» »

Vlada 2018 - 2020

Vlada 2018 - 2020

Temo vidijo: vsi
««
39 / 51
»»

poweroff ::

Lahko pa da je Šarec predvidel tak rezultat.

Dve leti takele iz vseh vetrov nabrane vlade, pa bo morda na naslednjih volitvah dobil absolutno večino. ;)
sudo poweroff

Lonsarg ::

Bolj "iz vetra" kot je bila ta "manjšinjska koalicija z kao podporo levice" ni bilo v celi zgodovini slovenije.

floyd1 ::

poweroff je izjavil:

Lahko pa da je Šarec predvidel tak rezultat.

Dve leti takele iz vseh vetrov nabrane vlade, pa bo morda na naslednjih volitvah dobil absolutno večino. ;)

Težka bo. Janezek je to dobro izvedel. SMC je (čez 2 leti) zagotovo izbrisal (politično truplo - po njegovem besednjaku), NSI je zgleda že danes začela izgubljati, pa še niti ministrov niso izbrali. Tudi druga odslužena prostitutka (Desus) bo po tej avanturi zelo blizu izpada iz parlamenta, Matilda že čaka. Ivan bo tu izšel kot zmagovalec.

kuall ::

poweroff je izjavil:

Lahko pa da je Šarec predvidel tak rezultat.

Dve leti takele iz vseh vetrov nabrane vlade, pa bo morda na naslednjih volitvah dobil absolutno večino. ;)


Lahko pa da bo trenutna koalicija na naslednjih volitvah spet dobila večina in bo Janša še 4 leta naš precednik.

Drgač pa je vzorec tak:
če sta v vladi 2 sorodni stranki potem močnejša pogoltne šibkejšo.
če v vladi nasprotuje ena šibkejša stranka drugi močnejši potem se ta šibkejša stranka okrepi.
zato se je nsi zajebal, ker ni šel v šarčevo vlado in tam špilal opozicije oziroma se hvalil, kako brez nje ne bi bi bilo tega ali onega, pač vse dobrega, kar je vlada naredila.

Fritz ::

kuall je izjavil:

Šarec je narobe predvidel potek dogodkov, da bodo z odstopom nastopile volitve. Se mu vidi, da je imel 5x popravne izpite. Predvidevanje dogodkov zahteva inteligenco. Ni znal predvideti tega, da se SMC in Desusu splača iti v Janševo vlado, ker je to za njih edina možnost, da ne izpadejo iz parlamenta, ker so leve stranke v Janševi vladi v preteklosti izšle močne, na to računajo tudi ti dve levi stranki.

Vsak najprej gleda na svojo rit.

Nobena od teh dveh strank ne spada levo od centra. SMC so liberalci, DeSUS pa interesno združenje upokojencev. Dajte včasih vklopiti možgane namesto ponavljanja memov ene politične opcije.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

kuall ::

potem pa recimo pomladne stranke vs jugonostalgične stranke.

Fritz ::

Nehaj se delati neumnega, SMC ni nikakršna jugonostalgična stranka. Verjetno je v njej manj bivših komunistov kot v SDS.

In potem se čudite, da bolane desnice (ker točno takšni memi krožijo po nori24TV in orto twitter accountih) nihče ne prenaša. Janša sedaj prodaja neko novo, bolj strpno SDS. Bodi v trendu, no 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

jernejl ::

Fritz je izjavil:

In potem se čudite, da bolane desnice (ker točno takšni memi krožijo po nori24TV in orto twitter accountih) nihče ne prenaša.

V resnici je tako, da nihče ne prenaša bolane levice. Desnici je očitno uspelo sestaviti koalicijo.

kuall ::

Fritz je izjavil:

Janša sedaj prodaja neko novo, bolj strpno SDS. Bodi v trendu, no 8-)


Ko ti mene obtožuješ, da sem nestrpen je isto kot to, ko Janšata obtožujejo, da izključuje, medtem ko v resnici vse vabi in ga drugi izključujejo.

mojsterleo ::

kuall je izjavil:

Fritz je izjavil:

Janša sedaj prodaja neko novo, bolj strpno SDS. Bodi v trendu, no 8-)


Ko ti mene obtožuješ, da sem nestrpen je isto kot to, ko Janšata obtožujejo, da izključuje, medtem ko v resnici vse vabi in ga drugi izključujejo.

Verjetno obstaja kakšen razlog, da ga drugi izključujejo? Še na svetu NSi je Tonin komaj dobil dovolj podpore. Levičarji ne marajo Janše zaradi ideoloških razlik, desničarji pa zaradi tega ker jih zaradi načina vladanja uničuje. Sredinci so pa vmes.

Ps: Pričakujem da bo Počivalšek kmalu prestopil v SDS.

PreviousUser ::

kuall je izjavil:

Me prow zanima kaj so argumenti za naborništvo. Men se zdi idiotizem.
No lahko na to gledaš kot na 6 mesečne gay počitnice s telovadbo?


Ne vem, zakaj se ne uvede tega tudi za ženske. Povsod hočejo enakopravnost, tukaj pa so čudežno tiho. Poleg tega pa očitno nihče ne misli na to, da bi lahko zakon, ki uvaja naborništvo, zaradi tega padel na ustavni presoji, saj je v nasprotju z ustavo, ki prepoveduje razlikovanje glede na spol.

poweroff ::

Janša bo lahko najboljši predsednik v zgodovini države, pa ga bodo mediji in "kritična javnost" živega požrli. Brez skrbi, da je to njegov zadnji mandat.
sudo poweroff

borisk ::

mojsterleo je izjavil:


Ps: Pričakujem da bo Počivalšek kmalu prestopil v SDS.


čez dve leti ko ne bo več SMC, zagotovo, itak morajo nadomestiti penzjoniste. Gorenaka ni več, samo še kakšen twit spusti, pa piše spomine..., na seznanu za penzjon je še kar nekaj vodilnih kadrov v SDS, na žalost pa na tem seznamu ni "najvodilnejšega"

c3p0 ::

floyd1 je izjavil:


Bil je povsem običajen naborniški sistem z vsemi slabostmi. V jla je bilo recimo še nekaj več prostega časa. Ene je ta sistem vseeno odtrgal od mamine zizike (se kdo prepozna?), kar je bilo pri 18-22 letih samo pozitivno.


Nisem bil, ker sem študiral ravno do konca naborništva. So pa bili najboljši kolegi, ki recimo niso resno študirali (ostali brez statusa) in sem slišal vse zgodbice. Zato me je tudi minilo, recimo vsega parkrat so streljali v vsem tem času, se tudi konkretno poredili. Daleč od tega kar bi si želel od vojske. V YU si vsaj bil daleč stran in ne vsak vikend pri mamici, če ne celo vmes.

ZaphodBB ::

The powerful presence of the Open Society and its affiliates is problematic in many ways. But even more serious is the fact that 18 of the 22 judges were found to have served on cases initiated or supported by the organization with which they were previously associated.

We have identified 88 problematic cases over the last 10 years. In only 12 cases have judges abstained from sitting because of their connection with an NGO involved.
And this is a low assessment that does not even take into account the close financial links between NGOs. For example, we did not identify all cases involving other NGOs funded by the Open Society Foundation, nor did we identify all cases in which a judge from an NGO funded by OSF ruled in cases in which that foundation acted.

This situation is serious, and calls into question the independence of the Court and the impartiality of the judges. These conflicts must be remedied immediately.

Our report makes proposals to that end. In particular, greater attention should be paid to the choice of candidates for the post of judge by avoiding the appointment of activists and campaigners. The report also makes proposals to ensure transparency of interests and links between applicants, judges and NGOs, and to formalise the procedures for deportation and disqualification.


https://eclj.org/geopolitics/echr/confl...

Medtem, ko ovčke blejate okrog Orbanizma, nam Orban ugrablja demokracijo. Ups, ni Orban. Ah, pol pa že okej.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Bwaze6 ::

Noben slovenski nabornik ni bil "vsak vikend pri mamici, če ne celo vmes". Prva faza usposabljanja, 3 mesece, je bila načeloma brez izhodov (razen izrednih razner, smrt v družini...). Šele v zadnji tretjini so bili izhodi redni, na 14 dni.

Jaz sem služil relativno ob koncu, leta 1999. Praktično vsi moji znanci so šli služit civilno, ali pa so služenje toliko odlašali, da so ga ukinili.

Kot pomemben razlog za uvedbo naborništva ljudje zdaj navajajo neko privzgojo domovinskega čuta. Leta 99 je bil velik del nabornikov drugih narodnosti, ker so se kleni Janezi očitno služenju množično izogibali, Seadom pa se s tem zgleda ni dali ukvarjati. Si lahko potem predstavljate, kako je potekala ta "indoktrinacija" - med "Domovinsko vzgojo" se poveljnik nekaj trudi razlagati ali kaže video posnetke, več kot polovica nabornikov pa se vsemu temu reži... Tako da so izvajanje tega dejansko prekinili. In jaz sem bil v poveljniški četi, kamor so dali pretežno bolj izobražene, v pehoti je bilo še huje...

Fritz ::

kuall je izjavil:

Fritz je izjavil:

Janša sedaj prodaja neko novo, bolj strpno SDS. Bodi v trendu, no 8-)


Ko ti mene obtožuješ, da sem nestrpen je isto kot to, ko Janšata obtožujejo, da izključuje, medtem ko v resnici vse vabi in ga drugi izključujejo.

Ne, jaz te obtožujem, da bi rad debatiral o politiki pa ti že osnovni pojmi kot sta levi in desni politični pol nista jasna. Lahko pa se, seveda, tudi motim in namenoma zavajaš. Prejšnja vlada je bila desno sredinska in ta je še bolj desna. Če bi bral moje prejšnje poste bi videl, da me to ne moti. Moti me pa napačno umeščanje strank in zavajanje.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

louser ::

poweroff je izjavil:

Janša bo lahko najboljši predsednik v zgodovini države, pa ga bodo mediji in "kritična javnost" živega požrli. Brez skrbi, da je to njegov zadnji mandat.

Dokler bo nabijal, da imajo ljudje na pragu revščine preveliko plačo in je treba podjetjem dati odpustke, bo gnil

Skrajni čas, da zgine s politične scene. Še Jelinčič nima tako bolnih for.

Tody ::

Upokojitev pa res ni problem za to da nebi bil posranc. Kučko je že globoko v penziji in glede na pisanje nekaterih hudo trdo dela vsak dan za (globoko) državo. Vodi forum 57 in še organizacijo 571. Ne pozabit da ima še ženo, vnuke in zjebano hrbtenico. Pa še z Kovačičem se more ukvarjat... Kurc pa tak penzion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

floyd1 ::

c3p0 je izjavil:

floyd1 je izjavil:


Bil je povsem običajen naborniški sistem z vsemi slabostmi. V jla je bilo recimo še nekaj več prostega časa. Ene je ta sistem vseeno odtrgal od mamine zizike (se kdo prepozna?), kar je bilo pri 18-22 letih samo pozitivno.


Nisem bil, ker sem študiral ravno do konca naborništva. So pa bili najboljši kolegi, ki recimo niso resno študirali (ostali brez statusa) in sem slišal vse zgodbice. Zato me je tudi minilo, recimo vsega parkrat so streljali v vsem tem času, se tudi konkretno poredili. Daleč od tega kar bi si želel od vojske. V YU si vsaj bil daleč stran in ne vsak vikend pri mamici, če ne celo vmes.

Tudi jaz sem kolegom pripovedoval bolj o tamkajšnjih pobalinščinah, a to ne pomeni, da ni bilo "resnega" dela. Itak je bil sistem malo mimo. Ne vem zakaj so v vojsko dali poba brez osnovnih motoričnih sposobnosti, enega ful fajn pubeca, ki pa je žal imel pestro psihiatrično zgodovino in ga je naborništvo spet spravilo na "ono stran", klišejskega orjaka z IQ30 in mogoče bi še koga našel. Skratka v vojsko so poslali - vse.
Zredili so se zaradi belega kruha 5x na dan, ne zaradi premalo miganja.
Pešadja je imela veliko streljanj pri nas. Mi pa res le kakih 5x.
Prost vikend si imel na 2 tedna, velikokrat tudi na 3. Najbolj zaradi pranja cunj - v vojašnici te opcije ni bilo.

MrStein ::

Lonsarg je izjavil:

Bolj "iz vetra" kot je bila ta "manjšinjska koalicija z kao podporo levice" ni bilo v celi zgodovini slovenije.

Ja, ampak če to počno naši, je OK, če pa vaši, pa je totalno narobe.
A si nov tule?

Fritz je izjavil:

kuall je izjavil:

Šarec je narobe predvidel potek dogodkov, da bodo z odstopom nastopile volitve. Se mu vidi, da je imel 5x popravne izpite. Predvidevanje dogodkov zahteva inteligenco. Ni znal predvideti tega, da se SMC in Desusu splača iti v Janševo vlado, ker je to za njih edina možnost, da ne izpadejo iz parlamenta, ker so leve stranke v Janševi vladi v preteklosti izšle močne, na to računajo tudi ti dve levi stranki.

Vsak najprej gleda na svojo rit.

Nobena od teh dveh strank ne spada levo od centra. SMC so liberalci, DeSUS pa interesno združenje upokojencev. Dajte včasih vklopiti možgane namesto ponavljanja memov ene politične opcije.

Dokler se bodo nazivali "levi", so pač "levi".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

poweroff je izjavil:

Janša bo lahko najboljši predsednik v zgodovini države, pa ga bodo mediji in "kritična javnost" živega požrli. Brez skrbi, da je to njegov zadnji mandat.

Totgesagte leben lenger.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Pika na i ::

louser je izjavil:


Skrajni čas, da zgine s politične scene. Še Jelinčič nima tako bolnih for.

Prej bodo zginili vsi ostali, a ni to zdaj že dovolj jasno?
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

scipascapa ::

Tody je izjavil:

Upokojitev pa res ni problem za to da nebi bil posranc. Kučko je že globoko v penziji in glede na pisanje nekaterih hudo trdo dela vsak dan za (globoko) državo. Vodi forum 57 in še organizacijo 571. Ne pozabit da ima še ženo, vnuke in zjebano hrbtenico. Pa še z Kovačičem se more ukvarjat... Kurc pa tak penzion.


revčku je težko s 3000€ penzione, skoraj tako kot ostalim z 400-500€.

dronyx ::

Kučan je avtor tranzicije iz komunizma v politični sistem, kjer se stare strukture umaknejo v ozadje, ljudi pa se prepriča, da so sedaj v demokraciji. Nikakršne revolucije, nikakršne lustracije ali česarkoli, kar bi omejilo moč ljudi iz prejšnjega sistema. Tako se seveda totalitarne sisteme ne ruši, ker gre potem za navadno farso. In nekako je logično, da avtorju tega prehoda ni vseeno, kam se bo ta država razvila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

link_up ::

floyd1 je izjavil:

poweroff je izjavil:

Lahko pa da je Šarec predvidel tak rezultat.

Dve leti takele iz vseh vetrov nabrane vlade, pa bo morda na naslednjih volitvah dobil absolutno večino. ;)

Težka bo. Janezek je to dobro izvedel. SMC je (čez 2 leti) zagotovo izbrisal (politično truplo - po njegovem besednjaku), NSI je zgleda že danes začela izgubljati, pa še niti ministrov niso izbrali. Tudi druga odslužena prostitutka (Desus) bo po tej avanturi zelo blizu izpada iz parlamenta, Matilda že čaka. Ivan bo tu izšel kot zmagovalec.


Aja? Da ne bo SMC prisel na 15% in Desus na 10%. NSi bo verjetno ostala na < 10%.
In and Out

Truga ::

Fritz je izjavil:

Ne vem kaj se sedaj eni usajajo. Kot prvo, lahko le upamo, da bo ta vlada delala bolje od sedanje, ker bo to v dobro vseh nas. Jaz ravno tako upam, da se bo SDS zaradi širše koalicije manj ukvarjal z ideološkimi temami in bolj z operativni vodenjem države, kar je primarna naloga vlade.

lol, volilci so majo res spomin ko zlate ribe

Vazelin ::

https://twitter.com/BrezStrahu/status/1...
Tile so totalno prizadeti. Sedaj se ljudi preko spleta označuje za izdajalce? 8-O Kakšno sovraštvo svašta.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

dronyx ::

Vazelin je izjavil:

Tile so totalno prizadeti. Sedaj se ljudi preko spleta označuje za izdajalce? 8-O Kakšno sovraštvo svašta. Pa to je retorika 1939.

To je povsem v stilu...najprej diskreditacija, potem...? Upam da nekdo razišče kdo to skupino dejansko financira, ker potem se pride do "naročnika oglasa". Je pa seveda bizarno protestirati proti sovraštvu s takim sovraštvom do tistih, ki po njihovo ne razmišljajo tako, kot se njim zdi prav.

floyd1 ::

dronyx je izjavil:

Kučan je avtor tranzicije iz komunizma v politični sistem, kjer se stare strukture umaknejo v ozadje, ljudi pa se prepriča, da so sedaj v demokraciji. Nikakršne revolucije, nikakršne lustracije ali česarkoli, kar bi omejilo moč ljudi iz prejšnjega sistema. Tako se seveda totalitarne sisteme ne ruši, ker gre potem za navadno farso. In nekako je logično, da avtorju tega prehoda ni vseeno, kam se bo ta država razvila.

Avtorje tega išči kar lepo v Demosu. Vsaj tako so pred kamerami razlagali Bučar, Pučnik, Jambrek, Peterle... Škarje in platno so imeli oni v rokah. Je pa bolj udarno, če sta zraven Kučan ali Janša, to pa verjamem.

dronyx ::

floyd1 je izjavil:

Avtorje tega išči kar lepo v Demosu. Vsaj tako so pred kamerami razlagali Bučar, Pučnik, Jambrek, Peterle... Škarje in platno so imeli oni v rokah. Je pa bolj udarno, če sta zraven Kučan ali Janša, to pa verjamem.

Hočeš reči, da je Demos zrušil komunizem pri nas? :))

No ja, saj možno da si kdo od teh res tako stvar razlaga. Samo potem je pa to za dva... :)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

floyd1 ::

Ne, vse kar se je takrat dogajalo je naredil Milan. V nekaj minutah po nedeljski kisli župici in pred popoldanskim počitkom.

dronyx ::

floyd1 je izjavil:

Ne, vse kar se je takrat dogajalo je naredil Milan. V nekaj minutah po nedeljski kisli župici in pred popoldanskim počitkom.

To si sedaj preveč banaliziral. Je pa Kučan z ostalo ekipo poskrbel, da tranzicija poteka kot so si zamislili in da ne bo hudih presenečenj (Kramberger jim je šel strahotno na živce, ker je znal ljudi na preprosti način prepričati v nateg). Jaz osebno sem prepričan, da so tudi inštalirali v ostale stranke, ki so se pojavile svoje ljudi, ki so potem po potrebi te stranke rušili od znotraj. Seveda pa je eno izmed odločilnih vlog pri tem procesu odigral propagandni stroj komunizma (državna rtv, osrednji časopisi...), ki je seveda še dolgo časa (do današnjih dni) ostal pod vplivom teh struktur.

Čisto vseh ljudi se ne da imeti za tepce. Jaz se jim ne pustim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

ZaphodBB ::

dronyx je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Tile so totalno prizadeti. Sedaj se ljudi preko spleta označuje za izdajalce? 8-O Kakšno sovraštvo svašta. Pa to je retorika 1939.

To je povsem v stilu...najprej diskreditacija, potem...? Upam da nekdo razišče kdo to skupino dejansko financira, ker potem se pride do "naročnika oglasa". Je pa seveda bizarno protestirati proti sovraštvu s takim sovraštvom do tistih, ki po njihovo ne razmišljajo tako, kot se njim zdi prav.

Skupino seveda financirajo davkoplačevalci. NGO powered poklicni aktivisti.press.

Pika na i je izjavil:

louser je izjavil:


Danes te pa odtrga od mamine zizike, ko bo v vojski imel plače 900eur, od tega bo dal 350eur za stanovanje, 20 za telefon, 20 za internet, 40 za zavarovanje, še kakih 10 za dopolnilno, pa kakih 120 eur kridita na mesec za avto in zavarovanje zanj.

Ne spomnim se, da bi morali naborniki spanje v vojašnici plačevati.
Pa avta tam se tudi ne potrebuje. Kakšen internet? Alo?
Al kako bi si vi to zdaj radi predstavljali naborništvo, še z mamo v kasarni?

Jaz mislim, da bi morali dekleta tudi nekam poslati za eno leto. Aja ne, to bi bil seksizem.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

floyd1 ::

dronyx je izjavil:

floyd1 je izjavil:

Ne, vse kar se je takrat dogajalo je naredil Milan. V nekaj minutah po nedeljski kisli župici in pred popoldanskim počitkom.

To si sedaj preveč banaliziral. Je pa Kučan z ostalo ekipo poskrbel, da tranzicija poteka kot so si zamislili in da ne bo hudih presenečenj (Kramberger jim je šel strahotno na živce, ker je znal ljudi na preprosti način prepričati v nateg). Jaz osebno sem prepričan, da so tudi inštalirali v ostale stranke, ki so se pojavile svoje ljudi, ki so potem po potrebi te stranke rušili od znotraj. Seveda pa je eno izmed odločilnih vlog pri tem procesu odigral propagandni stroj komunizma (državna rtv, osrednji časopisi...), ki je seveda še dolgo časa (do današnjih dni) ostal pod vplivom teh struktur.

Čisto vseh ljudi se ne da imeti za tepce. Jaz se jim ne pustim.


Seveda sem se pohecal. Ampak to so trenutno le tvoje teorije (zarote). Sicer zanimive, kaj več pa ne. Ko pa bodo čez X let odprli kake arhive...

Za Iveka K. tudi jaz ne verjamem v uradno verzijo. Preveč glasov bi pobral. Ampak Palčku niti ne, on je nagovarjal preprosto podeželsko prebivalstvo. Vprašanje, kdo je zares njega lifral. Pijan domačin iz okna, od koder Iveka skoraj ni bilo mogoče videti, sigurno ne. Ampak - trenutno je to je spet samo "moja" teorija zarote.

Trenutno "propagandni stroj komunizma" nima ravno težkega dela, ko pljuva po JJ. On pljuva sam sebe s svojimi tviti, uradnimi odzivi... Ulico in neumne lahko ti prepalamudiš s strici iz ozadja in begunci, razgledanih ljudi (kamor naj bi sodili tudi novinarji) pač ne. Sicer pa ima svojo privat TV, na kateri je itak popoln übermensch.

Pika na i ::

ZaphodBB je izjavil:


Jaz mislim, da bi morali dekleta tudi nekam poslati za eno leto. Aja ne, to bi bil seksizem.

Pa lej, Grizold in MORS sta bila mnenja, da ženske niso sposobne služenja.
Mislim, da se mnenje ni spremenilo, čeprav so se spremenili akterji.
Da so se in se še motijo, je pa pač jasno a ne.

Pol leta naborništva ne bi ubilo nobenega fanta.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

poweroff ::

Tudi nobene punce ne.
sudo poweroff

spegli ::

poweroff je izjavil:

Lahko pa da je Šarec predvidel tak rezultat.

Dve leti takele iz vseh vetrov nabrane vlade, pa bo morda na naslednjih volitvah dobil absolutno večino. ;)


Dobra fora bi bila. Precej brihtna & pogumna poteza, če res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

ZaphodBB ::

Pika na i je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Jaz mislim, da bi morali dekleta tudi nekam poslati za eno leto. Aja ne, to bi bil seksizem.

Pa lej, Grizold in MORS sta bila mnenja, da ženske niso sposobne služenja.
Mislim, da se mnenje ni spremenilo, čeprav so se spremenili akterji.
Da so se in se še motijo, je pa pač jasno a ne.

Pol leta naborništva ne bi ubilo nobenega fanta.

Predvsem je jasno, da ste feministke vedno pripravljene žrtvovati mladeniče za svoje potrebe.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

nsa_ag3nt ::

V Izraelu je vojaška obveznost tudi za ženske.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Tody ::

Oprosti ampak pojma nimate, pol leta, da se ti kdo dere v glavo in podobne zadeve niso čisto nobenmu koristne. Mam dva prijatelja, ki sta šla prostovoljno skozi in sta zdaj rezervista, pa pravita da to ni bil noben piknik. Imaš polno različnih ljudi in ti bi jih rad peljal vse skozi enak trening zato da bi imel kanon futer? Če želiš imeti vojsko jo imaš komot, veliko ljudit tudi v Sloveniji si želi biti vojak, ampak dajte jih pošteno plačat!

Naborništvo je samo metanja denarja stran, za ta denar se lahko marsikaj drugega koristnega naredi, recimor tečaje za te mamice, ki razvajajo svoje sinčke...

kuall ::

Namesto naborništva naj uvedejo fakin tekmovanje v AI in bodo imeli robotske vojake, ki bodo nepremagljivi.

Pika na i ::

ZaphodBB je izjavil:

Pika na i je izjavil:

ZaphodBB je izjavil:


Jaz mislim, da bi morali dekleta tudi nekam poslati za eno leto. Aja ne, to bi bil seksizem.

Pa lej, Grizold in MORS sta bila mnenja, da ženske niso sposobne služenja.
Mislim, da se mnenje ni spremenilo, čeprav so se spremenili akterji.
Da so se in se še motijo, je pa pač jasno a ne.

Pol leta naborništva ne bi ubilo nobenega fanta.

Predvsem je jasno, da ste feministke vedno pripravljene žrtvovati mladeniče za svoje potrebe.

Feministke boš moral iskati kje drugje, ne na mojem naslovu.

Če bi bilo naborništvo obvezno tudi za ženske, vam spet ne bi bilo prav.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

poweroff ::

Na dobro finto ste padli.

V prejšnjem mandatu je Janez obljubljal umeten otok, zdaj naborništvo.

Folk se krega okrog tega, čeprav iz tega ne bo nič. Ampak to je namen. Da se prerekate okrog neumnosti, ki niso realne. Kaj se pa v ozadju dogaja pa nihče ne opazi... ;)
sudo poweroff

Drevesce ::

Meni je naborništvo v vsakem primeru trapasto. Pač nek dolgoročni plan določene vlade, da lahko poneumljajo ljudi (tistih, katerih preko medijev ne dosežejo). Res produktivno, da neke mlade, sposobne za delo ali študij pošljejo nekam, kjer si lahko potem neki poveljniki, ki so "ogromno" dosegli v svojem življenju izživljajo nad njimi, ker imajo pač majhnega :)

So tudi druge opcije, preko katerih se da zvišati nacionalno zavest, hkrati pa ustvarjati nekaj pozitivnega za skupnost. Tako pač desnica želi spet ustvariti nekega navideznega sovražnika in mi sedaj potrebujemo nabor. Ovce to seveda kar grabijo - večinoma starejša populacija, ki misli, da je pojedla cel svet, ker se je v jugi podila po travnikih v JLA uniformi.

Če pa že uvedejo naborništvo, pa naj ga definitivno uvedejo tudi za ženske. Enakopravni smo si dandanes.

vilicarist ::

janša je bil včasih komunist

pol se je pa vidu v ogledalu in je začel verjet v boga
bmw = brings me women

Pika na i ::

Drevesce je izjavil:


Če pa že uvedejo naborništvo, pa naj ga definitivno uvedejo tudi za ženske. Enakopravni smo si dandanes.


Enakopravni bi bili radi samo, ko vam bi to ustrezalo.
Piši Janši, da bi rad nabornice.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

T-h-o-r ::

Folk a vi sploh znate razmišljat. Mislim, če ste tako slabi, da svojih sinčkov ne znate naučit postelje poslat in gat zamenjat, potem vojska ni primerna rešitev.

Hkrati pa se očitno ne zavedate, kako golomazno drago je vzdrževati obvezni nabor cele generacije in to vsako leto. No saj, če bo to kadarkoli resničnost (pa ne bo 99 %), bo trajalo največ 1 generacijo, ker si jih bo ene par zlomilo gobce, ko jih bo puška ruknila po frisu, par jih bo imelo zlome zvine iz fizičnih aktivnosti, par jih bo imelo anksiozne napade in to bo to :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

KAVINSKY ::

Drevesce je izjavil:

Res produktivno, da neke mlade, sposobne za delo ali študij pošljejo nekam, kjer si lahko potem neki poveljniki, ki so "ogromno" dosegli v svojem življenju izživljajo nad njimi, ker imajo pač majhnega :)


6 mesecev. Ogromno sposobnih mladih porabi precej več kot to za zabušavanje po faksih. Izživljati pa se je treba, ne zaradi velikosti spolovila, ampak zaradi krepitve duha. Saj so cele knjige spisane na to temo.

Tody ::

In po pol leta? Treba je uvest celostno zgodbo, tako kot danes že v vrtcu furajo angleščino in anatonomijo. Mi je sin 3 leta star razlagal zakaj imamo ledvica in se nič ni zmotil. Torej razmišljanje z lastno glavo, spoštovanje in NE BIT posebna snežinka in prasec ki gleda samo na svojo rit se da tudi drugače vzgojit in tako da bo trajal ne samo da pol leta pol pa gremo nazaj na iste tirnice.
««
39 / 51
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Šarec in odstop vlade, drugič (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6911639 (10131) bluefish
»

Cerar ni več predsednik vlade! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22842496 (35737) Jupito

Več podobnih tem