» »

Jedilni stoli

Jedilni stoli

techuser ::

Namen imam zamenjati vse jedilne stole in me zanima ker sem navajen na štiri noge ali so ti stoli v redu? https://www.roller.de/M%C3%B6bel/St%C3%...

Ni nujno da je takšen model, samo da imajo kovinsko ogrodje. Se dobro sedi na teh stolih, so bolj trpežni od običajnih lesenih?

Šimpanz ::

Jaz sem kupoval podobne stole v Lesnini en mesec nazaj, pa je bilo full razlike v udobnosti med različnimi modeli, ki sicer zgledajo podobno. Tako da ti priporočam da se na vsekega vsedeš.

klemenSLO ::

Podobne s takim ogrodjem imam že 11 let moram rečt da mi je osebno bol udobno sedeti na takih kot na klasičnih lesenih s 4 nogami.
Vzdrževanja ni. Vse kar moraš na vsake toliko mesecev narediti (vsaj na mojih modelih) je to, da malo priviješ sedalo na konstrukcijo.
Če se ne motim sem jih kupil v lesnini in so bili med cenejšimi - cca 60 EUR / KOS.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Pomembno je, da se da obrisat ce se kaj polije in da se ne nabira svinjarija za robih. In ja, ta stol ima vse to.

Tudi sam bom vzel nekaj podobnega...mogoce edino z visjim naslonjalom.

starfotr ::

Te stoli, če niso kakovosti, potem se lahko gugaš na njem. Tista kovina je lahko vzmet. Zato imam raje 4 noge stole.

Tac20 ::

Tud jaz imam take in se bolje sedi na štirih nogah, to se vse skup guga, niso najbolj udobni...

nejcek74 ::

techuser je izjavil:

Namen imam zamenjati vse jedilne stole in me zanima ker sem navajen na štiri noge ali so ti stoli v redu? https://www.roller.de/M%C3%B6bel/St%C3%...
Ni nujno da je takšen model, samo da imajo kovinsko ogrodje. Se dobro sedi na teh stolih, so bolj trpežni od običajnih lesenih?

1. grozljivo grdi so!!!!!!!!!!
2. umetno usnje? Precej neprijetno ob stiku s kožo. Zelo vprašljiva vzdržljivost.
3. leseni stoli so lahko vzdržljivi, masiven lesen stol zdrzi generacije
4. udobje preizkusiš enostavno tako da se usedeš na stol.
5. ali sem ze omenil da izgledajo grozljivo? Razen ce poizkusas reproducirat ceneno podalpsko estetiko 80 let

Nejcos ::

Če kupuješ stole z nogo v obliki C pazi, da pogledaš nosilnost stola. Jaz sem jih dobil v Rutarju usnjene z nosilnostjo 130 kg in je velika razlika z vsemi ostalimi, ki jih prodajajo in imajo samo 90kg nosilnosti. Je pa cena temu primerna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejcos ()

fikus_ ::

Kot so napisali, glej na nosilnost, če ne, boš imel gugalnik, dokler se ne polomi. Umetno usnje in podobni materiali se radi lepijo na zadnjo plat, še posebej, če je vroče in se potiš.

Joze_K ::

jaz sem tukaj kupoval - enkrat pred 25 leti, enkrat par let nazaj
http://www.murales.si/c-8-stoli.aspx

še danes kot novi,..fenomenalno zadovoljen

Pika na i ::

nejcek74 je izjavil:


1. grozljivo grdi so!!!!!!!!!!

Ja.
Ampak saj ne bova midva sedela na njih in jih gledala vsak dan :)

Sicer me pa resno zanima, kdaj smo prešli iz jedilniških stolov na jedilne.

juroz ::

Joze_K je izjavil:

jaz sem tukaj kupoval - enkrat pred 25 leti, enkrat par let nazaj
http://www.murales.si/c-8-stoli.aspx

še danes kot novi,..fenomenalno zadovoljen


Priporočam tudi jaz. Super miza in stoli.

c3p0 ::

Jedilni stoli se načeloma hitro pokvarijo, odsvetujem.

Glugy ::

fikus_ je izjavil:

Kot so napisali, glej na nosilnost, če ne, boš imel gugalnik, dokler se ne polomi. Umetno usnje in podobni materiali se radi lepijo na zadnjo plat, še posebej, če je vroče in se potiš.

Jah sam pravo usnje ni za ljubitelje živali; za kar OP ne vemo če je. Tako da obstaja možnost da pravo usnje sploh ni izbira. Me pa res zanima če obstaja kakšno kakovostno umetno usnje ali nadomesten material?

slothec ::

ZELO DOBROMANERNO priporočilo: Ne kupuj umetnega usnja. Za tistih par stolov se stehni do pravega usnja ali pa pač plastika/les/kovina.
Umetno usnje se znuca, vsaj na robovih, sploh pri teh iz prve povezave, ko se material ves čas nateguje ko se nasloniš. Ni dologotrajno. Sem dal to šolo že skozi s skoraj enakimi, kot si jih nalepil v prvi objavi.
Sedaj imam klasične lesene.

fikus_ ::

Namesto umetnega usnja imaš tudi tekstil, če že pravo ni ok. Kako je pa s čiščenjem tekstila, pa ne vem.

techuser ::

Jedilni ali jedilniški, eni se ukvarjate s pravopisom namesto, da bi se ukvarjali z vsebino. Povsod po trgovinah imajo napisano jedilni stoli, jaz sem vprašal kako se obnesejo, ne pa kako jih nekdo poimenuje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Ales ::

Obnesejo se super, dokler jih nekdo ne poje.

Ampak resno, umetna koža se hitro znuca na robovih in v kotih. In razpoka tudi, če je recimo malo bolj mehko podložena. Kaka domača živalica jo rada potem na tem mestu začne žvečit. In potem hitro zginejo celi kosi. Been there, done that. Torej, če imaš slučajno kakega mačkona, še posebej odsvetujem, pa tudi sicer.

No, je pa mogoče, da je kaka umetna koža bolj kvalitetna od kake druge, sigurno. Nam se je zgodilo na stolih, ki sicer niso bili ravno poceni niti ne ravno vsakdanji, so zgledali malo bolj v stilu in tudi umetna koža ni dajala kakih znakov posebne cenenosti na začetku... pa so vseeno hitro šli na obnovo.

Pika na i ::

Na tvojem mestu bi se izognila takim trgovinam, ki prodajajo jedilne stole.

Prispevki morajo biti pravopisno pravilni. Pravi 5. člen, na tem forumu.

Ales ::

Že, ampak ker nisi moderator, imaš vso pravico se pritožit nad kršitvijo... no, bolj "kršitvijo"... pravil v za pritožbe namenjeni temi. Ej, lahko tudi tukaj napišeš, da ti ni prav, sej je kul. In zdaj si naredila prav to. Že večkrat. Tako da lahko nehaš tečnarit?

Pika na i ::

Ales je izjavil:

Tako da lahko nehaš tečnarit?

Ne.
Ker morajo "tehnični tipi" obvladati tudi pravopis. Da lahko obvladajo tehniko in tehnologijo!

Ganon ::

Za znoret nepraktični stoli, pa še izgledajo grdo.

DeeJay ::

če boš kdaj kupoval robotski sesalec so taki stoli idealni za konstantno zatikanje :)

user-pass ::

Roller: tolko dnarja, tolko muske. Isto kot Poco Domäne.

Zvezdica27 ::

lp,

če te zanima, imam jaz 6 stolov (raznobarvnih), kovinsko ogrodje na 4 noge in pravo usnje, kupljeno v avstriji, skoraj neuporabljeni. Več na zs, da ne bo to mali oglas, če te zanima... kot novi. dobiš slike...

zz

Kaboom ::

SSKJ:
jedílen -lna -o prid. (i?) 1. nanašajoč se na uživanje hrane: žvenket jedilnega pribora in porcelana; jedilni prostor; jedilna posoda; jedilno orodje / jedilni kot del prostora, urejen za serviranje hrane; miza, kotna klop in stoli za tak prostor; jedilni pribor pribor, ki ga sestavljajo žlica, vilice, nož in čajna žlička; jedilni servis sklede za juho in prikuho z globokimi, plitvimi in desertnimi krožniki, navadno za šest ali dvanajst oseb; jedilni vagon vagon, urejen za serviranje hrane potnikom 2. ki se uporablja za prehrano, jed: jedilni krompir; jedilna buča; jedilna čokolada čokolada za kuhanje; jedilno olje ? gastr. jedilna soda bel prah, ki se uporablja zlasti za rahljanje medenega in krhkega testa 3. nanašajoč se na jedi, jestvine: jedilna omara; jedilna shramba / jedilni list seznam jedi, ki se v določenem gostinskem lokalu lahko dobijo ? ekspr. prilagoditi jedilni list letnemu času prehrano, jedi
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UVI Chair mnenja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5614804 (6932) smacker
»

Nov pisarniški stol smrdi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611491 (6116) LeQuack
»

Pisarniški stol [140 kg]

Oddelek: Kaj kupiti
143974 (2916) Tilen
»

Kvaliteten računalniški stol za okrog 100€

Oddelek: Loža
267621 (6048) Veron

Več podobnih tem