» »

Chrome žere CPU. Kako rešit težavo?

Chrome žere CPU. Kako rešit težavo?

seed ::

Pozdravljeni,

Prosil bi za pomoč oz.nasvete pri moji težavi, ki me ovira pri opravljanju dela.

Računalnik imam dokaj zmogljiv (se mi zdi, imam ga že cca 2-3 leta, se pa ne spoznam zelo dobro): Intel(R) Core™ i7-4790 CPU 3.6 GHz, 3601 MHz, 4 jedra, 8 log.procesorjev

Veliko brskam po spletu in včasih imam odprtih res veliko Chrome zavihkov. To mi posledično zelo upočasni računalnik, da je včasih prav muka. Občutno počasnejše delovanje opazim že pri cca 5-10 zavihkih, pri 15-20 zavihkih mi pa dela že tako počasi, da nima smisla.

Ker j moje delo takšnega značaja, da to zahteva je tukaj težko skleniti kompromis. Nujno bi potreboval način, kako je najbolje ohraniti delovanje hitro brez da bi moral konstatno paziti na št. odprtih zavihkov (vsaj do 15-20).

Na računalnik imam vezan 3 monitorje po katerih so ti zavihki razmetani. Zraven dela še par drugih aplikacij ampak ko grem gledat delovanje in porabo CPU mi kaže, da je daleč največji porabnik Google Chrome. Takoj, ko zreduciram št. zavihkov na recimo max 5, se hitrost izboljša.

Kakšne so moje možnosti? Kako bi lahko rešil to težavo? Vem da bi lahko bi kupil zmoglivejši računalnik ampak bi rad to ohranil kot zadnjo možnost.

Za kakršen koli pameten predlog se zahvaljujem!

Lp

Seba

jype ::

Načeloma pomaga kombinacija tipk Alt-F4.

Tako neuporaben nasvet dajem predvsem zato, ker žal ne moreš pričakovati, da se bo Chrome spremenil na bolje za tvoj primer uporabe, se ti pa kljub temu splača preštudirat nastavitve - Chrome lahko ne počne reči, ki jih počne, ki porabijo ogromno sistemskih virov, če spremeniš ustrezne nastavitve.

ngc2392 ::

nisi povedal, koliko rama imaš. predvidem, da 4 (če ti 20 zavihkov zabije mašino...). tako da, ram. vsaj 8 oziroma 16 (na eni spletni strani so testirali chrome in pri 16gb rama imaš lahko nekaj čez 100 zavihkov odprtih brez težav...)
druge rešitve pač ni, brskalniki postajajo glomazni, strani glomazne (čeprav oboje ne bi nujno moralo biti...)
pa ssd morda kaj reši...ali pa kakšen ramdisk (da imaš gor cache od brskalnika...)
United We Stand, Divided We Fall

filip007 ::

Probaj za enako opravilo v Firefox pa boš videl.
Trevor Philips Industries

gendale2018 ::

Od kdaj je 20 zavihkov veliko, veliko jih je ko ti ne more pokazat vseh hkrati na 1440p zaslonu :D
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

MihaK3 ::

Tole nekaj ne štima - pri 5-10 se na Chromeu ne upočasni niti core 2 duo...

MihaK3 ::

Adblocker imaš? Je pa še ena možnost - če imaš odprtih več strani z embedded videi, ki se avtomatsko začnejo predvajati ob odprtju in sploh če nimaš dedicated grafe (ali kako bogo), Chrome zna forsirati software decode in par takih strani lahko na kolena spravi celo i7.
PS: Zakaj mi po več kot cca 5 minutah sicer še vedno daje opcijo popravi post, ko pa hočem dejansko popravit, pa ne morem?

Egidij88 ::

gendale2018 je izjavil:

Od kdaj je 20 zavihkov veliko, veliko jih je ko ti ne more pokazat vseh hkrati na 1440p zaslonu :D


Veliko je, ko zamižiš in ne moreš iz glave našteti kaj imaš sploh odprto.

inbox ::

Mogoče je tukaj druga težava. V službi imamo dokaj močne računalnike (i7 7820x, geforce 1080ti, 64gb rama...), delamo 3d grafike animacije in podobne stvari in vse dela gladko. Nekajkrat je procesor zabilo na 100% in nikakor nismo ugotovili zakaj se to dogaja. Potem smo nekako po spletu slučajev opazili, ko odpremo določeno spletno stran (gledali smo eno restavracijo - ponudbo dnevnih malic) nam zabije procesor na polno. Nekako smo izvedeli, da se preko takšnih enostavnih/nezaščitenih strani z našimi napravami lahko "hranijo" mining farme. Kako in če je to dejansko res, ne vem, ampak naj bi bila to ena od najverjetnejših možnosti.

D3m ::

Owww right. Tut to obstaja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

inbox ::

D3m je izjavil:

Owww right. Tut to obstaja.

Res? Ok, mislim, da si bomo pregled malic naročali kr na mail :D . No na koncu smo ugotovili, da je bila v eni od sistemskih map naložena ena datoteka, katera se je imenovala enako kot datoteka od windowsa, katera je skos prižgana (ne spomnem se več katera). Težko je ugotovit, ampak mi smo se nekako rešili tega.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

seed ::

ngc2392 je izjavil:

nisi povedal, koliko rama imaš. predvidem, da 4 (če ti 20 zavihkov zabije mašino...). tako da, ram. vsaj 8 oziroma 16 (na eni spletni strani so testirali chrome in pri 16gb rama imaš lahko nekaj čez 100 zavihkov odprtih brez težav...)
druge rešitve pač ni, brskalniki postajajo glomazni, strani glomazne (čeprav oboje ne bi nujno moralo biti...)
pa ssd morda kaj reši...ali pa kakšen ramdisk (da imaš gor cache od brskalnika...)


Imam 8 RAM-a. Hvala za predloge. Def za razmislit!

MihaK3 je izjavil:

Adblocker imaš? Je pa še ena možnost - če imaš odprtih več strani z embedded videi, ki se avtomatsko začnejo predvajati ob odprtju in sploh če nimaš dedicated grafe (ali kako bogo), Chrome zna forsirati software decode in par takih strani lahko na kolena spravi celo i7.
PS: Zakaj mi po več kot cca 5 minutah sicer še vedno daje opcijo popravi post, ko pa hočem dejansko popravit, pa ne morem?


Včasih so tudi kakšne zahtevnejše strani, res je...ne pa vedno.

Sedaj sem si naštimal da mi prikazuje CPU na desktopu in prav opazujem kako mi raste poraba vsakič ko odprem nov zavihek in pade ko zaprem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seed ()

seed ::

inbox je izjavil:

Mogoče je tukaj druga težava. V službi imamo dokaj močne računalnike (i7 7820x, geforce 1080ti, 64gb rama...), delamo 3d grafike animacije in podobne stvari in vse dela gladko. Nekajkrat je procesor zabilo na 100% in nikakor nismo ugotovili zakaj se to dogaja. Potem smo nekako po spletu slučajev opazili, ko odpremo določeno spletno stran (gledali smo eno restavracijo - ponudbo dnevnih malic) nam zabije procesor na polno. Nekako smo izvedeli, da se preko takšnih enostavnih/nezaščitenih strani z našimi napravami lahko "hranijo" mining farme. Kako in če je to dejansko res, ne vem, ampak naj bi bila to ena od najverjetnejših možnosti.



Hvala za odgovor, tudi sam sem pomislil na kaj takega a se mi je zdelo absurdno sploh vprašat :)

A je kakšna opcija to ugotoviti in tudi preprečiti?

Hvala,lp

D3m je izjavil:

Jup.

https://www.cnet.com/how-to/find-out-if...


O super! Hvala za link. Se bom poglobil v zadevo in javim kako sem uspel rešit oz. ne ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: seed ()

MihaK3 ::

seed je izjavil:


Sedaj sem si naštimal da mi prikazuje CPU na desktopu in prav opazujem kako mi raste poraba vsakič ko odprem nov zavihek in pade ko zaprem.


Ko odpreš je nekaj sekund normalno, da poraba naraste, če pa kar vztraja, pa gre za eno od že opisanih stvari.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 54 prinaša podporo več procesom

Oddelek: Novice / Brskalniki
4010091 (7112) WarpedGone
»

Najvarčnejši brskalnik je Opera ali Edge, odvisno koga vprašate

Oddelek: Novice / Brskalniki
4716863 (13671) MrNighthawk
»

Zmagovalci leta 2013: Windows in Internet Explorer (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14868269 (60883) weezl

Več podobnih tem