» »

Veljavnost e-mail naslova po prekinitvi razmerja

Veljavnost e-mail naslova po prekinitvi razmerja

slitkx ::

Pred časom (ne vem, koliko nazaj), ko sem menjal operaterja, je prejšnji e-mail kljub odjavi ostal veljaven še 2 tedna.
Ve kdo, če je še tako? Je to dobra volja ali obveza operaterja?

stb ::

Če to ni definirano v pogodbi je to bolj kot ne samovolja operaterja - v dobrem ali slabem smislu, kakor uporabnik pač to dojame. Najverjetneje pa stvar ni bila namerna, ampak zgolj posledica nedoslednega, postopnega ukinjanja dostopa.

Bi pa lahko regulator zahteval možnost preusmeritve na drug email naslov in vsaj na ta način delno olajšal menjavo operaterjev (približek prenosu mobilnih številk med operaterji).

slitkx ::

Sem se pozanimal, T-2 pusti e-poštni predal vklopljen še 3 mesece.

Invictus ::

Kdo še uporablja email strežnike od providerjev?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

slitkx ::

Invictus je izjavil:

Kdo še uporablja email strežnike od providerjev?

Jaz in nisem edini. Odgovor ciniku.

Gregex ::

Jaz tudi. Poleg gmaila seveda.

nOrO ::

Morda ne povsem v kontekstu teme; mene pa zanima, kako je sedaj s prenosom/ohranitvijo e-poštnih nalovov npr. iz t-2 na kamniški KKS.
Pri KKS pravijo, da tega ne ponujajo.
Na t-2 pa pravijo, naj pri novem operaterju izpolnim vlogo/zahtevo za prenos e-poštnih naslovov.
Če sem prav zasledil je možnost prenosa e-poštnih naslovov zakonsko določena (zaradi EU direktive)?

Tilen ::

Na svoji domeni jih komot preneseš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

starfotr ::

Plačilo nekaj eur na mesec za poštni predal pri starem operaterju, pa ga imaš.

nOrO ::

Tilen je izjavil:

Na svoji domeni jih komot preneseš.


To vem. Ohraniti moram 5 naslovov s t-2.net domeno. Ne najdem pa zakona/predpisa, s katerim bi požugal KKS Kamnik, da so prenos dolžni zagotoviti.

starfotr ::

Najlažje je, da če ne boš tega našel, da rečeš nekomu, ki ješe naročnik, da jih prenese na njegovo naročnino.

nOrO ::

starfotr je izjavil:

Najlažje je, da če ne boš tega našel, da rečeš nekomu, ki ješe naročnik, da jih prenese na njegovo naročnino.


Dobra ideja! Se bom pa najprej vseeno pozanimal, kako je s tem prenosom. Tnx!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nOrO ()

MadMen ::

V Sloveniji ni nobene zakonodaje oz. regulacije, ki bi narekovala da ISP morajo omogočiti prenos(?) elektronskih naslovo (lahko pa mi dokažeš nasprotno), pa tudi iz tehničnega vidika ne vem kako bi bil prenos kot tak možen(edina smiselna opcija bi mogoče bila forwarding mailov, kot je že nekdo drug predlagal).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MadMen ()

WhiteAngel ::

Za take primere je najbolje, da imaš svojo domeno, pošto pa vežeš s te domene na gmail, svoj strežnik ali katerega tretjega ponudnika. Potem lahko zamenjaš ponudnika in stranke sploh ne vejo za to, ker naslov isti ostane.

Zgodovina sprememb…

St235 ::

nOrO je izjavil:

Tilen je izjavil:

Na svoji domeni jih komot preneseš.


To vem. Ohraniti moram 5 naslovov s t-2.net domeno. Ne najdem pa zakona/predpisa, s katerim bi požugal KKS Kamnik, da so prenos dolžni zagotoviti.


Ne najdes ker tega na nivoju eu zal ni.

nOrO ::

WhiteAngel je izjavil:

Za take primere je najbolje, da imaš svojo domeno, pošto pa vežeš s te domene na gmail, svoj strežnik ali katerega tretjega ponudnika. Potem lahko zamenjaš ponudnika in stranke sploh ne vejo za to, ker naslov isti ostane.


Potemtakem mi preostane samo tvoj predlog ali ideja stargafotra, da najdem nekoga s t-2 računom.

Svojo domeno imam in na njej poslovni e-postni predal, ne razumem pa kako prenos deluje? Če prav razumem, tu ne gre za mail forwarding, ker bi mi sicer t-2 moral se vedno nuditi mail server kapacitete?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nOrO ()

Baja ::

za takšen prenos mejla še nisem slišal. ne moreš imeti nekaj@t-2.net na mail serverju @kks.si

nOrO ::

Ok, ok, seveda, ker je mail vezan na domeno, katere lastnik je pa t-2. Ni druge kot, da plačujem tistih 2,5 eur/mesec/predal...ali pa najdem nekoga na t-2. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ProtonMail.com

Oddelek: Omrežja in internet
365329 (1205) Boobiz
»

DeGoogle

Oddelek: Informacijska varnost
425959 (2755) McClane
»

Weebly + domena + email naslov

Oddelek: Izdelava spletišč
102415 (1717) tadejkan
»

Office 365 ali Google G-suite

Oddelek: Programska oprema
224555 (3566) antrim
»

Ne razumem teh naslovov IP :)

Oddelek: Omrežja in internet
4210977 (9645) SasoS

Več podobnih tem