» »

Intel Core 9th-gen

Intel Core 9th-gen

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 81
»»

FireSnake ::

Test na Anandtech

Review:
- Core i9-9900K
- Core i7-9700K
- Core i5-9600K

Veselo branje!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gendale2018 ::

cene v reviewju so napačne

9900k - 700 eur
9700k - 500 eur
9600k - 350 eur
8700k - 450 eur

7900x - 900 eur
7820x - 640 eur
7800x - 420 eur

1920x - 410 eur
1900x - 290 eur

2700x - 315 eur
2600x - 205 eur
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

DarwiN ::

Kr huda zadeva..

Zanimo, ko gledaš denimo gpu gaming 1080p test na TPU, so praktično vsi procesorji podobno zmogljivi, ker je polno nekih gpu bottleneckov in je posledično 8400 podoben 9900k.

Po drugi strani pa imaš GamersNexusov test izbranih iger brez bottleneckov, kjer pa je 9900k nekje ~40% hitrejši od Ryzen 2700x.

In dobimo 2 taborja. AMDtardi imajo argument, da je 9900k zanemarljivih 8% hitrejši, a skoraj 2x dražji od 2700x. Inteltardi pa se jasno zanašajo na te igre, kjer Intel v celoti izkorišča svojo moč in kaže zobe. 8-)

Kdo ima bolj prav? Discuss! ;)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Buggy ::

Bom se sam malce olja na ogenj prilil. Da bo cenovna razlika pri nakupu *dejanskega gaming racunalnika malce bolj predstavljiva recmo takole.

Za ceno samo Intlovega "Technically top gaming" CPU-ja, pri AMD-ju dobis celo masino r5 2600(MB, CPU, RAM, SSD, PSU), dodas izbrano grafo k enemu ali drugemu in brezskrbno spilas pri 1080p na 120/144Hz monitorju.

...torej jaz mislim, da ima najbolj prav denarnica, tako kot vedno ;)

gendale2018 ::

tako je, če primerjaš pri isti ceni bo zmagovalec amd
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

DarwiN ::

Jasno, da tile top cpu-ji niso za ljudi z občutljivim želodcem. ;)

@gendale, s temi cenami ga malo biksaš. 9900k bo pod 500€, ko dobava enkrat steče in se cene ustalijo... No, razen če se mislijo še dolgo izgovarjat na težave pri proizvodnji 14nm čipov.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

gendale2018 ::

vse cene so trenutne cene veljavne med pisanjem posta, kaj bo v prihodnosti je drugo
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

FlyingBee ::

Nima veze kaj misliš kupiti, kaj vemo kaj se ti sprdne, mogoče pa te zagrabi Intelmanija in zapraviš 600eur samo za proc. Večina nas ima denar tudi za 1k eur drago komponento, če nam zapaše. Vedno eni reveži uletavajo v temo z argumenti koliko bodo ali so z ryznom prišparali. Kaj na boli džoko kako rešujejo svoje finančne težave z nakupi cenejših igračk. Programerji, pro uporabniki in podobni pa itak imajo dovolj denarja za kar že obstaja od procesorjev.

Pacienti ala D3m je eden izmed najglasnejših a sam pravi kako je sposoben in da ima za 5 novih Passatov denarja takoj na voljo, več kot 100eur za apu pa itak več ne bo dal in potem je kao cena glavni faktor. Ja, je, pri marsikaterem je, ni pa to zdaj še edino ostalo o čem se lahko glede proca pogovarjaš in primerjaš performance.

Zgodovina sprememb…

MostWanted ::

a sm js prav vidu da ma 9700k 8 threadov? zkaj ne 12 kot 8700k. pa čeprav je zdaj 8 jederni?

FlyingBee ::

Ali 8 ali 16, ampak 16 ima 9900k, tako da to je to

Jarno ::

Aha, tako torej...

 Prave pečke.

Prave pečke.



Take stvari je potrebno vzeti v zakup.
#65W!

Bwaze6 ::

A ni bilo rečeno, da ima i9 9900K boost 5 GHz za dve niti / eno jedro?

klinker ::

Np. Pisalo se je 4,7Ghz all core in 5,5Ghz max turbo.
Ni bas nesto, za svojo ceno v bistvu pozresen in prevroc jajc.
Ryzen 3xxx bi jih znal res lepo sprasit, ce govorice spet niso neke nebuloze kot so ble tu, ampak dvomim, ker ta 9900k ni neki wow ze napram 2700x, oz. zelo slab procesor, glede na starost 2700x.

tikitoki ::

DarwiN je izjavil:

Kr huda zadeva..

Zanimo, ko gledaš denimo gpu gaming 1080p test na TPU, so praktično vsi procesorji podobno zmogljivi, ker je polno nekih gpu bottleneckov in je posledično 8400 podoben 9900k.

Po drugi strani pa imaš GamersNexusov test izbranih iger brez bottleneckov, kjer pa je 9900k nekje ~40% hitrejši od Ryzen 2700x.

In dobimo 2 taborja. AMDtardi imajo argument, da je 9900k zanemarljivih 8% hitrejši, a skoraj 2x dražji od 2700x. Inteltardi pa se jasno zanašajo na te igre, kjer Intel v celoti izkorišča svojo moč in kaže zobe. 8-)

Kdo ima bolj prav? Discuss! ;)


Do not feed the troll.

DarwiN je izjavil:

Jasno, da tile top cpu-ji niso za ljudi z občutljivim želodcem. ;)

@gendale, s temi cenami ga malo biksaš. 9900k bo pod 500€, ko dobava enkrat steče in se cene ustalijo... No, razen če se mislijo še dolgo izgovarjat na težave pri proizvodnji 14nm čipov.


S pod kere skale si ravno prilezel? INTEL je ze povedal, da bo to tezavo fural vsaj pol leta. Takrat pa bomo lahko primerjali z naslednjo iteracijo Ryzenov. Ta njihov price hike je rop pri belem dnevu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

tikitoki ::

FlyingBee je izjavil:

Nima veze kaj misliš kupiti, kaj vemo kaj se ti sprdne, mogoče pa te zagrabi Intelmanija in zapraviš 600eur samo za proc. Večina nas ima denar tudi za 1k eur drago komponento, če nam zapaše. Vedno eni reveži uletavajo v temo z argumenti koliko bodo ali so z ryznom prišparali. Kaj na boli džoko kako rešujejo svoje finančne težave z nakupi cenejših igračk. Programerji, pro uporabniki in podobni pa itak imajo dovolj denarja za kar že obstaja od procesorjev.

Pacienti ala D3m je eden izmed najglasnejših a sam pravi kako je sposoben in da ima za 5 novih Passatov denarja takoj na voljo, več kot 100eur za apu pa itak več ne bo dal in potem je kao cena glavni faktor. Ja, je, pri marsikaterem je, ni pa to zdaj še edino ostalo o čem se lahko glede proca pogovarjaš in primerjaš performance.


Dej bod faca in pokazi svoje bancne izpiske za zadnji dve leti.

FlyingBee ::

Eh, nič posebnega, ampak če bi dal 600eur za 9900k ne bi potem stokal in jokal, ker sem se sam tako odločil. Če nisi od včeraj, potem dobro veš koliko slabši p/p imajo proci pri samem vrhu ponudbe na določeni platformi. Ne zanima me kaj se tebi zdi previsoka cena, ker smo si različni, eni z 3x mojo plačo pa ne bodo dali za pc vse skupaj več kot sem jaz že dal samo za grafično. Performance pa je jasno predstavljen in tukaj pa me zanima kako se proc drži napram drugim.

Bwaze6 ::

Še pred dobrim mesecem sem bil prepričan, da bom pred novim letom kupoval nov računalnik, kjub še vedno dragemu spominu in grafičnim karticam. Po absurdni podražitvi 8700K za 50% in nenormalnim cenam novih i9 procesorjev pa bo moj 5 let star 4770K zlahka počakal še pol leta, da vidim, kaj bo ven spravil AMD.

FlyingBee ::

4770k je komot še za leto. Odvisno kaj boš, ampak pod 2700x se ti ne splača nadgrajevati.

Bwaze6 ::

Tudi na 2700x se mi ne splača, ker je single core še vedno preveč podoben 4770K, ki laufa na 4.1 GHz. In odzivnost vseh programov, ki jih pogosto uporabljam (Lightroom, Photoshop, InDesign...) je še vedno preveč vezana na single core hitrost. Zato sem z zanimanjem opazoval prihod 9900K, ampak tale podražitev iz 330€ 8700K na 630€ 9900K se mi zdi absurdna...

klinker ::

4770ko imas komot se 2 leti. Dokler ne bos imel vsaj 30%, raje 50% improvementa je brezveze. 4/8 pa je tudi se povsem dovolj za take taske, sploh ce ne sluzis nekega resnega denarja s tem.
Ena moja stranka celo goni se i7 930ko navito na 4Ghz v ta namen, pa dela lep denar s projekti. Se najbolj ga matra ogromna kista in segrevanje poleti, poleg seveda hitrih diskovnih in usb povezav.
Smo ze skoraj narocili Ryzena 2xxx, pa smo se malo pocakali na Intela 9xxx, zdaj pa bomo kr na Ryzena 3xxx. Sezona je mimo in tahujse tudi, tako da ni panike se malo potrpet :D

Buggy ::

FlyingBee je izjavil:

4770k je komot še za leto. Odvisno kaj boš, ampak pod 2700x se ti ne splača nadgrajevati.


:)...dej se men povej...se splaca nadgrajevat I7 2600@3800Mhz na R5 2600@"I hope"4000Mhz@3400Mhz RAM CL14?
Spilam pretezno simulacijo voznje na 32" 1440p 144Hz Gsync monitorju z Gigabyte Xtreme 1080Ti@FanCurve_Afterburner_voltagelock fiksan na 2025Mhz

...sedaj dosegam cca 80/100/140 fps ingame (min/avg/max) in mi je prakticno zadost, ker mi igralno izkusnjo ponavadi itaq pokvari Nvidia s svojimi moronskimi driverji...ja 4xx serija suxa se vedno (abnormalen latency in stuttering).

Zamenju bi sam zarad firbca (AMD ker nimam dnarja in ker so underdog "deci" globalno), in RAM-a, ker ga imam sedaj 8GB DDR3 in moram, ko grem vozit ze browser zapirat :D

Predlagas za boljso igralno izkusnjo kaj drugega? Se vedno lahko paket posljem nazaj Amzonu, ce me prepricas z zivljenskimi in tehtnimi argumenti.

klinker ::

Raje pocakaj na r5 3600, po moje.

Dr_M ::

Ryzen je tako energetsko neucinkovit, da kar glava pece, ceprav nekateri trdijo drugace. Se pa situacija izbolsuje, tko da ryzen2 ze zna bit dober za nabavit.
Inteli so pa trenutno hudo predragi.

https://www.techpowerup.com/reviews/Int...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DarwiN ::

Buggy, za g-sync in visoke fps-je se definitivno kupi Intel. Tudi Ryzen 2 ne bo dominanten za ta namen.. Govori se o ~10% IPC boostu in nekaj dodatnih hertzov, torej ~15% boosta, max 20%.. Tale Intelova 9. generacija ti je pisana na kožo, če kupuješ "iz firbca" oziroma bi rad na silo nadgradil, ampak trenutno cene so no-go...
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Buggy ::

klinker je izjavil:

Raje pocakaj na r5 3600, po moje.


Ravno zaradi tega sem vzel 160EUR vreden CPU, vseeno pa boljso plato in B-die RAMe, ker bo zen2 na policah sele cez slabo leto, potem pa bo minilo se kaksno leto da bo 8/16 po primerni ceni zame dosegljiv, brez da bi dost bolelo denarnico. Po tem gre star CPU sinu v masino, ki bo nadomesil se en I7 2600K.

Casi preskoka v arhitekturi kot ga je naredil stari Sandy so koncani. Intel stanca brezvezne CPU-je vsako leto, vsake dve pa menja se socket.
Tokrat polagam upe na AMD ;)

@Darwin...vse res, sam jaz ne spilam FPS na 1080p. Pri 1440p pa prakticno ni nobene razlike med proci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

AapocalypseE ::

MostWanted ::

brezveze, vsak je za vsaj 200€ predrag!

Buggy ::

AapocalypseE je izjavil:

Še cene pri nas:

9600K

https://www.mlacom.si/intel%C2%AE-core%...

9700K

https://www.mlacom.si/intel%C2%AE-core%...

9900K

https://www.mlacom.si/intel%C2%AE-core%...



hmmm...to je ceneje kot ima ComputerUniversu na lagerju za tray, s to razliko da je tukaj dobava 10-30dni, torej se cena lahko podrazi ali so dejansko zavezani prodati po tej ceni, ce sedaj narocim?

Ker imeti na zalogi in prodat ali pa imeti predvideno ceno in prodajat, lahko pripelje tudi do take anomalije spodaj ko je I7 8700 1200€...ves kam pes taco moli?

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

AapocalypseE ::

200, 300 in 400€ to bi bilo ja.

Če bi bil amd bolj konkurenčen in bi bilo zato manj povpraševanja po Intelu, bi še bilo mogoče kaj s tega.

Smo v takih časih, ki vsak gleda, da ima najhitrejše in vse mora bit takoj bla bla bla... slovencu je težko dat 600€ za 9900K in raje kupi za 350€ 2700X, ampak ni slovenija svet in drugod po svetu se najde ogromno ljudi, ki bo dalo 600€ za 9900K in jim ni problem dat toliko, ker dela en teden za ta denar.

Zgodovina sprememb…

Bwaze6 ::

Overclocking i9 9900K ne zgleda prav obetaven - tako [H]ardOCP kot TechPowerUP sta dosegla le 5.1 all core, kljub temu da so prvi uporabili custom water loop, drugi 280 AIO. To je 8.5% overclocka, žre pa o-hoho pri tej frekvenci.

Jarno ::

Dr_M je izjavil:

Ryzen je tako energetsko neucinkovit, da kar glava pece, ceprav nekateri trdijo drugace. Se pa situacija izbolsuje, tko da ryzen2 ze zna bit dober za nabavit.
Inteli so pa trenutno hudo predragi.

https://www.techpowerup.com/reviews/Int...


W1zzard (techpowerup main guy) je znan AMD hater. Tako, da imam pomisleke.
Če je i9 9900K tako energetsko učinkovit, zakaj pa greje kot kalorifer?
 i9 9900K temperature.

i9 9900K temperature.



Malo bolj zabave za navijalce bo pri tem cpu-ju.
#65W!

Buggy ::

Dr_M je izjavil:

Ryzen je tako energetsko neucinkovit, da kar glava pece, ceprav nekateri trdijo drugace. Se pa situacija izbolsuje, tko da ryzen2 ze zna bit dober za nabavit.
Inteli so pa trenutno hudo predragi.

https://www.techpowerup.com/reviews/Int...


zanimivo, AnandTech, danes prikazuje popolnoma drugacno sliko

Da je pa Ryzen energetsko pozresnez je pa tudi nekaj novega zame...vsak dan se nekaj ali o komu naucis ;)

AapocalypseE ::

Bwaze6 je izjavil:

Overclocking i9 9900K ne zgleda prav obetaven - tako [H]ardOCP kot TechPowerUP sta dosegla le 5.1 all core, kljub temu da so prvi uporabili custom water loop, drugi 280 AIO. To je 8.5% overclocka, žre pa o-hoho pri tej frekvenci.


Me zanima kdaj bo šal ryzen 5GHz+ all core >:D

Bwaze6 ::

Očitno bo treba za ekstremen overclock delidat zalotan procesor in stanjšati silicij. :O

Der8auer Delids 9900k and Investigates TIM

Pa mirno roko!

AapocalypseE ::

Delid ni potreben:

neo5468 ::

Zakaj so potrebni 2 temi? Naj originalno preimenujejo v intel 14nm++++++++ fiasko, za 10nm naj pa novo temo odprejo. Tale 9th gen je itak coffee lake in ni worthy 9th gen imena.

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Steve mora še igre sprobati.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

AapocalypseE je izjavil:

Bwaze6 je izjavil:

Overclocking i9 9900K ne zgleda prav obetaven - tako [H]ardOCP kot TechPowerUP sta dosegla le 5.1 all core, kljub temu da so prvi uporabili custom water loop, drugi 280 AIO. To je 8.5% overclocka, žre pa o-hoho pri tej frekvenci.


Me zanima kdaj bo šal ryzen 5GHz+ all core >:D


zakaj bi pa sel, ce mu ze z 4200Mhz parira s se enkrat nizjo porabo? A se stevilka lepo vidi?

Treer ::

Dr_M je izjavil:

Ryzen je tako energetsko neucinkovit, da kar glava pece, ceprav nekateri trdijo drugace. Se pa situacija izbolsuje, tko da ryzen2 ze zna bit dober za nabavit.
Inteli so pa trenutno hudo predragi.

https://www.techpowerup.com/reviews/Int...


Tako je, o tem sem že jaz govoril malo nazaj - Ryzeni porabijo malenkost manj samo pod full loadom, povsod drugje pa več, njihov perf/watt je pa sploh veliko slabši. Edini razlog, da niso več space heaterji je, da ne grejo čez 4,2-4,3 da se ubiješ >:D

Cristofori ::

Bwaze6 je izjavil:

Očitno bo treba za ekstremen overclock delidat zalotan procesor in stanjšati silicij. :O

Der8auer Delids 9900k and Investigates TIM

Pa mirno roko!


Delid je tokrat brez veze.... če ne zbrusiš silikon z jedra :))



Če upoštevaš še ceno je to eden najbolj bednih izdaj nove "generacije" procesorjev. Jaz pa sem upal na kak poceni rabljen 8700K / 8086K.

AapocalypseE ::

No pa, če bi, ko bi... šal ryzen 5GHz all core, mate potem cpu za orgazmirat, ker bi bil svetlobna leta pred Intelom in za polovico cenejši :))

Sicer pa mu parira k večjemu kak TR pa še to samo v MT...

Treer ::

Ja, 16/32 šele, hehe :))

Cristofori je izjavil:


Če upoštevaš še ceno je to eden najbolj bednih izdaj nove "generacije" procesorjev. Jaz pa sem upal na kak poceni rabljen 8700K / 8086K.

Dream on, pal... Dobri cpu-ji pač držijo ceno, še "moj" 4790k je po 250EUR+ tako da se boš še načakal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

D3m ::

Treer je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Ryzen je tako energetsko neucinkovit, da kar glava pece, ceprav nekateri trdijo drugace. Se pa situacija izbolsuje, tko da ryzen2 ze zna bit dober za nabavit.
Inteli so pa trenutno hudo predragi.

https://www.techpowerup.com/reviews/Int...


Tako je, o tem sem že jaz govoril malo nazaj - Ryzeni porabijo malenkost manj samo pod full loadom, povsod drugje pa več, njihov perf/watt je pa sploh veliko slabši. Edini razlog, da niso več space heaterji je, da ne grejo čez 4,2-4,3 da se ubiješ >:D


Slabši? Sta prepričana, da gledamo isti link?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Treer je izjavil:

Ja, 16/32 šele, hehe :))


Čudi me, da si rdeči ne nabavijo 32/64 TR in majo do smrti mir s PCjem...

Treer ::

Večina je socialcev in bi morali šparat 5 let, lol

Bwaze6 ::

V ZDA je zdaj najnižja cena i9 9900K 580$, čeprav vse recenzije price / performance računajo za ceno 530$, za kolikor ga je do danes ponujal Amazon.

Se bo ta podražitev poznala tudi v EU, a imamo to že vključeno? :))

Treer ::

530$ je več kot poštena cena za takega performerja. Vse kaže, da bo ravno okoli black fridaya en kolega v ZDA in če bo kaka dobra ponudba, si ga bom poskusil zrihtati direktno od tam. Sicer če bo preveč napihnjena cena, bom počakal, da vidim kaj bo AMD spacal s 3000 serijo, ampak nekih upov nimam, realno bo rabil par let, da bo tole izenačil. Kvečjemu če se bodo malo resneje približali, da se bo 9900k tudi v Evropi dalo dobiti po normalni ceni, ampak ne verjamem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Treer ()

neo5468 ::

Če si kul menjaš procesor vsaki 2 leti ane? Za tist 3% performance gain vsako leto al za kolk je intel trolov tiste release. Intel fani radi šraufajo, glede na to da morajo cel comp narazen dat, da še matično menjajo. :D

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Dr_M in Teer v akciji >:D

Cristofori ::

Kaže da tudi plate sledijo principu Intelovega "napredka".

««
«
1 / 81
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup CPUja 2019 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10616514 (12152) Predator X
»

Intel predstavil 9. generacijo Core procesorjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
8417197 (13614) MrStein

Več podobnih tem