» »

Laptop cooling pad

Laptop cooling pad

Buggy ::

Sinu sem nabavil desktop replacement laptop, HP Omen 17 (I7 7700hq, gtx 1060 - prenovljen model 2017) in stvar je kar dosti v pogonu z igranjem zahtevnih iger.
Razmisljam, da bi nabavil stojalo za pod laptop, ki ima dodatne ventilatorje in malce ohladi notranjost in to predvsem zaradi tega, da se komponente nebi pregrevale, predvidevam pa tudi da avtomaticno uravnanvani laptop venti tudi nebi delali na polno, da ohranijo ustrezne temperature.
Sicer GPU po par urah ni sel cez 65 stopinj grafika delala na 1700-1800mhz, CPU pa se je zadrzeval se malce nizje, so pa laptop venti bili za moj okus ze malce preglasni.

Kaksne izkusnje in priporocila s temi cooling padi...konkretno sem gledal Havit-ove iz amazona. Ce pa ima kdo kaksne izkusnje s temi, ki se dobijo pri nas, bi bil pa tudi hvalezen za informacijo.

yayo ::

Coolermaster U3 PLUS (BigBang, Mimovrste, Nakupovanje.net... povsod ga imajo), če prav želiš pad, uporaben je tudi brez ventov, ker laptop dvigne od podlage in je luknjičast. Drugače pa debelejšo letvico pod zadnji del laptopa, da lepše vleče zrak. Po slikah sodim, da gre za klasičen sistem kjer vleče zrak od spodaj in ga odvaja od zadaj.
EDIT
Sicer je veliko debat na netu o korisnosti cooling padov, za gaming pc ga je morda vredno kupiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

naslonjach ::

@Buggy: glede na nižanje temperatur, brez odpiranja prenosnika je ventilator, druga opcija, ki je nujno potrebna, da bo dotok zraka hladen. Predvsem glej na to, da ima možnost dviganja prenosnika, da je kar se da visoko. Prvič: zaradi boljšega pritoka "hladnega" ali pa celo če se bo priklapljalo tipkovnico, bo v višino obnjen laptop zavzel precej manj prostora in bo v višini oči kot klasik monitor.
Jaz imam tega CoolerMaster Ergostand III, in je odlično nastavljiv in top hladilnik.

Na prvem mestu pa ti priporočam in vsem, ki imamo gaming laptope, da se naloži na comp. Intel® Extreme Tuning Utility. ta program namreč omogoča, da zmanjšamo voltažo (undervolt) in s tem kar precej omilimo temperaturo. od 5-10 stopinj. Brez skrbi, program ti ne bo skuril računalnika, edino izključil se bo zaradi prevelike - voltaže . Npr. moj procesor, ki je identičen temu tvojemu i7 7700 hq imam na - 0, 150 V v stabilnem stanju. Zaradi tega programa ima moj procesor namesto 85-90stopinj, sedaj 75-80 stopinj, seveda ob prisotnosti vetilator podstavka.

MIHAc27 ::

Jaz hladilne podloge vedno priporočam. Prenosniki imajo že tako premajhne ventilatorje za hlajenje. Vsak dodaten piš vetra mu koristi.

yayo ::

Gamerski 17colci imajo pogosto nadstandardne dimenzije zaradi hladilnega sistema in so bolj podobni 18-19colcem, zato se splača vzeti čimvečji pad, takega sem zgoraj omenil. Pa to, da omogoča zračnost pod laptopom tudi, če ventilatorji ne delujejo je velik plus. Tiste plastične zadevce s kopico obarvanih ledov, ki se prodajajo kot gaming padi so pogosto bolj igrače kot kaj drugega.

yayo ::

Gamerski 17colci imajo pogosto nadstandardne dimenzije zaradi hladilnega sistema in so bolj podobni 18-19colcem, zato se splača vzeti čimvečji pad, takega sem zgoraj omenil. Pa to, da omogoča zračnost pod laptopom tudi, če ventilatorji ne delujejo je velik plus. Tiste plastične zadevce s kopico obarvanih ledov, ki se prodajajo kot gaming padi so pogosto bolj igrače kot kaj drugega.

:O wtf? Admin lepo prosim briši.ž

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Buggy ::

naslonjach je izjavil:

@Buggy: glede na nižanje temperatur, brez odpiranja prenosnika je ventilator, druga opcija, ki je nujno potrebna, da bo dotok zraka hladen. Predvsem glej na to, da ima možnost dviganja prenosnika, da je kar se da visoko. Prvič: zaradi boljšega pritoka "hladnega" ali pa celo če se bo priklapljalo tipkovnico, bo v višino obnjen laptop zavzel precej manj prostora in bo v višini oči kot klasik monitor.
Jaz imam tega CoolerMaster Ergostand III, in je odlično nastavljiv in top hladilnik.

Na prvem mestu pa ti priporočam in vsem, ki imamo gaming laptope, da se naloži na comp. Intel® Extreme Tuning Utility. ta program namreč omogoča, da zmanjšamo voltažo (undervolt) in s tem kar precej omilimo temperaturo. od 5-10 stopinj. Brez skrbi, program ti ne bo skuril računalnika, edino izključil se bo zaradi prevelike - voltaže . Npr. moj procesor, ki je identičen temu tvojemu i7 7700 hq imam na - 0, 150 V v stabilnem stanju. Zaradi tega programa ima moj procesor namesto 85-90stopinj, sedaj 75-80 stopinj, seveda ob prisotnosti vetilator podstavka.


Ojla,

se opravicujem, nisem azuriral stanja. Sem potem na hitro v BigBangu kupil cooling pad, ker je sine prisel domov in sem vedel, da bo laptop takoj na polno v pogonu.

vzel sem tega https://www.bigbang.si/racunalniska-opr...
in imam mesane obcutke. Kot prvo so po dveh dneh crknile led lucke na levi strani in pri default hitrosti ko se prizge 3 od 6 je kar konkretno glasen. Ko ventilatorje znizas na manj se pa zacnejo pojavljati cudni zvoki.
Sva dogovorjena sedaj tako da ga prizge pac po potrebi. tudi testi ki sem jih delal niso pokazali kaksnega vecjega dropa v temperatorah niti v zmanjsanju hitrosti ventilatorjev v samem laptopu.

Ja XTU sem imel instaliran vendar mi ni bil vsec, ker se po rebootu ne starta pa dokaj "fat app" je tudi za odpiranje.
Sem potem raje sel na ThrottleStop kjer sem za Core ,cache in iGPU znizal voltazo za -100mV na iGpu pa -40. Naredil scheduler in stvar dela kot se zagre, temp so padle dosti bolj in tudi vent se sedaj ne zaganja vec toliko po nepotrebnem. Pa se v taskbaru je lepa diskretna ikon, ki ti pove temp ter frekvenco proca.

Najvec pa sem pridobil z undervoltom oz curv-eom na diskretni grafiki 1060 6GB non-Max-Q z Afterburnerjem, kjer so temperature padle pri isti obremenitvi za cca 5 stopinj, turbo frekvenca pa celo narastla in je sedaj praviloma na 1900 Mhz.

Mal sem se moral igrat da je bilo stabilno ampak zdej je stvar tip-top. Cooling pad pa imam dvignjen za eno stopnjo je pa zdej malo motec, ker skili na levo in mene moti...tamalage sicer ne, tako da razmisljam da bi ga nesel zamenjat za (vsaj) istega delujocega...kupljen je bil v cetrtek 9.8.

Hvala lepa za nasvete.

Qushaak ::

Tudi sam imam CoolerMaster Ergostand III že dve leti in je res 1A.
Priporočam ti, da odpreš laptop in nanovo podmažeš z dobro termalno pasto. Tudi to bo pomagalo precej opazno.

Buggy ::

repasting pride na vrsto, ko mu potece garancija...pa se ene par sprememb v drobovju. Do takrat pa se bo(m) moral zadovoljiti s tem kar sem trenutno naredil.
Stvar je cisto ok...v bistvu se vcasih moj sluzben bolj dere kot tale gaming, tako da je za ta HW, ki je notri stvar s hlajenjem v zadnjem prenovljenem HP Omnu kar lepo zrihtana.

naslonjach ::

odlično Buggy imaš vse naštimano kot se gre. Edino priporočam ti, da tale cooling pad menjaš za https://www.bigbang.si/racunalniska-opr... je dražji, toda hladen kot špricar in predvsem neslišen.

srečno

darck ::

Pozdravljeni mislim nabaviti hladilno podlogo za 15.6" prenosnik in,ker imam popust 20 eur v trgovini SHOPPSTER sem našel nekaj modelov,kaj pravite katerega naj vzamem. Sem po netu zasledil,da je veliko istih hladilnikov samo druga znamka je verjetno je pa v sami kvaliteti razlika. Rabim ga pa za takrat,ko sem na postelji in podobno pa recimo kadar bi občasno igrico zaigral.

 1

1



 2

2



 3

3



 4

4



Mogoče je lahko tudi kateri drugi ampak naj bo iz SHOPPSTER trgovine https://www.shoppster.com/sl-SI/c/F0402...

mtosev ::

Kot prvo napiši kateri notesnik imaš sploh.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

darck ::

mtosev je izjavil:

Kot prvo napiši kateri notesnik imaš sploh.

Asus Tuf F15

darck ::

Sem se odločil na koncu za Ewent EW1259 je identičen Havitu ampak ima pa boljše to,da ima tri načine kateri ventilatorji se vrtijo in tudi digitalno je krmiljeno kar pri Havitu ni. Bom pa sam videl kako se bo obnesel ko ga dobim.

https://www.shoppster.com/sl-SI/p/06779...

 EWENT  EW1259

EWENT EW1259

darck ::

Včeraj sem probal z Asus Tuf Gaming F15 igrati igro SNIPER GHOST WARRIOR 2 in videti kako se bo kaj segreval in obenem sem še iz probal to hladilno podlogo katero sem kupil pa sem bil presenečen glede te podloge. Z hladilno podlogo nisem nič kaj zbil temperaturo dol kot sem si mislil,da bom pa ni važno na kateri hitrosti sem imel ventilatorje na največ ali najmanj vseeno je bilo. V glavnem prenosnik sam hladi kolikor je zmožen in nobeno dovajanje zraka mu nič kaj ne pomaga razen,da bi mu res hladen zrak dovajal potem pa bi verjetno se kaj poznalo.
Temperatura se giblje okrog 80 stopinj tako,da morda je to še vredu ali kaj vi pravite? A še nekaj glede teh FPS kako to,da takrat,ko med igro samodejno prikazuje video zgodbo.....prikaže FPS tako visok okrog 800?

 VERY HIGH settings

VERY HIGH settings



 LOW Settings

LOW Settings



 video play

video play

Samael ::

Quick rant.
Odkar je umrl Zalman, na trgu ni enega spodobnega cooling pada več. Ali pa ga vsaj jaz ne najdem.

Zalmanovi so bili res super. Kakovosto no bullshit-looking aluminijasto ohišje, praktično neslišni, regulacija hitrosti ventilatorjev z možnostjo izklopa brez da potegneš ven kabel, nobenih blesavih ledic, poleg primarnega še dva dodatna usb vhoda (ZM-NC2000NT), itd... danes pa kar vsi nabiti z ledicami, brez stikala za reguliranje ventilatorjev ali boh ne daj, vsaj za ugasniti ga, childish space-looking dizajn, itd ...
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

darck ::

Ma jaz sem sedaj sprobal vse mogoče variante z tem hladilnikom pa moj prenosnik ga sploh ne potrebuje saj lahko pod prenosnik dovajam zrak kolikor hočem pa ne bo zaradi tega temperatura dol padla sem probal pri običajnem delu in pri igranju iger. Prenosnik hladijo edino njegovi ventilatorji lahko na polno dam vse ventilatorje na tej hladilni podlogi pa ne bom zbil nič dol sploh pri igranju iger saj tam mi prenosnik začne hitreje vrteti ventilatorja in potem je vseeno kako in koliko zraka še dodatno dovajam pod ohišje prenosnika. Bom probal še nekako najbolj orenk obremeniti prenosnik,da bi se še bolj začel greti in potem probal z to hladilno podlogo.

Drugače pa jaz lahko ugasnem z tipko hladilno napravo ne rabim kablov ven izštekavat pa tudi izbiram v treh načinih kateri ventilatorji vrtijo in seveda ima tudi 6-stopenj hitrosti ventilatorjev pa 2-USB vhoda. Drugače pa sem rabil neki podstavek,ko sem na postelji in imam prenosnik na kolenih-nogah.
Prenosnik za običajno delo mi pa je na temperaturi med 50-60 stopinj in ja grafično kartico imam ves čas v pogonu nimam recimo kombinirano z vgrajeno grafično v procesorju. Bom pa sedaj probal še te dve varianti enkrat na avtomatsko drugič pa imeti priklopljeno na grafično kartico v procesorju takrat s ebo morda procesor še kaj bolj grel a ne.

darck ::

Samael je izjavil:

Quick rant.
Odkar je umrl Zalman, na trgu ni enega spodobnega cooling pada več. Ali pa ga vsaj jaz ne najdem.

Zalmanovi so bili res super. Kakovosto no bullshit-looking aluminijasto ohišje, praktično neslišni, regulacija hitrosti ventilatorjev z možnostjo izklopa brez da potegneš ven kabel, nobenih blesavih ledic, poleg primarnega še dva dodatna usb vhoda (ZM-NC2000NT), itd... danes pa kar vsi nabiti z ledicami, brez stikala za reguliranje ventilatorjev ali boh ne daj, vsaj za ugasniti ga, childish space-looking dizajn, itd ...


Imaš tudi še Zalmana na nemškem amazonu https://www.amazon.de/-/en/Zalman-ZM-NS...


https://www.zalman.com/US/Product/Produ...

javaman ::

Jaz imam XMG Neo 17 in če imam prenosnik na dve debelih knjigah, tako, da je večji del spodaj zračen (še posebej pri ventilatorjih), mi temperatura ne pade nič oz. zanemarljivo. Mi pa GPU namesto na 95W dela na 115W. Pri testih je treba gledati tudi moč.

dela ::

Moje mnenje je, da nobeni ventilatorji na podlogi nič kaj veliko ne morejo pomagat. Laptop je načeloma preveč zaprt, velika večina zraka se enostavno odbije stran od ohišja in haska ni. Smiselno pa je zagotoviti, da je laptop malo dvignjen, da so luknje proste, skozi luknje pa itak vgrajeni laptopov ventilator že vleče zrak. Če bi hoteli, da je kaj haska od ventilatorjev na podlagi, bi bilo treba spodnji pokrov laptopa odstranit, pa že v tem primeru bi bilo opazno tudi izboljšanje brez dodatnih ventilatorjev. In seveda je najpomembnejše, da so hladilna rebra v laptopu vedno spucana, topel zrak mora ven. Te podloge se mi zdijo bolj gimmick. Folk jih pač kupuje, zato obstajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termalna pasta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
11824697 (4457) Valvoline
»

Cinebench R23 slo-tech lestvica / scores (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
597446 (4940) Ma_en_tm
»

Nepravilen nanos termalne paste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
736550 (4666) care20
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404557 (3326) solatko
»

Prenosni računalnik-Hladilna podloga/hladilna pasta

Oddelek: Pomoč in nasveti
81093 (926) MorsUltima

Več podobnih tem