» »

Freeware za statistiko

Freeware za statistiko

Unknown_001 ::

Pozdravljeni,

Ali obstaja odprtokodna programska rešitev, ki bi se jo dalo uporabiti pri načrtovanju eksperimentov - DOE (Design of experiments).
Iščem alternativo za Minitab ali Design-Expert. V začetku je bilo mišljeno delo z Excellom, a je priprava makrojev za vsak posamezen eksperiment in nadaljnje popravljanje nepraktično početje.

Lp!
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

Invictus je izjavil:

https://www.researchgate.net/post/Free_...


Ja... mislim ok, saj ne rečem. Lepo da poguglaš ampak, to so neke knjižnice za python ki jih bom en mesec raziskoval kako se jih uporablja in potem... ?

Zanima me, če se je kdo s tem ukvarjal in če zna priporočit, kaj je zanj najbolje delovalo? V nasprotnem primeru bom pač reskiral en dan in J* ježa za pripravo tabel.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

xardas ::

Matlab alternative ali pa Python + ustrezni APIji (Pandas, Numpy, ...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

pegasus ::

neverlucky ::

Za statistiko je trenutno eden izmed najboljsih jezik R. Python ga s svojimi knjiznicami pocasi dohiteva.

Dvomim da bos nasel karkoli lazjega od tega. Najbrz se bos moral malo potruditi in gledati dokumentacijo, da bos vedel kako se kaj uporablja.

Unknown_001 ::

Danke!

Sem dobil še bolj ajnfoh opcijo za to kar rabim - Moldflow.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

A boš dobil Moldflow for free? Je kar drag kos programske opreme in to specializirane za simulacijo brizganja plastike.

LP

Jože

Unknown_001 ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

A boš dobil Moldflow for free? Je kar drag kos programske opreme in to specializirane za simulacijo brizganja plastike.

LP

Jože


:D
Lepote študija in vez v laboratoriju.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Aaaaa, to je pa potem druga pesem. Kaj konkretno boš preučeval s tem (če ni skrivnost seveda)...

Lp

Jože

Unknown_001 ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

Aaaaa, to je pa potem druga pesem. Kaj konkretno boš preučeval s tem (če ni skrivnost seveda)...

Lp

Jože


:D
Recimo da nekaj od česar živim. Diplomska je vezana na obrt. Več info na ZS tule ali na strojnistvo.com.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Sem si ravnokar video ogledal. Imamo en problem pri brizganju plastike (deformacija - ravnost kosa), moldflow analizo nam dela Tekos, pa bom pubecom tam predlagal, če bi en DOE skozi pognali.

Raptor F16, hvala za tole. Bo zame iz tega po vsej verjetnosti collateral benefit nastal 8-)

P.S. Sem firbčen, kaj počneš, bi prosil za dodaten info na ZS.

Lp

Jože

Unknown_001 ::

Kar se deformacije tiče se ogromno lahko popravi s časom ohlajanja, temperaturo orodja in z nakandnim tlakom. Je pa odvisno od materiala s katerim delate. Mi včasih zamenjamo kar material in potem koristimo prednosti, ki nam jih omogoči. Material je mogoče dražji a z minimalnim izmetom in krajšim ciklom pogosto dosežemo primerljivo ali celo nižjo lastno ceno izdelka.

Vam že pišem na ZS ;)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Imamo malo "zajebane robne pogoje". Material je predpisan (POM), časa ohlajanja in ciklusa ne moremo podaljševati, nam ostane še temperatura hlajenja, profili hitrosti brizganja in naknadni tlak. Razmišljamo o prestavitvi dolivka...

LP

Jože

Unknown_001 ::

S POM (polioksimetilen) delamo ogromno. Mogoče vam lahko pomagamo, vam pa težko svetujem samo preko teksta. Bo bolje, če se na ZS dogovorimo, pa vam magari posredujem mail, da se dogovorimo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

2f4u ::

Oj,

še mene matra. Minitab sem uporabljal; sedaj pa sem menjal foh, pa nimam licence.

Kupil bi kakšno staro licenco minitaba. Ima kdo?
ala verzija 15 al 17.

30dnevni trail je mimo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Analiza pitne vode s pipe (Ljubljana)

Oddelek: Loža
223809 (772) Magic1
»

3D print - kje?

Oddelek: Pomoč in nasveti
307779 (6273) cekr
»

Uradno ohišje za Raspberry Pi je tu

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
4935266 (31518) Barbarpapa2
»

HP-XW8400 razširitev pomnilnika

Oddelek: Kaj kupiti
81183 (1012) Barbarpapa2
»

Stojalo za fotoaparat

Oddelek: Loža
154990 (4592) Domnini

Več podobnih tem