» »

Kobo Aura one vs Kindle Oasis

Kobo Aura one vs Kindle Oasis

premafx ::

Trenutno uporabljam Kindle Paperwhite zadnje generacije, ker ni primeren a branje pdfjev iščem ebralnik z večjim zaslonom. Ima kdo izkušnje z Auro in Oasisom? Cena je pribl. enaka, zanima me pedvsem kateri ima boljši ekran?

yayo ::

imaš kar veliko primerjav na Youtubu itd. Dvomim, da je kdo tukaj stestiral oboje. Drugače je Aura malce večji, ekrani so po mojem tam tam. Za pdf potrebuješ tablico, branje tega formata na e-bralniku je bolj za silo, če nimaš boljšega, absolutno pa e-bralnik ni primeren za tehnično literaturo z risbami in razpredelnicami. Imel sem Kindle Touch (ko je imel še zvočnike in text to speech funkcijo), Kobo Aura,Onyx Boox nevem več kateri model, sedaj sem pa že štiri leta na Kobo Aura H2O (prvi model s slotom za micro SD artico), ki popolnoma odgovarja mojim potrebam. 6,8' ekran je milina napram 6 colskim. Za pdfje, v mojem primeru gre kvečjemu za kak strip v tem formatu, uporabljam Chuwi HI12 tablico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

premafx ::

Tablico imam višjega cenovnega razredna z AMOLED zaslonom, samo to ni isto kot e-bralnik. Gledal sem na YT, pa iščem še več info. V pdf ne berem tehničnih knjig, bolj družboslovje, ne dobi se vseh knjig v mobi, epub..., zato rabim večji zaslon. Verjetno bom vzel kar Auro. Hvala

yayo ::

btw, na KOBO naprave lahko brez problema naložiš custom aplikacije, ponavadi je factory reset dovolj, da ti ga povrne v prvotno stanje.
https://www.mobileread.com/forums/showt...
https://www.mobileread.com/forums/showt...
https://www.mobileread.com/forums/showt...

budnost ::

Priporočam ti Pocketbook Inkpad 3. Odličen je ravno za branje pdf-ev in ima malo večji ekran 7.8 inčev. Sam ga imam kakšne 4 mesce in ga priporočam. Ima tudi micro sd in odlično nočno lučko, baterija in ekran odlična. Testi na internetu zelo pozitivni.

Ales ::

premafx je izjavil:

Tablico imam višjega cenovnega razredna z AMOLED zaslonom, samo to ni isto kot e-bralnik. Gledal sem na YT, pa iščem še več info. V pdf ne berem tehničnih knjig, bolj družboslovje, ne dobi se vseh knjig v mobi, epub..., zato rabim večji zaslon. Verjetno bom vzel kar Auro. Hvala

Tekstovne PDF-je za začetek probaj pretvorit v epub oz. mobi format, ti bo e-ink precej bolje prebavil vse skupaj. Če je v PDF dejansko tekst, bo to šlo brez večjih težav.

Če pa gre slučajno prav za posnetke strani v PDF, bo pretvorba težavna. Za take je še vedno najboljša tablica z LCD oz. OLED zaslonom.

Badwolff ::

Ima kdo kaj izkušenj z android readerji? Recimo boyue like book plus 7.8. Men default kindlov reader ne sede preveč in bi rad imel moonreader. 170€ na Amazonu.

premafx ::

budnost je izjavil:

Priporočam ti Pocketbook Inkpad 3. Odličen je ravno za branje pdf-ev in ima malo večji ekran 7.8 inčev. Sam ga imam kakšne 4 mesce in ga priporočam. Ima tudi micro sd in odlično nočno lučko, baterija in ekran odlična. Testi na internetu zelo pozitivni.

Tega sem tudi gledal, samo ima baje Kobo boljši ekran. Moram it pogledat v bigbang, verjetno imajo oba na voljo in naredit test.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kobo HD Aura, Kindle Paperwhite, Tolino Vision

Oddelek: Kaj kupiti
163065 (1236) tikitoki
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143200 (24500) AgiZ
»

Tablica ali prenosnik, ki ima ekran e-paper kot book reader?

Oddelek: Strojna oprema
81360 (1160) next3steps
»

A kdo ve narediti navedeno - izdelava SLO-ANG za KOBO Aura ereader

Oddelek: Programiranje
111784 (1191) Joze_K

Več podobnih tem