» »

Spletni nakup in davek

Spletni nakup in davek

mebus ::

Torej zanima me kako je z spletnim nakupom in davkom.Iz amazon.de bi naročil usb ključek ki ima ceno 63 evrov.Ali se nakup na amazonu še pri nas obdavči z 22 procentnim davkom ali ne in je teh 63 evrov dejanska cena seveda povečana za stroške pošiljanja in pakiranja.Če dobro vem se nakup iz tretjih držav pri nas obdavči.Kere so mišljene kot tretje države?
Hvala
Lp
  • spremenilo: mebus ()

Lonsarg ::

In kako točno se bi "še pri nas" obdavčilo, če pa ni carine in pride zadeva direkt v nabiralnik brez vpletanjem Slo države?

Dobrodošel v EU, kjer je nakupovanje kot doma. Trgovec v tem primeru Amazon ti bo že obračunal davek. Seveda se v EU objavlja cene z vključenim davkom, lahko edino da se spremeni za par % ker je Nemški 19% naš pa 22% in se na koncu torej dvigne za 3% ko ugotovi da pošiljaš v Slo.

Amazon je malo beden, ker moraš do zadnjega koraka nakupa, da šele fiksno zveš vse stroške pošiljanja, torej tik pred zadnjim gumbom za potrditev naročila boš zvedel vse 100% točno.

mebus ::

No to me je zanimalo ker sem nekje tu pred časom zasledil da je nekdo ob naročilu iz amazon.com moral plačati carino in doplačat nekaj davka.Nebi rad da mi na to cifro nabijejo še carino in del davka.

Lonsarg ::

Amazon.com je Amerika, čisto druga zadeva. Ti si pa napisal Amazon.de, Nemčija.

mebus ::

Ja vem ampak se raje prepričam.

Mare2 ::

mebus je izjavil:

Ja vem ampak se raje prepričam.


Daš link za ključek?

Gregor5816 ::

Nemci imajo davek 19%, mi pa 22%. Ob nakupu se zna zgodit, da boš plačal 22% davek in namesto 63€ bo cena 64.5€.

mebus ::

Mare2 je izjavil:

mebus je izjavil:

Ja vem ampak se raje prepričam.


Daš link za ključek?


To je ta ključek:
https://www.amazon.de/SanDisk-Extreme-1...

jarre ::

mebus... poglej še to primerjavo:

https://geizhals.at/?cat=sm_usb&xf=2938...

Patriot Supersonic Rage 2 128GB je še nekaj cenejši...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup na amazon.com

Oddelek: Kaj kupiti
307740 (660) Steinkauz
»

Kupovanje preko amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
3820595 (12821) bluefish
»

Nakup elektronike prek Amazon.de

Oddelek: Pomoč in nasveti
102671 (2296) Alexius Heristalski
»

Playstation 3 wireless stere hadphones

Oddelek: Pomoč in nasveti
172497 (2407) opeter

Več podobnih tem