» »

winxp task manager ne dela ???

winxp task manager ne dela ???

matfil ::

Imam probleme z task manager-jem v windows xp. Ko pritisnem ctrl+alt+del se pokaže task manager za približno 1 sek nato pa se mi zapere. Ko ponovno pritisnem ctrl+alt+del se task manager zapre še hitreje, tako da ga sploh ne morem uporabljat.

Damjan Jagar ::

Kaj pa če z desnim miškinim gumbom klikneš na taskbar in potem izbereš Task Manager? Je isto?
http://jagar.si

RacaClone ::

in zakaj, boga reva, rabiš tast managerja?
sicer pa, probi se še logat kot Administrator pa pol probat TMNGja, pa če ne bo delal si iz kaze zdownloadi partition magic 8.0, razbij disk na 4 partricije, 2 fat32 in dve ntfs, pa bi zihar mogl delat

andrej ::

RacaClone: mislim, tako pametnega odgovora pa se ne ;)

karafeka ::

V XP-jih se v task manager (direktno) pride z control+shift+esc

Boky ::

RacaClone ti se mi zdis vecja reva, ce se ti taskmanager zdi neuporaben!

Gh0st ::

RacaClone: brez takih. (btw se vidi --> njegov datum registracije) :\

Ja men se isto dogaja, ampak mam win2000... sem mislu da tega zmožen samo moj napol crknjen mlinček, ampak očitno ma še en tak problem. A ga ve kdo rešit?
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

stefanc ::

Dve izmed možnosti sta virus ali pa popup stop programi.
Probaj na
http://www.sysinternals.com
poiskat pstools, ki vsebuje pslist utility (poganja se iz komandne vrstice) in poglej, če imaš pognan kak sumljiv proces.

matfil ::

Tudi če pritisnem na ctrl+shift+esc ali pa grem z miško na task bar je isto. Kateri pa so sumljivi procesi ?

karafeka ::

Tule maš dva linka:

1.stran
2.stran

Po teh straneh sodeč imaš virus. Lahko pa je seveda kakšen hrošč v XP-jih (ne bi bil prvi in tudi zadnji ne)

stefanc ::

http://www.answersthatwork.com/Tasklist_pages/tasklist.htm
Tukaj si lahko pogledaš sezname znanih procesov (vključno s znanimi virusnimi procesi), in čemu so namenjeni.
Če procesa ne najdeš na seznamu (oziroma je opisan kot virus), potem zna bit 'sumljiv'.

Sci-Fi ::

Pozor:

Tak problem sem imel pred časom tudi jaz, bil je posledica virusa, naloži si antivirus in preglej svoj računalnik za virusi. Ta virus mi je kasneje po ne vem kolikem času začel uničevati exe fajle kar vse povrsti
Sci-Fi is the best way to dream

matfil ::

Res sem imel virus, ampak ko sem virus očistil ni nič bolje.
Kaj bi bilo, če bi windows xp naložil še enkrat, kar čez obsstoječe?

karafeka ::

Najbolje je format, po možnosti low level ;)

Sem skoraj prepričan, da če bi naložil xp-je čez obstoječo verzijo ne bi blo nič bolje. Seveda pa lahko probaš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows XP ] svchost

Oddelek: Operacijski sistemi
473389 (1764) OmegaBlue
»

Let's NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
151142 (1047) BigWhale
»

Ne morem zbrisati datoteke

Oddelek: Pomoč in nasveti
7936 (869) Mihc
»

100 % zasedenost CPU oz dsrss.exe

Oddelek: Pomoč in nasveti
61037 (978) HitriPepe
»

računalnik se noče ugasniti

Oddelek: Pomoč in nasveti
91043 (925) jabe

Več podobnih tem