» »

Baterija 18650

Baterija 18650

Kinjorts ::

Pozdrav,

Kje bi lahko dobil kvalitetno Li Ion baterijo 18650, po možnosti nad 3000mAh. Prosim ne mi omenjati ebay in podobno, imam slabe izkušnje.
Potrebujem jih 12.

Lp

m3k ::

Mirko tipka na radirko ////

Rok22 ::

Poglej se na EA elektronika. Vidim da nekaj imajo.
https://www.eaelektronika.com/sl_akumul...

bigbada ::

v Conrad Maribor jih imajo.. Samsung 18650, 3400mAh...

frke ::

12 baterij po 10 eur = 120 EUR. Če ti denar ne pomeni problema, potem je to ok.

Jaz sem za vse svoje DIY projekte uporabil 18650 li-ion baterije, ki jih vsebujejo baterije prenosnnikov.
Baterije, ki jih prenosnik razglasi za "neuporabne" ali jih noče več filat, jaz uporabljam še leta za razne svetilke, vrtalnike, igrače... Polnim jih z namenskim balansirnim polnilcem. Imax b3 in imax b6 sta se mi izkazala za najboljšo izbiro.

matobeli ::

frke je izjavil:

12 baterij po 10 eur = 120 EUR. Če ti denar ne pomeni problema, potem je to ok.


Ne nabaviš pri frizerju ampak v specializirani trgovini pa cena za 10komadov Panasonicovih 3100mAh ne pride več 120€, ampak 32,5€.

hojnikb ::

kje mas te celice za 3,2e ??
#brezpodpisa

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Samael ::

Kot so že ostali napisali, nkon.nl je zadnja leta najzaneslivejši in cenovno dokaj ugoden prodajalec 18650 baterij znotraj EU.

Samael je izjavil:


Povečini kupujemo na nkon.nl. Hitro, zanesljivo in cenovno relativno ugodno.
Ali pa na aliexpressu v enih teh Liitokala trgovin. Še ceneje in čaka se celo večnost. V osnovi deluje, se pa tu pa tam pojavi dvom v avtentičnost.

Priporočeno: Sanyo NCR18650GA, Samsung INR18650-35E ter "high drain" Samsung INR18650-30Q, kot razmerje med kapaciteto, ceno in kakovost.

Samael ::

Sam bi ti glede na tvoje kriterije predlagal eno kvalitetnejših, sodobnejših, pa cenovno vseeno ugodnih 18650 baterij Samsung INR18650-35E 3500mAh po €3.95/kos https://eu.nkon.nl/samsung-inr18650-35e...

Njen edini dostopni ekivalent ta moment sta LG MJ1 in (moja osebna izbira) Sanyo NCR18650GA, vendar sta ta moment obe malenkost dražji, medtem, ko jih ti potrebuješ 12.

Dr_M ::

Zanimivo, kaksno slabo izbiro imajo zascitenih celic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Samael ::

Razlog za to je povsem enostaven. Nihče ne proizvaja zaščitenih 18650 celic. V originalu so vse, samsung, panasonic, LG, sony ... brez PCB-ja.
PCB dodajo (v večini primerov kitajci) naknadno sami in nato prepakirajo v novo folijo, zato je nkon.nl, ki prodaja zgolj preverjene, originalne celice precej omejen in v poštev pridejo samo kakšni preverjeni keeppower, efest, ipd ... repacki.

Samael ::

Mimogrede.

Samael je izjavil:

Mimogrede, protection in PCB nista povsem ista stvar in kakovostenjše "unprotected" (panasonic, LG, sony, samsung..) baterije v bistvu imajo vgrajene mehanizme zaščite, ki v primeru uhajanja, prekomerne vročine ali kratkega stika namesto eksplozije disconnecta pozitivni kontakt permanentno.
To pomeni, da za razliko raznih Ultrafire in podobnih chinese el cheapo baterij, ki v enakih okoliščinah eksplodirajo, kakovostnejša baterija brez PCBja (torej baterija, ki ji pravimo, da je unprotected, čeprav to povsem ne drži) pretrga anodo in onemogoči sama sebe permanentno.



Samael je izjavil:

Evo, precej jasen članek na to temo, ki zadevo pojasni bolje, kot jo v lastnem razumevanju jaz sam:

PTC (Pressure, Temperature, Current) Switch.
- Built-in to almost all 18650's
- Inhibits high current surges
- Protects against high-pressure, over temperature
- Resets and does not permanently disable the battery when triggered. However it's best not to trip them often as it irreversibly increases their electrical resistance by up to a factor of two and makes them more likely to have catastrophic failure.
- May not work when module included multi-cell series and/or parallel configurations


CID (Current Interrupt Device)
- Built-in to almost all 18650's
- Not visible by just looking at your battery
- Collocated (placed side by side) with the PTC
- Is a pressure valve, which will disable the cell permanently of pressure in the cell is too high. (For example, if you battery over-charges and reaches over 145psi.)
- Works by releasing the connection of the positive terminal, rendering the plus pole useless.
- Does not always reset, does not always open completely when needed
- May not work when module included multi-cell series and/or parallel configurations


PCB - Circuit boards with specialized wire traces
- Highly recommended for older lithium ion batteries.
- Not necessary in newer, safer chemistries like INR
- Mainly used in flash-lights, NOT in vaporizers or other high-drain applications
- Limits amp discharge to 6A or lower
- Protects against, over-charge, over-discharge, short-circuiting, and potentially other things.


https://batterybro.com/blogs/18650-whol...

klekej ::

Rabim eno 18650 3.7V 5000mAh. Lahko s Kitajske. Best buy?

matobeli ::

Ne obstaja z željeno kapaciteto.

Samael ::

klekej je izjavil:

Rabim eno 18650 3.7V 5000mAh. Lahko s Kitajske. Best buy?

Ne obstaja.

Največja kapaciteta v 18650 formatu je 3600mAh (sanyo, LG in samsung ... ter repacki teh treh znamk napr. keeppower, enerpower, orbtronic). Če vidiš na 18650 bateriji napisano kaj v smislu 4000mAh in več, gre običajno za nevarne kitajske baterije tipa UltraFire, ki v praksi (preverjeno, testirano nič kolikorat) ne premorejo čez 1500mAh.

klekej ::

Hehe, točno to piše na njen "UltraFire". Ok, pol pa iščem nek repack.

dottor ::

Jaz sem Panasonic 18650 2900mAh dobil od lokalnega proizvajalca baterij za el. mopede po 3€/kom.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Samael ::

Tole LG INR18650-M36 3600mAh - 10A za 4.75EUR in nekaj malega poštnine na nkonu je še največji približek tega, kar iščeš.
Kakšni Sanyo NCR18650GA še zlasti pa Samsung INR18650-35E imata deklarirano 3500mAh bi pa znali biti cenovno ugodnejši, medtem ko po kapaciteti praktično ni razlike z zgoraj omenjeno.

Če želiš na vsak način prihraniti, pa kitajske LiitoKala Lii-35A 18650 3500mAh, ki so dokaj zanesljive in kjer kapaciteta celo ustreza navedenemu, 10A pa ne nujno, ampak to ti je najbrž vseeno.
Dva kosa po 6USD, pri štirih še nekoliko več popusta, traja pa celo večnost, da pride v slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

bigbada ::

Jaz sem nabavil te in so super:
https://outlet.chiptehnika.si/index.php...

Samael ::

Ja 35E so fajne ampak preklemansko napihnjena cena na linku. Na nkonu (link eno objavo višje) dobiš za to ceno dve do tri. Prispe v kakšnem tednu.

xda develope ::

Samael je izjavil:

Tole LG INR18650-M36 3600mAh - 10A za 4.75EUR in nekaj malega poštnine na nkonu je še največji približek tega, kar iščeš.
Kakšni Sanyo NCR18650GA še zlasti pa Samsung INR18650-35E imata deklarirano 3500mAh bi pa znali biti cenovno ugodnejši, medtem ko po kapaciteti praktično ni razlike z zgoraj omenjeno.

Če želiš na vsak način prihraniti, pa kitajske LiitoKala Lii-35A 18650 3500mAh, ki so dokaj zanesljive in kjer kapaciteta celo ustreza navedenemu, 10A pa ne nujno, ampak to ti je najbrž vseeno.
Dva kosa po 6USD, pri štirih še nekoliko več popusta, traja pa celo večnost, da pride v slovenijo.

Samo ne mu priporočati liitokala... sem kupil 40komadov liitokala HG2 pa so bile zanič. Pod 5a loada se je sesula pod 3volte.

mzakelj ::

A je kdo tuhtal da bi šel na kako deponijo ali v kak računalniški servis in vzel ali kupil za male pare par starih baterij za laptope. Notri so te celice in ponavadi crkne ena ali dve. Sam sem tako sestavil 3 komplete 3s baterij za ledice na terenu in služijo svojemu namenu. No polnimo jih z pravim RC polnilcem in ne kakim škart polnilcem za 5€ z daljne kine.

matobeli ::

Ne, ker so notri celice z 2200mAh, na nkon.nl dobiš nove panasonic 2900mAh za 2.25eur

Razen če bi se dalo dobit tega 100kg kot to delajo v US in bi si lahko powerwall naredil.

Samael ::

xda develope je izjavil:

Samael je izjavil:

Tole LG INR18650-M36 3600mAh - 10A za 4.75EUR in nekaj malega poštnine na nkonu je še največji približek tega, kar iščeš.
Kakšni Sanyo NCR18650GA še zlasti pa Samsung INR18650-35E imata deklarirano 3500mAh bi pa znali biti cenovno ugodnejši, medtem ko po kapaciteti praktično ni razlike z zgoraj omenjeno.

Če želiš na vsak način prihraniti, pa kitajske LiitoKala Lii-35A 18650 3500mAh, ki so dokaj zanesljive in kjer kapaciteta celo ustreza navedenemu, 10A pa ne nujno, ampak to ti je najbrž vseeno.
Dva kosa po 6USD, pri štirih še nekoliko več popusta, traja pa celo večnost, da pride v slovenijo.

Samo ne mu priporočati liitokala... sem kupil 40komadov liitokala HG2 pa so bile zanič. Pod 5a loada se je sesula pod 3volte.

Ti povsem verjamem, sploh ker jih je LK dolgo časa tržil kot high drain baterije (mja...) - ampak za večino zadev ne potrebujemo high drain baterij, medtem ko je op eksplicitno izpostavil kapaciteto. Med kitajskimi opcijami je to pač najboljša.

Če ne potrebuje high drain baterij, kapaciteto pa, bodo povsem ok, ker slednje pri teh baterijah ni vprašljivo. Povprečna 18650 lučka za recimo 800lm (kar je običajno max) potrebuje nekih 1,5A - 2A. Tudi za powerbank ipd... bodo povsem ustrezne. Ne pa napr. za vaper, ampak tu se tako ali tako nikoli ne išče baterij na osnovi visokih kapacitet.

breza ::

Sem včeraj dobil svetilki zanflare F1 in bi rabil še bateriji zanju. A bi bila vredu baterija iz zgornjega posta ali mi priporočate katere druge.
https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...
xxxx

xda develope ::

breza je izjavil:

Sem včeraj dobil svetilki zanflare F1 in bi rabil še bateriji zanju. A bi bila vredu baterija iz zgornjega posta ali mi priporočate katere druge.
https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...

Tale bi bila čisto ok ssmo bi ti predlagal da vzameš lg m36 z visjo kapaciteto

Samael ::

xda develope je izjavil:

breza je izjavil:

Sem včeraj dobil svetilki zanflare F1 in bi rabil še bateriji zanju. A bi bila vredu baterija iz zgornjega posta ali mi priporočate katere druge.
https://eu.nkon.nl/rechargeable/18650-s...

Tale bi bila čisto ok ssmo bi ti predlagal da vzameš lg m36 z visjo kapaciteto

Pa saj je ni v resnici. Višja kapaciteta je v tem primeru zgolj na papirju. V tem konkretnem primeru je cena edini resnični faktor.

HKJ (ki v svetu "lučkarstva" predstavlja avtoriteto na področju testiranja baterij) pravi da med 3500mAh in 3600mAh praktično ni razlike kar se kapacitete tiče (razen, da so slednje dražje).
Če se Sanyo 3500/3600mAh 10A v primerjavi z obema drugima znamkama (sony je zaenkrat out) malenkost boljše obnesejo pri višjih obremenitvah, imajo Samsung 3500/3600mAh 10A mogoče malenkost več kapacitete (malenkostne razlike, komaj vredne omembe), medtem ko LG 3500/3600mAh 10A ne izstopajo v ničemer. Vse so ta-tam.

M36 https://lygte-info.dk/review/batteries2...
35E https://lygte-info.dk/review/batteries2...

Primerjava:
https://lygte-info.dk/review/batteries2...


Samsung INR18650-35E so zaradi cene (€3.95 / kos) ta moment best buy. In povsem primerne za Zanflare F1.

btw. v F1 delajo vsi tipi 18650 baterij, kar je super, vendar posledično ob kakšni bateriji (predolgi/prekratki/flattop/buttontop/... najpogosteje pa ob dolgih protected) ta lučka ne dela "out of the box". V tem primeru brez panike. Odvij pokrovček, v notranjosti ob fedru boš opazil dve vdolbinici, s pomočjo katerih s špičastimi kleščami ali katerim drugim predmetom zategneš/odtegneš feder. In bo delovalo.

breza ::

Sem probal kako delata lučki z baterijo iz zanflare T1 (flat top 65mm 2600mAh) in ni problema.
Bom kar Samsungove naroču.
Hvala za odgovore.
Lp
xxxx

freezby ::

Ko se je že odprla tema 18650.

Kaj se je zgodilo tukaj? Kitajska no name solarna lučka na senzor. Ptič ali dejansko pok baterije? Imam kar dosti tečnih ptičev naokoli, tudi vrane, detle in žolne. Nič ni ožgano znotraj ohišja, vonja.

 Odprta polnilna baterija

Odprta polnilna baterija



 null

null



Nameravam nadomestiti kar z eno baterijo iz starega laptopa in uporabiti eno drugo plastično ohišje, kjer bo nameščena solarna celica in led lučke. Imam še 3 takšne lučke, ki drugače presenetljivo dobro delajo, se moram bati eksplozij?

Samael ::

Tale tvoja modra baterija me sumljivo spominja na Ultrafire, ki sem jo nenadejano dobil v eni od lučk, testiral kapaciteto, notranji upor ... in nato zavrgel na zbirno mesto v bližnji trgovini.
Baterija je bila tako od oka pol lažja od običajnih 18650 baterij s cca 20% kapacitete, kot je bilo navedeno. In ja, če je to to ... je nek dejavnik tveganja. Na netu je polno zgodbic, posnetkov, slik ... nesrečnih pripetljajev s to baterijo oz. z Ultrafire in podobnimi kitajskimi "izdelki" na splošno. Te litijeve baterije nimajo niti osnovnih varnostnih mehanizmov, ki bi se v primeru ventanja itd ... onemogočile.



Če v lučkah lahko zamenjaš baterijo in so ti lučke vredne tega, bi mogoče res razmislil v tej smeri. Tudi stara baterija iz laptopa običajno po kapaciteti ne zaostaja kaj za temi kitajskimi oz. je precej verjetno, da jo še vedno prekosi.

dottor ::

Ko smo že pri UltraFire, ima kdo katero od njihovih flashlight-ov? Razmišljam vzet eno za imet v avtu, pa not bi dal Panasonic 2900mAh 18650 baterijo. Lučko dobiš že za cca. 3€ iz ebaya.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Samael ::

freezby je izjavil:

Kaj se je zgodilo tukaj? Kitajska no name solarna lučka na senzor. Ptič ali dejansko pok baterije? Imam kar dosti tečnih ptičev naokoli, tudi vrane, detle in žolne. Nič ni ožgano znotraj ohišja, vonja.

Dvomim, da lahko ptič takole poškoduje 18650 baterijo. Te stvari, vkolikor so narejene kot je treba, niti slučajno niso krhke (nekje na netu je test fizičnih poškodb sanyo 18650 baterij, pa ga ne najdem).

Jaz bi rekel, da degradacija zaradi slabih materialov, mogoče je bila celo stara "prepakirana" kot precej teh "fire" znamk.

Samael ::

dottor je izjavil:

Ko smo že pri UltraFire, ima kdo katero od njihovih flashlight-ov? Razmišljam vzet eno za imet v avtu, pa not bi dal Panasonic 2900mAh 18650 baterijo. Lučko dobiš že za cca. 3EUR iz ebaya.

Jaz imam (ali pa sem imel) več ali manj vse lučke te znamke. Večinoma gre za generične zadeve, ki jih dobiš pod milijon brandov, najnižjega kakovostnega razreda. Običajno navedeni lumni so močno, močno pretirani. Daj eno ničlo stran, pa boš bližje realnosti (ne hecam se).
Dandanes se dosti ugodno dobi marsikaj boljšega. Recimo takole iz glave Convoy S2+ za nekih 9eur.
Če želiš res ostati v 3EUR rangu, ti predlagam katero "XPE-Q5 600" lučk. Niso ne vem kaj, ampak vseeno boljše kot *fire crap. Hkrati pa podpirajo tako navadne AA baterije, kot tudi litijeve 14500 za večjo svetilnost.

Na forumu imamo fajno in precej aktivno temo, kjer debatiramo o lučkah https://slo-tech.com/forum/t425393/8549 :)


Na sliki zgoraj Ultrafire C8 in Convoy C8. Na videz povsem identični. Ugani, katere svetilnost in rang, sta vsaj za tri četrtini slabša (s tem da je to verjetno najboljša Ultrafire lučka, kar se ji da dobiti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

freezby ::

Po lahkotnosti in neoznačbah so te fire modre baterije res fejk 18650. Proti Samsungovi za ročni svetilki samo 35% teže. A delajo pa super - dobro leto in tudi pozimi ob oblačnosti.

Stara laptop baterija že razdrta, od 4 sta se dve lepo začeli filat in bosta za menjavo.

Zakaj morebiti vseeno ptič? Hčerka prinesla prejšnji teden kos plastike. Nisem imel ideje od kje. Dva dni nazaj pa naredil en krog in vidim pri strani od lučke, da je luknja. Ko sem splezal gor, videl, da je načeta baterija. Kljub iskanju pa nikjer ni vrhnje ploščice. Sam ovoj ne deluje, da bi ga napihnilo. So pa lučke na tramovih, tako da varnostno bom jutri zamenjal baterije.

XS!D3 ::

Samael je izjavil:


Na sliki zgoraj Ultrafire C8 in Convoy C8. Na videz povsem identični. Ugani, katere svetilnost in rang, sta vsaj za tri četrtini slabša (s tem da je to verjetno najboljša Ultrafire lučka, kar se ji da dobiti).

A tole je ok deal (15€ za C8)? Mogoče še kak predlog za baterijo (Samsung Samsung INR18650-35E 3450mAh?) in polnilec?

dottor ::

Sem v Lidlu vzel led svetilko, pa ko sem prišu domov sem ugotovu da je še 2200mAh powebank. Je pa kovinska, dobiš zraven še USB avtopolnilec in microUB kabel, pa 3 leta garancije. Za 12€ se mi ni zdel slab deal.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

matobeli ::

Meh...
Sej Lidl pa Hofr mata fajn kakšna orodja pa to, ampak svetilke res to niso.

Če nimaš nič od šare ki si jo dobil zraven še doma je semi-dober deal, drugač pa smo za take denarje včas dobival Zanflare F1+ eno ncr18650b

mercury89 ::

Kupit moram nove polnilne baterije 18650 za naglavno lučko. Se pa ne spoznam na baterije. Originalna baterija je BRC 3,7V li-on. V spletnih trgovinah pa BRC baterij ne najdem. So pa ICR, PCB, INR itd. Tako, da ne vem katere baterije so sploh ustrezne. Kak nasvet bi bil dobrodošel.

marjan_h ::

Zanima me kje bi dobil polnilec za baterijo 18650 za 230 V omrežno napetost (seveda evropski priključek)?

Hvala.

;-) ::

Vapeshop

klekej ::

Kje do najcenejših 18650 in kakšnega polnilca?

matobeli ::

nkon.nl polnilci liitokala, xtar, nitecore, isdt

FireSnake ::

Ali je kje kakšna direktna primerjava med tema dvema baterijama:
https://eu.nkon.nl/samsung-inr-18650-30...
in
https://www.wurkkos.com/products/%E3%80...
katera je boljša?

Lastim si obe varianti, zato sprašujem.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katero 18650 baterijo kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
549479 (5848) jb_j
»

Baterija kapaciteta

Oddelek: Mobilne tehnologije
101389 (1157) Samael
»

3,7V baterija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91146 (880) hojnikb
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163059 (2335) OvCa77

Več podobnih tem