sem ti sedaj povedal...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Trol or stupid?

Mr.B ::

tikitoki je izjavil:

Trol or stupid?

Seveda sem napisal da ne boš razumel, razen če misliš da za AMD-ja kupijo od kitajca za NV pa od Japonca.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Mislim, da ti tko nisi dojel, kar sem jaz napisal. Tko, da je nadaljevanje nesmiselno oz. obrni se na moj prejsnji komentar.

Mr.B ::

tikitoki je izjavil:

Mislim, da ti tko nisi dojel, kar sem jaz napisal. Tko, da je nadaljevanje nesmiselno oz. obrni se na moj prejsnji komentar.

Jaz sem zelo dobro dojel da ti MSRP mešaš s prihodki in potem misliš da sparajo na bakru. Šparajo na kondičih, ker je za AMD-ja večja poraba, pa je potem kondič na zgornji meji in če je priklopljen na slab napajalnik je zaradi ESR-ja, zelo hitro kaput.

Me pa res zanima kaj bi imela MSRP pri RTX 2080 TI, kjer odletavajo rami zaradi "utrujenosti/izrabe" rama in ne temperature.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Ocitno nisi dojel. GLede razumevanja ti ne morem pomagati, bos moral sam nadgraditi svoje sposobnosti.
In ne, ne da se mi ukvarjati s tvojimi shizofrenimi izpadi.

Mr.B ::

tikitoki je izjavil:

Ocitno nisi dojel. GLede razumevanja ti ne morem pomagati, bos moral sam nadgraditi svoje sposobnosti.
In ne, ne da se mi ukvarjati s tvojimi shizofrenimi izpadi.

Daj nam posveti, da bomo razumeli kaj si hotel z MRSP in AMD povedati in zakaj je 2% več itd... dej no da stopimo na tvojo razumsko raven, da ti na tvojem nivoju lahko obrazlozimo zakaj se motiš.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

Kaj si pozabil zdravila vzeti in od kje si sedaj potegnil 2%? In jaz nisem notri privlekel MRPS.

FireSnake ::

Poglej in se nasmej: vicmaher.si

D3m ::

Klinker je spraševal glede MSRP.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Bwaze6 je izjavil:

Leaked Dell Roadmap Shows Dual Screen XPS Notebooks, XPS 13 To Feature Intel's Ice Lake 10nm CPU

Za vse leake roadmapov ta teden je kriv Dell. Mogoče imajo pa dovolj tega, da Intel uradno obljublja prehod na 10 nm v jeseni 2019, v resnici pa bodo 10 nm videli samo ekvivalenti Chromebooka, vse ostalo pa bo zgleda vsaj še leto in pol na 14 nm (dodaj pluse po okusu)?

Kako misli Intel sploh pojasniti to delničarjem? Upajo na kak čudež? Ali bodo začeli z reklamno kampanjo, kjer bodo desktop in težje prenosnike označili za preživete segmente, ki jih v bistvu nihče ne potrebuje - če vsebine konzumiraš, je dovolj tablica ali lahek prenosnik. Če ustvarjaš, pa HEDT, in 10 nm tja pride "že" konec leta 2020?

Nobene panike ni, AMD je Bulldozerja prebrodil in prišel s skoraj konkurenčnim ryznom pa jim gre le še na boljše, bo tudi Intel preživel še kakšno leto ali 2 s starejšo zasnovo. Sicer pa bomo tudi pri mobilnih sunny cove videli kaj so novega pogruntali.

Mr.B ::

tikitoki je izjavil:

Kaj si pozabil zdravila vzeti in od kje si sedaj potegnil 2%? In jaz nisem notri privlekel MRPS.

ja a ni nekaj razmerje v smislu 2% vs 4%. no ampak sej vem da se sprasujes kaj si vprasal ali se bos sel sedaj pizditi zaradi decimal v prid NV.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Bwaze6 ::

I thought 10nm was going to be next year? 2021 seems like a long ways away.

10nm was supposed to be "next year" for the past 4 years or so now. But it seems even that has slipped. So rather than being "next year", it's now "next year + 1".

By examining the data for the past 4 years, we can deduce that 10nm gets delayed at the rate of approximately 15 months per year. Extrapolating to 2021, Intel's 10nm will be on the roadmap for 2023 or 2024. When 2024 rolls around, Intel's 10nm will be slated for 2027.

The takeaway here is that 10nm is moving away faster than we can approach it. It is beyond the comoving distance of the expansion of the universe and is therefore beyond the causal event horizon. Therefore it will never arrive.

:))

FlyingBee ::

A je to kakšna fantazija amd fanboya? Se bojijo teh 10nm od Intela, lol.

klinker ::

S trenutno arhitekturo so ze konkretno napiljeni in verjamem da jim 10nm prinasa nemalo tezav.
Pa treba je tudi luknje krpat in verjetno performans trpi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

gddr85 ::

10nm aka 14nm+++++++++....+.....+ :))

D3m ::

Dober humor Bwaze6.

Se nimajo česa bati, ker TSMC pridno dela dalje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mr.B ::

FlyingBee je izjavil:

A je to kakšna fantazija amd fanboya? Se bojijo teh 10nm od Intela, lol.

Ja ce pa ste prisiljeni primerjati 2x dražji procesor zato da na grafik lepo izpade pred AMD-jem, potem pa imate na istem grafu slepo pego na i5 ali prejsne intel generacije. Na trenutni osnovi, lahko Intel konkurira samo še z rezanjem silikona in manjšanjem funkcionalnosti, ker prej ali slej, kot na primer i9, pride do tega da na predstavitvi uporabljajo wodni blok zs porabo 250W porabo i9, top shit procesorja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ziga1990 ::

saj letos naj bi Intel odgovoril na ZEN 2 z 10 jedenikom na 14nm(nevem koliko plusov zraven) ampak, če ima že 9900K težave z hlajenjem koliko jih bo 10 jedernik imel če želijo da je hitejši od 9900K?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Bwaze6 ::

Ni problema, bojo dali base clock 3.5 GHz, in dajo lahko tudi 95 W nalepko gor. To, da bo za stock all core turbo na 4.5 GHz rabil 200 W vodnega hlajenja, pa v bistvu noben Intelu lojalen recenzent ne bo posebej poudarjal...

Boš dal pa ja za custom vodno hlajenje, če si dal že za procesor 700 €?

FlyingBee ::

A je bilo kdaj drugače?

Bwaze6 ::

Od 6700K naprej so šle zahteve za hlajenje top Intelovih desktop procesorjev kar strmo gor - ker gre v bistvu od takrat naprej samo za overclockanje, kar se arhitekture tiče, ter dodajanje jeder. In če bi leta 2015 kdo rekel, da za desktop (ne-HEDT) procesor rabiš AIO hlajenje za stock, ter custom vodno, če hočeš vsaj all core boost na toliko kot je single core, bi vsi rekli, da gre za defekten izdelek...

FlyingBee ::

Pretiravaš.

FireSnake ::

Zakaj že?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Bwaze6 ::

Rahlo. Ampak takšnih zaključkov glede hlajenja 9900K se nisem jaz izmislil. Glede uporabe custom vodnega hlajenja za all core 5 GHz je bil tak nasvet na Silicon Lottery, ki je prodal na stotine procesorjev, binanih za to hitrost.

Za stock 4.7, single core 5 GHz pa pravi Tom's Hardware:

This would dissuade us from air cooling, even if the Intel Core i9-9900K should not be overclocked any further. The 4.7 GHz all-core and a constant load are quite sufficient to make air cooling absurd.


Sem siguren, da je marsikdo vse to dosegel z zračnim hlajenjem. Ravno garantirano pa še zdaleč ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

FireSnake ::

Časi, ko so AMDjevim procesorjem pravili pečke so mimo.
Zdaj, ko modri prodajao pečke, je pa to kar naenkrat "fičr".
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

tikitoki ::

Pri AMD GPUjih je to izmejmno perec problem.

FlyingBee ::

Ja, zato pa bo imel Intel težave z zastarelo arh., tako kot jo ima amd na gpu področju, easy za razumet.

ziga1990 ::

^^jih že ima samo se niso tok problematične, da bi se orenk sekirali
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

FlyingBee ::

Eh, kaj pa mi vemo, eni in drugi so sposobni marsikaj spremeniti, razvoj se začne več let pred izidom in nimamo pojma kaj imajo že, Sunny Cove je bil označen kot next big thing oziroma največje spremembe since Nehalem. Bomo videli, Ryzen je dobra zasnova in v 3. iteraciji bo sigurno prehitel Core starčka.

klinker ::

ziga1990 je izjavil:

^^jih že ima samo se niso tok problematične, da bi se orenk sekirali


Hja, tu je treba priznat da Intel sicer zre, ampak za razliko od Radeonov tudi da nekaj od sebe. Za high FPS gaming je se vedno boljsa izbira, za vse ostalo pa je Ryzen top.

FlyingBee je izjavil:

Eh, kaj pa mi vemo, eni in drugi so sposobni marsikaj spremeniti, razvoj se začne več let pred izidom in nimamo pojma kaj imajo že, Sunny Cove je bil označen kot next big thing oziroma največje spremembe since Nehalem. Bomo videli, Ryzen je dobra zasnova in v 3. iteraciji bo sigurno prehitel Core starčka.


To se bo se vidlo. Zen 2 bi po vseh pravilih mogu bit hitrejsi v vseh pogledih, vseeno pa pocakajmo na prave teste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

XLapse ::

sej jaz bi lahko vzel zdej Maja i9 9900k ... problem k itak da se bo pregreval k ga še bom mel na 60-70%+ cel dan

ziga1990 je izjavil:

D3m je izjavil:

XLapse je izjavil:

ok mi sestavi na mlacom kdo enga AMD k je skoraj al enako hiter kot i7 9700k , po možnosti bolj poceni?

Brez grafe k ne rabim močne grafe


kaj je pa z i5 sedaj narobe?


premalo jeder ali pa prepočasen?


nafilam ga do 90% usage easily. Rabim i9
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()
««
61 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616819 (12457) Predator X
»

Intel predstavil 9. generacijo Core procesorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8417603 (14020) MrStein

Več podobnih tem