» »

55" LCD TV Bluetooth + wifi + ambilight itd..

55" LCD TV Bluetooth + wifi + ambilight itd..

helo ::

MI lahko kdo predlaga kak dober TV, s spodnjimi lastnostmi:
npr 55".000 UHD
LCD
Bluetooth (da g alahko povežem z zvočniki od PCja, ker imajo bluetooth,
čim več HDMI
USB 3. ali 2.
ambilight mi izgleda super ali kaj podobnega..
vse tunerje "potrebne"

in če sem še kaj pozabil... cena nekako npr 1.000eur sem imel v mislih, ceno lahko malo prilagodim če je dober razlog, gor ali dol..
hvala :)

helo ::

oz. če sploh obstaja tak tv.... skoraj noben ne omogoča povezave preko bluetootha zvočnikov :(

bbobst ::

Če hočeš ambilight se takoj omejiš samo na Philips.

Mare2 ::

To je bil očitno prirejen razpis, pisan na kožo Philipsu. :)

Mavrik ::

Bluetooth je sicer grozen protokol za priklop zvočnikov na TV, ali RES ne moreš najti druge opcije?
The truth is rarely pure and never simple.

helo ::

en tak efekt z LED lučkami, kot ga ima Phillips...lahko se kako drugače imenuje, a mi je všeč efekt z LEDicami za TVjem.

ne bi rad vlekel kablov in ker bom kupil zvočnike za PC z bluetooth povezavo bi jih rad povezal z TVjem...čim manj kablov...razen če bi zvočnike priklopil na TV (skupaj z woferjem) in bi bili povezani na laptop preko bluettotha..to je opcija...v skrajni sili bi s kabli, ne vem pa kaksne kable bi moral dokupit in a to omogočajo vsi zvocniki za PC z TVjem...primeren TV moram prej kupit...

DINAMIK ::

helo je izjavil:

MI lahko kdo predlaga kak dober TV, s spodnjimi lastnostmi:
npr 55".000 UHD
LCD
Bluetooth (da g alahko povežem z zvočniki od PCja, ker imajo bluetooth,
čim več HDMI
USB 3. ali 2.
ambilight mi izgleda super ali kaj podobnega..
vse tunerje "potrebne"

in če sem še kaj pozabil... cena nekako npr 1.000eur sem imel v mislih, ceno lahko malo prilagodim če je dober razlog, gor ali dol..
hvala :)

Lučke vzemi iz novoletne jelke :DLahko dokupiš lučke in jih nalimaš na tv,če so ti tako všeč..,svetilo bo...https://www.ebay.de/itm/2M-3M-USB-RGB-L... tukaj kupiš pa tv https://www.starsmegastore.com/tv/led-l... Ostane ti še nekaj evričev ;)

DINAMIK ::

Čeprav si napisal,da iščeš 55 UHD LCD...,če imaš možnost in si na Telekomu dobiš za 1080 eur že OLED Philips in to na 24 obrokov,ki je za tako ceno sigurno najboljša opcija in ima tudi lučke..,boljšo sliko.Vsak ima minuse in pluse...,odločiti se boš moral sam.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

helo ::

@ Dinamik, hvala tudi to je opcija...je pa res da če kupim še to, porabim en USB le za lučke in ne izgleda kot del TV-ja....

drugi TV, ki si predlagal izgleda idealen. a ko sem bral kritike po netu, je navdušenje uplahnilo..
https://www.whathifi.com/reviews/philip...

baje ima cel kup tezav z androidom ipd...
mogoče še kakšnega? lahko je tudi 60"... :)

DINAMIK ::

Povprašaj uporabnika @Javaman ali ima kakšne probleme https://slo-tech.com/forum/t698783/1049
Pri vsakem Tvju boš nekaj našel,če hočeš kot celoto in lučke ti ostane Philips...,druge opcije nimaš...,OLED in za tako ceno je to najboljše kar lahko dobiš!
Kar se tiče dodatnih lučk in da ti ostane usb prazen..,kupiš lahko pa take https://www.ebay.de/itm/24V-5050-SMD-4i...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

javaman ::

Bom komentiral:

TV ima lep dizajn. Meni je všeč, pa še kabli zadaj se ne vidijo. Ima tudi 5 kg več kot 9002 in se čuti, da je boljše kvalitete (zanimivo, kako teža vpliva na mnenje o kvaliteti).

Ne glede na to, da se kritizira ambilight, bi rad omenil, da to ni isto kot lučke za smrekco. Tukaj se vsak del strani obarva glede na sliko na tisti strani. Deluje super, bi pa lahko živel brez tega.

Slika v 4K ali FUll HD je odlična, SD pa tudi dobro prikazuje. Sem res pri SD pričakoval slabšo sliko. Dober primer, kako dobra je HD slika, je Pirati s Karibov: Salazar's Revenge na 18-ti minuti, ko vlečejo hišo po ulici, pa je ena scena, ko je tema med dvema hišama, vmes pa se ful dobro v temi vidi kovač, ki kuje, zadaj je pa karibsko močno sonce in pesek, pa ko se hiša mimo pelje... res neverjetno, za moje pojme dobra referenčna scena. Pa še film ni v HDR.

Zvok je tudi OK. Ni glih wow, ampak zato si raje kupi zunanje ozvočenje. Je pa boljše kot pri 9002, kjer so zasrali pri izbiri zvočnikov. Ampak spet nič takega, kar ne bi rešilo zunanje ozvočenje.

Android se mi ne zdi počasen. YouTube se naloži v 6 sekundah (prvič, potem rabi eno sekundo), kar je bolje kot 10 sekund pri 43PUS6501.

Netflix dela odlično. Bom kar ostal na naročnini.

Sedaj pa kritike:
1. Danes zjutraj je začelo visokozvočno tuliti. TV je bil ugasnjen. Sem mislil, da je alarm v hiši. Ampak je bil TV kriv, je pa po 10 sekundah nehalo. Sem hotel potem prižgati TV z daljincem, pa ni šlo. Tako sem izvedel kabel ven/kabel not akcijo. Bom še poročal, če se bo to še dogajalo. Je pa žena omenila, da je sin ugasnil s ta drugim daljincem, ki deluje preko bluetooth.
2. Sinu se je trikrat zgodilo (sam ne morem rekreirati problema), da se je sprožil Google Films in hotel 5 eur za nek film?!? Ta problem me najbolj moti.
3. Nekajkrat se je media player sesul med predvajanjem SD vsebine. Razmišljam, da bi disk dal nazaj na Siol box.
4. Kadarkoli hočem izvesti search preko qwerty tipkovnice, mi prvi pritisk ignorira in šele od drugega pritiska naprej začne sprejemati črke.

Ostalih problemov nisem našel, bo pa novembra prišel Android TV Oreo (8).

helo ::

hvala Dinamik in Javaman.
sm pa pogledal tvoj posnetek in preklapljanje med kanali... iz enega programa na drug se tako doooooolgo čaka, da se bi meni že zmešalo...:)

rad bi tak tv da čim hitreje lahko preklapljaš med programi, a ne vem od česa je to odvisno? dolžine kabla? :)

Ker ni malo denarja in bi pričakoval da bo preklapljalo hitreje, poleg tega ne bi rad kupil nekaj kar ima "napake"...

sem razmišljal tega: OLED TV PHILIPS 55POS9002. Kakor na netu berem same dobre stvari..ne vem pa kako dolgo se preklaplja med tv programi? tudi ne vem če je dobro da je android gori...

hvala za nasvete..

ja opcija so tiste led lucke za v stecker....a se ne bo spreminjalo z sliko na zaslonu... in z dodatnimi kabli bo izgledalo tako amatersko :) ne vem kako to da noben drugi proizvajalec TVjev nima tega, očitno je Philips to patentiral...

Če bi našel boljši boljsi TV bi tudi na to pristal :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: helo ()

helo ::

oz razmisljam ce bi raje vzel LED tv..če je res taka razlika med njima..

javaman ::

Aja, preklaplja siol box in cas je isti pri vseh znamkah :)

javaman ::

Pa še nekaj: v dveh tednih je bil včeraj prvi in edini restart, mogoče niti ne bi bil potreben, samo ko na prvih nekaj pritiskov na daljincu TV ni reagiral, sem pač kabel dal ven iz 230V, ker se mi je mudilo v službo.

Android TV ima tudi druge predvajalnike, npr. VLC, ki ga brez problemov uporabljam tudi na iMacu.

Software na LED in OLED Philipsih je enak, bi moral druge znamke pogledat.

Da pa druge znamke niso tako superiorne, pa dajem izsek današnjega emaila od LG-ja meni (ja, programiram gadgete in imam zato tudi svoj account na LGE Loungu):
 slika

slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: javaman ()

javaman ::

Obstaja moznost, da mi je piskal fiksni cordless telefon, ki ga ne uporabljamo in se skriva za televizijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: javaman ()

Gatsu ::

javaman je izjavil:

Bom komentiral:

TV ima lep dizajn. Meni je všeč, pa še kabli zadaj se ne vidijo. Ima tudi 5 kg več kot 9002 in se čuti, da je boljše kvalitete (zanimivo, kako teža vpliva na mnenje o kvaliteti).

Ne glede na to, da se kritizira ambilight, bi rad omenil, da to ni isto kot lučke za smrekco. Tukaj se vsak del strani obarva glede na sliko na tisti strani. Deluje super, bi pa lahko živel brez tega.

Slika v 4K ali FUll HD je odlična, SD pa tudi dobro prikazuje. Sem res pri SD pričakoval slabšo sliko. Dober primer, kako dobra je HD slika, je Pirati s Karibov: Salazar's Revenge na 18-ti minuti, ko vlečejo hišo po ulici, pa je ena scena, ko je tema med dvema hišama, vmes pa se ful dobro v temi vidi kovač, ki kuje, zadaj je pa karibsko močno sonce in pesek, pa ko se hiša mimo pelje... res neverjetno, za moje pojme dobra referenčna scena. Pa še film ni v HDR.

Zvok je tudi OK. Ni glih wow, ampak zato si raje kupi zunanje ozvočenje. Je pa boljše kot pri 9002, kjer so zasrali pri izbiri zvočnikov. Ampak spet nič takega, kar ne bi rešilo zunanje ozvočenje.

Android se mi ne zdi počasen. YouTube se naloži v 6 sekundah (prvič, potem rabi eno sekundo), kar je bolje kot 10 sekund pri 43PUS6501.

Netflix dela odlično. Bom kar ostal na naročnini.

Sedaj pa kritike:
1. Danes zjutraj je začelo visokozvočno tuliti. TV je bil ugasnjen. Sem mislil, da je alarm v hiši. Ampak je bil TV kriv, je pa po 10 sekundah nehalo. Sem hotel potem prižgati TV z daljincem, pa ni šlo. Tako sem izvedel kabel ven/kabel not akcijo. Bom še poročal, če se bo to še dogajalo. Je pa žena omenila, da je sin ugasnil s ta drugim daljincem, ki deluje preko bluetooth.
2. Sinu se je trikrat zgodilo (sam ne morem rekreirati problema), da se je sprožil Google Films in hotel 5 eur za nek film?!? Ta problem me najbolj moti.
3. Nekajkrat se je media player sesul med predvajanjem SD vsebine. Razmišljam, da bi disk dal nazaj na Siol box.
4. Kadarkoli hočem izvesti search preko qwerty tipkovnice, mi prvi pritisk ignorira in šele od drugega pritiska naprej začne sprejemati črke.

Ostalih problemov nisem našel, bo pa novembra prišel Android TV Oreo (8).


Probaj še Amazon Prime. Sej je 14 dni zastonj. Priporočam pa odlične serije Bosch, Goliath, Jack Ryan in Man i High Castle. Pa poročaj če dela 4K HDR. Jaz še vedno čakam da mi sploh optiko priklopjo - že cel mesec odkar je GVO napeljal po hiši... Pol pa še kak teden dva čakanja na TV... :(

DINAMIK ::

javaman je izjavil:

Aja, preklaplja siol box in cas je isti pri vseh znamkah :)

Ali je možno,da je razlika v siol boxu? Na tvojem videu je videti box enak mojemu...,moj je oznaka 7700...,preklaplja programe približno 2krat hitreje kot na tvojem tvju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

javaman ::

Imam N7700-TC-4 na optiki.

DINAMIK ::

Zanimivo..,imava isti siol box...,bi si mislil,da je na optiki hitrejši..,moj je priklopljen še na bakreno povezavo,celo kanale imava isto postavljene..,1program,2program,pop tv ,a kanal,planet tv vse isto v Hdju...,tvoj preklopi cca3 sekunde...,moj pa cca v 1sekundi..,vse isto,počakam,da izgine menu iz tvja.

javaman ::

Čez vikend bom dal gor video o različnih prikazih kot so Netflix (4K, HDR, HD), Amazon Prime (4K, HD), Youtube (4K HDR), Siol programi (HD/SD) in Nintendo Switch. Če potegnem črto: res odlična slika. Pa ne zato, ker je Philips, ampak zato, ker je OLED. Mislim, da so razlike med različnimi OLED znamkami manjše kot med OLED in LED.

V zvezi z možnostjo, da je telefon bil zadaj za TV in tulil: na žalost ne - sem pozabil, da sem telefon dal na novo lokacijo. To imam sedaj na radarju.

Pri poslovnem partnerju sem potestiral 43PUS6501 in tam search preko qwerty tipkovnice dela brez problema. Torej je to softwarski bug, ki ga morajo še rešiti. Je pa Android TV tam hudo počasen in skakanje čez menije kar grozno. Tukaj je čisto drugačno. Seveda pa vsak Android lahko čez čas postane počasnejši.

Drugače pa se vedno, ko je slika fiksna, sproži screensaver in kljub temu, da otroka pogosto dasta video na pavzo, nimam nobenega retentiona/burn-ina. Kapo dol!

krepki ::

qwerty tipkovnica deluje samo v primeru če je povezana z tv jem preko bluetootha torej mora biti daljinec uparjen z tv jem preko bluetootha,za moj daljinec je bila tudi nadgradnja programske opreme in daljinec deluje bp,ga pa uporablam bolj malo saj tv prižigam z daljincem od t-2 boxa,daljinec od tv uporabim le če prestavim hdmi izhod ko prestavim na ATV 4K drugače pa z 9002 oled v enem tednu nobenih težav,težave so bile le z ATV 4K z HDR ker nisem imel pravega HDMI kabla 69Hz,ko sem kabel menjal problemov ni bilo več.Adronoid je pač adronoid in ga ne uporabljam saj vse kar potrebujem deluje bolje in hitreje na ATV 4K.Je pa slika res lepša in boljša kot na prejšnem Philipsu pa čepra+v tudi tam ni bila slaba.
Tako,da če se odločaš za nakup Philips oled 9002 kar pogumno ne bo ti žal.

Gatsu ::

@Javaman: Ta TV ne podpira Youtube HDR...

javaman ::

Vem, samo doloceno osebo je zanimalo, kako izgleda film iz 4k hdr channela na youtubu.

helo ::

@ krepki oz poznavalci...

ali moram tudi paziti kaksen HDMI kabel kupim?? nekaj si omenjal HDMI 69HZ??
ne vem kaj je ATV 4K?

hvala

helo ::

PS: a če das spliter (iz enega HDMI v 2 hdmi-ja, lahkopriklopis od T2 tist receiver na 2 TVja in gledas hkrati na obeh TVjih TV??..pač verjetno isti program ker je en box, ampak lahko izberes na katerem TVjju bos gledal oz. na obeh hkrati verjetno...

kriptonit ::

Končno je imel priložnost dobiti kakovostno televizijo. Glavni parametri izbora so bili: visokokakovosten zaslon, bluetooth in 4k ločljivost. Ustavljeno na https://gagadget.com/en/philips-55oled8.... Uporabljam ga 2 meseca, vsi pa so srečni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SonyXE9005 HTPC+HDR

Oddelek: Zvok in slika
212309 (1423) Gatsu

Več podobnih tem