» »

Intel Core 9th-gen

Intel Core 9th-gen

Temo vidijo: vsi
««
37 / 81
»»

MostWanted ::

Mr.B je izjavil:

D3m je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Če bo igral Igre na 1080p tam je cpu pomemben. Po drugi strani je pa R5 2600 150€. Samo ne more 144Hz igrat na 1080 p.


144Hz?

Zakaj bi pa to, če lahko adaptive sync od do.

Čak mal, tip kupi proc, ki ga po povezal z 2080. Da Zagotovo je vržen dnar preč če bo igral igre na 4k.


zakaj pa? ta proc bo zdržu 6+let komot. 8-)

Mr.B ::

MostWanted je izjavil:

Mr.B je izjavil:

D3m je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Če bo igral Igre na 1080p tam je cpu pomemben. Po drugi strani je pa R5 2600 150€. Samo ne more 144Hz igrat na 1080 p.


144Hz?

Zakaj bi pa to, če lahko adaptive sync od do.

Čak mal, tip kupi proc, ki ga po povezal z 2080. Da Zagotovo je vržen dnar preč če bo igral igre na 4k.


zakaj pa? ta proc bo zdržu 6+let komot. 8-)

Glede na to da je kriptominija mimo in da je can NV delnic padla na polovico in je nv zgubila velikega investitorja in da tako amd kot intel obračata tehnologijo, no intel je prisiljen, sem nekako prepričan da konec leta 2018 in leto 2019 ni ravno leto ko kopuješ za šet let.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Qrctegleda ::

Mr.B je izjavil:

Glede na to da je kriptominija mimo in da je can NV delnic padla na polovico in je nv zgubila velikega investitorja in da tako amd kot intel obračata tehnologijo, no intel je prisiljen, sem nekako prepričan da konec leta 2018 in leto 2019 ni ravno leto ko kopuješ za šet let.


Se strinjam. Letos se bosta Nvidia in Intel morala konkretno izkazati. Verjetno bodo začeli metati ven produkte kot po tekočem traku in nižati cene, druge variante ni.

ferjuc ::

Cemu se naj nvidia se dokazuje, ce ima pa vsakic novo izdano kartico zmogljivejso in tehnolosko naprednejso svetlobna leta pred amdjem??
K1: i9 9900K 5.1GHZ, Prime Z390-A, NH-D15, 16GB 3400MHz, MSI RTX2080 TI
K2: i7 8700K 5.2GHZ, Prime Z370-A, Kraken X42, 16GB 3200MHz, MSI RTX2080
K3: i7 990X 4.8GHZ, Asus R3E, NH-D14, 12GB 2133MHz, MSI GTX1080 TI

Mr.B ::

ferjuc je izjavil:

Cemu se naj nvidia se dokazuje, ce ima pa vsakic novo izdano kartico zmogljivejso in tehnolosko naprednejso svetlobna leta pred amdjem??

No 1070 je prišla ven katerega leta. In zakaj je dala ven 2080 ? No ne skrbi, izdali bodo tudi GTX 1660 Ti, ki bo 20% hitrejša od 1060. Verjetno obstaja tržna niša.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

D3m ::

16%. S ceno okrog 300$.

Slabo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

No danes lahko kupiš rebrand , ok še sreča da te z imenom nategnejo za 50€ 1070 TI vs 2060
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

tikitoki ::

D3m je izjavil:

16%. S ceno okrog 300$.

Slabo.


Ce bo 300 USD, pol si lahko v tazadnjo vtaknejo, k ze 250 USD bi bilo veliko.

FlyingBee ::

2060 za 370 eur je kar dober deal, 1070ti performance, včasih 1080

1660ti pa bo za 300eur ok, če bo 1070 dosegla, če pa bo 269 recimo pa sploh.

Ta prav preskok bo na 7nm.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

GTX 1060 je bila 249$ sedaj je RTX 2060 349$. GTX 1160 bo pa 299$ za 16% več.

GTX 2050 bo potlej 249$.

Ste fani zblazneli?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

1080 pa čez 500, in?

D3m ::

699$ če gledaš FE, 549$ non-FE.

Se ti je plača povečala za 15%?

Pardon se je tvojim staršem plača povečala za 15%?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

MostWanted ::

D3m je izjavil:

GTX 1060 je bila 249$ sedaj je RTX 2060 349$. GTX 1160 bo pa 299$ za 16% več.

GTX 2050 bo potlej 249$.

Ste fani zblazneli?


ti bulek, si vidu kakšen napredek je? 2030 bo na nivoju 2050/ti ;)

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

699$ če gledaš FE, 549$ non-FE.

Se ti je plača povečala za 15%?

Pardon se je tvojim staršem plača povečala za 15%?

No, za 370 eur imaš zdaj isti performance. Ko bo 7nm pa bo še toliko boljše.

D3m ::

420 pa res.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

FlyingBee ::

Gledam nemške cene

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

D3m ::

Mi gledamo slovenske.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

No, pa saj potem tudi s slovenski gtx 1080 primerjaš pa je ista razlika, ne bit preveč pameten

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: camx ()

D3m ::

Se ti je plača dvignila?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

IvoJan ::

D3m je izjavil:

Mi gledamo slovenske.

pa zakaj ce ceneje in prej dobis iz tujine?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

FlyingBee ::

Seveda, samo eni pa so z miselnostjo še v začetku 2000.
Iz tujine naročam cpu in grafične, še posebej pri cpujih praktično ni reklamacij. Žal mindfactory ni več prva izbira. Ravno danes sem od computeruniverse dobil ponudbo za ssd su650 480gb za 55eur, ej, amerika :)

tikitoki ::

Kolk je trenuno postnina na computeruniverse? SEm videl, da majo za GPUje vredu cene, se ni vredno z mailboxom zajebavat.

neo5468 ::

Ko zgorej spremeniš v slovensko zastavico, ti pove ceno vključno z poštnino:

http://prntscr.com/mausw4

D3m ::

FlyingBee je izjavil:

Seveda, samo eni pa so z miselnostjo še v začetku 2000.
Iz tujine naročam cpu in grafične, še posebej pri cpujih praktično ni reklamacij. Žal mindfactory ni več prva izbira. Ravno danes sem od computeruniverse dobil ponudbo za ssd su650 480gb za 55eur, ej, amerika :)


Tvoja stvar. Še sedaj nisi odgovoril, če se ti je plača dvignila posledično zaradi dviga cen pri nvidii.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Na srečo nakupi pc komponent niso nikoli povezani direktno z mojo plačo. Včasih sem imel manj denarja, vendar sem več kupoval tech zadeve. Nikoli ne kupim, ker bi rabil, ampak ker si res želim.

Zgodovina sprememb…

Qrctegleda ::

FlyingBee je izjavil:

Na srečo nakupi pc komponent niso nikoli povezani direktno z mojo plačo. Včasih sem imel manj denarja, vendar sem več kupoval tech zadeve. Nikoli ne kupim, ker bi rabil, ampak ker si res želim.

Želiš si že dolgo SSD 480GB za 50€?

FlyingBee ::

Dokler imam 960 evo, niti ne. Me pa veseli, da lahko za 50 eur star prenosnik precej poživim.

Qrctegleda ::

FlyingBee je izjavil:

Dokler imam 960 evo, niti ne. Me pa veseli, da lahko za 50 eur star prenosnik precej poživim.

Glavno da je veselje. Si predstavljaš kakšna fešta bi bila če bi vtaknil notri SSD 970 EVO NVMe M.2 1TB? :)

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Dokler ni nakupov iz nuje, je vedno veselje, če si pa ti zagrenjen pa ti ne morem pomagati.

IvoJan ::

Qrctegleda je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Dokler imam 960 evo, niti ne. Me pa veseli, da lahko za 50 eur star prenosnik precej poživim.

Glavno da je veselje. Si predstavljaš kakšna fešta bi bila če bi vtaknil notri SSD 970 EVO NVMe M.2 1TB? :)

si ti ze kaj pametnega napisal na tem forumu?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Qrctegleda ::

FlyingBee, Samsung 970 EVO Plus je zunaj. Ene 10% hitrejši, sicer se ne opazi v praksi, ampak se splača v kolikor prinese srečo in zadovoljstvo v naša srca. :))

FlyingBee ::

Nimaš pravih informacij.

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

FlyingBee je izjavil:

Seveda, samo eni pa so z miselnostjo še v začetku 2000.
Iz tujine naročam cpu in grafične, še posebej pri cpujih praktično ni reklamacij. Žal mindfactory ni več prva izbira. Ravno danes sem od computeruniverse dobil ponudbo za ssd su650 480gb za 55eur, ej, amerika :)


Tvoja stvar. Še sedaj nisi odgovoril, če se ti je plača dvignila posledično zaradi dviga cen pri nvidii.

Precej neumno sklepanje. A se je tebi znižala, da si šel na cheapo apuje in ps4?:))

D3m ::

Če upravičuješ višje cene posledično mora biti tvoja plača višja, da lahko trošiš. Razen, če hočeš povedati, da nisi dolgo na trgu dela in se še loviš.

P.S.

PC je za delo. Za igre pa konzola.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

neo5468 ::

D3m je izjavil:


PC je za delo. Za igre pa konzola.

Sarkazem?

Bwaze6 ::

Intel Reports Fourth-Quarter and Full-Year 2018 Financial Results

Tudi prihodki za desktop v zadnjem četrtletju kažejo rast:

The PC-centric business (CCG) was up 10 percent in the fourth quarter due to continued strong demand for Intel's higher performance products and strength in commercial and gaming. CCG expanded its product portfolio for 2019 with the recent launch of new 9th Gen Intel Core processors and unveiled "Ice Lake" the upcoming, 10nm-based PC processor, which is expected to be in OEM systems on shelves for holiday, 2019.


Kljub temu, da partnerji (MSI, Asus...) jamrajo, da se jim je prodaja matičnih plošč in PCjev razpolovila.

Ker se je dvig cen v 9. generaciji očitno splačal, lahko pričakujemo 1200 € desktop high end procesor za Ice Lake? To bi ga postavilo ob bok "lower high end" grafični? Ali bojo ciljal kar ceno Titana?

Pennywis3 ::

Qrctegleda je izjavil:

FlyingBee, Samsung 970 EVO Plus je zunaj. Ene 10% hitrejši, sicer se ne opazi v praksi, ampak se splača v kolikor prinese srečo in zadovoljstvo v naša srca. :))


:))

Kr kupujemo, čeprav ne potrebujemo, sam da je duša pomirjena ;)

D3m ::

neo5468 je izjavil:

D3m je izjavil:


PC je za delo. Za igre pa konzola.

Sarkazem?


Malo za hec malo za res.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

neo5468 je izjavil:

D3m je izjavil:


PC je za delo. Za igre pa konzola.

Sarkazem?

Ne, idiotizem!

Pennywis3 je izjavil:

Qrctegleda je izjavil:

FlyingBee, Samsung 970 EVO Plus je zunaj. Ene 10% hitrejši, sicer se ne opazi v praksi, ampak se splača v kolikor prinese srečo in zadovoljstvo v naša srca. :))


:))

Kr kupujemo, čeprav ne potrebujemo, sam da je duša pomirjena ;)

Uf, to pa je debatable. Za novo temo v problemih človeštva.

D3m je izjavil:

Če upravičuješ višje cene posledično mora biti tvoja plača višja, da lahko trošiš. Razen, če hočeš povedati, da nisi dolgo na trgu dela in se še loviš.

P.S.

PC je za delo. Za igre pa konzola.

Višje cene za višji performance, halo.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Višje cene za višji performance, halo.


Potlej bi ti moral vzeti Ryzen pa ga nisi. Torej nimaš prav.

Ne, idiotizem!


Prvi računalniki niso bili za igrice ampak zato, da ti je oče lahko kupil planice in šolske učbenike.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Ko sem kupoval še ni bilo ryznov. Za moj namen je 7700k idealen in nimam zamer do Intela, tebe pa kar dušijo in pišeš bedarije potem.

D3m ::

Praviš, da imam zamere do artiklov, ki jih tržim?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Cifre, s katerimi operira Intel, so ogromne.

V letu 2018 so imeli 71 milijard $ prihodkov, 13% več kot predlani. AMD in Nvidia skupaj napraskata ravno toliko, kolikor je Intelu v enem letu zrastel promet...

A kljub rekordom so se delničarji predvsem odzvali na napoved, da za leto 2019 Intel ne napoveduje rasti - v enem dnevu je vrednost delnice padla za 7%. Nasploh delnice tehnoloških podjetij v zadnjih mesecih močno padajo. Negotovost zaradi trgovinskih vojn, ki tehnološki sektor najbolj prizadanejo, grožnja morebitne recesije... Me zanima, če se bo to poznalo v manjšanju izdatkov podjetij - varčevanju pri razvoju, upočasnjevanju napredka?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

FlyingBee ::

D3m je izjavil:

Praviš, da imam zamere do artiklov, ki jih tržim?

Ko odpiraš in zapiraš blagajno še tržiš vmes?

IvoJan ::

D3m je izjavil:

Praviš, da imam zamere do artiklov, ki jih tržim?

slabo ti to trzis s takim pljuvanjem po produktih. a ce hoce kdo kupit intel ga zapres v kleti in ga mucis dokler ne kupi ryzena?
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: IvoJan ()

ziga1990 ::

saj vi imate pa Treer-ja ki pa muči dokler ne kuiš Intela
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

D3m ::

IvoJan je izjavil:

D3m je izjavil:

Praviš, da imam zamere do artiklov, ki jih tržim?

slabo ti to trzis s takim pljuvanjem po produktih. a ce hoce kdo kupit intel ga zapres v kleti in ga mucis dokler ne kupi ryzena?


Ne. Ponudim Intel in pustim prosto pot.

Različnih produktov je dovolj za vse.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Ne ga srat. Hvala za razsvetlitev.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: KuhaR ()

D3m ::

Malenkost.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Bwaze6 je izjavil:

Cifre, s katerimi operira Intel, so ogromne.

V letu 2018 so imeli 71 milijard $ prihodkov, 13% več kot predlani. AMD in Nvidia skupaj napraskata ravno toliko, kolikor je Intelu v enem letu zrastel promet...

A kljub rekordom so se delničarji predvsem odzvali na napoved, da za leto 2019 Intel ne napoveduje rasti - v enem dnevu je vrednost delnice padla za 7%. Nasploh delnice tehnoloških podjetij v zadnjih mesecih močno padajo. Negotovost zaradi trgovinskih vojn, ki tehnološki sektor najbolj prizadanejo, grožnja morebitne recesije... Me zanima, če se bo to poznalo v manjšanju izdatkov podjetij - varčevanju pri razvoju, upočasnjevanju napredka?

Pc centric ima velik delež. Veliko se pričakuje zdaj od Sunny Cove na 10nm+, kao največji premik od Nehalma. Bomo videli, predvsem kako bodo rešili, kot tudi ostala podjetja, problem z zmanjševanjem litografije in neizogibnega zidu, ki jih čaka na siliciju.

D3m je izjavil:

IvoJan je izjavil:

D3m je izjavil:

Praviš, da imam zamere do artiklov, ki jih tržim?

slabo ti to trzis s takim pljuvanjem po produktih. a ce hoce kdo kupit intel ga zapres v kleti in ga mucis dokler ne kupi ryzena?


Ne. Ponudim Intel in pustim prosto pot.

Različnih produktov je dovolj za vse.

Heheh, odgovoril je na vprašanje o mučenju v kleti.

Zgodovina sprememb…

««
37 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616649 (12287) Predator X
»

Intel predstavil 9. generacijo Core procesorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8417385 (13802) MrStein

Več podobnih tem