» »

meso jelenjadi, srnjadi, divjega prašiča, medveda ter gamsa

meso jelenjadi, srnjadi, divjega prašiča, medveda ter gamsa

branimirII ::

Katero meso priporocate in katero ne. Meso jelenjadi, srnjadi, divjega prašiča, medveda ter gamsa

A je kdo probal mogoce gamsa ali medveda? Kaksen je okus? A je zdravo oziroma katero izmed nastetih je najbolj po okusu. Za drugo kategorijo pa katero je najbolj zdravo?
  • predlagalo izbris: BladE_ ()

branimirII ::

Kaj ste sami vegetarijanci tukaj? Ali pa celo huje, vegani?

MostWanted ::

kaj ti naj rečem. jaz sem samo na piščetu pa svinji mogoč 2x mesečno.

mogoče enkratletno če mamo kako družinsko srečanje nekje v domačiji da jemo golaže srnjadi. pa nisem navdušen. konjsko mi tudi ne diši. medveda pa najbrž ne bom nikoli probal.

branimirII ::

Kaj pa gams? To meso je tako tezko dostopno da je mogoce res tezko za pricakovat kak odgovor.

Kaj pa razlika med srnjadjo in jelenjadjo a je sploh kej razlike?

dxx ::

Kaj pa če bi katero od teh stvari poizkusil? Življenja te ne bo stalo.
Tako kot je meni izredno okusen beli del vikikreme, je nekomu srna bolj okusna od govejih čevapčičev. Čokoladni del vikikreme je meni zanič.
Kaj potegnemo iz tega?

MonoPattern ::

V večjih supermarketih imajo zmrznjeno meso srne, divjega prašiča ipd. na voljo. Jedel sem celo noja. Okus je pa podoben drugemu mesu, je malce drugačen. Baje je zelo zdravo in poceni meso kenguruja, vendar samo v Avstraliji. Baje ne marajo jesti kengurujev, ker naj bi bila to hrana za Aboridžine, odstrel je pa velik.

branimirII ::

dxx je izjavil:

Kaj pa če bi katero od teh stvari poizkusil? Življenja te ne bo stalo.
Tako kot je meni izredno okusen beli del vikikreme, je nekomu srna bolj okusna od govejih čevapčičev. Čokoladni del vikikreme je meni zanič.
Kaj potegnemo iz tega?

Vikikrema okus ni vec enak odkar so proizvodnjo preselili v makedonijo. Ko sem bil otrok je bil okus odlicen. Zdaj pa mi ni vec vsec.

dunda ::

Najbolje, da greš v kakšno gostilno. Pri Orlu (Stahovica) boš dobil divjačino, pa mislim, da so tudi na Mašunu imeli lepe kose divjačine.
https://www.kacnje.eu

harvey ::

dunda je izjavil:

Najbolje, da greš v kakšno gostilno. Pri Orlu (Stahovica) boš dobil divjačino, pa mislim, da so tudi na Mašunu imeli lepe kose divjačine.

Enako je divjačina na menuju tudi Pr'Matičku v Kranju.

Gamsovo salamo bi se z malo truda znalo dobiti pri kakšnem gorenjskem mesarju.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

PunkDude ::

Meni je od naštetega vse super, edino medveda nisem probal.

          ::

Divjad je za moj okus preveč pusta.

harvey ::

          je izjavil:

Divjad je za moj okus preveč pusta.

Da se rešiti za problem z ustrezno pripravo npr. uporaba slanine (ovijanje - bardiranje ali pa špikanje) in pa seveda izbira pravega kosa za pravi namen. Omaka skoraj ne sme umanjkati. Danes se divjačinsko meso praktično ne pripravlja več tako kot so ga pripravljale stare mame z dolgimi kislimi kvašami, ko se je veliko okusa praktično "izlužilo" iz mesa in si imel potem res eno samo "žvadruno".
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

KAVINSKY ::

harvey je izjavil:

Danes se divjačinsko meso praktično ne pripravlja več tako kot so ga pripravljale stare mame z dolgimi kislimi kvašami, ko se je veliko okusa praktično "izlužilo" iz mesa in si imel potem res eno samo "žvadruno".


Dobi se pa novodobne recepte, kjer se meso marinira v desetinah zelišč. Na koncu imaš občutek v ustih, kot da ješ smrekovo vejo.

pershi ::

Če hočete jesti dobro divjačino je Mašun pravo mesto. Medvedovo meso je dokaj specifično, precej močnejšega okusa kot npr. divji prašič. Vsekakor priporočam, da ga poskusite, ni pa to meso za vsak dan.
lp, p

          ::

harvey je izjavil:

          je izjavil:

Divjad je za moj okus preveč pusta.

Da se rešiti za problem z ustrezno pripravo npr. uporaba slanine (ovijanje - bardiranje ali pa špikanje) in pa seveda izbira pravega kosa za pravi namen. Omaka skoraj ne sme umanjkati. Danes se divjačinsko meso praktično ne pripravlja več tako kot so ga pripravljale stare mame z dolgimi kislimi kvašami, ko se je veliko okusa praktično "izlužilo" iz mesa in si imel potem res eno samo "žvadruno".


Tako je, se strinjam. Pri divjačini je ustrezna priprava veliko bolj pomembna, kakor pri npr. jančku ali kozličku.

TheRocky ::

Za moj okus srna in jelen v omaki preveč spominjata na drobovino, jelenova salama pa mi je dobra. Divji prašič mi ni kaj posebnega. Ni mi slabo dolgodlako škotsko govedo, ki po okusu malo vleče na divjačino, je pa takšno meso, kot smo ga navajeni.

SmeskoSnezak ::

S familijo smo to dostikrat jedli, se posebej na kaksnih srecanjih lovcev. Ze dolgo tega, bilo bi fajn spet poskusiti in obcutiti razliko. Lahk pa povem, da je zajc prevec "koscen", konjsko meso malcek premehko in odvisno od omake, je lahk "premocno", ovcje meso je res dobro, jerebicje meso je super z rizem, limono... definitivno pa srnji golaz od divjacine, se posebej na kaksnih tekmovanjih kdo pripravlja boljsi golaz. :))
@ Pusti soncu v srce... @

TehDucky ::

Jedu jazbeca cca 10 let nazaj, še zdaj se spominjam kako dobro meso je to. Zelo mehko meso in pa meni izredno okusno, škoda samo, ker dvomim da ga bom še kdaj jedel.

Suhe salame so pa hit and miss, ogromno je od začimb. Je pa medvedova suha salama odlična za pozimi, ker pogreje telo.

hobbit ::

ZA dobit malo bolj eksotične vrste mesa je najbolje če se vpraša kakšno lovsko družino. Saj se da odkupit. Še lažje je, če poznaš lovca. Poveš, da bi rad odkupil neko količino te pa te živali. Seveda, ko je na voljo.

MostWanted ::

MonoPattern je izjavil:

V večjih supermarketih imajo zmrznjeno meso srne, divjega prašiča ipd. na voljo. Jedel sem celo noja. Okus je pa podoben drugemu mesu, je malce drugačen. Baje je zelo zdravo in poceni meso kenguruja, vendar samo v Avstraliji. Baje ne marajo jesti kengurujev, ker naj bi bila to hrana za Aboridžine, odstrel je pa velik.


meni pa noj sploh ne sede, njegova jajca so mi pa odlična.

PunkDude ::

Kenguruja sem pred kratkim jedel, zelo podoben govedini. Okusno.

Rok Woot ::

Ja šape od medveda so top. Drugače pa mi je divji prašič zelo všeč. Srna je boljša od srnjaka. Jelena še nisem jedel, košuta mi je slabša od srne. Najbolj zdravo je od najmlajše živali. Je pa vsaka divjačina zelo zdrava.

branimirII je izjavil:


Kaj pa razlika med srnjadjo in jelenjadjo a je sploh kej razlike?


So druge živali. Srna in srnjak. Jelen in košuta. In ja, je razlika tudi v okusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rok Woot ()

blabla80 ::

V nemčiji sem jedel hamburger z mletim mesom od divje svinje .... je blo kr okusno

Unknown_001 ::

Srna v golažu... hiiijoooj moje brbončice.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

kingsix ::

Burger z mesom divjega prašiča je na voljo pri Baj's v Brezovici pri Mariboru.

radmannsdorf ::

divjačinski golaž, mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm!!!

Unknown_001 ::

No... branko, vsaj ena pozitivna tema. pri hrani se pa težko skregaš... dokler notr ne uletijo vegani in fitneserčki.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

          ::

Unknown_001 je izjavil:

No... branko, vsaj ena pozitivna tema. pri hrani se pa težko skregaš... dokler notr ne uletijo vegani in fitneserčki.


Ne govori, mene je en zakrknjen vegan pobrisal, ko sem omenil, da smo jedli njemu ljubo vrsto živali.

Invictus ::

Kje je post od MAČKA ?!?!?!?!

kamikaze5, a si iz Tržiča :D?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Filip8 ::

zakaj nihče ne odkupuje divjačine od lovskih družin? sveže meso pa cene so zelo dobre.

Ganon ::

Filip8 je izjavil:

zakaj nihče ne odkupuje divjačine od lovskih družin? sveže meso pa cene so zelo dobre.


Saj jo. Še pomislim ne, da bi jo iskal v trgovinah.

Filip8 ::

v trgovini divji prašič 15 eur/kg, pri lovski družini pa nekaj čez 3 eur..

D3m ::

Horse na Rudniku.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

Horse na Rudniku.


Honestly... sem že boljš konjsko meso jedel. Pleskavico sem zadnjič dobil čisto vodeno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

D3m ::

A poznaš kje?
|HP EliteBook|R5 6650U|

harvey ::

Filip8 je izjavil:

v trgovini divji prašič 15 eur/kg, pri lovski družini pa nekaj čez 3 eur..

Lahko kakšen konkreten naslov, kje dobiš meso divjega pujsa po ceni nekaj čez 3 eur/kg. Hvala.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

A poznaš kje?


Lani se je konja klalo, pa smo fine zrezke dobili.

Drgač pa poznam enga mesarja k ma dost ponudbe. Tud divjačna.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Filip8 ::

lovska družina Globoko, fotr je reku, da ko je, ga imajo po tok. dvomim, da se cene med družinami razlikujejo.

          ::

Invictus je izjavil:

Kje je post od MAČKA ?!?!?!?!

kamikaze5, a si iz Tržiča :D?


Blizu ... ;) ... en hrib je vmes.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

harvey je izjavil:

Lahko kakšen konkreten naslov, kje dobiš meso divjega pujsa po ceni nekaj čez 3 eur/kg. Hvala.


Ugotoviš katera je lokalna lovska družina in na spletu poiščeš kontaktno številko (bizi.si).

Invictus ::

          je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kje je post od MAČKA ?!?!?!?!

kamikaze5, a si iz Tržiča :D?


Blizu ... ;) ... en hrib je vmes.

Pol vse jasno ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

          ::

Invictus je izjavil:

          je izjavil:

Invictus je izjavil:

Kje je post od MAČKA ?!?!?!?!

kamikaze5, a si iz Tržiča :D?


Blizu ... ;) ... en hrib je vmes.

Pol vse jasno ;).


A si tudi ti iz teh koncev?

Invictus ::

Včasih sem bil blizu dovolj da malo poznam sceno ;).

pač Pr' Hostar :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

medvedi in srnjad (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66568938 (42741) HappyPills
»

Take živalske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13919660 (9688) TineR
»

Eksotične vrste mesa (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518813 (6995) avtek
»

Obubožan zapit lovec (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6611471 (7437) Heavy

Več podobnih tem