» »

Pomivalni stroj - ropot

Pomivalni stroj - ropot

Malcolm_Y ::

Imamo mesec dni star pomivalni stroj. Do zdaj je delal ok, včeraj pa kar med delom začne ropotati kot hudič. Odprem vrata, vse je videti ok, poskusim ponovno, spet ropot.

Ropot sem posnel
https://youtu.be/TweBxyXGeEw
- je kak tehnik, ki se mu sanja, kaj bi lahko bilo?

Hvala.

Nagi Bator ::

Gorenje, made in P.R.C. ?

...:TOMI:... ::

Garancija? To je edini pametni nasvet.
Tomi

Malcolm_Y ::

FYROM, zna bit. :)

Sem vzel vse ven in spustil še enkrat in je opralo ok, brez ropotanja. Zdaj čakam, da se ohladi, potem dam spet. Mogoče je sam kak kos pribora ven štrlel, čeprav sem dobro pregledal, pa tudi ropotalo je kot bi bormašina not bla.

koyotee ::

Zato pa vedno zavrtis vetrnico rocno pred pranjem...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Nagi Bator ::

Malcolm_Y je izjavil:

FYROM, zna bit. :)

No, jaz mam gorenjevega kitajca in tocno tako ruzi, ko se vkljuci crpalka. Prvi mesec je bil pa tiho. Kako je z makedoncem ne vem?!
Drugace sicer dela normalno, ce to vkljucuje precej slabse oprano posodo, kot jo je opral prejsnji gorenjev iz leta 1987, ki je crknil 2 leti nazaj.
Da se o tem, da pere 2x dlje od prejsnjega, sploh ne pogovarjamo. Toliko o Made in Yugoslavia!

mat xxl ::

To je zvok tujka v vodni pumpi. Odpri spodaj rešetke in poglej če je kaj tam pri pumpi, navadno z roko zatipaš veternico in vidiš če je kaka kost ipd. tam okoli.

So filtri samo meni je že prišlo do tam, sem nekako z viledo odstranil in je spet ok delovalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Malcolm_Y ::

mat xxl je izjavil:

To je zvok tujka v vodni pumpi. Odpri spodaj rešetke in poglej če je kaj tam pri pumpi, navadno z roko zatipaš veternico in vidiš če je kaka kost ipd. tam okoli.
No, to sem dejansko naredil (vzel ven odtok, rešetko,...:



Potem sem enkrat opral s praznima rešetkama in je šlo ok, potem je pa tudi normalen "load" opralo brez problemov.

Tako da lahko da je bil tujek v odtoku in sem ga sprostil, ko sem vzel lijak in rešetko ven, ali pa je res kak kos pribora segal čez rob rešetke in je hudičevo ropotanje le strojev način, da me opozori na to. Namesto treh piskov, recimo.

(Vetrnici pa sta se ves čas normalno vrteli, sem poskusil seveda najprej to) A če bi vetrnico kaj zadržalo, bi stroj ropotal ko za sodni dan?

joze67 ::

Nagi Bator je izjavil:

..., ce to vkljucuje precej slabse oprano posodo, kot jo je opral prejsnji gorenjev iz leta 1987, ki je crknil 2 leti nazaj.
Da se o tem, da pere 2x dlje od prejsnjega, sploh ne pogovarjamo. Toliko o Made in Yugoslavia!

To ni povezano z Made in Yugoslavia, ampak s tem, da imajo nekje težave s (pitno) vodo in zato sredi poplavnih območij veselo kupujemo stroje, ki perejo na vodo iz ostankov hrane in zraven (v pametno omrežje) oddajajo viške proizvedene energije.

Spajky ::

Kmalu bo, da če boš hotel bilokaj že osnovnega uporabljat uspešno dlje časa, boš moral narediti doktorat iz servisiranja ali pa postat pravi opranoglavi potrošnik in suženj potrošništva (zeza? vrži stran in kupi ponovno še enkrat etc.) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Invictus ::

Predvsem bo moral folk začeti brati navodila in naprave pravilno uporabljati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malcolm_Y ::

Invictus, prebral sem navodila in en mesec uporabljal stroj popolnoma brez težav. Brez očitnega razloga pa je začel ropotati - v troubleshootingu pod "hrup" piše:


Še najbližje je druga točka, in seveda niso predmeti pričvrščeni, saj jih nikoli ne zvežem not, madona. Hrup, podoben vrtalnem stroju, pa mi ni deloval, kot da izvira od tod.

No, izpraznjenje stroja ter razstavitev odtoka je očitno pomagalo, čeprav med postopkom nisem opazil nobenih vidnih predmetov, ki bi lahko bili vzrok. Lahko da jih je odplaknilo, ko sem izvlekel odtok.

Nagi Bator ::

joze67 je izjavil:


To ni povezano z Made in Yugoslavia, ampak s tem, da imajo nekje težave s (pitno) vodo in zato sredi poplavnih območij veselo kupujemo stroje, ki perejo na vodo iz ostankov hrane in zraven (v pametno omrežje) oddajajo viške proizvedene energije.


;)

Predvsem bo moral folk začeti brati navodila in naprave pravilno uporabljati.

Se malo pa navodil sploh ne bo prilozenih.
Pred desetletji brosura z navodili ter nasveti z blueprintom na koncu,
danes par A4 fotokopij, jutri brez prilozenega napajalnega kabla ;)

mat xxl ::

Ma osnovni problem teh mašin in tudi pralnih strojev, je pretirano neumno varčevanje z vodo in energijo.

Ni problem če se čas izvedbe podaljša, to mene ne moti, samo preveč skušajo reciklirati vodo, kot da bi živeli v Dubaju in vodo iz plastenk zlivali v pomivalca.

Tako vsem svetujem, če se le da uporabljajte še dodatno izpiranje.

Tista napaka o kateri sem pisal pa nastane zaradi zgrešene zasnove teh filtrov, pojasnim zakaj. Če se v filter ujame nekaj velikega OK, boste potegnili ven, če pa je mala kost npr 1 x 1 cm pa ne ostane v filtru, sicer dokler je on noter ne more do pumpe, ko pa filter odstranite pa se zgodi točno to. Takrat ima ta koščica možnost , da gre naprej in navadno gre .... zato vedno, ko to čistite z roko preverite še do pumpe, zadeva je čisto zraven, ali je vse ok, ali kaj najdete .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjen pralni stroj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5416264 (1402) fulgur
»

Sušilni stroj Gorenje

Oddelek: Loža
204990 (1792) MH0
»

Kater pomivalni stroj ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8322725 (11626) starfotr
»

Pomivalec uničil bojler?

Oddelek: Loža
345503 (3761) ZloTech
»

Problem s pralnim strojem Candy

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
156572 (4129) francek1

Več podobnih tem