» »

Najemnina

Najemnina

xsum1 ::

Zanima me v primeru da je človek primoran koristiti subvencijo najemnine, a ga lahko najemodajalec izseli oz. Mu odpove pogodbo če on tega noče - ga je treba obvestit da boš uveljavljal? Pogodba je sicer notarska...

Magic1 ::

Najemodajalec ne more brez krivdnih razlogov zahtevati(na sodišču) izselitev pred iztekom pogodbe. Lahko ti le najde primerno nadomestno stanovanje po tvojem okusu. Vsi nekrivdni členi o predčasni prekinitvi pred pretekom pogodbe so nični.
Magic

xsum1 ::

Se pravi na podlagi tega ne more rečit da ne bo podaljšal pogodbe oz. Da se moraš izselit. Ampak ga je verjetno treba obvestiti če boš uveljavljal subvencijo ali ne?

kr3ten ::

Zanima me, če delam v drugem kraju in tam bivam pri sorodnikih ali pa x osebi ''prijatelju'' brez pogodbe (pomagam pokrivati stroške z gotovino). Ali nosim kakšno odgovornost? Ali je odgovornost samo na ''najemodajalcu'' (davki pa to ...)
Ali moram v službi predložiti dokazilo o začasnem preb. (četudi sem zaposlen v zasebnem sektorju)?
Si lahko zrihtam pošto na poštno ležeče (preusmeritev iz poštne enote, kjer imam stalno) brez potrdila o začasnem preb. ?

Zanima me še, kako si lahko spremenim naslov stalnega preb., če nimam denarja za nakup lastnega fleta. lp

modelno1 ::

Za prijavo začasnega/stalnega prebivališča ti lahko lastnik podpiše izjavo, da ti dovoli prijavo.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Invictus ::

Če goljufaš s potnimi stroški, je to razlog za krivdno odpoved.

Seveda mora firma najeti detektiva, da te odkrije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

MadMicka ::

Z davki pa res ni problema, če živiš pri sorodnikih. Ni najemnine, ni davkov. Kar se pa tiče službe, pa moraš povedati, od kod v resnici hodiš na delo, sicer če te dobijo, da goljufaš pri potnih stroških, te lahko vržejo iz službe.

Utk ::

Firme nic ne briga kje si prijavljen, niti zacasno niti stalno, samo od kod se dejansko vozis.
Detektiv ti bi pa moral sledit cel mesec, ce ne se kaj vec. Me prav zanima kako zgledajo dokazi za kaj talega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kr3ten ::

Rad bi si spremenil naslov stalnega bivališča na osebni, ker ne živim več v rodni hiši. Kako naj to storim, če si ne morem kupit svojega fleta? Ne morem met do konca lajfa (in tudi nočem) naslov stalnega na naslovu na katerem ne bom več živel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

dxx ::

Na upravni enoti prijaviš spremembo naslova. Izdajo ti nov osebni dokument. Rabiš pa soglasje lastnika- najemodajalca.

kr3ten ::

Samo, nobeden ni neumen da ti bo dovolil prijaviti stalno na njegovem naslovu? To pomeni da imam potemtakem doživljensko pravico živet zastonj v njegovi bajti?

PromeuZ ::

>Samo, nobeden ni neumen da ti bo dovolil prijaviti stalno na njegovem naslovu?
Vsak normalen lastnik.

>To pomeni da imam potemtakem doživljensko pravico živet zastonj v njegovi bajti?
Ne.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

kr3ten ::

Okej, se pravi če mi nekdo dovoli prijaviti stalno, to ne pomeni tudi da lahko živim pod njegovo streho. Okej to razumem sedaj... imam pa pravico imeti svoj poštni nabiralnik na njegovi hiši in imam pravico da stopim na njegovo parcelo in poberem pošto iz nabiralnika?

Obstajajo kakšne storitve, kjer lahko proti plačilu prijaviš stalno prebivališče? Meni je vseeno kje je, samo da se znebim originalnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

Alien123 ::

Nihce ti ne bo tega dovolil :D

kr3ten ::

Zakaj nekateri to ne dovolijo? Vse kar se spremeni je to, da prihaja moja pošta na njegov naslov v MOJ nabiralnik. Za to bi tudi plačal. Zato me pa zanima, če obstajajo kašne storitve, ki omogočajo da prijaviš stalno in postaviš poštni predalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

Utk ::

Nihce se ne bo jebal s tvojimi rubezniki za tvojih 10 evrov na mesec al kolk bi ti to placal.

kr3ten ::

Ja ok. Če te tastari naženejo od bajte, ne moreš več imet stalnega na njihovem naslovu oz. ga niti NOČEM več met. Kako naj rešim ta problem? Nikoli si pa ne bom kupil svojega fleta, razen če zadanem na lotu.

Utk ::

Nekje zivis in tam se prijavi.

kr3ten ::

Ok. Imam najemno pogodbo. S to pogodbo lahko prijavim zgolj začasno preb. ali tudi stalno? Ali je za prijavo stalnega potreben poseben notarsko overjen obrazec z podpisano izjavo lastnika ali kaj podobnega?
Če je dovolj najemna pogodba, in mi ta pogodba poteče ćez 1 leto ali pa prekinem najem, bo potemtakem ostal moj stalni naslov na tem naslovu, na katerem nimam več pravice živet? Imam pa pravico do dostopa do mojega nabiralnika, ki je lahko pritrjen na hišo bivšega najemodajalca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

kr3ten ::

Evo, našel odgovor. Če slučajno koga zanima s podobno težavo. lp
https://www.24ur.com/novice/slovenija/n...
(zadnji del debate se lahko premakne v temo ''prebivališče'' npr.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

Alien123 ::

kr3ten je izjavil:

Ja ok. Če te tastari naženejo od bajte, ne moreš več imet stalnega na njihovem naslovu oz. ga niti NOČEM več met. Kako naj rešim ta problem? Nikoli si pa ne bom kupil svojega fleta, razen če zadanem na lotu.


Kaj pa če bi probal malo tujino? Pa zakaj si ne bi mogel kupiti stanovanja? Imaš službo?

kr3ten ::

Mam job, samo ne za 3k ali več na mesec :) Kredit pa odpade (nočem biti žrtev sistema).

LeyaPrive ::

Za prijavo stalnega ali začasnega prebivališča je dovolj najemna pogodba. Ali pa ti mora lastnik na UE nekaj podpisati, da ti dovoli tam prebivati. Moraš pa po spremembi stalnega prebivališča zamenjati vse dokumente.

Druga opcija pa je, da se stalno prijaviš pri kakem sorodniku, prijatelju in potem pri trenutnm najemniku samo začasno prebivališče.

Če se boš preselil pa je dobra volja lastnika, da ti pusti prijavljeno stalno prebivališče. Gre lahko na UE in te "izpiše."

Obstajajo pa tudi ljudje, ki "prodajajo" nabiralnike. Med MB in avstrijo je en gospod, ki jih ima menda ene 60 prijavljenih pri sebi, seveda samo uradno. Se prijavijo pri njemu, da dobijo službo v avstriji, saj ponekod omejujejo max razdaljo med službo in prebivališčem.

kr3ten ::

LeyaPrive je izjavil:

Za prijavo stalnega ali začasnega prebivališča je dovolj najemna pogodba. Ali pa ti mora lastnik na UE nekaj podpisati, da ti dovoli tam prebivati. Moraš pa po spremembi stalnega prebivališča zamenjati vse dokumente.

Druga opcija pa je, da se stalno prijaviš pri kakem sorodniku, prijatelju in potem pri trenutnm najemniku samo začasno prebivališče.

Če se boš preselil pa je dobra volja lastnika, da ti pusti prijavljeno stalno prebivališče. Gre lahko na UE in te "izpiše."

Obstajajo pa tudi ljudje, ki "prodajajo" nabiralnike. Med MB in avstrijo je en gospod, ki jih ima menda ene 60 prijavljenih pri sebi, seveda samo uradno. Se prijavijo pri njemu, da dobijo službo v avstriji, saj ponekod omejujejo max razdaljo med službo in prebivališčem.


Končno en pametn odgovor.

... gre na UE in te izpiše ... Se pravi sem lahko nevede čez noč brezdomec? Se pravi te lahko tudi stric iz MB-ja čez noč spremeni v brezdomca (verjetno te ne bo, ker ga plačaš) ampak vseen ...?
... zanimivo, da lahko zgolj z najemno pogodbo dobiš naslov stalnega ... samo verjetno mora biti v najemni pogodbi člen, ki narekuje da je dovoljeno najemniku prijaviti stalno, drugače ne, če se ne motim.
... baje si lahko si prijaviš stalno tudi na SCD ju naprimer, kjer se lahko sklicuješ na to, da so te tastari zabrisali na cesto (zakonski naslov) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

Mavrik ::

kr3ten je izjavil:


Končno en pametn odgovor.

... gre na UE in te izpiše ... Se pravi sem lahko nevede čez noč brezdomec? Se pravi te lahko tudi stric iz MB-ja čez noč spremeni v brezdomca (verjetno te ne bo, ker ga plačaš) ampak vseen ...?
... zanimivo, da lahko zgolj z najemno pogodbo dobiš naslov stalnega ... samo verjetno mora biti v najemni pogodbi člen, ki narekuje da je dovoljeno najemniku prijaviti stalno, drugače ne, če se ne motim.
... baje si lahko si prijaviš stalno tudi na SCD ju naprimer, kjer se lahko sklicuješ na to, da so te tastari zabrisali na cesto (zakonski naslov) ...


Mislim da (kot je zelo pogosto) narobe razumeš koncept stalnega prebivališča. Ne gre se za "prijavljanje" in "odjavljanje" kot da bi se prijavljal v društvo pijancev. Gre se za sporočanje državi kje živiš. Če imaš najemno pogodbo in nekje stalno živiš, ti lastnik ne more preprečiti da to sporočiš ("prijaviš") državi - še več, v prekršku si če tega ne narediš. Nobenih členov v pogobi za to ni treba. Če pa lažeš državi in sporočiš naslov, na katerem te dejansko ni, te pa lahko kdorkoli prijavi in "izpiše". Ampak jasno se to ne more zgoditi če si ti dejansko tam doma.
The truth is rarely pure and never simple.

PromeuZ ::

Če si v najemu, preko e-Uprave oddaš vlogo kateri priložiš najemno pogodbo in to je to.

ZA ODDAJO VLOGE POTREBUJETE
Dokazilo, da imate pravico do prebivanja na naslovu, ki ga prijavljate. Kot dokazilo, da ima posameznik pravico do prebivanja na naslo­vu, šteje izjava o njegovem lastništvu oziroma solastništvu, najemna ali podnajemna pogodba, soglasje lastnika, enega solastnika ali stanodajalca.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

BuDi79 ::

xsum1 je izjavil:

Se pravi na podlagi tega ne more rečit da ne bo podaljšal pogodbe oz. Da se moraš izselit. Ampak ga je verjetno treba obvestiti če boš uveljavljal subvencijo ali ne?
Preklic pogodbe ali nepodaljšanje sta dve popolnoma različni stvari.

Kot aktivisti ali politiki, ki pogorijo na razpisih pa trobrzljajo da so jim prekinili nrkaj kat jim pripada.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stanovanjsko razmerje in neplačevanje davkov

Oddelek: Loža
315270 (354) St235
»

Odjava stalnega prebivališča

Oddelek: Loža
3611584 (6748) St753
»

Stalni naslov bivanja?

Oddelek: Loža
153636 (3108) AndrejO
»

"Oddaja" stanovanja sorodnikom

Oddelek: Loža
296985 (5459) St235
»

vprašanje za pravnike - prijava stalnega prebivališča v najemniškem stanovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6126447 (24835) Mavrik

Več podobnih tem