» »

Vpis v drugi letnik.

Vpis v drugi letnik.

kolek ::

Pozdravljeni.

Ponavljal sem prvi letnik in sem opravil skoraj vse obveznosti razen enega predmeta ki ima 5ects. Zanima me če se lahko kljub temu vpišem v drugi letnik brez, da bi opravil ta predmet? Imam še 1 rok, ampak takrat sem na dopusto. Če ne bo šlo drugače bom pač izpustil dopust in bom opravil še ta predmeta. Je bil mogoče že kdo v podobni situaciji? In ali so kriteriji enaki za študente ki se redno vpisujejo v drugi letnik in za študente ki so ponavljali in se vpisujejo v drugi letnik?

Peter18 ::

Vprašaj na referatu.

kolek ::

Peter18 je izjavil:

Vprašaj na referatu.


Na naši univerzi so v referatu nesposobneži in mi noben tam ne bo znal odgovoriti. Zato se v večini primerov rabiš dogovoriti s profesorji ali pa z tajnico, ona pa dvomim da bo vedla kako je z vpisom v višji letnik.

galu ::

Nedvomno imaš pogoje za napredovanje tudi napisane na spletni strani. Ponavadi imajo sicer fakultete kot pogoj za napredovanje 54 ECTS (+ določeni "obvezni" predmeti).
Tako to gre.

beethoven ::

A si se sploh potrudil in poskušal dobiti informacijo pri referatu? Vsi referati so nesposobni ampak take osnovne info ti bodo dali. Drugače pa imaš na spletni strani tvoje fakultete pod tvojim programom objavljene pogoje za napredovanje v višji letnik, malo je treba samo pobrskati.

kolek ::

beethoven je izjavil:

A si se sploh potrudil in poskušal dobiti informacijo pri referatu? Vsi referati so nesposobni ampak take osnovne info ti bodo dali. Drugače pa imaš na spletni strani tvoje fakultete pod tvojim programom objavljene pogoje za napredovanje v višji letnik, malo je treba samo pobrskati.


Za referat se ne splača izgubljati časa, sošolka jih je lani šla vprasat če bo sprejeta v drugi letnik, ni imela opravljenega obveznega predmeta, ki je imel 8 ectsaja, na referatu so ji dejali daj naj raje prosi za ponavljanje kot za napredovanje, na koncu je oddala prošnjo za pogojno napredovanje in v njej je napisala da se ni dovolj pripravljala za ta predmet ipd. Skratka to se ni zgodilo prvič da so v referatu dejali, da nekdo ne bo pogojno sprejet, kasneje pa v komisijo odobrijo njegovo prošnjo in je sprejet v višji letnik.

šernk ::

torej hočeš da ti mi povemo natančno?

na referatu lahko pogledajo isto kot ti, splošne pogoje za napredovanje. Vse ostalo je dobra volja komisije.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kolek ::

Imam dovolj točk ampak nimam opravljenega obveznega predmeta. Lani jih kr nekaj ni imelo optavljenega tega obveznega predmeta, ampak so lahko napredovali ker so imeli dovolj točk. Mene sedaj zanima če na tiste ki ponavlja gledajo kaj drugače kot pa na tiste ki še niso ponavljaji ? Npr če nekdo ki je redno vpisan v prvi letnik nima opravljenega tega predmeta in ima dovolj točk bo zagotovo sprejet v drugi letnik, bi potem takem tudi jaz lahko bil sprejet v drugi letnik čeprav sem ponavljal prvega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kolek ()

kolek ::

šernk je izjavil:

torej hočeš da ti mi povemo natančno?

na referatu lahko pogledajo isto kot ti, splošne pogoje za napredovanje. Vse ostalo je dobra volja komisije.


Zanima me samo če je že kdo bil v podobni situaciji in če se na tiste, ki ponavljajo letnik kaj drugače gleda pri obravnavanju prošenj, kot pa na tiste ki še niso ponavljaji letnika.

smacker ::

V bistvu vse veš, zanima te samo, kako bo v tvojem primeru odločila komisija. Pri tem ti niti na referatu ne morejo 100% pomagat, kaj šele mi na forumu. Pošlji prošnjo, zgubit nimaš kaj.

kolek ::

smacker je izjavil:

V bistvu vse veš, zanima te samo, kako bo v tvojem primeru odločila komisija. Pri tem ti niti na referatu ne morejo 100% pomagat, kaj šele mi na forumu. Pošlji prošnjo, zgubit nimaš kaj.


Bom poslal prošnjo, če mi ne bo uspelo narediti tega predmeta.

Imam še eno vprašanje, ena iz višjega letnika nam je dejala da je včasih bolje v prošnji napisati da se nisi dovolj pripravljal za ta predmet in da je tvoja krivda da ga nisi opravil, kot pa da si neke izmisliš in prilagaš neke dokumente,ki si jih pridobil zadnji hip. Je to res?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kolek ()

Unknown_001 ::

kolek je izjavil:

Pozdravljeni.

Ponavljal sem prvi letnik in sem opravil skoraj vse obveznosti razen enega predmeta ki ima 5ects. Zanima me če se lahko kljub temu vpišem v drugi letnik brez, da bi opravil ta predmet? Imam še 1 rok, ampak takrat sem na dopusto. Če ne bo šlo drugače bom pač izpustil dopust in bom opravil še ta predmeta. Je bil mogoče že kdo v podobni situaciji? In ali so kriteriji enaki za študente ki se redno vpisujejo v drugi letnik in za študente ki so ponavljali in se vpisujejo v drugi letnik?


Moj skromni nasvet... ne puščaj si predmetov za naprej. Pejt odpisat NUJNO.

Mene zdej to tepe, ker ne bom zarad tega uspel pravočasno zagovarjat diplome, da bi vpisal na 2. stopnjo. Zmanjkalo je rokov da bi opravil zadnji izpit za 3. letnik... je tud prof. zatežil situacijo ker ni hotel dat izrednega roka vmes med poletjem potem pa maš slednje.

Izpitne obveznosti iz 2. in 3. letnika se rade prekrivajo na isti dan... po možnosti na isto uro. Glede na to, da nimaš več pravice do absolventa... Jebiga. Ne odlašaj, ker ti bo naslednje leto spet lahko rokov zmanjkalo. Opravi čim prej in gotova zgodba. Jebeš dopust...

Zakaj to govorim in zakaj je relevantno zate? Zato ker za vpis v tretji letnik moraš brezpogojno imet opravljene VSE obveze za 1. letnik. V nasprotnem primeru izgubiš eno leto le da bo tokrat plačljivo ker si že ponavljal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

kolek ::

Unknown_001 je izjavil:

kolek je izjavil:

Pozdravljeni.

Ponavljal sem prvi letnik in sem opravil skoraj vse obveznosti razen enega predmeta ki ima 5ects. Zanima me če se lahko kljub temu vpišem v drugi letnik brez, da bi opravil ta predmet? Imam še 1 rok, ampak takrat sem na dopusto. Če ne bo šlo drugače bom pač izpustil dopust in bom opravil še ta predmeta. Je bil mogoče že kdo v podobni situaciji? In ali so kriteriji enaki za študente ki se redno vpisujejo v drugi letnik in za študente ki so ponavljali in se vpisujejo v drugi letnik?


Moj skromni nasvet... ne puščaj si predmetov za naprej. Pejt odpisat NUJNO.

Mene zdej to tepe, ker ne bom zarad tega uspel pravočasno zagovarjat diplome, da bi vpisal na 2. stopnjo.

Izpitne obveznosti iz 2. in 3. letnika se rade prekrivajo na isti dan... po možnosti na isto uro in. Glede na to, da nimaš več pravice do absolventa... Jebiga. Ne odlašaj ker ti bo naslednje leto spet rokov zmanjkalo. Opravi čim prej in gotova zgodba. Jebeš dopust...


Ok hvala za odgovor in nasvet. Bom raje opravil ta predmet, za dopust pa bo že čas kdaj drugič.

Unknown_001 ::

Preberi še dopisano.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kolek ::

Unknown_001 je izjavil:

Preberi še dopisano.


Sem, hvala za nasvet :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7113875 (5417) PH03N1X
»

Izredni študij na fakulteti za računalništvo in informatiko

Oddelek: Šola
2712488 (2851) falconnn
»

Ponavljanje letnika na fakulteti

Oddelek: Šola
409318 (5820) A110
»

Pogojno napredovanje v višji letnik - FE

Oddelek: Šola
256152 (5650) AmaranthK
»

Fakulteta

Oddelek: Šola
62261 (2153) ejQ

Več podobnih tem