» »

Spletno nakupovanje povzroča kopičenje

1
2
»

Gregor P ::

Ales je izjavil:


- Xiaomi M365 Folding Electric Scooter, Mimovrste: 580 EUR
- Xiaomi M365 Folding Electric Scooter, Gearbest, skladišče CN-99 (Kitajska): 477 EUR

Da pridemo na isto vsaj glede DDV: 477 * 1,22 = 582 EUR, pa čakal boš dostavo tudi 40-50 dni. Bravo. Ostalega sploh ne bom računal.

Jst ne vem sicer kaj ti počneš, ampak sem šel za hec pogledati ceno sedaj in je EUR386.76 ... drži, sem napisal cena se menja konstantno in ko vneseš še promocijsko kodo ipd. so ponudbe tudi okoli 300 evrov (pa ko zbrišeš piškotke, ali pa pogledaš z aplikacije itd.). In res je, dostava je lahko tudi 40 dni ipd.



... ampak sploh se ne gre za to. Gre se, za kaj mi plačujemo za isto stvar toliko dražje?!? Neko podjetje jih lahko naroči 1000-10.000 naenkrat, za kakšno ceno jih šele on dobi. Potem pa pri nas računa od 600 do 800 evrov.

In ok naj računa; samo potem se ne more čuditi, da ljudje rajši kupujejo drugje, pa četudi na kitajskem.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

_Denny_ ::

Ales je izjavil:

Da pridemo na isto vsaj glede DDV: 477 * 1,22 = 582 EUR, pa čakal boš dostavo tudi 40-50 dni. Bravo. Ostalega sploh ne bom računal.

Pri dražjih stvareh se zna zgoditi, da dobiš hitreje kot naročeno v Sloveniji, preverjeno.

Pred nekaj meseci v petek ponoči naročil to za 48€ in brezplačno poštnino, 10h kasneje je bilo poslano, v soboto zjutraj je po DHL trackingu že bilo v Sloveniji. Potem sem še sicer čakal od ponedeljka do srede, ker sta DHL Express in Pošta nekaj mutila (v moje konce DHL dostavlja prek PS). Ugani koliko dokazil sem moral predložiti in koliko dajatev sem plačal (hint: nič); stvar tudi ni bila ravno majhna, da bi jo kdo lahko spregledal.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

aborko ::

Gre se, za kaj mi plačujemo za isto stvar toliko dražje?!? Neko podjetje jih lahko naroči 1000-10.000 naenkrat, za kakšno ceno jih šele on dobi. Potem pa pri nas računa od 600 do 800 evrov.

Točno tole... Aleš če si tako pedanten in že pišeš vse uvozne dajatve in neke nerealno visoke kitajske cene za 1 kos, pa upoštevaj vsaj še velik količinski popust, ki ga dobijo trgovine.

Praviš, da je uveljavljanje garancije čez pol zemljine oble in v tujem jeziku ter po tuji zakonodaji čisto enakovredno uveljavljanju garancije v naši lokalni štacuni? Daj se ne delaj norca...

Sam imam z slo garancijo (razen zadev iz Hoferja in Lidla) bistveno slabše izkušnje kot s "kitajsko" garancijo. Kitajc zahteva kako sliko ali filmček okvare in za par dni dobiš kupnino (ali del nje) nazaj ali pa ti izdelek še 1x pošlje. Če je slučajno bolj trde glave, je tukaj še paypal zaščita. Pri nas te pogosto masirajo 45 dni, pa nabijajo, da je okvara posledica napačne uporabe, pa stik z vodo, pa take fore. In najdeš dobiš take teme:
https://www.alter.si/tema/intersport-te...

In koliko je še podobnih tem tu na ST raje ne naštevam...

nekikr ::

Za govor o garanciji boš moraš naročiti tudi kakšno dražjo stvar iz tujine. Hint: če naročiš nekaj za 300€ potem slika ne bo dovolj, da ti vrnejo kupnino. Ne posplošuj enega cenenega usb kabla, ki si ga naročil, na vse ostalo.

aborko ::

Posplošujem na podlagi 13 letnih izkušenj z nakupovanjem iz Kitajske, zapravljenih cca 13k € (večina za laptope, telefone, tablice (cca 20) in drugo elektroniko, pa tudi razne cote, superge,...). Nazadnje so mi letos aprila npr. vrnili 90% kupnine za laptop vreden 400€, ker ni delal na baterijo (trivialna napaka, potrebno je bilo samo zalotati žičko). Lani aprila sem za 330€ vreden laptop dobil 50% kupnino nazaj, čeprav sem pojamral samo za backlight bleeding in da se charging lučka ne obarva zeleno, ko je laptop poln. NA splošno sem bil z nabavljeno robo in odnosom zelo zadovoljen, res pa da kupujem preverjeno robo od preverjenih prodajalcev, tako da je bilo RMA zahtevkov tam manj kot 5%.

TržaškiGusar ::

aborko je izjavil:

Posplošujem na podlagi 13 letnih izkušenj z nakupovanjem iz Kitajske, zapravljenih cca 13k € (večina za laptope, telefone, tablice (cca 20) in drugo elektroniko, pa tudi razne cote, superge,...). Nazadnje so mi letos aprila npr. vrnili 90% kupnine za laptop vreden 400€, ker ni delal na baterijo (trivialna napaka, potrebno je bilo samo zalotati žičko). Lani aprila sem za 330€ vreden laptop dobil 50% kupnino nazaj, čeprav sem pojamral samo za backlight bleeding in da se charging lučka ne obarva zeleno, ko je laptop poln. NA splošno sem bil z nabavljeno robo in odnosom zelo zadovoljen, res pa da kupujem preverjeno robo od preverjenih prodajalcev, tako da je bilo RMA zahtevkov tam manj kot 5%.

lepo nam onesnazujes slovenijo z radioaktivnimi in strupenimi odpadki
Trst-Trieste

[D]emon ::

TrzaskiGusar, kaj ti si malo mentalno prizadet al od kje ti te blodnje o radioaktivnih odpadkih ? Vec alarmov v Luki Koper sprozijo tovori banan kot pa kontejnerji kitajskih izdelkov (pa najsi gre za poceni izdelke kupljene na alibaba in podobnem ali pa za taiste izdelke, ki jih uvazajo slovenski nateguni).

Seveda pustimo ob strani prikladno dejstvo, da smo imeli v Sloveniji rudnik urana kjer moj geigerjev stevec se vedno ponori, ter seveda najvecju rudnik zivega srebra v regiji, ki je obratoval preko 400 let.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: [D]emon ()

dexterboy ::

Ljudje, zgleda, da je nekaterim od vas sevanje stopilo možgane; ljdje pač kupujejo tam, kjer je CENEJE, pa četudi je to iz drugega konca sveta.
Tisti, kki kupujejo kar tako vsepovprek artikle, ki jih bodo "mogoče nekoč v prihodnosti potrebovali", pa se jim na koncu nabira prah, so pač mentalno... "fiju - fiju". Sicer je tako, da vsak dela s svojim denarjem, kar želi, v okviru zakonodaje, seveda.
Sicer je pa tako, da vi tudi vsespolšno nakupujete v Hoferju, ker je CENEJE, pa vas noben ne označuje za človeškega heretika, wright? In posledično imata Tuš in Mercator manjše zaslužke in zaposlenim ne morejo dati večje plače... ti ti, grdi slovenski potrošnik!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

_Denny_ ::

dexterboy je izjavil:

In posledično imata Tuš in Mercator manjše zaslužke in zaposlenim ne morejo dati večje plače...

Rofl vic leta.

Pošta Slovenije letos (2017) napoveduje deset milijonov evrov dobička
Mercator v prvem četrtletju z dobrimi 9 milijoni evrov dobička
Skupina Tuš v lanskem letu še povečala dobiček

Dvomim, da je kdo od delavcev na minimalcu opazil te "rekordne" dobičke, ki so vsako leto višji.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Božična blaznost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7410570 (7772) Raptor F16
»

Materializem (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8210500 (7958) nevone
»

Spletno nakupovanje povzroča kopičenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5815064 (12050) _Denny_
»

Črni petek spet rekorden za spletno nakupovanje

Oddelek: Novice / Rezultati
124446 (3532) mihec87
»

Nakupovanje v internetu

Oddelek: Omrežja in internet
51347 (1231) Yohan del Sud

Več podobnih tem