» »

Kontaktne leče in druge stvari v odtoku

Kontaktne leče in druge stvari v odtoku

MrStein ::

Sem bral tole (Kontaktne leče, odvržene v odtok, pristanejo v prehranski verigi) in najprej pomislil "Američani...", potem pa kar nekaj komentatorjev prizna, da sami tudi to počno.

A sem jaz čuden, če mislim, da v WC gre le WC papir in pač tisto iz telesa?
V umivalnik pa izprana voda (torej voda+milo/šampon/gel+umazanije s telesa)?

Ich versteh die Welt nicht mehr...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

(namen teme je debata o tem, kaj se meče kam, "statistike" kaj forumaši počno pogosteje in kaj redkeje in podobno - da ne bo zee rekel, da ni kaj za debatirat)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

starfotr ::

V odtoku se najde marsikaj. Tamponi, cunje, vlažilne krpice (ker finoče uporabljajo za brisanje, namesto navadnega WC papirja), mikroplastika od zobnih past in raznih piling zadev ter leč, kondomi, ter seveda hormoni in antibiotiki. Ostanki hrane.

Kot praviš, v odtok gre samo iztrebek iz telesa, wc papir in voda. Ter seveda čistila. Najbolje bi bilo, da so naravna, brez fosfatov.

Tamponi, cunje, krpice, kondomi, to povzroča zamašitve in okvare črpalk. Ter seveda vlakna, mikroplastika, ki se sproščajo v vodo.

Kozmetični izdelki in zobne paste bi brez težav uporabljale druga abrazivna sredstva, namesto delčkov plastike.

Pri antibiotikih bi lahko to rešili tako, da bi zmanjšali, da se za vsak drek predpiše antiobiotike.

Pri hormonih, pa pač, da se uporablja manj tega, ker danes je vsaka deklica na tabletih. Kar se mi zdi, da ni dobro, ne za dekleta, ne za okolje.

Ostanki hrane so oa problematični zaradi tega, ker so hrana za podgane. Veliko podgan je ravno v okolici blokov. Tam je tudi največ okvar.

Ter maščoba. Ljudje zlivajo maščobo v odtok, kjer se nato v kombinaciji s praški naredi živo sranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

gendale2018 ::

Vidim da se zgledujejo po moji ideji kaj lahko mečem v wc

A ne vejo da je bla trol tema
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

PacificBlue ::

Eni ste pa res pujsi. Sploh v stanovanjskih blokih, kaj se vse zmeče v WC.
Jaz shranim za 15 let nazaj leče, menjam jih pa na dve leti. Se WC račke nočem uporabljati,zarad kemikalij.Groza vse skupaj.

MonoPattern ::

Kaj pa je problem z ostanki hrane v wc? Saj bi šli itak noter, razen da tu ne grejo skozi črevesje. Kam naj zlijem tista 2 deci juhe, ki je ni noben pojedel, smrdi pa kot hudič?

Za leče pa so meni v optiki rekli, da pač zliješ v odtok. Bi morali in optiki in proizvajalci bolj opozarjati na to, ker na škatlicah ni nobenih napotkov.

Machete ::

MonoPattern je izjavil:

Kaj pa je problem z ostanki hrane v wc? Saj bi šli itak noter, razen da tu ne grejo skozi črevesje. Kam naj zlijem tista 2 deci juhe, ki je ni noben pojedel, smrdi pa kot hudič?

Za leče pa so meni v optiki rekli, da pač zliješ v odtok. Bi morali in optiki in proizvajalci bolj opozarjati na to, ker na škatlicah ni nobenih napotkov.


V kanalizaciji žal pogosto najdemo stvari, ki vanjo ne sodijo in ovirajo ali celo onemogočijo pretok odpadne vode, škodujejo materialom kanalizacijskih cevi ali napravam na kanalizacijskem sistemu, lahko pa celo spremenijo sestavo odpadne vode do take mere, da se upočasni ali povsem zavre biološka stopnja čiščenja na čistilni napravi. Te snovi so lahko nevarne tudi za delavce, ki vzdržujejo kanalizacijsko omrežje.

+ golazen + smrad + maščova v tvojih ceveh = ni idealno

Sam sem grešnik s kavnim zocem.

MonoPattern je izjavil:

Kaj pa je problem z ostanki hrane v wc? Saj bi šli itak noter, razen da tu ne grejo skozi črevesje. Kam naj zlijem tista 2 deci juhe, ki je ni noben pojedel, smrdi pa kot hudič?

Za leče pa so meni v optiki rekli, da pač zliješ v odtok. Bi morali in optiki in proizvajalci bolj opozarjati na to, ker na škatlicah ni nobenih napotkov.


V kanalizaciji žal pogosto najdemo stvari, ki vanjo ne sodijo in ovirajo ali celo onemogočijo pretok odpadne vode, škodujejo materialom kanalizacijskih cevi ali napravam na kanalizacijskem sistemu, lahko pa celo spremenijo sestavo odpadne vode do take mere, da se upočasni ali povsem zavre biološka stopnja čiščenja na čistilni napravi. Te snovi so lahko nevarne tudi za delavce, ki vzdržujejo kanalizacijsko omrežje.

+ golazen + smrad + maščova v tvojih ceveh = ni idealno

Sam sem grešnik s kavnim zocem.

ps: ne vem od kje taka drama danes s temi lečami, še po radiju sem slišal. Sicer pa so ljudje toliko tardi, da ne vidijo instantno, da mali košči plastike pač niso za v odplake? Majhen smetnjak v kopalnici je itak a must.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Miha 333 ::

Omeniti je treba še plastična vlakna od sintetičnih oblačil iz pralnega stroja.

starfotr ::

MonoPattern je izjavil:

Kaj pa je problem z ostanki hrane v wc? Saj bi šli itak noter, razen da tu ne grejo skozi črevesje. Kam naj zlijem tista 2 deci juhe, ki je ni noben pojedel, smrdi pa kot hudič?

Za leče pa so meni v optiki rekli, da pač zliješ v odtok. Bi morali in optiki in proizvajalci bolj opozarjati na to, ker na škatlicah ni nobenih napotkov.


Zdaj si pač dal balanen primer. Načeloma so vsi ostanki hrane za v bio kanto/kompost in me v odtok. Recimo, ljudje glivajo v odtok makarone, solato... In to je direktna hrana za podgane.

Tudi pri MKCN, če si zliješ noter mleko, boš naredil živo sranje. Pobiješ si mikroorganizme in učinek čiščenja bo slabši. Tako, da, samo v tem primeru vam povem, da tu morate srat inčisto nič drugega :-) ne ga srat z ostalimi tujki :-)

Te optike so obupne. Kot nekatere lekarne, ki svetujejo, da stare tablete kar v sekret, ker čejih prineš k njim se morajo oni ukvarjat s tem in plačat razgradnjo. Vse odpadke prevzmajo na zbirnih centrih. Vsak mesec plačate za to, da so jih dolžni prevzeti. Ne vem, zakaj ne izkoristite tega in mečete v odtok in v bližnjo gmajno/grmovje.

gruntfürmich ::

jst zelo lepo ločujem in delam čim manj odpadka, pa zadeve nadomeščam z okolju prijaznimi (wc račka, čistila...) :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mala čistilna naprava - izkušnje

Oddelek: Loža
3612592 (799) kriptobog
»

Kako odmašiti cev v kopalnici (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13529577 (23265) radmannsdorf
»

Najbolj koristni poceni izdelki

Oddelek: Loža
459341 (8366) noraguta
»

Pomivalni stroj - ropot

Oddelek: Loža
133992 (3601) mat xxl
»

Kam s hrano v kozarcih

Oddelek: Loža
71318 (1022) fosil

Več podobnih tem