» »

Router se ne poveže po izpadu elektrike

Router se ne poveže po izpadu elektrike

d0rK ::

Kakšna ideja zakaj bi prihajalo do problema v naslovu? Danes spet slučajno zmanjkalo štroma in ko je prišel nazaj se router več ni pravilno povezal na net. Potrebno ga je bilo fizično resetirati s knofom. Isto če sam potegnem ven štrom. Operater je Telemach, router Asus AC66U.

Hvala.

dc10 ::

... težava je prisotna že dalj časa tudi pri meni, ker se očitno modem pravilno ne odzove ko se ruter poskuša povezati... Imam cisco modem in enako težavo...

lp

d0rK ::

Kateri router imaš? Tole je zelo nadležno ko pade net in me ni doma..

_Denny_ ::

Isto je pri meni s Telekomom in je "težava" v tem, da so mi po vklopu ipv6 omogočili samo eno istočasno pppoe sejo (prej 2). Pri prekinitvi povezave brez klika na disconnect (izpad elektrike, reset routerja) mi posledično njihov auth server javlja, da se ne morem prijaviti, ker sem že prijavljen ("auth error: user already logged in" oz. nekaj takega). TP-Link Archer C7 sicer poskuša ponovno dokler se po 5-10min ne poveže, ne vem pa kako je z Asusi.

Če so izpadi pogosti, nabavi ups. Ta mi napaja router in modem ~5h.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Dr_M ::

Telekom je ocitno ukinil 2 seji za dinamicni ip. Imam 2 routerja in letos pozimi sta se oba delala bp, ze nekaj mesecev se pa en normalno poveze, drugi pa pravi, da login podatki niso pravilni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

nsa_ag3nt ::

Imaš optiko ali dsl ?


Drugače klic na 080 1000 oz email tehnicna.pomoc@telekom.si , da dobiš info iz prve roke glede števila ppoe sej.

Pri prekinitvi povezave brez klika na disconnect (izpad elektrike, reset routerja) mi posledično njihov auth server javlja, da se ne morem prijaviti, ker sem že prijavljen

Idiotizem, ki bi ga pričakoval kvečjemu pri telemachu :P.



hmm, tu piše sledeče:
https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...
KOLIKO KLICNIH DOSTOPOV SI LAHKO NAREDIM NA NAROČNIŠKEM RAZMERJU ZA FIKSNI INTERNET?
Paketu pripradajo 4 klicni dostopi, ki jih lahko urejatet na portalu Moj Telekom.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Optika. Sem ze spraseval zaposlene na podpori (jih nekaj poznam), ampak nikomur se ne sanja.

Ps. Nekaj casa je delalo, ce sem modem in oba routerja resetiral, ampak naslednic, ko je en router prekinil sejo, se ni vec povezal. Ni, ampak tudi to ne dela vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Highlag ::

Reštartaj modem. Meni je pomagalo.
Never trust a computer you can't throw out a window

nsa_ag3nt ::

Ob izpadu elektrike ponavadi začasno crkne tudi modem (kot tudi uporabnikov router).
Zakaj bi dodaten restart modema pomagal ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Highlag ::

Ne vem, meni je. TV je delal normalno internet pa ne. Ko se direktno s PC-jem nisem mogel povezati na modem sem ga še enkrat ugasnil in potem se je router čudežno povezal z modemom.
Never trust a computer you can't throw out a window

SeMiNeSanja ::

Kako pa bi bilo, če bi še malo logiko vklopili?

Če istočasno vklopiš dve napravi, ki se morata 'zaganjati' (boot proces), pri tem pa je ena hitrejša od druge, je popolnoma logično, da to lahko povzroči težave v primeru, da je ISP modem tisti počasnež v igri.

Router se postavi, pošlje PPPoE ali DHCP zahtevo....ta pa ne gre nikamor, ker modem še ni 'živ'. Posledično 'ni interneta', dokler router ne zaženeš še 1x.

Naslednjič prižigajte po vrsti...najprej router, počakaš 20sec, vžgeš še router.

Highlag ::

NE gre vedno tako. Naprave so prižgane, zmanjka elektrike in potem ko pride se pač vse nazaj prižge NE vem kdo bi vse kable iz zida ven vlekel, sploh ko določena oprema sploh ni v isti stavbi....

Sem pa seveda vmes tudi na routerju poizkusi renew komando, pa ni pomagalo sem ga ponovno prižgal pa se ni povezal, zato sem vzel laptop in šel v klet pogledat kaj je z modemom. Ker se laptop ni povezal niti direktno priključen na modem sem ga poizkusil ugasniti in prižgati, nato pa je povezava čudežno začela delat. Je pa Innbox in to na optiki.
Never trust a computer you can't throw out a window

nsa_ag3nt ::

Highlag
Imaš Innbox v bridge modu ?
Ker že par let so vsi ti tako imenovani "modemi" hkrati tudi routerji (privzeta nastavitev).

Logika mi tudi pravi, da je "sinhronizacija" modema na optiki hitrejša kot na dsl, kako je dolg boot proces bi bilo potrebno izmeriti za vsak model posebej.
Tudi routerji se ne postavijo nazaj v 3 sekundah.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

nsa_ag3nt je izjavil:

hmm, tu piše sledeče:
https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...
KOLIKO KLICNIH DOSTOPOV SI LAHKO NAREDIM NA NAROČNIŠKEM RAZMERJU ZA FIKSNI INTERNET?
Paketu pripradajo 4 klicni dostopi, ki jih lahko urejatet na portalu Moj Telekom.

To je za 56k dialup.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
Trenutna internetna storitev IPv4:
Uporaba sej 2 PPPoE v primeru uporabe dinamičnega naslova IPv4.
Uporaba seje 1 PPPoE v primeru uporabe statičnega naslova IPv4.

Nova storitev IPv4 in IPv6:
Možnost uporabe seje 1 PPPoE z naslovom IPv6 in IPv4.

Novi naročniki imajo privzeto vklopljen ipv4+ipv6 dual stack, obstoječi pa lahko brezplačen vklop zahtevajo na Moj Telekom. Mogoče so sami od sebe začeli obstoječim naročnikom vključevati ipv6 in posledično omejevati na 1 pppoe sejo, ne vem.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

b3D_950 ::

Na kakšnih poceni UTP kablih se lahko naredi/pojavi korozija zaradi katere imaš lahko potem bolj čudne probleme kot jih opisuješ.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Highlag ::

Ja modem je v Bridge modu.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IPv6 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
36391572 (9587) Klemen86
»

Mikrotik prekinjena pppoe povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
263084 (2208) Bencc
»

ne dela internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
405102 (3508) seba-beba
»

Innbox F50 -> Mikrotik in IPv6

Oddelek: Omrežja in internet
417209 (4957) XS!D3
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
379213 (5323) Bakunin

Več podobnih tem