» »

NLB ukinitev certifikatov ?

NLB ukinitev certifikatov ?

««
14 / 14
»
»»

predi ::

Kako torej pri NLB izklopiš spletna plačila za debetno kartico? V Klikin in Kliku ne vidim ničesar na to temo.

hotig ::

predi je izjavil:

Kako torej pri NLB izklopiš spletna plačila za debetno kartico? V Klikin in Kliku ne vidim ničesar na to temo.


Nisem 100% ampak mislim, da za to rabiš aplikacijo NLB Pay, kjer imaš seznam kartic s katerimi lahko plačuješ na spletu. Drugače bo pa treba na banko. Zdej rabiš za vsako malenkost 3 aplikacije in 10 gesel, pa cel kup komplikacij da vse nastaviš. Še dober, da za spletni nakup ne zahtevajo PCT pogojev. Mogoče kmalu ... ;((

WizzardOfOZ ::

Jap, v NLB Pay lahko vklapljaš in izklapljaš varnostne nastavitve.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

MrStein ::

ampak samo na Androidnih napravah
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

telexdell ::

MrStein je izjavil:

telexdell je izjavil:


Si že kdaj kaj kupoval preko Amazona?

Sem.

Nobenega potrditvenega SMS, nobene aplikacije. Je tretirano, kot da kupuješ fizično pri njih.

Ja, in lepo dobiš obvestilo. Enako kot v fizični prodajalni.

Kaj je šele na DarkNetu?

Ne paničari. Če se karkoli čudnega dogaja s tvojo kartico, te bodo iz banke klicali na telefon in vprašali, ali si res ti opravil ta nakup.

Koliko primerov take kraje pa poznaš? Ker se pri kartični transakciji lepo vse beleži, ni noben problem dokazati zadeve za nazaj.

Dobiš obvestilo, če ga imaš vključenega. To pa stane tam 1€/mesec ali celo 0,15€ na sporočilo.
Le zakaj misliš, da sem ob zadnjem nakupu preko Amazona (teden nazaj) dobil tole sporočilo:


Logo Alt text
Dear client,

Your parcel has arrived at our local office. The sender have entered an incorrect address. Please use the link below to correct your address and pay the fees for the new delivery attempt.

Correct your address
We look forward to supporting your shipping needs!

In the meantime, if you need to contact us please call Customer Service

Regards

Please do not reply to this email – inbox is not monitored.

Da, ko bom vpisal podatke o svoji kartici, da plačam stroške spremembe naslova mi bo banka sporočila, da se nekaj čudnega dogaja z mojo kartico ali pač, da bom dobil SMS sporočilo kako sem nekje kupil nekaj za ves limit na kartici? Bi mi bankart vrnil znesek?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

MrStein ::

Ja, povrnejo znesek.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tony1 ::

tony1 je izjavil:

Dejansko so sf*kali čisto solidno delujočo storitev. Bravo. Resno me je prijelo, da bi šel k unim zastonjskim Švabskim bankam (pa naj bodo boljše ali slabše), iz inata.

V začetku maja mi je nehalo delovati spletno plačilo Tuševih nakupov z Mastercardom (ob plačilu sem na Tuševi strani vsakič dobil generični error). Po mesecu in pol je to postalo že dovolj nadležno, da sem poleg lokalni štacuni (kjer niso ugotovili ničesar; Tuševa podpora pa na maile ne odgvorja že iz navade od kar smo imeli prvi lockdown) šel zatežit še NLBju.

Dobil sem prompten odgovor, da si naj (poleg vseprisotnega Klikina) inštaliram še en app: NLB Pay, kjer bom po novem potrjeval transakcije z MCjem. Teden dni ne vem, ali bi se smejal ali jokal.

Klinc, ni druge, inštaliram, nastavim PIN, 2x izberem kartico, ker prvič javi error... Se delam, kot da teženja s Flikom (whatever the f*** that is) ne vidim... Nekje je sicer omenjeno potrjevanje transakcij, ampak nastaviti ali enajblati se ne da nič.

Danes spet naročim Tuševo robo prek spleta. Potrdijo naročilo, in presenečen bom, če bo jutri tole kar delovalo. Sporočim :))

Zakaj za vraga se to dela v dveh appih?


Pošteno moram priznati, da od inštalacije appa NLB Pay spletno plačevanje deluje brezhibno. Vsaj pol transakcij gre skozi takoj (brez moje potrditve), nekaj jih moram pa potrditi v appu, spletna stran, kjer sem znesek zapravil pa takoj vidi potrdilo (deluje čisto enako kot obični OTP za avtentikacijo z mobitelom).

Vseeno opozarjam na čisto je60 vsakih nekaj let, ko mi mobitel pade na tla in gre k hudiču. Zakaj ne naštimajo Rekono.si še za avtentikacijo vstopa v namizni Klik?

slott ::

Nlb mobilni klikin app dela kako za android brez Googlea?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

zmist ::

slott je izjavil:

Nlb mobilni klikin app dela kako za android brez Googlea?


Ne dela, pa NLB pay tudi ne. Pa ne zato, ker bi bila kaksna ovira ampak bastardi prav za nalasc preverjajo in dajo ven fake messagebox, da aplikacija ni bila nalozena iz play stora. Pac kretenom, ki se grejo vojno proti lastnim strankam se je treba pritoziti, vec kot se jih bo, vecja bo verjetnost da kaj spremenijo.

Kekec ::

zmist je izjavil:

slott je izjavil:

Nlb mobilni klikin app dela kako za android brez Googlea?


Ne dela, pa NLB pay tudi ne. Pa ne zato, ker bi bila kaksna ovira ampak bastardi prav za nalasc preverjajo in dajo ven fake messagebox, da aplikacija ni bila nalozena iz play stora. Pac kretenom, ki se grejo vojno proti lastnim strankam se je treba pritoziti, vec kot se jih bo, vecja bo verjetnost da kaj spremenijo.

Meni niti na pamet ne pade da bi si klikin nalozil mimo stora, idealna priložnost za zlorabe se ti ne zdi?

WizzardOfOZ ::

tony1 je izjavil:

Vseeno opozarjam na čisto je60 vsakih nekaj let, ko mi mobitel pade na tla in gre k hudiču. Zakaj ne naštimajo Rekono.si še za avtentikacijo vstopa v namizni Klik?


https://aam.nlb.si
Naredi si račun, shrani password in boš lahko vedno na drug telefone prenesel klikin, pa ne boš imel problemov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

slott ::

Kekec je izjavil:


Meni niti na pamet ne pade da bi si klikin nalozil mimo stora, idealna priložnost za zlorabe se ti ne zdi?


In kaj je worst case? Opazis sumljivo transakcijo (imas vklopljeno obvescanje o nakupih) prijavis, zavrnejo izvrsitev in to je to... Spremenis potem ce slucajno pride do tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

Kekec ::

slott je izjavil:

Kekec je izjavil:


Meni niti na pamet ne pade da bi si klikin nalozil mimo stora, idealna priložnost za zlorabe se ti ne zdi?


In kaj je worst case? Opazis sumljivo transakcijo (imas vklopljeno obvescanje o nakupih) prijavis, zavrnejo izvrsitev in to je to... Spremenis potem ce slucajno pride do tega.

Worst case je da izvede transakcijo, predno boš ti ugotovil bo denar že ne vem kje. Pol pa dokaži kako se je to zgodilo, aja aplikacijo si nekje na travniku dol potegnu. KDo je že potem kriv?

slott ::

Pismo verjetno imas prav. Tnx

opeter ::

Eno vprašanje: naložil sem NLB Pay, aktiviral (davčna, telefonska, dobil OTP SMS, vnesel kodo, nastavil pin), ko pa sem hotel dodati MasterCard kreditno mi piše, da ta funkcije ne deluje, ker telefon nima NFC podpore. Kaj to pomeni?

V tistem "promo" posnetku jim nič takega ne kaže:


Edinoa kar mi kaže je neki Flikpay ali kaj že ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

_Denny_ ::

Isto je bilo pri meni s Huawei P8 Lite

Ta error pomeni, da ti ne more "prekopirati" kartice v app. Še vedno boš lahko normalno potrjeval transakcije, ne boš pa mogel s telefonom brezstično plačevati v fizični trgovini (kar itak ni možno, ker nima NFC-ja :))).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

opeter ::

Ja, ampak kako lahko potrjujem transakcijo, če mi niti ne pusti dodati kartico?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

_Denny_ ::

Kartica je že avtomatsko v appu. To dodajanje je samo mišljeno zato, da ti jo skopira v telefon in ga potem lahko v trgovini namesto nje prisloniš na terminal.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

WizzardOfOZ ::

Kar je odlična funkcija (plačevanje s telefonom).

Najbolj nora verzija: Plavaš do otočka z gostilno, denarja itak nimaš, telefon je pa IP68, pa ga imaš s sabo v žepu in ga potegneš ven ter plačaš pijačo (na hrvaškem v večini imajo povsod možnost plačat s kartico).
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

opeter ::

_Denny_ je izjavil:

Kartica je že avtomatsko v appu. To dodajanje je samo mišljeno zato, da ti jo skopira v telefon in ga potem lahko v trgovini namesto nje prisloniš na terminal.


Hmm ... ampak meni ne kaže kartice. Ko sem hotel dodati mi izpiše, da ta funkcija ne deluje. :8) Imam pa Androida 8.1.0 na Vivax Pro 3.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

opeter ::

Eh, poskušal bom naložiti ta Recono SMS OTP ali kaj je že:
https://www.nlb.si/pay
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

_Denny_ ::

Meni je/jih tudi ne kaže...kot sem rekel - samo za potrjevanje transakcij skopirana kartica ni potrebna. Poskusi nekaj plačati kar je do zdaj zahtevalo sms kodo in boš videl, da ti bo app takoj zagnjavil s popupom za potrditev.

Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

WizzardOfOZ ::

Mislim, pa zakaj ne pokličete kontaktnega centra? Sej delajo 24/7 vse dni v letu. Iz prve roke vam bodo povedal kaj in kako, pa nič računal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

opeter ::

_Denny_ je izjavil:

Meni je/jih tudi ne kaže...kot sem rekel - samo za potrjevanje transakcij skopirana kartica ni potrebna. Poskusi nekaj plačati kar je do zdaj zahtevalo sms kodo in boš videl, da ti bo app takoj zagnjavil s popupom za potrditev.


Hvala za namig, bom poskusil!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

gumby ::

Kekec je izjavil:

Meni niti na pamet ne pade da bi si klikin nalozil mimo stora, idealna priložnost za zlorabe se ti ne zdi?

Tako zelo težko je app naložit na nlb.si, ane?
my brain hurts

Kekec ::

gumby je izjavil:

Kekec je izjavil:

Meni niti na pamet ne pade da bi si klikin nalozil mimo stora, idealna priložnost za zlorabe se ti ne zdi?

Tako zelo težko je app naložit na nlb.si, ane?


Katera resna firma ima app na svoji spletni strani?

kow ::

Vsaka, ki zaupa svojemu IT-ju. Ocitno nobena, haha. Zaradi mene ga lahko dajo tudi na github. Pa zraven hash. Kaksna je verjetno, da bodo shekali tako github kot firmo?

Kekec ::

Definitivno prej kot pa če je v google ali apple store-u. Pustimo dejstvo da morejo potem ločeno voditi statistiko koliko je bilo prenosov (kar firme precej interisira) in da rabijo enega ki bo to za vsako spremembo objavil na stran, itd. Verjetno misliš da je ko dobijo novo verzijo da to en pošlje en mail pa naj se vse zgodi samo od sebe. Ni tako enostavno.

kow ::

Prej bodo shekali Google, kot hkrati github in se eno resno firmo.

Seveda ni enostavno. Ampak je delovalo desetletja. Zdaj naenkrat pa je vse predrago, a ne? Zato, da bomo prisparali nekaj drobiza, bomo vsi imeli centralni store. Hvala ne.
Tail riski so preveliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

showsover ::

Jaz tudi ne uploadam nekih packagov kar odkoderkoli, samo iz playstore
Pa če me tam nategnejo, neka, saj vidiš, ko se logiraš.
Sicer priložen kontrolni hash je tudi lahko 'nanovo' izračunan...

slott ::

Kaj pa ce kdo exporta apk, ki je bil namescen iz playa, bi vseeno javilo obvestilo da ni namesceno iz tam?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

kow ::

Verjetno, da. Saj tudi windows ze strasi, ce instaliras exe. Obvestilo je samo zastrasevanje neukih ljudi.

slott ::

Naj kdo poskusi ce ima moznost...

tony1 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

tony1 je izjavil:

Vseeno opozarjam na čisto je60 vsakih nekaj let, ko mi mobitel pade na tla in gre k hudiču. Zakaj ne naštimajo Rekono.si še za avtentikacijo vstopa v namizni Klik?


https://aam.nlb.si
Naredi si račun, shrani password in boš lahko vedno na drug telefone prenesel klikin, pa ne boš imel problemov.


Drži.

In sem se že enkrat res lotil kreiranja usernejma, in obupal, ker je bilo obvezno vpisovati neumnosti "za primer pozabljenega gesla" v stilu:
Kako se je imenovala ulica, kjer si stanoval v 2. razredu? "Po Titu." :D
Kako se je imenovala tvoja tovarišica v 2. razredu? "Titova." >:D
Kakšne znamke avto si vozil v avtošoli (ne v 2. razredu, valjda?) "Po Titu Tito." :O
Kako je bilo ime modelu, na katerega je skočil Luks med WWII, da ga ni dobila švabska granata? "Tito." :P

Nato se mi je le posvetilo, da bi bilo to lahko nevarno. Skratka, ker slabih varnostnih praks ne podpiram, še posebej pa ne morem takšnih, ta debilnih, ki od mene zahtevajo preveč razmišljanja - čeprav NLB živi od mene, in ne jaz od njih, sem imel vsega že poln pisker. Nato sem doživel mistično razsvetljenjeTM in poklical podporo, ki mi je ekspresno in brez drame zrihtala prenos na drug telefon. Pohvale!

Kakšen cirkus je bil potem, ko sem od iste podpore zahteval izbris kreiranega up. imena... :)) Niso zrihtali, ker nekdo takega primera ni napisal v specifikacijo, tehnologom pa ne upajo naprej dati moje zahteve. Čakam že 2 meseca, ampak verjetno ne bo zrihtano nikoli. Še en razlog proti AAMju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

no comment ::

Že že, ampak zdej, brez certifikatov, je vse taaakooo enostavno... In varno...

zmist ::

telexdell je izjavil:

Si že kdaj kaj kupoval preko Amazona? Nobenega potrditvenega SMS, nobene aplikacije. Je tretirano, kot da kupuješ fizično pri njih.


Sem kupoval pri njih. Pa so mi za brezveze (dobesedno, nicesar posebnega nisem naredil, vklopljen OTP, random generirano 15 mestno geslo. Samo nisem jim "pustil", da me trackajo) ukinili dostop, naj neko njihovo telefonsko poklicem. Od takrat ne kupujem vec pri njih, niso najcenejsi, edina zadeva, ki pri njih stima je dostava. Kar pa ni dovolj, da bi jim dal svojo telefonsko. Problem resen, oni se ne sekirajo, ker imajo trume idiotov, ki kupujejo pri njih, jaz pa tudi ne, ker imajo premalo dodane vrednosti, da bi se zaradi tega sekiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

chucki ::

Klikin ze dela na android 12?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

_Denny_ ::

Napišem kar tu info iz prve roke, ker sem bil slučajno na banki na "pogovoru" s poslovodjo zaradi ZPPDFT z manj kot 500€ mesečnega prometa, kjer gre večina za položnice (o tem kdaj drugič...in eni tu so trdili kako si za bzv sem in tja nakazujejo po nekaj tisočakov mesečno) - certifikati, ki potečejo se ne bodo več avtomatsko obnovili; v primeru, če ga kdo hoče obdržati, bo moral po poteku osebno na banki oddati vlogo za novega. Sam sem se raje sprehodil nekaj minut do UE, ker sem že bil v istem kraju in dal vlogo za SIGEN-CA.

Kolikor vidim imajo zdaj to tudi zapisano na svoji strani pod pogostimi vprašanji:
Kvalificirano potrdilo mi poteče konec leta. Ga lahko obnovim?

Kvalificirano digitalno potrdilo se po poteku ne bo več avtomatsko obnovilo. Če ga boste želeli še naprej uporabljalti za druge storitve (e-uprava, e-davki, ..) boste lahko pri nas naročili izdelavo novega. Izdaja novega kvalificiranega digitalnega potrdila bo zaračunana v skladu z vsakokrat veljavno Tarifo NLB d.d. (https://www.nlb.si/stroski-in-obrestne-....
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

WizzardOfOZ ::

Če zamenjaš osebno, dobiš cert zraven na osebni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kow ::

Ki ga beres kako?

WizzardOfOZ ::

S čitalcem.

Boš rekel, da imaš cert stalno na računalniku?

Jaz ga imam na kartici. Ko ga rabim vstavim kartico v čitalec. Ni treba da je "na razpolago" nekomu, ki bi lahko potencialno vdrl v računalnik.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

kow ::

Vedno sem ga imel stalno na racunalniku. Kako tocno si pa predstavljas, da ti ga ukradejo? Neki paranoik ravno nisem, da me bo Mosad targetiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

WizzardOfOZ ::

Poglej koliko ljudi naseda "microsoftovim indijcem", ki kličejo za napako na računalniku in se potem veselo priklapljajo remote. In če še otrok dela na takem računalniku, pa ga nekdo kontaktira kot ms pomoč, se lahko hitro kaj zgodi.

Poleg tega večina ljudi nima nobene varnostne zaščite certa, ker se jim dodatnega gesla ne da vpisovat vsakič ko ga rabijo, poleg tega imajo tako naložen cert, da se ga da brez problema izvozit.

Sam ga imam pa tudi zato na kartici, ker menjam mašine prepogosto, pa da mi ni treba pazit, če kakšno sformatiram na hitro. (ja backup imam tudi, ampak sem se navadil na kartico)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

MrStein ::

Čitalca nima vsak.
Razen tega certifikati na osebni še ne delujejo. Bodo sicer enkrat... v prihodnosti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SeMiNeSanja ::

Jaz sem pa že hotel čitalec vreči proč..... sicer vrag vedi, če sploh še obstajajo gonilniki zanj, ker je nek predpotopni.

Meni je bil idealen tisti USB ključek, ki si ga dobil skupaj z PoštarCA certifikatom, ker ti je dovolil nalaganje dodatnih certifikatov nanj. Tisti, ki jih zdaj talajo pri Halcom, pa baje ne omogočajo, da bi si sam nalagal dodatne certifikate (bog vedi če je to res...ali samo tako rečejo...).

Skratka, kdor ima kje kakšen stari Gemalto ključek od PoštarCA (včasih bil standard pri SKB banki), naj ga nikar ne vrže proč, ker je uporaben tudi za SigenCA in druge certifikate (rabiš samo programček za nalaganje certifikatov nanj).
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

WizzardOfOZ ::

Dej dobiš nove gemalto ključke. 35€ je cena. Ko bo cert na osebni deloval, ga boš izvozil na ključek, pa ga boš imel tam.

Nekaj sem pa slišal, da se bo dalo tut prstane dobit s certom in ostalimi podatki gor. Ne vem pa kako iz tistega prebereš cert. Preko NFC?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Jazzie ::

Ponovno sem pred posodobitvijo telefona (Android 13) pozabila, da spet ne bo deloval NLB Pay bogve koliko časa. :8)

WizzardOfOZ ::

Zakaj nebi deloval?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!
««
14 / 14
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16141782 (5489) Machete
»

Digitalno bančništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8310263 (7484) SVGA
»

Vprašanje NLB klik

Oddelek: Loža
476354 (2818) mat xxl
»

Banka - prijava z digitalni potrdilom

Oddelek: Loža
223424 (2759) krucymucy
»

NLB klik amaterji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814626 (5201) branc

Več podobnih tem