» »

Ali nagraditi najditelja bančne kartice?

Ali nagraditi najditelja bančne kartice?

«
1
2

Dimnik ::

Zanima me, kako bi odreagirali, ko vas pokličejo iz vaše banke in vam sporočijo, da jih je poklical najditelj vaše kartice in vam dajo njegovo ime in priimek ter telefonsko...da bo bolj zanimivo, kartica visa gold in obveščeni ste bili, preden ste jo sploh pogrešali....

Furbo ::

Zablokiral bi jo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Kako pa veš, da so te poklicali iz banke?

Dimnik ::

Poklicali ste najditelja.in se vse zmenili z njim, da se dobite na kavi in vrnjeno kartico.....

Zakaj bi jo preklical? Itak imaš podatke in priče iz banke, če bi prišlo do zlorabe...mislim, če je takoj javil.na banko, da nima slabih namenov

Telefonska je od banke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

Furbo ::

Dimnik je izjavil:

Itak imaš podatke in priče iz banke, če bi prišlo do zlorabe...mislim, če je takoj javil.na banko, da nima slabih namenov

Telefonska je od banke

Kakšne podatke imaš?
Ja, nekdo je poklical na banko, dal neko ime, nek priimek in rekel, naj te pokličejo in pomirijo.
Zdaj bo pa trajalo par dni, preden bo utegnil do tebe?
Pa tudi ko bo kartica že 'varno' pri tebi, bo on še imel vse podatke iz nje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

Dimnik ::

Danes je bilo prepozno, jutri imata službo oba v istem kraju in se dobita na pijači.....

RegulusDraco ::

jaz bi jo preklical in naredil novo.

Najditelju kupiš kakšno dobro vino in se lepo zahvališ. Ali pa vsaj plačaš kavo.

Ali pač bonboniero. Nevem. Nekaj pač daš človeku.

Dimnik je izjavil:

Zakaj bi jo preklical? Itak imaš podatke in priče iz banke, če bi prišlo do zlorabe...mislim, če je takoj javil.na banko, da nima slabih namenov


najbrž res nima slabih namenov. Jaz ne zaupam ljudem.
Also, bohvedi koliko ljudi je videlo kartico preden jo je tale dobrodušni najditelj našel.

Jaz bi absolutno preklical, ni debate tu. Bo drugič bolj vedel da se na kartice pazi.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

louser ::

Kartica itak ni tvoja.

RegulusDraco ::

louser je izjavil:

Kartica itak ni tvoja.


kaj zavraga naj bi to pomenilo
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

jype ::

RegulusDraco je izjavil:

kaj zavraga naj bi to pomenilo
Na kartici pogosto piše, da je last banke. Na listu, ki je poleg kartice v kuverti, to piše vedno.

RegulusDraco ::

nice, pokaži nam fotografije kartic ki so v lasti tvoje banke in jih trenutno ti hraniš pri sebi, dokler jih banka ne bo zahtevala nazaj.

Spredjo in zadnjo stran prosim.

Saj te ne moti kajne? itak je v lasti banke, te nima kaj motit če nam pokažeš slike teh kartic.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Bi z veseljem, pa mi banka, ki je lastnica teh kartic, ne pusti!

VelkBla ::

Kaj naj rečem, ja, nekateri bi bili hvaležni, nekaterim je kakšna zadeva čisto samoumevna, jaz osebno bi naredil novo, pač preventiva. Seveda bo vsak prečekiral, da ni prišlo do zlorabe.

Sem pa nedavno našel denarnico z različnimi osebnimi dokumenti, BA karticami, ZZZS in vozniškimi dovoljenji (mož + žena mela vse skupaj v eni denarnici). Odnesel na policijo in da jim vrnejo.

reeves ::

RegulusDraco je izjavil:

nice, pokaži nam fotografije kartic ki so v lasti tvoje banke in jih trenutno ti hraniš pri sebi, dokler jih banka ne bo zahtevala nazaj.

Spredjo in zadnjo stran prosim.

Saj te ne moti kajne? itak je v lasti banke, te nima kaj motit če nam pokažeš slike teh kartic.

Na moji piše, za ostale banke pa ne morem reči.

#000000 ::

Jest sem pred (mislm da junija) pred streliščem našel denarnico, notri 60 eur in kup kartic ter sevede dokumenti, pokličem policijo in povem da sem našel zadevo, oni rečejo počakite tam pridemo, po 35 minutah, popizdim in pokličem nazaj na policijo da NI časa čakat, so rekli Okay, pridemo zvečer k vam domov prevzet denarnico in spisat neko papirologijo, OKAY

Pridem dam ob 18 uri, pokličem policijo nazaj ker bo treba tamalo peljat nekam, pa ne bom doma, če so kje blizu, pravijo ČAKAJ, da tamala na FB da je najdena denarnica tam in tam, ter mojo cifro, V MINUTI mi zazvoni telefon in lastnik na liniji, se zmeniva pride pobere pokličeva policijo da je rešeno, oni pa aha super.

Pomojem se nebi oglasili še dva dni.

TAKO DA JA, najdeitelju nagrada, kaka pa ti odloči.

jype ::

Jsm ponavad s kolesom, pa jim kr domov prnesem, če je naslov na kšnm dokumentu.

#000000 ::

jype je izjavil:

Jsm ponavad s kolesom, pa jim kr domov prnesem, če je naslov na kšnm dokumentu.


Ja jest nisem mel časa, pa mislm da je bil lastink nekje na rudniku, jest sem pa v bolj tvojem koncu, mudil se je pa tudi tko da ni blo cajta, drugač bi, oz če bi vedu kaj bo, bi peljal takoj, ker sem bil praktično tam.

frudi ::

reeves je izjavil:

Na moji piše, za ostale banke pa ne morem reči.

Tvoja ne šteje, ker itak ni veljavna. Manjka podpis :P
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Mare2 ::

Dimnik je izjavil:

Zanima me, kako bi odreagirali, ko vas pokličejo iz vaše banke in vam sporočijo, da jih je poklical najditelj vaše kartice in vam dajo njegovo ime in priimek ter telefonsko...da bo bolj zanimivo, kartica visa gold in obveščeni ste bili, preden ste jo sploh pogrešali....


Obvezno preklicat kartico. Na zadnji strani je koda, s katero lahko najditelj (omenjeni ni nujno, da je prvi najditelj) plača karkoli na internetu, tudi čez 6 mesecev.

#000000 ::

sej piše da je debit

louser ::

So what. Jaz mam na debetni par čukov limita. Sicer pa OP ne ve niti, koliko rok je menjala kartica preden jo je našel njegov najditelj.

#000000 ::

louser je izjavil:

So what. Jaz mam na debetni par čukov limita. Sicer pa OP ne ve niti, koliko rok je menjala kartica preden jo je našel njegov najditelj.


fukit, jest sem jo ukinu, samo še revolut za spletne nakupe, kdo zdrav ma na debetki limit, pomojem ni pametno.

Gagatronix ::

Vsak normaln k najde kartico jo bo odnesu na banko in tam jo bojo prevzel. Tole vse skup mal smrdi zkaj bi banka pustila nekomu obdrzat kartico na tuje ime.

win64 ::

Gagatronix je izjavil:

Vsak normaln k najde kartico jo bo odnesu na banko in tam jo bojo prevzel. Tole vse skup mal smrdi zkaj bi banka pustila nekomu obdrzat kartico na tuje ime.

Moja je enkrat našla kartico in je klicala na številko na kartici, kjer so ji rekli, zakaj njih kliče. Zdaj pa bodi pameten.

stb ::

frudi je izjavil:

reeves je izjavil:

Na moji piše, za ostale banke pa ne morem reči.

Tvoja ne šteje, ker itak ni veljavna. Manjka podpis :P


Kartico namenoma ohranja neveljavno, da bo lahko čez 3 leta reklamiral vse transakcije opravljene z njo ;-)

Ni njegov problem če trgovci in bankomati ne preverjajo veljavnosti kartic, a ne?

Dimnik ::

Najditelj je poklical privat tudi kolega policista in ga povprašal ali nest na policijo ali na banko...odgovor raje na banko

Kartico je vzel s sabo domov, ker je banka od 12-14ure zaprta

Kartico je našel verjetno prvi, parkirišče pred hoferjem, po pogovoru točno tam kjer se je zlagalo v avto in je padla na tla

TheBlueOne ::

Jaz bi jo ukinil in narocil novo, najditelja pa prosil, ce jo lahko nese na banko ali pa unici.

Jaz tudi ne bi enostavno verjel, da me je klicala banka. Lahko bi nepridirpav vzel kartico in si s tem, ko se dogovori za nadaljni termin pridobi cas.

Sam imam od banke zelo jasna navodila in sicer, da ce izgubim kartico to javim na tocno doloceno stevilko. Ce tega ne storim in verjamem klicateljem zna biti, da banka ne bi vrnila denarja.

Banke praviloma za taksne zadeve ne klicejo po telefonu in praviloma ne zaupajo nekim tretjim osebam oz. nakljucnim najditeljem.

Dimnik ::

Kartica ima sms obveščanje....

matobeli ::

Počas bi lahko začeli forsirat bančnike da naj posodobijo svoje sisteme.
Karticam modernih bank lahko spreminjaš parametre, tudi zakleneš, kar preko aplikacije na telefonu.
SMS obveščanje je tko 2000 stvar.

TheBlueOne ::

Dimnik je izjavil:

Kartica ima sms obveščanje....


Jaz ne vidim prednosti, ce jo dobis nazaj, vidim smo riziko. Koliko sploh stane nova? Da ne bo kava drazja. Vseeno vsaj sam poklici na banko, ce so te res obvestili oni, ce ze mislis iti na pot zaupanja. Seveda na uradno telefonsko stevilko, ne isto. In ce se ne motim, jo lahko samo zacasno zaklenejo. Jaz lahko preko spletne aplikacije.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

Dimnik je izjavil:

Kartica ima sms obveščanje....


ja kaj pol sprašuješ, če odgovarjaš na vsako mnenje, ki ga dobiš.

Ja, krasno, obdrži kartico in jo uporabljaj dalje. konec debate.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

poweroff ::

Jaz sem enkrat na bankomatu našel nekih 20 EUR, ki jih je nekdo tam pozabil.

Pokličem policijo, so rekli, da bodo prišli, pa sem prosil, če lahko hitro, ker sem imel ravno eno uro časa (hčerka je bila na vajah baleta). So prišli čez kakšnih 20 minut, vse popisali, me vprašali ali lahko moje podatke dajo lastniku - sem rekel, da ja - in na koncu mi je policistka rekla, da še ni slišala za primer, da bi nekdo poklical na policijo če je našel denar na bankomatu. Da je pa imela precej primerov, ko so ljudje pozabili denar na bankomatu, pa ga je nekdo ukradel.

V glavnem, kakšna 2 meseca je bila tišina, nato pa mi en dan zazvoni telefon in me kliče lastnik denarja, da so ga prejšnji dan kontaktirali iz policije in mu vrnili denar (OK, no comment o hitrosti reševanja primera). Naslednji dan sva se dobila na kavi in malo poklepetala. Meni je bilo sicer rahlo zoprno, da mi človek plača kavo za najdenih 20 EUR, ampak OK, malo socializinga očitno mora biti... 8-)
sudo poweroff

Invictus ::

Mene je 1x klicala policija, da imajo denar zame...

In sem ga res 1x pozabil na bankomatu, pa celo pozabil, da sem denar pozabil tam :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miki N ::

Kartice so vedno last banke, da ni pravnih zagat (recimo ob preklicu). Dajo samo dovoljenje za uporabo. Včasih je bilo hecno, ker so ponekod recimo dajali trgovcem po drugi strani licenco za odvzem ali celo uničenje kartic v primeru zlorab. Tovrsten šov z rezanjem kartic mislim, da danes ni nikjer več, je pa poživel dan.

Ampak to privede do drugega vprašanja - zakaj bi banka dajala kontakt najditelja? To je ZELO sumljivo. Kvečjemu bi te obvestili, da je bila kartica najdena in prideš ponjo oziroma verjetneje po novo, brez doplačila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

LeyaPrive ::

Povsem realna situacija.

Sem našla enkrat samo kreditno kartico na parkirišču pri faxu. sem poklicala na številko, ki je bila navedena na kartici in povedala situacijo. Gospa na iz banke mi je povedala, da mi podatkov (telefonske številke) lastnika kartice ne sme posredovati (GDPR pa to) in bo banka sama ovestila lastnika. Čez par minut me je že poklical gospod in sva se dogovorila, kje se srečava. Prinesel 10 dkg kofeta in milko. I n ja, sploh ni vedel, da je izgubil kartico. je to le bilo okoli 8h zjutraj. Da kartice ni , bi verjetno opazil šele v kakšni trgovini.

111111111111 ::

TheBlueOne je izjavil:


Banke praviloma za taksne zadeve ne klicejo po telefonu in praviloma ne zaupajo nekim tretjim osebam oz. nakljucnim najditeljem.

JAz sem našel denarnico (notri je bilo 100.000 SIT) in poklical na banko, da so obvestili lastnico. Teta me je poklicala čez 10 minut, prišla po denarnico in rekla adijo. Ne hvala, nobene čokolade ali nagrade nič. Pričakoval sem vsaj hvala. Če bi prej vedel bi pobral gotovino in vse ostalo zabrisal v smeti. Eni res niso normalni.

Sem pa našel telefon na žuru, pa je deklina častila pijačo. :)

Enkrat sem celo vračal urbano z mesečno vozovnico, je punca prinesla lindove kroglice. Super čokolada. :D

Tako da svašta človek doživi.

EDIT: Če bi izgubil kreditno in bi mi jo nekdo vrnil, bi mu dal nagrado (kakšno čokolado), potem pa kartico takoj preklical in zamenjal. Nikoli ne veš.

Zgodovina sprememb…

harmony ::

@Chuapoiz
Eh zarad ene budale se bos ti spreminjal na slabse. Ti si naredil pravilno in to je tisto kar steje.

Slo-One ::

Če prekličeš kartico po telefonu in jo kasneje najdeš, jo lahko na banki,še vedno reaktiviraš. Vsaj tak primer sem imel enkrat z Viso.

D3m ::

Dimnik je izjavil:

Zanima me, kako bi odreagirali, ko vas pokličejo iz vaše banke in vam sporočijo, da jih je poklical najditelj vaše kartice in vam dajo njegovo ime in priimek ter telefonsko...da bo bolj zanimivo, kartica visa gold in obveščeni ste bili, preden ste jo sploh pogrešali....


Absolutno nagraditi. POS terminal kar s seboj nosim iz takih razlogov.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dimnik ::

RegulusDraco je izjavil:

Dimnik je izjavil:

Kartica ima sms obveščanje....


ja kaj pol sprašuješ, če odgovarjaš na vsako mnenje, ki ga dobiš.

Ja, krasno, obdrži kartico in jo uporabljaj dalje. konec debate.


Preberi naslov teme, bolj me zanimajo tisti odgovori

louser ::

111111111111 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Banke praviloma za taksne zadeve ne klicejo po telefonu in praviloma ne zaupajo nekim tretjim osebam oz. nakljucnim najditeljem.

JAz sem našel denarnico (notri je bilo 100.000 SIT) in poklical na banko, da so obvestili lastnico. Teta me je poklicala čez 10 minut, prišla po denarnico in rekla adijo. Ne hvala, nobene čokolade ali nagrade nič. Pričakoval sem vsaj hvala. Če bi prej vedel bi pobral gotovino in vse ostalo zabrisal v smeti. Eni res niso normalni.

Sem pa našel telefon na žuru, pa je deklina častila pijačo. :)

Enkrat sem celo vračal urbano z mesečno vozovnico, je punca prinesla lindove kroglice. Super čokolada. :D

Tako da svašta človek doživi.

EDIT: Če bi izgubil kreditno in bi mi jo nekdo vrnil, bi mu dal nagrado (kakšno čokolado), potem pa kartico takoj preklical in zamenjal. Nikoli ne veš.

Nekako se ne spodobi, da denar kradeš nekomu, katerega ozadje ne poznaš. Ne zaradi tega, ker bi te dobili palicaji zaradi tega stotaka v denarnici.
Ker ne veš, koliko truda in časa je moral človek garati za tega stotaka.

111111111111 ::

Saj vem, sam rezbesni te, ko ti človek še hvala ne reče. Porabil sem lastne impulze za telefon, jo čakal na železniški postaji, da je prišla iskat, potem pa še hvala ni rekla... Res se mi je zamalo zdelo.

Glugy ::

Nevem če je treba preklicat. A ni tako da te banka delno varuje pred zlorabam?

mojsterleo ::

Pred časom sem našel kartico. Poklical sem na številko na kartici od banke in so me oni povezali z lastnikom kartice. Zmenila sva se v enem kafiču čez eno uro. Plačal je zapitek in mi je dal še eno bomboniero za nagrado. Bil je zlo hvaležen. And the good guys win again. :)

Gagatronix ::

Z mojo kartico si neb mogl kej prida pomagat. Ni NFC in ni ne debetna ne kreditna. Sm pa tud sam ze najdu denarnce in podobno s tem da sm denarnco zmer na policijo nesu k sm pa kako kartico sm nesu pa tja kamr spada. Enkrat ena osebna od enga nizozemca sm nesu na nizozemsko ambasado recimo.

Alamar ::

Pred leti sem trikrat našel denar. Enkrat na tleh, dvakrat na bankomatu. Vedno nesel na PP Šiška, kjer so popisali vse bankovce in naredeli zapisnik. Po enem letu sem poklical, če je bil denar izročen lastniku. V vseh treh primerih ni bil, nakar mi je policist osebno prinesel denar na dom. Namreč, če se lastnik ne najde, gre denar v proračun, ali v žep najditelja.

matobeli ::

Gagatronix je izjavil:

ni ne debetna ne kreditna.


Kaj pa imaš potem?

Egidij88 ::

Če bi jaz našel denarnico, kartice itd... nebi mešal zraven ne banke ne policije, če ta oseba živi ene toliko blizu. Če je pa 100km stran mu lahko še vedno na FB pišeš in bo zadeva hitro rešena. Če bi jo jaz izgubil, bi jo vsekakor preklical, naredil novo in sem miren. Nekaj bi dal človeku, ki mi vrne denarnico, jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

gendale2018 ::

Dimnik je izjavil:

Kartica ima sms obveščanje....

kdaj bojo sms potrditve (za vsako transakcijo te vpraša po smsu in če ne odgovoriš z DA jo zavrne)
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

louser ::

Nikoli, ker ni varno. Za to imamo dvostopenjsko verifikacijo preko aplikacije.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zloraba bančne kartice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7321319 (5563) sprehajalec4
»

Obrali so me za 1000€ prek spleta !! pomoč/izkušnje!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518141 (13621) Daedalus
»

Pozabljen denar v reži bankomata - kaj storiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14229153 (23404) fosil

Več podobnih tem