» »

Baterija 18650

Baterija 18650

Samsung06 ::

Zdravo,

prvič kupujem baterijo 18650 pa me zanima, kaj mi priporočate.

Namen. Polnil bi jo preko solarne celice 6V ali 5.5V. Nato pa uporabljal kot power za ESP-12E modul.

Vmes bi imel še modul TP4056

Na kaj moram biti pozoren, namreč obstaja veliko verzij teh baterij. IMR, INR, ICR

Prvi cilj je, da je zadeva čimbolj varna.

fpbs ::

18650 ne pomeni nič drugega kot, da je baterija 18mm debela in 65mm dolga.

Ribič ::

Verjetno ima namen kupiti kak polnilni akumulatorček npr. Li-Ion baterijo. Vzemi takšno, ki ima zaščitni PCB že vgrajen.Kakih kitajskih se po moje ne splača kupovati, ker je kvaliteta vprašljiva razen če ti zna kdo priporočiti kateri model. Ravno tako mi ne dišijo tiste ta obnovljene iz kakšnih starih laptopov. Žal ti kakšnega točnega modela ne znam priporočiti, ker teh bateriji še tudi nisem kupoval. Slišal sem pa, da nekateri zelo hvalijo baterije podjetja Panasonic.

lp

Crossfire ::

Hvalijo Sonyjeve in Panasonicove. Izogibaj se noname ali nepreverjenih.

r3dkv1c4 ::

Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Magic1 ::

Glej da vzameš protected verzijo baterije.
Ali ne bo 6V preveč za dotični polnili modul?
Magic

Colt1911 ::

Jaz bi pa rabil malo pomoči.
Dobil sem par rabljenih 18650 akumulatorčkov , iz baterry packa od prenosnika in zato nimajo na + tiste izbočene kovinske kapice zato v moji svetilki nimajo kontakta.

Kakšna ideja z čim nadomestiti tisto kapico ?
Hvala !

stjan ::

jeklena vzmet ?

Assass1n ::

Jaz sem pocinil da je sedaj na bateriji bunkica, ce pa nimaš te možnosti te bo rešila že kroglica narejena iz alu folije. Pazi na kratek stik.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Colt1911 ::

Temparatura od lotanja nič ne škoduje ?

Samsung06 ::

Ali so kaki problemi pri pošiljanju, če se naroči 18650 baterije iz tujine (EU, China)?

Pod probleme mislim na nevarnost teh baterij med transportom ali kaj komplicirajo, pošte, carina itd?

Razmisljam, da bi kupil v tej trgovini: https://eu.nkon.nl

Tole: Samsung INR18650-30Q 3000mAh - 15A al pa tole Samsung INR18650-35E 3450mAh - 10A

Ima kdo kako slabo izkušnjo s temi 2 bat oz s to trgovino na splošno?

jest10 ::

Kako je pa kaj s starostjo baterij pri vas? So dejansko sveže?

OvCa77 ::

Samsung06 je izjavil:

Ali so kaki problemi pri pošiljanju, če se naroči 18650 baterije iz tujine (EU, China)?

Pod probleme mislim na nevarnost teh baterij med transportom ali kaj komplicirajo, pošte, carina itd?

Razmisljam, da bi kupil v tej trgovini: https://eu.nkon.nl

Tole: Samsung INR18650-30Q 3000mAh - 15A al pa tole Samsung INR18650-35E 3450mAh - 10A

Ima kdo kako slabo izkušnjo s temi 2 bat oz s to trgovino na splošno?

Sem naročil pri nkon, dobil brez problemov, v 2 tednih...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

DejanDejan ::

Preveri se "max barkoda". Tam je zaveden datum izdelave. Če je slučajno res prestara, se jo pravilno-eko zavrže in dobimo kot garancijsko novo.

Grobo pravilo, npr. pri li-ion baterij, da so še čisto v redu po 3-4 letih "sedenja" na stalaži. Seveda je pogoj pravilno hramba.
Za vse polnilne baterije je značilna lastnost "samo-izpraznitve", ter posledično zaradi dogajanja kemije lahko izgubijo kapacitivnost.

OvCa77 ::

Živijo,
sem dobil info od nkona, da ne pošiljajo več z navadno pošto, kar da baterijam 2x ceno. Ali kdo pozna še kakšno drugo trgovino z ceno pošiljanja manj kot 5€.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

janezekk ::

http://www.gearbest.com

Zadeva je sicer od kitajcev, vendar sem od njih kupil že kup baterij in podobnih zadev, ki so avtentične. Do sedaj vse brez problema, tudi kar se dostave tiče.

OvCa77 ::

janezekk je izjavil:

http://www.gearbest.com

Zadeva je sicer od kitajcev, vendar sem od njih kupil že kup baterij in podobnih zadev, ki so avtentične. Do sedaj vse brez problema, tudi kar se dostave tiče.

Hvala, žal takih kot sem jih že kupil, pa bi jih kombiniral nimajo. Ali je kdo za skupinsko naročilo od Nkona?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baterija 18650

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
447450 (529) FireSnake
»

katero 18650 baterijo kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
549560 (5929) jb_j
»

Baterija kapaciteta

Oddelek: Mobilne tehnologije
101402 (1170) Samael
»

3,7V baterija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91160 (894) hojnikb

Več podobnih tem