» »

Vodnik. Enožilni. Trdi. Kje?

Vodnik. Enožilni. Trdi. Kje?

antonija ::

Sem mislil da imam zelo preprosto resljivo tezavo, ko sem hotel kupiti enozilne trde vodnike (solid core wire), AWG14 (~2mm^2) in AWG18 (~0.8mm^2). Ubistvu sem sklepal da bo tezko najti pravo debelino, pa sem pogruntal, da je zelo tezko najti vodnike, ki nebi bili finozicni.

Pogledal sem vse internetne trgovine ki so mi padle na pamet in ki jih najde google, sel v Bau, Obi in Merkur, pa je ponudba trdih vodnikov zelo uboga ali kar neobstojeca. Finozicni so pa v vseh moznih izvedbah, velikostih in barvah.

Torej: kje v Ljubljani/Sloveniji/Evropi je mozno kupiti trde enozilne vodnike v napisnaih velikostih na meter?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

steev ::

Kupiš tri žilni kabel in vzameš žice ven. Imaš 2,5 in 0,75 mm^2.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

starfotr ::

Oh, ne seri. Vsaka elektro trgovina ima, pa tudi obi, bau, merkur...

Imaš trde od 1,5 mm^2 dalje. Tudi bolj eksotične se dobi. Greš pa v elektronabavo.

Sicer pa, zakaj ravno trde vodnike? Uporabi votlice in lahko uporabiš mehke brez težav.

googleg1 ::

http://si.farnell.com/w/c/cable-wire-ca...

5EUR dostava naslednji dan

starfotr ::

Miha 333 ::

Trdih pod 1,5 mm2 vsaj v običajnih trgovinah ne boš našel zlahka, ker je to minimalen predpisan presek žic za fiksne inštalacije, za kar se trde žice uporabljajo.

antonija ::

starfotr je izjavil:

Oh, ne seri. Vsaka elektro trgovina ima, pa tudi obi, bau, merkur...

Imaš trde od 1,5 mm^2 dalje. Tudi bolj eksotične se dobi. Greš pa v elektronabavo.

Sicer pa, zakaj ravno trde vodnike? Uporabi votlice in lahko uporabiš mehke brez težav.
Ne ne ne... v trgovinah sem nasel tocno 1.5mm^2 pa mogoce se 0.75mm^2, potem se pa ponavadi neha (ce sploh najdes to).

Ali pa primer Farnella: Ce izberem 14AWG in "na zalogi", dobim tocno 2 zadetka za neizolirano bakreno zico. Za 18AWG je izbire sicer vec, na voljo je pa 100m kolut ali pa 30m kolut. Ni ravno na metre.

Trde vodnike bi pa raje zato, ker jih lahko "fiksiram" v dolocen polozaj brez pripomockov. Finozilni kabli se vedno hocejo izravnati in ne ostanejo pri miru...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

starfotr ::

Kaj prenašaš po teh vodnikih? Zakaj točno ta presek? Lahko uporabiš tudi UTP trdo žilo, če imaš samo signale.

antonija ::

Miha 333 je izjavil:

Trdih pod 1,5 mm2 vsaj v običajnih trgovinah ne boš našel zlahka, ker je to minimalen predpisan presek žic za fiksne inštalacije, za kar se trde žice uporabljajo.
Aha, tole marsikaj razlozi.

A pa imamo kkasno trgovino ki nudi tako eksotiko?

starfotr je izjavil:

Kaj prenašaš po teh vodnikih? Zakaj točno ta presek? Lahko uporabiš tudi UTP trdo žilo, če imaš samo signale.
Okrog 7A pri 20V bo slo po njih.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

googleg1 ::

antonija je izjavil:

Trde vodnike bi pa raje zato, ker jih lahko "fiksiram" v dolocen polozaj brez pripomockov. Finozilni kabli se vedno hocejo izravnati in ne ostanejo pri miru...
 hot glue gun

hot glue gun

mirator ::

antonija je izjavil:

Trde vodnike bi pa raje zato, ker jih lahko "fiksiram" v dolocen polozaj brez pripomockov. Finozilni kabli se vedno hocejo izravnati in ne ostanejo pri miru...

Slaba ideja. Trdi vodniki, se bodo na pregibih dokaj hitro utrudili in prekinili. Boljša ideja je, da si narediš ustrezno namizno držalo.

steev ::

Saj veš, da lahko uporabiš večji presek od prepisanega?
:|

prowb ::

Kakšne količine pa rabiš?

antonija ::

steev je izjavil:

Saj veš, da lahko uporabiš večji presek od prepisanega?
Omejitev konektorja na eni strani je 14AWG, vec ne gre.

Verjetno bom sel iskat kar 1.5mm^2 vodnike, ker edino na digikey sem nasel 14AWG solid core, ampak samo v 30m kolutih. Jaz pa nebi dajal 40EUR za tistih par m ki jih rabim.

Hvala vsem za info! Ce slucajno kdo kje opazi 14AWG solid core na metre bom pa vesel sporocila 8-)

prowb je izjavil:

Kakšne količine pa rabiš?
3m v dveh barvah... drobiz ubistvu, za katerega se pomojem nobena stacuna ne bo posebaj matrala in narocala.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

starfotr ::

A si ti sploh pogledal koliko je presek? 14 AWG je enako 2.08 mm^2. Torej 1,5 mm^2 gre komot noter, skoraj 2,5 mm^2 bi šel.

antonija ::

Sej zato bo verjetno kar 1.5mm^2.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Tomay ::

Mislim, da so bili 0.8 trda žila v telfonskih kablih (10 barv ali več). Lahko vprašaš če poznaš koga na gvo. Drugače pa napiši kaj, koliko in zakaj potrbuješ bomo ti lažje pomagali.
Voodoo 4Ever

antonija ::

OK, ce malo skonsolidiram na "standardne" vodnike ki se jih pri nas da dobiti, kje se lahko kupi _na_metre_:
enozilni trdi vodnik (H05V-U), presek 0.75mm^2, rdeca in crna barva ce je mozno, 3m vsake barve
enozilni mehki vodnik (H07V-K), presek 2.5mm^2, rdeca in crna barva ce je mozno, 3m vsake barve
(sem malo preuredil povezave in konektorje, tako da bi moralo delati z drugimi kabli :))

Rabil info za trgovino ki to dejansko drzi na zalogi in prodaja v malih kolicinah, ce je v LJ ali okolici toliko bolje.
Aja, ce ista stacuna prodaja tudi Wagote 222-415 se bolje.

Hvala vsem za pomoc!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Xserces ::

Kakšen marchiol na letališki. Nimajo vsega na zalogi ampak narocijo
wagote ma conrad tudi
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

antonija ::

Za wagote mi je se najblizja IC elektronika, mislim da so tudi mickeno cenejsi od Conrada. Samo jih se nisem dobil da bi vprasal za vodnike, ker sem malo prepozen za danes.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Xserces ::

Sam uporabljam kitajske(Aliexpress) "wagote" za hobi stvari in morm rečt da so kar solidne kvalitete.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

boho ::

Preveri v elektronabavi (Črnuče). Režejo na metre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop vtičnice ??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4816123 (5342) starfotr
»

Kako podaljšati kable ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
273449 (2527) Essa1990
»

Priklop štedilnika - kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
11944615 (31208) borut_p
»

5x1.5 za vticnico in luc (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9918441 (16924) negotiator
»

LED žarnice, presek kabla?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
194246 (3731) mirator

Več podobnih tem