» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
44 / 94
»»

Samael ::

Meni se je zdel danes zadnji klanec čisto prekratek, da bi lahko pridobil kakšno omembe vredno prednost - sploh, ker verjetno tudi Thomas ni bil ravno na koncu moči, tako da (sploh po skrajšanju) nisem imel ne vem kakšnih pričakovanj od današnje dirke.
Sicer pa dvomim, da čaka eno samo izrecno etapo. Do konca so še ene štiri gorske (če lahko tej brezvezni trasi jutri sploh rečemo gorska) pa ena lepa razgibana (če se prav spomnim), kar pomeni, da bo napram temu danes še kar nekaj boljših priložnosti. Upam (kot najbrž vsi) na kakšen res lep, prepričljiv, "rogla style" pobeg :)
Samael != Samuel

Zimonem ::

Rogla style pobeg je bil praktično samo en. Pa še to , ko ni bil v igri za gc. Iz galibera dol na lautaret do San chavaliera. Zadnje tri leta so bili bolj ali manj navijanje v zadnjih kilometrih gorskih etap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

gusto ::

Dejansko sploh še ni bilo etap, kjer bi se udarili kapetani (pustimo kronometre). Edino kar smo videli, je napad na tistem klančku, kjer je Primož dobil par sekund, to je pa to. Tudi danes na tej skrajšani etapi enostavno ni bil primeren teren za napade, zadnji klanec prepoložen, preveč napora bi šlo za par sekund. V bistvu dokaj jadno, kar se tiče GC-ja, res nismo videli nič, ne vemo kakšno je realno stanje kapetanov v vožnji v klanec. Sicer lahko debatiramo ali je to pametna taktika ali ne, seveda je važno le, kdo je na koncu v roza, smo pa bili od Gira v preteklosti navajeni bolj napetih bojev.

Če ne bo kaj nepredvidenega (mogoče v nedeljo kdo poskusi, samo dvomim) gremo s tem stanjem v zadnji teden. V torek sem prepričan, da bomo prvič videli napade in dobili sliko razmerja moči. V sredo ne bo nič v GC, nato pa trodnevni finale od četrtka do sobote, kjer bi moralo biti dogajanje, upam samo, da ne bodo preveč prestrašeno čakali in hranili moči za kronometer na Višarje, ki bo vsekakor odločilen.
Have you tried turning it off and on again?

Samael ::

Lepa, razgibana trasa, ampak sama dirka pa prav nič navdihujoča. Upam, da se bo še kaj pametnega zgodilo na treh gorskih, ki še sledijo, ker zaenkrat s stališča nas gledalcev tale Giro res ni za nikamor.
Samael != Samuel

tonttu ::

Saj po eni strani jih je za razumet... Da bi mene ze 14dni zaporedoma pralo pri +5c bi ze vse skupaj nekam poslal in sel na Havaje :)) Je pa res, da prav nekega zanimivega dirkanja do sedaj ni bilo. Sem pa skoraj preprican, da bo nekaj moralo biti, ker dvomim da bodo vsi cakali soboto. Tam gre lahko prevec stvari narobe, da bi vse reskiral na en dan. Ampak po drugi strani, ce se spomnimo vseh Tourov ko je Sky/Ineos zmagoval, potem je bil res en sam dolgcas in v vseh 7 ali 8 Tourih ni bilo enega samega napada. Mogoce bo pa ta Giro enak in nam bo se zal da je Evenepoel sel domov, ker se prejsni teden je izgledalo da je samo vprasanje casa kdaj bo zacelo pokat, sedaj pa nic od nic.

peaks ::

Ce bi bla teo in remco v igri, bi seveda pokalo ze vsaj dvakrat in bi bilo bistveno bolj atraktivno. Primož se je lepo prilagodil, mislim pa da bo akcija pred petkom...,ker bo mislim da nekdo izzval, verjetno almeida ob podpori mcnultya.

GregiB ::

Pričakujem kar napadalen torek... trasa je prava za GC favorite, da pokažejo, kaj kdo zmore...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Utk ::

Roglič bi teoretično lahko čakal na soboto, ampak to bi bilo preveč tvegano. Mora si že prej nabrat nekaj prednosti, ker nikoli ne veš kaj se zgodi v soboto. Razen seveda, če enostavno ne bi mogel, potem mu ostane pač sobota. Drugi pa morajo napadat prej, in tudi bojo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Samael ::

GregiB je izjavil:

Pričakujem kar napadalen torek... trasa je prava za GC favorite, da pokažejo, kaj kdo zmore...

Pa je res luštna trasa s petimi kategoriziranimi hribi, že prvim na najbolj strmem delu s 14% naklonom (povprečje 8.3%) in zadnjim s 15% naklonom (povprečje 6.7%), kjer bi se znalo kaj zanimivega dogajati.



Vir: cyclingstage.com
Samael != Samuel

gusto ::

Jutri bodo favoriti 100% preverili, kje so. Nihče ne more čakati na zadnji kronometer, ne da bi vsaj malo potipal stanje. Jutri je teren idealen, v sredo je ravninska etapa, tako da ne bo nekega šparanja.
Have you tried turning it off and on again?

GregiB ::

Danes pričakujem GC borbo na polno... Čakat na soboto, pa da ti sred klanca ketno dol vrže ali guma poči, tvoj team pa je spet na malici? Ni za reskirat
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

xseki ::

Ajde... Gremo... Zadnji teden dirke po Italiji!

Samael ::

Ineos ima pa res smolo. Ganna, Tao ... zdaj pa še Sivakov.
Zdrav Sivakov je bil pred začetkom Gira za Thomasa in Tao-a (kako se Tao sploh sklanja? Taa?) skorajda brez pretiravanja vreden več kot je na Giru pol Jumbo Visme brez Rogliča.

Ah, crap.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samael ::

Ah, crap.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

PacificBlue ::

Dejstvo, da Primož še noče biti v roza:)
I’m out.
:3

Samael ::

Kakor je že na momente kazalo, je s pomočjo Kussa še dobro priklopil. Vse je še odprto :P
Samael != Samuel

wcpapir ::

Danes smo videli da letos zal giro ne bo Rogličev.

Samael ::

A že? :)
Prav nič takšnega nismo (še) videli. Videli smo zgolj, da je imel slab dan - samo po sebi nič posebnega. Upam, da bo imel na tistih treh, potencialno še zanimivih etapah, več moči v nogah.
Samael != Samuel

tonttu ::

Videli smo zgolj da je imel danes bolj svoh dan. To da noce biti v roza majici sigurno ni bil razlog, da je popusil slabih 30sec. Ce ze ne bi hotel biti, bi zgolj prisel v cilj s Thomasom in ga pustil da pobere tisti 2sec bonifikacij, ne pa da mu da 2sec bonifikacij plus se 25sec za dobro mero.
Je pa res da teh slabih 30sec ne pomeni nic. To ce je pravi lahko dobi notri samo v zadnjem kilometru na Drei Zinnen, ce pa gre se malo prej, pa ni problema se kaj vec, da o sobotnem kronometru niti ne govorimo. Vprasanje pa je ali je bil samo malo slabsi dan danes, ali je pac to to kar trenutno zmore. Jaz upam na samo malo slabsi dan.

PacificBlue ::

Pomojem pa Roglicev performans upade, če je daljsa etapa in grejo cez vec klancev.
Obratno je pri krajsih etapih in enem vzponu. Tam ponavadi nima konkurence.
Danes je bil kar malo slabe volje pri sicer tecnih novinarskih vprasanjih. Pri JV so imo pricakovali zmago.
I’m out.
:3

no comment ::

PacificBlue je izjavil:

Pri JV so imo pricakovali zmago.

Jaz pa mislim, da je niso. JV je vozila tako, da sta Almeida in Thomas čim kasneje zavohala kri oz. da nista pomislila na skok že prej. Če bi Rogliča parkrat potipala že prej, bi se lahko končalo tudi slabše zanj.

Sicer pa, na Touru 2020 je Pogačar skoraj enako zgubil 15s proti Rogliču na Col de la Loze, pa ga potem čez tri dni demoliral. Bi bilo prelepo, če bi dobil Giro na enak način kot je zgubil Tour, ampak bo hudo težko, ker v četrtek in petek ne bo ravno piknik, sploh sedaj, ko vedo, da res ni 100%.

Samael ::

no comment je izjavil:

Sicer pa, na Touru 2020 je Pogačar skoraj enako zgubil 15s proti Rogliču na Col de la Loze, pa ga potem čez tri dni demoliral.

Sem na to isto zadevo pomislil, ko sem omenil slab dan.
Tu me je sicer Thomas skorajda bolj presenetil kot Primož. Nisem si mislil, da bo dal toliko od sebe.
Pri Almeidi, ki mi je sicer kot kolesar, ki ne j... žive sile in vedno vozi neko svojo dirko, zelo všeč pa tako ali tako človek ne more biti nikoli povsem ziher in sem prepričan, da je pred njim še lepa kariera, če bodo le pri UAE znali to izkoristiti in ga ne bodo biksali kot so na Tirreno-Adriaticu, kjer so krepko predolgo na moč forsirati takrat tudi že rezultatsko šibkejšega Yatesa.
Samael != Samuel

FoxKnox ::

Ali je možno , da TJV malo glumi ? Da se zavedajo da nimajo ekipe, ki bi lahko cel teden branila roza majico? Pol minute ni neka huda prednost pred gorskimi etapami .
V četrtek in petek se bo pokazalo, koliko zmore Primož, če ne so tudi Višarje brez pomena

Curve Ball ::

Definitivno ne glumijo. Roglič ni mogel. Tudi noben napad niso poskušali, čeprav je Kuss vozil izredno. Upam da samo slab dan.

Invictus ::

Meni se je pa zdelo, da je Roglič mal zaspal pri pobegu, potem pa mu ni šlo slabo, saj je zaostanek zmanjšal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GregiB ::

Invictus je izjavil:

Meni se je pa zdelo, da je Roglič mal zaspal pri pobegu, potem pa mu ni šlo slabo, saj je zaostanek zmanjšal...

Smo gledali isto dirko? Ni bilo videti, da je imel Rogla še kaj pospeška v nogah... Lahko je "le" držal ritem, ki mu ga je narekoval Kuss, ki se je seveda prilagodil Roglatu. Lohk pele Kussa na per, brez njega bi bilo še huje
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

wcpapir ::

Točno to. Roglič je lahko dal vem to kar je pomagal Kuss, za kaj več pa ni bilo. Žal je to to za letos z Girom. Lahko si mečemo pesek v oči ampak nekega preobrata pri njegovi pripravljenosti ne bo.

Seveda navijam zanj in bi se rade volje posipal s pepelom če bo kaj drugače, ampak verzi kako še ni konec in da je še vse odprto so kot metanje Poljčanara v oči z lopato.

Samael ::

wcpapir je izjavil:

Lahko si mečemo pesek v oči ampak nekega preobrata pri njegovi pripravljenosti ne bo.

Seveda navijam zanj in bi se rade volje posipal s pepelom če bo kaj drugače, ampak verzi kako še ni konec in da je še vse odprto so kot metanje Poljčanara v oči z lopato.


A je to tvoj prvi GT, ki ga spremljaš? Resno vprašam.
Samael != Samuel

GregiB ::

wcpapir je izjavil:

Seveda navijam zanj in bi se rade volje posipal s pepelom če bo kaj drugače, ampak verzi kako še ni konec in da je še vse odprto so kot metanje Poljčanara v oči z lopato.

No, s temle se ne bi strinjal... dnevna forma je v kolesarstvu kar velik faktor. Je že npr. to dovolj, da je lahko en Rogla konstantno na včerajšnem nivoju, En Almeida in/ali Thomas pa se lahko skurita oz. ne regenerirata... Živi bili pa videli...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Samael ::

Če bi bila pred njimi ena ravninska, bi tudi jaz rekel, da je to najbrž to. Ampak ej, še dve gorski, en kronometer - lahko gre še v obe smeri, pa je konec že kar danes? :))
Samael != Samuel

wcpapir ::

Samael je izjavil:

wcpapir je izjavil:

Lahko si mečemo pesek v oči ampak nekega preobrata pri njegovi pripravljenosti ne bo.

Seveda navijam zanj in bi se rade volje posipal s pepelom če bo kaj drugače, ampak verzi kako še ni konec in da je še vse odprto so kot metanje Poljčanara v oči z lopato.


A je to tvoj prvi GT, ki ga spremljaš? Resno vprašam.


Tipična vprašanja kvazi "kolesarjev", spremljam dirke od začetka do konca, tudi vsako leto Tour...ne samo ko pride prenos na našo tv ;)

V glavnem govorite o čudežu, jaz sem za. Naj se zgodi.

Zimonem ::

Konci tritedenskih dirk Roglo kar dajejo. Tudi leta se počasi kažejo.

no comment ::

wcpapir je izjavil:


V glavnem govorite o čudežu, jaz sem za. Naj se zgodi.

Vsekakor.

Eden se je že zgodil, včeraj je Roglič izgubil samo pol minute.

mikhaair ::

Jaz sem končni uspeh jemal že za skorajda samoumeven, tako da me je zaostanek kar šokiral včeraj. Držim pesti da je le slab dan. V hribih se seveda vse da. Je pa res to, da sedaj ima zopet dva močna tekmeca, tokrat z dvema ekipama... Mogoče se kakšna trenutna zavezništva porodijo.

Zimonem ::

No ineos je že precej okleščen, uae pa precej spočit, pa še tri etapne zmage imajo, tako , da so dokaj brez skrbi

Samael ::

wcpapir je izjavil:


Tipična vprašanja kvazi "kolesarjev", spremljam dirke od začetka do konca, tudi vsako leto Tour...ne samo ko pride prenos na našo tv ;)

V glavnem govorite o čudežu, jaz sem za. Naj se zgodi.

Zakaj pa potem klatiš takšne neumnosti oz. trditve, če pa potemtakem menda dobro veš da je še vse odprto?
Samael != Samuel

wcpapir ::

Seveda je vse odprto, saj sem napisal, tudi sam upam na čudež. Samo ne mečem si peska v oči, Primož s svojo formo in pripravljenostjo ne bo zmagal, če ne bo kakšne nesreče koga drugega.

wcpapir ::

Groot ::

wcpapir je izjavil:

Seveda je vse odprto, saj sem napisal, tudi sam upam na čudež. Samo ne mečem si peska v oči, Primož s svojo formo in pripravljenostjo ne bo zmagal, če ne bo kakšne nesreče koga drugega.


A potem si cca. 10 dni nazaj tudi že pisal da Thomas in Almieda ne bosta zmagala ko nista mogla takoj sledit Primožu.

Vprašanje zgoraj o tem ali prvič spremljaš GT je bilo povsem na mestu in upravičeno. Ker če se ti zdi nadoknaditi 30s na treh najtežjih etapah celotnega Gira čudež, potem nisi videl ravno veliko dirk.

wcpapir ::

A potem si cca. 10 dni nazaj tudi že pisal da Thomas in Almieda ne bosta zmagala ko nista mogla takoj sledit Primožu.


Seveda ne, takrat je bila čisto drugačna situacija.

Groot ::

Hahah ok takrat je bilo pa vse drugače :))

wcpapir ::

Praviš da po 3000km ni nič drugače ?:))

Groot ::

Ah daj tej posti ratujejo smešni. Ja je je drugače, ampak enako možno je, da bo jutri, v petek ali pa soboto tudi povsem drugače kot je bilo včeraj. Zato pa komentarji v stilu Giro je zgubljen, čudež bo če to obrne, so ena velika gostilniška raca. Če bi res spremljal kolesarstvo, bi ti bilo jasno da so številni v zadnjih etapah že izgubljali minute, ne sekunde. Ja lahko da bo to Roglič, prav mogoče pa je da bo to Thomas ali Almeida. Sploh Thomas zna biti ranljiv, ker bodo morali nadzorovati dirko pa že tako je ostal brez precejšnjega dela ekipe. Mi lahko samo upamo da se Rogla danes dobro razvozi in se potem TJV lepo taktično loti zadnjih dveh etap. Kronometer v soboto je pa tako ali tako mož na moža, kjer bodo pa pač odvisne dnevne noge.

tonttu ::

wcpapir je izjavil:

V glavnem govorite o čudežu, jaz sem za. Naj se zgodi.

Za dobiti noter 30sec pri takih etapah kot jih se cakajo ni potreben cudez, ampak bo cisto normalna stvar, ce se zgodi. Cudez bi potreboval ce bi bilo potrebno notri dobiti 2, 3 ali vec minut, 30sec pa je pri taksnih klancih kot jih se cakajo ena malenkost. Verjemi da bodo samo v soboto na kronometru razlike med temi tremi vec kot 30sec. V korist koga ne vem, ampak si skoraj upam staviti, da bo med temi tremi (Roglic, Thomas, Almeida) samo v soboto vec kot 30sec razlike.

no comment ::

tonttu je izjavil:


Za dobiti noter 30sec pri takih etapah kot jih se cakajo ni potreben cudez, ampak bo cisto normalna stvar, ce se zgodi. Cudez bi potreboval ce bi bilo potrebno notri dobiti 2, 3 ali vec minut, 30sec pa je pri taksnih klancih kot jih se cakajo ena malenkost.

V vseh zadnjih intervjujih, ki jih je imel Roglič, je rekel, da ni na 100%. Čakajo ga pa še trije potencialno brutalni dnevi.

Zato nas nekaj tukaj misli, da bo manjši čudež, če bo ne-100% Roglič, ki ni znan kot nekdo, ki je najboljši v zadnjem tednu, lahko obrnil zaostanek v prednost.

Samael ::

Jah, saj ... ne vemo in pravimo, da je še vse odprto, kar tudi je (in to je bisto argumenta - nič ni že določeno).

Ni zdaj pred njimi zgolj ena ravninska etapa, kjer bi res lahko upali samo še na en velik čudež, ane. Tu se bo še garalo, vsakdo se lahko še zlomi, ali pa obratno, naredi fantastičen rezultat dneva, ki vse obrne na glavo.
Ta moment je Roglič gotovo en treh favoritov in odpisati ga že, pa ne glede na to kakšen bo dejanski razplet, je imho. nerealistično oz. nesmisel. Bomo videli, ane.
Samael != Samuel

feryz ::

No ja, ni zastonj grdo gledal včeraj. Verjetno mu je malo več jasno, kot je nam tukaj.

Groot ::

feryz je izjavil:

No ja, ni zastonj grdo gledal včeraj. Verjetno mu je malo več jasno, kot je nam tukaj.


A to da je mogoče razočaran ker so načrtovali napad in tudi cel dan vozili tako, vendar mu je potem pač zmanjkalo nog, pa morda nisi pomislil? Res sami vedeževalci in poznavalci tukaj.

Samael ::

Šli so na zmago, pridelal pa 30 sekund. Kdo ne bi gledal grdo. Jutri je pa nov dan ane.
Gotovo mu pa je več jasno, kot nam tukaj - pa se mu je vseeno včeraj nekoliko zalomilo. Skratka, dost nepredvidljivo je vse skupaj celo za njih, ki so tam, mi tu bomo pa pametni do amena :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

wcpapir ::

tonttu je izjavil:

wcpapir je izjavil:

V glavnem govorite o čudežu, jaz sem za. Naj se zgodi.

Za dobiti noter 30sec pri takih etapah kot jih se cakajo ni potreben cudez, ampak bo cisto normalna stvar, ce se zgodi. Cudez bi potreboval ce bi bilo potrebno notri dobiti 2, 3 ali vec minut, 30sec pa je pri taksnih klancih kot jih se cakajo ena malenkost. Verjemi da bodo samo v soboto na kronometru razlike med temi tremi vec kot 30sec. V korist koga ne vem, ampak si skoraj upam staviti, da bo med temi tremi (Roglic, Thomas, Almeida) samo v soboto vec kot 30sec razlike.

Primoz je po spletu okoliscin na tretjem mestu, v slabi formi zadnje dni in nič ne kaže, da bi bilo bolje. Pričakovati napredek tekmovalca ki se bori za obstanek na tretjem mestu na prvo mesto je nadrealistično.
««
44 / 94
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Olimpijske igre Francija 2024 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21910278 (3115) Hypathia
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
434084 (1776) nokken
»

Olimpijske igre Tokio 2020 (v 2021) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
19118059 (11086) Darko!
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5411337 (9039) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333572 (2863) IČA

Več podobnih tem