» »

Plačilna lista vprašanje

Plačilna lista vprašanje

bigbada ::

Zdravo,

Vsi poznavalci, zanima me, če vse štima na tej listi? Če imam sklenjeno pogodbo za 900EUR bruto ali je to to? Malo mi je čudno, ker minimalna naj bi kao bila 842,79EUR bruto kar nanese 638,42EUR. Tu pri mojih 900EUR bruto pa pride spodaj na drugačen neto (633,11)... Paranoja ali je to tako?

Še slika:


Mogoče je pa res to tako in se na drugačen način obračunava in sem si narobe predstavljal..

Hvala za odgovor!
  • spremenilo: bigbada ()

K0l1br1 ::

842,97 bruto nanese malenkost manj kot 600 EUR, če prav pomnim.

bigbada ::

"Minimalna plača je najnižje plačilo za opravljeno delo, ki ga sme prejeti delavec, ki pri delodajalcu v Sloveniji delo opravlja za poln delovni čas. V letu 2018 minimalna plača znaša 842,79 evra bruto oziroma 638,42 evra neto."

Kaj je pa potem to? Oz. kako se računa pravilno?

K0l1br1 ::

Poskusi tu. Meni meče ven pod 600 EUR neto.

Ali pa tle
https://www.racunovodja.com/izracuni/pl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

St235 ::

napačno olajšavo ti upoštevajo, oziroma bolje rečeno upoštevajo ti polovično olajšavo, kakor da bo tvoj letni dohodek presegel 13.316,83. Zateži, da ti upoštevajo splošno olajšavo 543,32EUR namesto 275,22EUR.

Dejansko sicer dosti ne zgubiš, samo pri dohodnini boš dobil bistveno več nazaj. Če ti popravijo boš pa vsak mesec dobil ven slabih 35EUR več. Tako boš pa pri plačilu dohodnine dobil nazaj 35EUR x št. mesecev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bigbada ::

Lakotnik, to je res? Da ne bom izpadel butelj, ko bom to tam rekel. Zakaj sta dve davčni olajšavi in kako veš katero upoštevati?

111111111111 ::

Prej se pozanimaj kakšen regres je in božičnica?

Morda pa bo presegel 13k.

joze67 ::

ZDoh-2
111. člen

(splošna olajšava)

(1) Vsakemu rezidentu se prizna zmanjšanje letne davčne osnove v višini 3.302,70 eurov letno, pod pogojem, da drug rezident za njega ne uveljavlja posebne olajšave za vzdrževanega družinskega člana.

(2) Poleg olajšave, določene v prvem odstavku tega člena, se rezidentu, katerega skupni dohodek iz naslova dohodka iz zaposlitve, dohodka iz dejavnosti, razen dohodka iz dejavnosti, če se davčna osnova od tega dohodka ugotavlja na podlagi dejanskih prihodkov in normiranih odhodkov, dohodka iz osnovne kmetijske in osnovne gozdarske dejavnosti in prenosa premoženjske pravice ter drugih dohodkov - razen dohodka, ki je oproščen plačila dohodnine oziroma se ne všteva v davčno osnovo - v letu, za katero se odmerja dohodnina, ne presega 11.166,37 eurov, prizna zmanjšanje letne davčne osnove v višini 3.217,12 eurov letno.

(3) Poleg olajšave, določene v prvem odstavku tega člena, se rezidentu, katerega skupni dohodek iz naslova dohodka iz zaposlitve, dohodka iz dejavnosti, razen dohodka iz dejavnosti, če se davčna osnova od tega dohodka ugotavlja na podlagi dejanskih prihodkov in normiranih odhodkov, dohodka iz osnovne kmetijske in osnovne gozdarske dejavnosti in prenosa premoženjske pravice ter drugih dohodkov - razen dohodka, ki je oproščen plačila dohodnine oziroma se ne všteva v davčno osnovo - v letu, za katero se odmerja dohodnina, presega 11.166,37 eurov in ne presega 13.316,83 eurov, prizna zmanjšanje letne davčne osnove. Zmanjšanje se prizna v višini, določeni v odvisnosti od višine skupnega dohodka, in se izračuna po enačbi:

zmanjšanje = 19.922,15 eurov - 1,49601 x skupni dohodek.

(4) Za dohodek iz dejavnosti iz drugega in tretjega odstavka tega člena se šteje dobiček, v katerem niso upoštevani obračunani prispevki za obvezno zavarovanje ter znižanje in povečanje davčne osnove, razen razlike v obrestih.

(5) Glede uskladitve in načina objave zneskov skupnega dohodka, ki so določeni v drugem in tretjem odstavku tega člena, se uporablja 118. člen tega zakona.

brett ::

Plačo si lahko izračunaš tudi sam...npr. na https://www.racunovodja.com/izracuni/pl...

638€ neto pri 842€ bruto dobiš: Če zavezanec ne želi, da se mu pri izračunu akontacije dohodnine od mesečnega dohodka iz delovnega razmerja upošteva dodatna splošna olajšava, mora o tem obvestiti glavnega delodajalca. Pisna izjava.

St235 ::

Splošna olajšava je odvisna od letnega dohodka.

tukaj maš podrobnosti:
http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

v grobem - do okol 11k na leto je olajšava preračunano mesečno 543€. med 11k in 13k imaš formulo in je olajšava med 543 in 275. nad 13,3k je 275€.

Delodajalec bi načeloma moral upoštevat 543€ oziroma bi mu moral ti posebej naročit da ne upošteva (če bi imel recimo obdavčljive dohodke iz drugega naslova.

Pod črto to pač vpliva na to ali dobiš vsak mesec malo več, ali pa ob poračunu dohodnine dobiš še eno plačo nazaj.

bigbada ::

Razumem. Torej konec koncev nima veze in je isti "šmorn" ?

Gregor5816 ::

Se za obračun dohodnine upošteva bruto plača ali neto plača + neto dodatki, torej kar je nakazano na račun?

St235 ::

Gregor5816 je izjavil:

Se za obračun dohodnine upošteva bruto plača ali neto plača + neto dodatki, torej kar je nakazano na račun?


Bruto minus prispevki je osnova za izračun.

bigbada je izjavil:

Razumem. Torej konec koncev nima veze in je isti "šmorn" ?


Ja, sam počakaj 5 minut in bo uletelo 15 dušebrižnikov, ki ti bo razložilo, da je kriminalno, da "kreditiraš" državo. Pod črto je tvoja odločitev ali imaš raje 35€ več vsak mesec (oziroma sam varčuješ) ali pa ti država enkrat letno vrne preveč plačano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bigbada ::

Kdaj pa ti država vrne to? Ker zaposlen sem že skoraj eno leto...

joze67 ::

Nekje v drugem četrtletju leta za leto nazaj se dobi informativne izračune dohodnine. Potem se razlika do vplačane akontacije doplača ali vrne, odvisno od predznaka.

anketar ::

St235 je izjavil:

Gregor5816 je izjavil:

Se za obračun dohodnine upošteva bruto plača ali neto plača + neto dodatki, torej kar je nakazano na račun?


Bruto minus prispevki je osnova za izračun.

bigbada je izjavil:

Razumem. Torej konec koncev nima veze in je isti "šmorn" ?


Ja, sam počakaj 5 minut in bo uletelo 15 dušebrižnikov, ki ti bo razložilo, da je kriminalno, da "kreditiraš" državo. Pod črto je tvoja odločitev ali imaš raje 35€ več vsak mesec (oziroma sam varčuješ) ali pa ti država enkrat letno vrne preveč plačano.


v bistvu je kriminal, ker izgublja vsaj obresti na ta denar če nč druzga

mancini ::

V Sloveniji imaš minimalno plačo in potem panožne kolektivne pogodbe
Kar nekaj teh kolektivnih pogodb ima navedeno plačo nižjo kot je minimalna plača

vsaj pred nekaj leti je bilo tako, upam da so to neumnost odpravili

K0l1br1 ::

anketar je izjavil:

v bistvu je kriminal, ker izgublja vsaj obresti na ta denar če nč druzga
Kriminal je višina obresti na ta denar in je strošek popisanega papirja večji kot obresti na ta denar.

St235 ::

anketar je izjavil:

St235 je izjavil:

Gregor5816 je izjavil:

Se za obračun dohodnine upošteva bruto plača ali neto plača + neto dodatki, torej kar je nakazano na račun?


Bruto minus prispevki je osnova za izračun.

bigbada je izjavil:

Razumem. Torej konec koncev nima veze in je isti "šmorn" ?


Ja, sam počakaj 5 minut in bo uletelo 15 dušebrižnikov, ki ti bo razložilo, da je kriminalno, da "kreditiraš" državo. Pod črto je tvoja odločitev ali imaš raje 35€ več vsak mesec (oziroma sam varčuješ) ali pa ti država enkrat letno vrne preveč plačano.


v bistvu je kriminal, ker izgublja vsaj obresti na ta denar če nč druzga


Evo, prvi kekec je ze zlezel ispod kamna. Daj zracunaj kolk obresti je v enem letu ce varcujes 35e na mesec.

bigbada je izjavil:

Kdaj pa ti država vrne to? Ker zaposlen sem že skoraj eno leto...


Potem si moral enkrat pozno spomladi dobit odmero dohodnine, tam je pisalo koliko si dobil nazaj za leto 2017. Za 2018 se bo zadeva ponovila drugo leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

borut_p ::

Pusti kot imas - pri dohodnini se bo poracunalo, dobis nazaj. Ce ti upostevajo se dodatno bos dobival visji neto, ampak lahko se zgodi da bos moral pri dogodnini doplacat (kot je ze zgoraj omenil - regres, nagrade etc) - odvisno od tega kolk imas samokontrole in ce kaj prisparas, da potem ne bo šok.

Timurlenk ::

bigbada je izjavil:

Lakotnik, to je res? Da ne bom izpadel butelj, ko bom to tam rekel. Zakaj sta dve davčni olajšavi in kako veš katero upoštevati?

Imaš višjo in nižjo olajšavo. Če čez leto prejemaš še kake bonuse, božičnice ali dohodke od kod drugod, naj ti upoštevajo samo nizko, da ne boš kje plačeval dohodnine drugo leto, boljše jo je prejeti :D
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

FlyingBee ::

Za vse, ki imajo otroke ali nezaposleno ženo pa morate do 5.2.2019 oddati vlogo, da vam bodoše olajšavo za njih upoštevali.Čist tako za info, da kdo ne bo tega zgrešil.

issak ::

FlyingBee je izjavil:

Za vse, ki imajo otroke ali nezaposleno ženo pa morate do 5.2.2019 oddati vlogo, da vam bodoše olajšavo za njih upoštevali.Čist tako za info, da kdo ne bo tega zgrešil.


Na to temo, še e-davke si zrihtajte, je precej lažje oddajat vse je vloge.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

kalorijagr ::

anketar je izjavil:

St235 je izjavil:

Gregor5816 je izjavil:

Se za obračun dohodnine upošteva bruto plača ali neto plača + neto dodatki, torej kar je nakazano na račun?


Bruto minus prispevki je osnova za izračun.

bigbada je izjavil:

Razumem. Torej konec koncev nima veze in je isti "šmorn" ?


Ja, sam počakaj 5 minut in bo uletelo 15 dušebrižnikov, ki ti bo razložilo, da je kriminalno, da "kreditiraš" državo. Pod črto je tvoja odločitev ali imaš raje 35€ več vsak mesec (oziroma sam varčuješ) ali pa ti država enkrat letno vrne preveč plačano.


v bistvu je kriminal, ker izgublja vsaj obresti na ta denar če nč druzga


Pravi si ti finančni strokovnjak, verjetno se količina tvojih obresti meri v več tisočakih letno.

jero_no1 ::

K0l1br1 je izjavil:

anketar je izjavil:

v bistvu je kriminal, ker izgublja vsaj obresti na ta denar če nč druzga
Kriminal je višina obresti na ta denar in je strošek popisanega papirja večji kot obresti na ta denar.


Točno to. Obresti na tako varčevanje so kolikor vem nekje v rangu nekaj centov letno, če sploh...

Invictus ::

Če sam varčuješ, nimaš zadaj mase ljudi ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FlyingBee ::

Seštejte koliko je tega in bodo obresti od vseh skupaj tudi nekaj nanesle. Ampak to je druga zgodba.

Utk ::

Kake obresti, na kaj? Od koga naj bi država dobivala te obresti? Od državne Banke Slovenije?

Mato989 ::

Evo, prvi kekec je ze zlezel ispod kamna. Daj zracunaj kolk obresti je v enem letu ce varcujes 35e na mesec.


Vsekakor je cifra VIŠJA kot če pustiš denar državi da ti ga vrača... zaenkrat

Sicer se pa strinjam s tem kar si napisal, s plačilko je vse ok, pač ni dodatne olajšave... kar je itak smešnica... namesto da bi ukinili dodatne olajšave in dali splošno olajšavo na 600€/mesec (torej 7.200€ letno, imamo glupe dodatne splošne, kjer potem se zgodi da ko ti dajo višjo plačo, dobiš ven manj...

Katastrofa.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Timurlenk ::

Katastrofa so edino bebci, kakršen si ti. Saj maš splošno olajšavo, ampak če tega ne znaš povedat na firmi, si kriv ti, ker si bebec.
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: M & M ()

Utk ::

Vsekakor je cifra VIŠJA kot če pustiš denar državi da ti ga vrača... zaenkrat

Bom ti jaz izračunal, ker ti itak ne znaš. Obresti je za cca 6 centov. Morda na kakšni banki celo 7.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Vsekakor je cifra VIŠJA kot če pustiš denar državi da ti ga vrača... zaenkrat

Bom ti jaz izračunal, ker ti itak ne znaš. Obresti je za cca 6 centov. Morda na kakšni banki celo 7.


Saj nima veze kolko, važno je da je več... zdaj pa pomisli da je takih 200.000... koliko pa je potem?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Tolk da mora Pahor že malo iz svojga žepa dodat, če hoče eno večerjo organizirat iz tega.

Timurlenk ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Vsekakor je cifra VIŠJA kot če pustiš denar državi da ti ga vrača... zaenkrat

Bom ti jaz izračunal, ker ti itak ne znaš. Obresti je za cca 6 centov. Morda na kakšni banki celo 7.


Saj nima veze kolko, važno je da je več... zdaj pa pomisli da je takih 200.000... koliko pa je potem?

malo več kot en bruto minimalc
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

jero_no1 ::

Utk je izjavil:

Tolk da mora Pahor že malo iz svojga žepa dodat, če hoče eno večerjo organizirat iz tega.


Zoki k je pa z malim zadovoljen, lahk pa za ta denar še 2 poceni spremljevalki plača :P

Mato989 ::

Timurlenk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Vsekakor je cifra VIŠJA kot če pustiš denar državi da ti ga vrača... zaenkrat

Bom ti jaz izračunal, ker ti itak ne znaš. Obresti je za cca 6 centov. Morda na kakšni banki celo 7.


Saj nima veze kolko, važno je da je več... zdaj pa pomisli da je takih 200.000... koliko pa je potem?

malo več kot en bruto minimalc


cca. 12.000€ je to od obresti... če se ti zdi malo, ne vem zakaj država to ne da vsako leto enemu -25% davek =) Jaz bi bil tega vesel... pol se pa tak zmenmo, bom jaz za FURS hranil te silne milijone in obrestoval 12k letno gratis =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Pazi, tolk obresti bi ti dobil, 6 centov, ni nujno da jih država tudi. Morda jih ne tudi 0. Na nekaterih bankah moraš plačat, da imaš gor denar, sploh če ga imaš veliko.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Pazi, tolk obresti bi ti dobil, 6 centov, ni nujno da jih država tudi. Morda jih ne tudi 0. Na nekaterih bankah moraš plačat, da imaš gor denar, sploh če ga imaš veliko.


Saj zato bi pa jaz šparal za njih... 12k letno je primeren zaslužek za ta silen trud... =) Koliko so lani vrnili preplačane dohodnine? 190mil ali nekaj takega... koliko je to obresti če mi dajo na moj TRR? da jim čuvam ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Jaz ti ne bi dal niti ovce čuvat.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Jaz ti ne bi dal niti ovce čuvat.


To ni bistvo, bistvo je da ti vzameno ta denar, in ko vsakemu vzameš 6 centov se to nabere... =) Nič drugega... to da je 6 centov tu, 6 centov tam pa 50 centov drugje ni pomembno, samo nabira se
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ales ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz ti ne bi dal niti ovce čuvat.


To ni bistvo, bistvo je da ti vzameno ta denar, in ko vsakemu vzameš 6 centov se to nabere... =) Nič drugega... to da je 6 centov tu, 6 centov tam pa 50 centov drugje ni pomembno, samo nabira se

Zveni kot da misliš, da se teh 6 centov samodejno prilepi zraven, ko denar nekje leži, pa naša pogoltna država to kar vzame ubogim ljudem.

Iskreno dvomim, da bi bil sposoben pri tem denarju ustvariti teh 6 centov obresti in jih po tem še izplačati. Daj na s razsvetli, kako bi se lotil tega? Ti bi to verjetno kar sam vse ročno obdelal, pa še sama nakazila in obvestila bi bila zastonj? Pa računovodstvo komu, kaj in koliko izplačati, bi brezhibno vodil na enem prtičku iz gostilne?

Da ne govorimo o tem, kaj bi se zgodilo, ko bi ti prišlo na pamet kaj kam vlagati in zaslužiti, da bi sploh prišel do teh famoznih 6 centov obresti.

Jp... niti ene ovce... ;)

Mato989 ::

Zveni kot da misliš, da se teh 6 centov samodejno prilepi zraven, ko denar nekje leži,


Ne saj to glih, ker se ne je problem =) Ker država nima tega keša na računih tako kot nima ZPIZ zalog itd... ker je vse pay to go sistem... 3 mesece državi daš davčno nepokorščino in ne plačajo vsa podjetja nič, in da se blokirajo krediti pa vse skup propade =)

In tu je problem, ki pa je globlji od teh 6 centov se strinjam
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

St235 ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz ti ne bi dal niti ovce čuvat.


To ni bistvo, bistvo je da ti vzameno ta denar, in ko vsakemu vzameš 6 centov se to nabere... =) Nič drugega... to da je 6 centov tu, 6 centov tam pa 50 centov drugje ni pomembno, samo nabira se


Bistveno pri tem je da spet buče prodajaš. Govora je o hipotetičnem zaslužku, ki bi ga posmaeznik lahko s ustreznim ravnanjem privarčeval, ne pa o temu, da država kakorkoli komurkoli kaj jemlje.

Državljan ima vso pravico, da ta denar dobi na TRR in ga uspešno opelemeniti za teh 6c (v praksi bo že elektrike več plačal, ko bo iskal tako ugodno obrestno mero), tega mu nihče ne brani, vse kar mora naredit je da se to uskadi z DELODAJALCEM.

BCSman ::

Ve kdo zakaj bi delodajalec ob zaposlitvi zahteval izpisek vseh dohodkov iz delovnih razmerij in količino delovnih ur za zadnji dve leti? Nekaj v zvezi z bolniškim nad 30 dni? A ni ta stvar nekam preveč zaupna, da bi jo govoril kadrovski v podjetju?

tony1 ::

Prosi, naj ti željo bolje utemeljijo oz. natančneje povejo kaj bi radi.

Tvoja pretekla bolniška novega delodajalca prav nič ne briga, prav tako ne plačilne liste.

Lahko pa zahtevajo uraden izpis količine tvoje delovne dobe iz ZPIZa, saj je ta podatek pomemben za izplačilo dodatka za delovno dobo pri plači.

BCSman ::

Omenjali so neko bruto postavko pri prihodnji morebitni bolniški.
Edit: našel Podatki, ki jih lahko delodajalec pridobi za izračun nadomestila za začasne odsotnosti iz dela
IP poudarja, da je delodajalec do vaših osebnih podatkov na obrazcu ER-28 upravičen šele takrat, ko nastopijo okoliščine (npr. nega ožjega družinskega člana), zaradi katerih navedene osebne podatke potrebuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BCSman ()

Matejjjjj ::

Utk je izjavil:

Jaz ti ne bi dal niti ovce čuvat.


on bi z njimi kupil neblio

tony1 ::

Z drugimi besedami, odločba IP pravi, da jim te podatke predaj šele, ko se boš vrnil iz bolniške:
a) v kolikor jo boste imeli zaradi nege otroka
b) oz. v kolikor bo vaša bolniška odsotnost trajala več kot 30 dni.

Po enem letu dela pri novem delodajalcu pa bodo itak imeli sami že vse podatke.

Je pa ta zakon slab (in o tem smo na ST že pisali), saj delodajalcu pred pretekom enega leta omogoča, da vidi višino tvoje plače pri prejšnji firmi. Ampak, po drugi strani, ko imaš enkrat pogodbo podpisano, morda ni več tako zelo važno če to vidijo ali ne. Vsaj, če so normalni ne... :P

Mimogrede: od mene teh podatkov brez pravega razloga (glej zgoraj) ni zahteval še noben delodajalec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Postopno varčevanje

Oddelek: Loža
254027 (2532) Timurlenk
»

Dohodnina 2018 - plačilo?

Oddelek: Loža
435347 (3569) XLapse
»

Freelance (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5014337 (12064) djmisq
»

CSD in njegov najnovejši neoliberalistični prispevek družbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8720911 (18918) Invictus
»

Davčna olajšava - član družine

Oddelek: Loža
195497 (4742) harmony

Več podobnih tem