» »

Kje kupujete gumbne baterije (npr CR2032)

Kje kupujete gumbne baterije (npr CR2032)

twom ::

Merkur, Big Bang, Interšpar, Mimovrste, s temi trgovinami imam slab občutek in slabe izkušnje.

Nazadnje sem kupil v Mimovrste dve CR2032, ena je takoj javila prazno baterijo, za drugo iz iste serije pa tudi ne verjamem da je dosti boljša (exp 06/2025). Ko sem pred časom menjal v kalkulatorju, je bila nova enako slaba kot menjana. So bile pa Varta in GP.

Ali se da kje dobiti dobre baterije? Ali je to vedno lucky guess?

scipascapa ::

ebax,delko...drugače pa činaland el čepo...20 kosov 3-4€

Han ::

Mimovrste ima dobre in poceni japonske Maxell in Panasonic.

twom ::

Han je izjavil:

Mimovrste ima dobre in poceni japonske Maxell in Panasonic.
Kakšen mesec nazaj sem na Mimovrsti kupil 2 Vartini CR2032, ena je bila čisto prazna. Zato sprašujem kater trgovec gradi svoj dolgoročni renome, in prodaja kvalitetno robo...
Za takega trgovca štejem na primer eu.nkon.nl ki prodaja eneloopke.

jtothek ::

Jaz sem zadnjič kupil pri lokalnem urarju. Je res, da je bilo dražje kot na internetu (če ignoriraš stroške dostavljanja), a ni bilo treba čakati na pošiljko.

kixs ::

Sem pred letom narocil 20 kosov iz Kitajske - najcenejse. Nobenih tezav :)

scipascapa ::

Martin Krpan ::

KIK. Pol kile baterij za 1 € , res pa niso nevemkaj.:P

111111111111 ::

Tudi jaz kupujem v KIK-u, jih imam na zalogi pa nikoli ni bila nobena prazna. V kuhinjski vagi mi delajo že pol leta brez težav.

sajmon ::

Zadnji večji nakup (cca 20 komadov) iz Kitajske. Povsod delujejo ok, razen v parrotu (prostoročno). Tam so se zelo hitro spraznile, tako da tam pa uporabljam GP baterije.

Blinder ::

Povsod ja samo v prvi trgovini ki mi precka pot ne. Pogosto imajo tako nabite marze... Ponekod 0.59 € za varto. Ponekod 3€ za isto stvar.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ST-777 ::

twom je izjavil:

... Kakšen mesec nazaj sem na Mimovrsti kupil 2 Vartini CR2032, ena je bila čisto prazna. Zato sprašujem kater trgovec gradi svoj dolgoročni renome, in prodaja kvalitetno robo...
Pri conrad.si sem kupil kar nekaj gumbnih baterij in doslej so bile še vse v redu.
Gumbna baterija CR 2032: https://www.conrad.si/?websale8=conrad-...

Prodajajo tudi tester za gumbne baterije: https://www.conrad.si/VOLTCRAFT-MS-228-...

Miha 333 ::

ST-777 je izjavil:

twom je izjavil:

... Kakšen mesec nazaj sem na Mimovrsti kupil 2 Vartini CR2032, ena je bila čisto prazna. Zato sprašujem kater trgovec gradi svoj dolgoročni renome, in prodaja kvalitetno robo...
Pri conrad.si sem kupil kar nekaj gumbnih baterij in doslej so bile še vse v redu.
Gumbna baterija CR 2032: https://www.conrad.si/?websale8=conrad-...

Prodajajo tudi tester za gumbne baterije: https://www.conrad.si/VOLTCRAFT-MS-228-...

4,49 € za 1 kos CR2032? Wow. Še na bencinski črpalki je ceneje.

Jaz jih drugače kupujem na kmetijski zadrugi (pač mi je najbližje oz. spotoma) po ca. 1 € za CR2032, imajo pa ponavadi GP ali Maxell.

Imam pa pravilo, da pri vsakem računalniku, starejšem od 5 let, ki ga dobim v popravilo, zamenjam tudi to baterijo na matični plošči.

scipascapa ::

o moj bog 4,50 + ptt? kik je v kranju pravite? 1EUR samo?

ista baterija RENATA

http://eu.nkon.nl/renata-cr2032-knoopce...

Zgodovina sprememb…

Jst ::

S temi gumbnimi baterijami imam jaz takšne izkušnje, da večinoma vse delajo, dobiš pa tudi kakšen bad apple, ni važno od firme ali trgovine.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

pia2001slo ::

Lidl

Magic1 ::

Tedi ima komplete po 1€.
Magic

Jst ::

Ja in ponavadi so vsi kar v redu, se pa najde kakšen komplet, kjer jih pol ne dela, nato se ti zameri in si rečeš, da boš kupoval samo "firmo". A je isto sranje drugo pakovanje. Večina jih pač preprosto dela. Ne bi se čudil, če vse dela ista proizvodna hala, potem pa razne "firme" gor vgravirajo GP, Maxell, Panasonic, Tedi/Lidl,...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

scipascapa ::

Jst ::

En dolar, ter free shipping. To nikoli nisem razumel in si moram enkrat vzeti čas, ter prebrati kaj na to temo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

scipascapa ::

1$ kanadski kar je še manj, cca 0,65€ :)

Miha 333 ::

Kitajskim podjetjem njihova država pod določenimi pogoji subvencionira izvoz.

Han ::

Hitachi Maxell so pri Mimovrste preverjeno "made in Japan".

Jst ::

"Made in Japan" leta 90 je res takrat pomenilo kvaliteto. Še sedaj mi dela nekaj takšnih naprav. Walkman recimo (Made in Japan), ki je doživel toliko abuse-a, ampak vseeno še dela.

Danes je pa lottery in "Made in India/China/Philippines/..." ti ne pove (skoraj) nič o kvaliteti ali/oz. koliko bo gadget zdržal.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FireSnake ::

Se je kaj spremenilo na tem področju?

Še druga tema (a nič pametnega v njej):
Intenso baterija CR2032 3V - življenska doba?

Nazadnje kupil Varta v Tušu, pa so tako/tako.

Kaj je roba, ki koliko toliko časa zdrži?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

starfotr ::

Inštaliraj jo z rokavicami. Ker drugače lahko maščoba z roke povzroči prevodno plast med poloma baterije in se ti prazni.

PINki ::

Duracell-mimovrste

BRBR ::

Kitajska trgovina , nazadnje sem dal 1 eur.

Horas ::

hofer, ali sparove. dolgo zdržijo. osebna tehtnica,kuhinjska tehtnica...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

tris ::

Osebno imam z gumbnimi bat. Zelo različne izkušnje.
Za kakšne nezahtevne aparate(tehtnice , kalkulatorje ipd...), je skoraj vse dobro. KIk ipd. So vredne toliko kot stanejo,.....osebno naredim obvoz.
Za kakšne bolj občutljive zadeve, ki imajo recimo kontrolo baterije, pa se znajo naprave hitro pritoževati , da je baterija slaba , to se mi je recimo dogaja pri pasu za HR za športno uro, VARTA, DURACELL,...mi je zelo hitro začelo javljat da je baterija za menjat, Pabasonic, RENATA je OK.
V službi rabimo kar nekaj gumbnih baterij,...nabavljamo pa skoraj izključno samo RENATA, ki so po izkušnjah pač najbolj zanesljive.

twom ::

PINki je izjavil:

Duracell
Samo bežite od Duracell baterij.

Kvalitetne so samo tiste za ameriški trg, kjer so tudi fizično drugačne. Edine baterije, ki sem jih videl še zapakirane in pred rokom, da so stekle, so bile Duracell, in to več njih.

raceboy ::

ma nevem no. kolega mi je dal dva platoja kitajskih cr2032 pred 10 leti, ki je dal zanje dobesedno par €. in od takrat jih uporabljam za vse zadeve in nism opazu da bi kaj manj zdrzale.

Han ::

FoxKnox ::

V Sparu akcija VARTA 2X CR 2032 3.18 €

Han ::

Predrago.

Kiwix ::

raceboy ::

Kiwix je izjavil:

1,99€/8 kos
https://www.ikea.com/si/sl/p/plattboj-l...

to je res dobra cena...niti kitajci nimajo vec tko poceni

Kodrnusa ::

Tele iz Ikee so zanic. Jaz skoraj vsak mesec novo baterijo dam not v kuhinjsko tehtnico. V kljucu za avto sploh ni delala, sem kupil Varto da je delal daljinec. Zgleda da napetost ni dosti visoka al neki

mr_chai ::

111111111111 je izjavil:

Tudi jaz kupujem v KIK-u, jih imam na zalogi pa nikoli ni bila nobena prazna. V kuhinjski vagi mi delajo že pol leta brez težav.


Jaz pa kupujem cunje v KIKU, da sem lep in moderen.

janezvalva ::

danes ste vsi tečni tule na forumu. polna luna?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Horas ::

se pa res ne splača za par eur naročvat z neta plus poštnina no. pa že vzameš v trgovini v kateri si že.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

starfotr ::

Varta ali Renata. Drugih nikoli več ne kupim.

111111111111 ::

mr_chai je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Tudi jaz kupujem v KIK-u, jih imam na zalogi pa nikoli ni bila nobena prazna. V kuhinjski vagi mi delajo že pol leta brez težav.


Jaz pa kupujem cunje v KIKU, da sem lep in moderen.

Sedaj sem že na tediju. :) KIK je out. :D To je bilo 2016, ko je bil KIK modern.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

clancy ::

Jaz najraje kupujem Duracell gumbne baterije, in sicer v šparu, ko imajo akcijo -30% ali -25% na vse baterije. Plus tega, nakup opravim v petek ali soboto, ko je še dodatni -10% popust na celoten nakup.
Baterije pa uporabljam za daljince za vrata, kolesarske števce in hr, spd, cad senzorje.
Do sedaj še nisem naletel na slabo duracellovo baterijo. Ravno obratno, vsaj po mojih izkušnjah, mi duracellove baterije, pa tudi te kupljene v šparu, zdržijo najdlje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Ključ s prostoročnim odpiranjem in baterija CR 2032

Oddelek: Na cesti
494302 (3343) perci
»

pritrditev žice na gumbno baterijo

Oddelek: Pomoč in nasveti
161406 (970) Barbarpapa2
»

CMOS Baterija, rabim pomoč!

Oddelek: Kaj kupiti
5837 (772) Assass1n
»

Baterija za BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
173105 (2842) hojnikb

Več podobnih tem