» »

ISO 400 napajalnik v Megahit-u

ISO 400 napajalnik v Megahit-u

Buggy ::

Zdravo!

Morda kdo ve (ali je celo kupil) kaj je z temi napajalniki v Megahit-u.
Naj bi bili neki CWT ISO 400 (500) in z dvojnim ventilatorjem. Cena je zelo ugodna
ISO-500 (420W) pride 12.600 ima pa samo en ventilator, Pride pa ISO 400 (300W) cca 8.000 Sit Potem sem videl da imajo celo take ki imajo en sam 120mm ventilator. Kako je kaj z kvaliteto in glasnostjo teh napajalnikov. Je morda kdo kupil - ocene: priporocate ali ne?
Kupujem, ker mi je zacel nekaj cviliti moj Chiftec 360W star se ne 1 leto - Problem.

ISO Napajalniki

frenk ::

baje so to zlo vredu napajalniki...kup ta najdražiga:)

hint: CWT dela napajalnike za antec

DjTonic ::

Jaz mam 400W (Pravih) od ene druge firme vendar je bil kupljen v Megahitu enkrat spomladi. Dela odlično sem zelo zadovoljem ma pa tudi 2 Ventilatorja, ki tudi odlično hladita. Nakup vsekakor priporočam ;)

OZZY ::

En hint: sem hotu kupit napajalnik iso 500 in veš katerga so mi hotli poturit. Made by sunnytech - škrt roba. Pa bre pfcja. Sem pa enkrat pri njih kupu en drug napajal zaisto ceno cc. 6 mesecev prej-- bil je firme Meridian in je imel pfc (420W) in je zelo dober.

Pozanimaj se prvo od koga so napajalci in potem kupuj (če kupuješ preko spleta). Tist dopis cwt je zlo dvomljiv. Vsaj jaz sem bil razočaran, ko sem zvedu, da so vsi Iso napajalci od sunntecha.
Go with the flow.

frenk ::

ozzy: za meridiana vem da je od cwt ker sm mel tud sam enga 235W

DjTonic ::

Ja prodajajo res različne napajalce prej se vsekakor posvetujte kako je z robo.
OZZY razloži kaj več o tem Sunnytechu ker se mi zdi da ga ma en kolega na eni kišti pa občasno tudi OC in mu dela ok.

boštjan ::

jaz mam tega sunnytechnologies 400W z 2 ventoma in zaenkrat me še ni pusto na cedilu.

Buggy ::

Sem vzel tega ISO-400 in me dajejo mesani obcutki.
Napajalnik je od proizvajalca Sunny Technologies co. model no ATX ISO400D. Ima dva ventilatorja ki jima ne morem ravno reci da sta tiha (se da morda spodnjega isklopiti, bi se pregreval?). Napetosti so dosti nizje kot z bivsim Chieftec-ovim 360W napajalnikom. NA liniji +5.00 V imam sedaj 4.86 V prej sem imel 4.99V. Tudi v tezi je med napajalnikoma bistvena razlika. V Prime95 (pod loadom) napetost na procesorju vsaketolko zaniha iz 1.86 na 1.84 (XP 1700@2600), 5V linija pa pride tudi do samo 4.76V pod load-om.

Torej, kaj mi je storiti. Naj obdrzim ta napajalnik ali naj grem po novega Chietec-a 420W za 17.000 SIT. Pozimi bom namrec menjal plato in procesor (Intel 875 + P2.4C) tako da me malo skrbi ce bo ta napajalnik kos podvigom, ki me cakajo z navijanjem Intel-a. Poleg tega pa se mi zdi napajalnik zelo glasen.

Drugace pa specifikacije tega ISO400D (CENA 7.900 sIT):

+3.3V - 22A
+5.00V - 36A
+12.00V - 18A

Max output power 400W
-----------------------------
Chieftec HPC-360

+3.3V - 28A
+5.00V - 35A
+12.00V - 17A

MAX load 360W
----------------------

frenk ::

buggy: če si tele napatosti meru z voltmetrom, se počas odloč za chieftec 420W(počas pomen kuj zdele:D), če so pa te napetosti pobrane iz senzorjev na plati je pa velika verjetnost da sploh ne kažejo prav

ADF ::

Tudi sam sem pred pol leta nabavil tega 400W (500) za 12k SIT od megahita, in ni CWT ampak Sunny. Samo zaenkrat dela OK in ni bolj glasen kot moja prejšnja 300W nap.

Za napajalnike je rečeno, da velja "koliko denarja, toliko muzike", zato upam, da bo še delal nekaj časa.

asPeteR ::

Ja, frenk ima popolnoma prav. Senzrji na plati so preprosto nenatancni. Ce zelis izmeriti realno napetost, kar voltmeter v roke.
http://blog.stegnar.com

Buggy ::

Voltmetra nimam da mi meril napetosti z njim. Sem pa kot referenco povedal napetosti ki sem jih imel prej Z Chieftec-om. Se pravi na 5.00V sem imel z Chieftecom 4.99V in napetost ni padla pod 4.95 nikoli. Tudi pri napetosti na procesorju nisem opazal takih nihanj pod obremenitvijo kot sedaj s tem ISO400D. Bom po vsej verjetnosti kar nazaj odnesel in kupil kaj mocnejsega. Tudi ko bom presaltal na Intel platformo mi bo prav prislo vecja in bolj konstantna moc.

DjTonic ::

Evo še moje karakteristike s tem napajalcem od Sunnya (Sem pogledal na ohišje napajalca in piše gor Sunny)

Klik za sliko

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

OZZY ::

Dj: Jaz sem le z njihovimi napajalniki samo probleme. Sem nabavil 2 in nikakor ni sistem bil stabilen. Sem nesu nazaj in zamenjal za istega , ker sem mislu, da je z njim kaj narobe in glej ga zlomka isto. Pol mi je pa dopizdil in sem nabavu od eno drugo firmo (pa še manj W je bil) in sistem je takrat postal rock stable.

Meridian ki ga mam zdaj pa je sploh cool. Moti me samo ker nima 2 venta.

Ti iso napajalniki pa tud nimajo PFCja če jaz obro vem. Čiftek pa ga ma. Od tod lahko razlika. Pa tud še kje drugje....ala kvaliteta.
Go with the flow.

fAtso ::

Mene pa zanima kaj bos naredil s starim napajalnikom, namrec jaz kupujem en napajalnik in ce ponudis kako ugodno ceno ga odkupim cetudi piska! ce te zanima piši na mail tj.internet@siol.net bi ga pa rabil ze uceraj :) tako da ga prec pridem iskat!!!

boštjan ::

fAtso, mali oglasi ali pa zasebno sporočilo

Buggy ::

Hojla,

Kupil Chieftec 420W za 14.000 Sit in sem zelo zadovoljen. Napetost na 5.00V liniji je sedaj 4.95 (kar je se vedno manj od prejsnega Chieftec 360W, ki je dal 4.99), je pa napajalanik obcutno tisji in da ne govorim o tezi (da ne pretiravam je sigurno se pol tezji od tega ISO400). Tudi molex-ov ima vec, tocno 9 (ISO jih je imel 6). Hvala vsem za pomoc. Fatso: glede starega napajalnika pa sem ti poslal ZS.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
302182 (1711) Boki_
»

Nujno potrebujem nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
382072 (1504) Dr_M
»

Ali je ta napajalnik zakej???? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523604 (2842) pele-on
»

kateri napajalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
121789 (1612) Fury
»

napajalnik do 15K

Oddelek: Kaj kupiti
341845 (1317) boštjan

Več podobnih tem