» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
14 / 71
»»

PacificBlue ::

perci je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

Ampak ja Pogačar je preprosto pripravil neverjetno vožnjo, ki je preprosto nikakor ni bilo mogoče pričakovati (so pa številni sedaj seveda radi generali kako je bilo to povsem pričakovano itd.).

Sem že 14 septembra tule napisal, da je čisto verjetno, da zmaga na koncu Pogačar, da lahko uniči razliko na kronometru, ker ima boljšo regeneracijo kot Primož:).

perci je 14. sep 2020 ob 12:14:37 izjavil:

Če smo realni...da bi pogačar zmagal tale tour, bi se moral zgoditi mali čudež. Bolezen, odstop, ekstra slabo dnevno počutje rogljiča in še parih drugih konkurentov.


Sploh ne. Prakticno lahko zmaga Pogacar TdF, v teh zadnjih etapah samo sledi Primozu ga spremlja, varcuje z mocmi in nato v kronometru nadoknadi izostanek. Vemo, da Primoz v tretjem tednu ni vec tako mocan, glede na to da je kronometer zadnja etapa in ima Tadej prednost pri regeneraciji in zna tud zelo dobro odpeljati kronometer. Vmes pa se pobere bonifikacijske sekunde in zmansja zaostanek za Roglo.

Drži, tole sem falil. Je pa res, da se je zgodil mali čudež. Pa ne toliko v smislu slabega performansa Rogliča ampak vesoljske vožnje Pogačarja, ki jo nekateri označujejo za enega najboljših performansov v zgodovini kolesarstva.


Najbolj meni ni jasno, kako, da niso o tem razmišljali pri JumboVismi? So bili mogoče preveč prepričani, da se bo en mlad kolesar zadovoljil z drugim mestom? Spomnimo se, da po 20. etapi je bilo par izjav Pogačarja, da se čuti utrujenega in da je zadovoljen tudi z drugim mestom. Igrali so skrito igro vredno oskarja -eden komentarjev na youtube je Tadeja označil za ice cold killerja:).
Igrali so na karto kronometra, zato so se tako zelo dobro pripravili. Vedeli so, da če bodo blizu bodo izkoristili maksimalno ta kronometer, da osvojijo rumeno.

Groot je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

No poglej lestvico še enkrat, in če odšteješ Frooma in Gerainta Thomasa, je na tretjem mestu, za Saganom In Bernalom. Torej je eden izmed nalbolj plačanih kolesarjev na letošnjem touru:).


In zakaj točno bi odštel Frooma in Tomasa? Oba sta še zelo zelo aktivna, prav tako pa niti ni zadnje leto za nikogar (Froom bo najbrž drugo leto imel celo še večjo plačo). Potem res najbolje da odštejemo še Sagana in Bernala in je res Aru prvi. Lol nekateri pa res vztrajate pri svojem do onemoglosti


Ti si napisal, da je daleč od tega, da bi bil najbolj plačan tekmovalec na touru. Kar ni najbolj točno, samo to sm te hotel popravit.

Zgodovina sprememb…

no comment ::

Vsekakor je možno, da kapetan (če je iz kategorije kolesarjev s super težko pogodbo) ne dobi nič od nagradnega denarja. Ampak to je potem dogovorjeno znotraj moštva. Že za Induraina se spomnim, da se je odrekel svojemu deležu iz nagrad. Lahko da še kdo prej (meni spomin ne seže tako daleč kot Okapiju do Merxxa, jaz sežem samo do Fignona)? Armstrong, kolikor vem, je šel še korak dalje in je iz svojega žepa obljubil še dodatne nagrade za pomagače, če zmaga.

Nikoli pa do sedaj še nisem slišal, da je osnovni princip razdelitve nagrad tak, da tisti, ki jo je privozil ni udeležen pri delitvi. To je norost! Pa če jo to izrekel Hvastija (in naprej kot braindead papagaj ponavljal Samael) ali ne...

Torej, vsekakor ne bi bilo nič nevidenega, če Pogačar ne dobil nič od nagrad, ampak če pa dobi delež od Kristoffove nagrade potem dobi delež tudi od svoje.

Samael ::

Se ne da, tudi ko mu je crno na belem dokazano, da ima tezave z osnovnim razumevanjem prebranega in da se je motil... :))
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

mr_chai ::

A je bil to prvi tour kjer je bil TT v klanec ?

Zimonem ::


Najbolj meni ni jasno, kako, da niso o tem razmišljali pri JumboVismi? So bili mogoče preveč prepričani, da se bo en mlad kolesar zadovoljil z drugim mestom? Spomnimo se, da po 20. etapi je bilo par izjav Pogačarja, da se čuti utrujenega in da je zadovoljen tudi z drugim mestom. Igrali so skrito igro vredno oskarja -eden komentarjev na youtube je Tadeja označil za ice cold killerja:).
Igrali so na karto kronometra, zato so se tako zelo dobro pripravili. Vedeli so, da če bodo blizu bodo izkoristili maksimalno ta kronometer, da osvojijo rumeno.


Lahko da so bili malo naivni. Ampak Tadej je odgovoril na vprašanje ali bo menjal kolo na kronometru, da je to skrivnost. Po drugi strani tvj ni sky. Sky je ekipa ustanovljena zgolj za osvojitev tdf. Ostale dirke jim služijo bolj kot ne profiliranju ostalih tekmovalcev iz tega znajo potegniti nasprotnikove šibke točke. Froom je v bistvu astmatična excelova tabela na dveh kolesih. Zato mislim, da njegova izjava o Rogliču in tretjem tednu ni bila preroška ampak analitična.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Zimonem ::

Hypathia je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Dobri generali zmagajo, malo slabši pa ne:P Pogačar je imel dobrega, Roglič pa malo slabšega.
Pa kako ne moreš predvideti zmožnosti Pogačarja? Je že prej na etapi pojedel zaostanek. Torej ni bil to nek enkraten podvig na predzadnji etapi.

Morda tudi zato ker je odločitev zadnjič padla na kronometru 30 let nazaj.

Ja pa jade. Kronometer je vedno pomemben. Ampak zadnji dan je mislim da iz rumene slekel Evans schleaka tam nekje 10 let nazaj. Ena bolj tragičnih stvari katero sem videl na tdf. Prej je Andy uprizoril solo beg od Briancona na Galibier in vodil.

V zadnjih 10ih letih so top 3 predstave na gt zame. Schelck na Galibier, froome pobeg na giru in tadejev kronometer. Desci so šli preprosto na vse ali nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

;-) ::

Drži, tole sem falil. Je pa res, da se je zgodil mali čudež. Pa ne toliko v smislu slabega performansa Rogliča ampak vesoljske vožnje Pogačarja, ki jo nekateri označujejo za enega najboljših performansov v zgodovini kolesarstva.


Skoraj vsi taki vesoljski podvigi so se na koncu cez par let spoznali za nečastne.

PacificBlue ::

mr_chai je izjavil:

A je bil to prvi tour kjer je bil TT v klanec ?


Na tistih hribih La Planche des Belles Fillesa, kjer je potekala 20.etapa je bil TT na TdF že leta 2012, 2014, 2017, 2019 in 2020. Tudi nekaj rumenih majic je tukaj že zamenjalo lastnika.

Zimonem
Froom je v bistvu astmatična excelova tabela na dveh kolesih.

:))
To sem pa slišal že, da je analitik. Potem so pa novinarji pisali, da je jezen na Roglo, ker ga je namučil pri vzponu na prelaz Portet, tdf 2018.

Anney ::

Gremo dalje, zdaj je na vrsti SP. Sam pa sem še vedno z mešanimi občutki, rahlo razočaran vendar vesel. To je šport in super, da je tako. Imamo dva vrhunska kolesarja, poleg ostalih, tega še ni bilo, vsaj tako visoko ne.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Gambino ::

Pogačar je 100% dopingiran. Njegov direktor in ekipa njegova je znana po tem. Že tole ti pove nekaj:

Greg Lemond 5.7W/kg/h nikoli pozitiven test dopinga,
Marco Pantani 6.2W/kg/h pozitiven,
Lance Armstrong 6.3W/kg/h pozitiven,
Tadej Pogačar 6.9 W/kg/h ???????

NoFear85 ::

Bravo. Kretenizem ne pozna meja. Po tej logiki: dedek pijanec, sin pijanec, vnuk tudi, ceprav se ni povohal alkohola, bosodba na prvo zogo.

Samo dve stvari sta neskoncni: Vesolje in cloveska neumnost, ampak za Vesolje nisem povsem preprican.

Gambino ::

NoFear85 je izjavil:

Bravo. Kretenizem ne pozna meja. Po tej logiki: dedek pijanec, sin pijanec, vnuk tudi, ceprav se ni povohal alkohola, bosodba na prvo zogo.

Samo dve stvari sta neskoncni: Vesolje in cloveska neumnost, ampak za Vesolje nisem povsem preprican.


Slaba, slaba, slaba primerjava. In te številke marsikaj povedo. Ve se do kam se da brez in do kam z dopingom! Če ne veš ne piši o kretenizmu, ker sam izpadeš kreten!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Zimonem ::

Gambino je izjavil:

Pogačar je 100% dopingiran. Njegov direktor in ekipa njegova je znana po tem. Že tole ti pove nekaj:

Greg Lemond 5.7W/kg/h nikoli pozitiven test dopinga,
Marco Pantani 6.2W/kg/h pozitiven,
Lance Armstrong 6.3W/kg/h pozitiven,
Tadej Pogačar 6.9 W/kg/h ???????

Glede na statistiko ekip je "verjetneje" dopingiran Roglič. Lampre je nedolžna ovčka proti zgodovini rabobank.

https://www.dopeology.org/teams/statist...

So pa za ugotavljanje tega pristojni organi.

NoFear85 ::

Greg Lemond je iz drugega obdobja, poglej njegovo kolo in danasnje. Ja oba sta cestna kolesa, vendar z zelo malo skupnimi imenovalci.

Gambino ::

Zimonem je izjavil:

Gambino je izjavil:

Pogačar je 100% dopingiran. Njegov direktor in ekipa njegova je znana po tem. Že tole ti pove nekaj:

Greg Lemond 5.7W/kg/h nikoli pozitiven test dopinga,
Marco Pantani 6.2W/kg/h pozitiven,
Lance Armstrong 6.3W/kg/h pozitiven,
Tadej Pogačar 6.9 W/kg/h ???????

Glede na statistiko ekip je "verjetneje" dopingiran Roglič. Lampre je nedolžna ovčka proti zgodovini rabobank.

https://www.dopeology.org/teams/statist...

So pa za ugotavljanje tega pristojni organi.


Sem kje omenil Rogliča? Je Roglič zmagovalec? Ni! Roglič sam ne dosega takšnih številk! Da tudi njegova ekipa je bila umazana, ampak so večino ljudi z vodstvom zamenjali!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

broken/link ::

Gambino ima povsod interne informacije (isto recimo tudi pri formuli), tako da poslušajte ga. on točno ve, kako je.

sunshine403 ::

Watti so pa fizika in ravno zato primerljivi celo med razlicnimi sporti, ne samo med leti ;) Po eni studiji (z rezultati svetovnih rekorderov v razlicnih sportih, kar pomeni zelo verjetno tudi ne pretirano cistih) so meje cloveskega telesa priblizno tu:
0min 24.64W/kg
1min 12.91W/kg
5min 8.02W/kg
10min 7.22W/kg
20min 6.90W/kg
40min 6.57W/kg
60min 6.41W/kg
120min 6.09W/kg
240min 5.82W/kg
Kaj pomeni 6.9W/kg za eno uro si pa lahko razlozi vsak sam.

juroz ::

rule no.1:
make it look believable.

Zimonem ::

Gambino je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Gambino je izjavil:

Pogačar je 100% dopingiran. Njegov direktor in ekipa njegova je znana po tem. Že tole ti pove nekaj:

Greg Lemond 5.7W/kg/h nikoli pozitiven test dopinga,
Marco Pantani 6.2W/kg/h pozitiven,
Lance Armstrong 6.3W/kg/h pozitiven,
Tadej Pogačar 6.9 W/kg/h ???????

Glede na statistiko ekip je "verjetneje" dopingiran Roglič. Lampre je nedolžna ovčka proti zgodovini rabobank.

https://www.dopeology.org/teams/statist...

So pa za ugotavljanje tega pristojni organi.


Sem kje omenil Rogliča? Je Roglič zmagovalec? Ni! Roglič sam ne dosega takšnih številk! Da tudi njegova ekipa je bila umazana, ampak so večino ljudi z vodstvom zamenjali!

Sem ga kar jaz omenil. Ker govoriš o lampreju kot prototipu za doping je pa v bistvu rabobank. Ekipa je pa bolj ali manj enako vodena. Sem ti točno nalepil vse eksaktne podatke ne pa neke špekulacije, ki izhajajo iz teorije zarot.

sunshine403 ::

To o "umazanih" DSjih, team managerjih itd. je tako ali tako brez veze razpravljati. Velika vecina DSjev v WT ekipah je bivsih kolesarjev, ki so bili med kariero priblizno na tem ali malo nizjem nivoju. Upati, da so cisti in brez zgodovine je delno do pretezno bolano. Pa zares kolesarstvo pri vsem tem ni kaj bolj posebno kot kaksen drug sport.

Zimonem ::

Potem naj pa nenačenja teme o kateri nima niti osnovnih podatkov in brca mimo.

perci ::

Pa zares kolesarstvo pri vsem tem ni kaj bolj posebno kot kaksen drug sport.


To seveda ne drži.

sunshine403 ::

Seveda ne Perci.... ker v drugih sportih ni dopinga in ni trenerjev in ostalih udelezenih, ki bi izhajali iz samega sport.

Gambino ::

sunshine403 je izjavil:

Watti so pa fizika in ravno zato primerljivi celo med razlicnimi sporti, ne samo med leti ;) Po eni studiji (z rezultati svetovnih rekorderov v razlicnih sportih, kar pomeni zelo verjetno tudi ne pretirano cistih) so meje cloveskega telesa priblizno tu:
0min 24.64W/kg
1min 12.91W/kg
5min 8.02W/kg
10min 7.22W/kg
20min 6.90W/kg
40min 6.57W/kg
60min 6.41W/kg
120min 6.09W/kg
240min 5.82W/kg
Kaj pomeni 6.9W/kg za eno uro si pa lahko razlozi vsak sam.



Bravo, lepo razloženo, nekateri pa verjamejo, da je Pogačar kronometer peljal na špagete, malo morgen!!

Zimonem ::

Njegovih številk sploh ni!!!! Kaj se izmišljuješ. So samo ocene.

Gagarin ::

Gambino je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

Watti so pa fizika in ravno zato primerljivi celo med razlicnimi sporti, ne samo med leti ;) Po eni studiji (z rezultati svetovnih rekorderov v razlicnih sportih, kar pomeni zelo verjetno tudi ne pretirano cistih) so meje cloveskega telesa priblizno tu:
0min 24.64W/kg
1min 12.91W/kg
5min 8.02W/kg
10min 7.22W/kg
20min 6.90W/kg
40min 6.57W/kg
60min 6.41W/kg
120min 6.09W/kg
240min 5.82W/kg
Kaj pomeni 6.9W/kg za eno uro si pa lahko razlozi vsak sam.



Bravo, lepo razloženo, nekateri pa verjamejo, da je Pogačar kronometer peljal na špagete, malo morgen!!


Meni ste osebki, ki brez vsakega dokaza predvidevate doping, navadni gnoji. Pusti tiste, ki so za to zadolženi (jih v kolesarstvu mrgoli) da dvomijo in odkrivajo doping. Če/ko ga odkrijejo in dokažejo pa pljuvaj kolkr moreš.

sunshine403 ::

Gagarin je izjavil:

Meni ste osebki, ki brez vsakega dokaza predvidevate doping, navadni gnoji. Pusti tiste, ki so za to zadolženi (jih v kolesarstvu mrgoli) da dvomijo in odkrivajo doping. Če/ko ga odkrijejo in dokažejo pa pljuvaj kolkr moreš.

No meni ste se vecji gnoji tocno tisti, ki ste danes nasli novega idola, za katerega greste na vrat na nos v letalo in "navijat" zanj v Pariz, jutri ko bo slo nekaj narobe, pa po njem zlivat hektolitre gnoja. Meni osebno je zares povsem vseeno kaj je z dopingom. Na zalost sem bil dovolj v sportu na taksni ravni, da nimam utvar o cistem sportu in mi je zares dosezek Armstronga ravno tako impresiven kot dosezek tistega, ki je bil takrat drugi, ali pa 15. In tudi danes mi je Pogacarjeva voznja ravno toliko impresivne ne glede na zemeljske ali nezemeljske stevilke, ker pac vem da drugi in tretji (in 93.) niso nic drugacni.

;-) ::

Če nekaj smrdi po dreku, ponavadi to je drek. In tukaj smrdi, če pa je pa vrjetno ne bomo nikoli ugotovili.

Ajd. Na SP so malo bolj stroga pravila, bomo videli superiornost tam.

Gagarin ::

sunshine403 je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Meni ste osebki, ki brez vsakega dokaza predvidevate doping, navadni gnoji. Pusti tiste, ki so za to zadolženi (jih v kolesarstvu mrgoli) da dvomijo in odkrivajo doping. Če/ko ga odkrijejo in dokažejo pa pljuvaj kolkr moreš.

No meni ste se vecji gnoji tocno tisti, ki ste danes nasli novega idola, za katerega greste na vrat na nos v letalo in "navijat" zanj v Pariz, jutri ko bo slo nekaj narobe, pa po njem zlivat hektolitre gnoja. Meni osebno je zares povsem vseeno kaj je z dopingom. Na zalost sem bil dovolj v sportu na taksni ravni, da nimam utvar o cistem sportu in mi je zares dosezek Armstronga ravno tako impresiven kot dosezek tistega, ki je bil takrat drugi, ali pa 15. In tudi danes mi je Pogacarjeva voznja ravno toliko impresivne ne glede na zemeljske ali nezemeljske stevilke, ker pac vem da drugi in tretji (in 93.) niso nic drugacni.


No, ti si dokazano gnoj, ker predvidevaš doping brez vsakega dokaza. Sam pa seveda nisem našel novega idola, nisem šel v Pariz in tudi nisem sploh ne strasten navijač. Dosežki Slovencev so mi všeč, pogledam preko TV kakšno dirko ali tekmo, to pa je tudi vse. Občudujem tako Pogačarja kot Rogliča, Dragiča, Dončiča.... V kolikor pa komerkoli dokažejo doping pa le-tega ne občudujem več. Tvoje teze (zopet brez dokazov, pač gnoj kaj češ), da se tako ali tako vsi dopingirajo, pač ne sprejemam in vidim tistega, ki mu dokažejo doping pač kot goljufa, goljufov pa ne občudujem. Ti jih pa le.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

;-) je izjavil:

Če nekaj smrdi po dreku, ponavadi to je drek. In tukaj smrdi, če pa je pa vrjetno ne bomo nikoli ugotovili.

Ajd. Na SP so malo bolj stroga pravila, bomo videli superiornost tam.

Umivaj se! Sp je pod isto krovno organizacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Gambino ::

Gagarin je izjavil:

Gambino je izjavil:

sunshine403 je izjavil:

Watti so pa fizika in ravno zato primerljivi celo med razlicnimi sporti, ne samo med leti ;) Po eni studiji (z rezultati svetovnih rekorderov v razlicnih sportih, kar pomeni zelo verjetno tudi ne pretirano cistih) so meje cloveskega telesa priblizno tu:
0min 24.64W/kg
1min 12.91W/kg
5min 8.02W/kg
10min 7.22W/kg
20min 6.90W/kg
40min 6.57W/kg
60min 6.41W/kg
120min 6.09W/kg
240min 5.82W/kg
Kaj pomeni 6.9W/kg za eno uro si pa lahko razlozi vsak sam.



Bravo, lepo razloženo, nekateri pa verjamejo, da je Pogačar kronometer peljal na špagete, malo morgen!!


Meni ste osebki, ki brez vsakega dokaza predvidevate doping, navadni gnoji. Pusti tiste, ki so za to zadolženi (jih v kolesarstvu mrgoli) da dvomijo in odkrivajo doping. Če/ko ga odkrijejo in dokažejo pa pljuvaj kolkr moreš.


Samo kolesarjenje je zagotovilo, da obstajajo dvomi, ko gre za nastope, kot je Tadej Pogačar na turneji. Razkrije nore podatke o uspešnosti.

Komentar Johannesa Aumüllerja

Zimonem ::

Armstrong je zmagoval v obdobju dokazanega vsesplošnega dopinga. Pa smo ravno tako gledali kolesarstvo. Ne zastonj je to obdobje brez prvaka. Merxa niso niti spodobno testirali pa še tam je padel. Froom je astmatik , . Quintano so našli včeraj. je pa samo testiranje in nadzor precej strožji. Gledaš ali pa ne. Dvom je pa pri vsakem. Ampak obtoževanje brez dokazov je povsem brezpredmetno. Jegliča so zabrisali iz hokejske reprezentance ker ni prijavil teraprvtske izjeme.

;-) ::



Zanimivo

Gambino ::

A še kdo verjame, da je ekipa UEA Team Emirates Tadeja Pogačarja čista: LINK

Kdor verjame, da so čisti je navaden nevednež!

Gagarin ::

Gambino je izjavil:

A še kdo verjame, da je ekipa UEA Team Emirates Tadeja Pogačarja čista: LINK

Kdor verjame, da so čisti je navaden nevednež!


Ti si pa navaden škodoželjni gnoj in idiot, lepiš članke iz 2019, pa obtožuješ po načelu kolektivne in časovno neomejene odgovornosti. Če je bil nekdo v kakšni ekipi dopingiran, so po tvoje vsi iz te ekipe in tudi 10 let pozneje krivi in dopingirani. Bizgec trolarski na kvadrat.

Zgodovina sprememb…

Zimonem ::

Gambino je izjavil:

A še kdo verjame, da je ekipa UEA Team Emirates Tadeja Pogačarja čista: LINK

Kdor verjame, da so čisti je navaden nevednež!

A sem ti dal celotno bazo dopinga ali ne? Tvj je famozen po drogiranju.

sunshine403 ::

Gagarin je izjavil:

Ti si pa navaden škodoželjni gnoj in idiot

Se dobro da je tvoja kultura in inteligenca na nivoju. No pa saj ni prvic, da si dokazal na kaksnem nivoju si

Gone ::

sunshine403 je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Ti si pa navaden škodoželjni gnoj in idiot

Se dobro da je tvoja kultura in inteligenca na nivoju. No pa saj ni prvic, da si dokazal na kaksnem nivoju si


V moji knjigi je oseba, ki obtožuje brez vsakega dokaza na dooooosti nižjem nivoju, kot pa tista, ki reče bobu bob. Verjamem pa, da je pri tebi drugače. No, tudi ni prvič, da si pokazal na katerem nivoju si sam.

Gambino ::

Gagarin je izjavil:

Gambino je izjavil:

A še kdo verjame, da je ekipa UEA Team Emirates Tadeja Pogačarja čista: LINK

Kdor verjame, da so čisti je navaden nevednež!


Ti si pa navaden škodoželjni gnoj in idiot, lepiš članke iz 2019, pa obtožuješ po načelu kolektivne in časovno neomejene odgovornosti. Če je bil nekdo v kakšni ekipi dopingiran, so po tvoje vsi iz te ekipe in tudi 10 let pozneje krivi in dopingirani. Bizgec trolarski na kvadrat.


Jaz gledam samo realno. In takšna nadvlada na zadnjem kronometru je enostavno "čudna", po treh tednih dirkanja. Žal nas zgodovina uči, tudi veliko slovenskih kolesarskih profesionalcev je bilo dopingiranih, tako da si lahko enostavno vsak misli svoje. Takšna je realnost v kolesarskem športu. Krvnega dopinga je veliko in skoraj nemogoče ga je odkriti, če te nedobijo direktno pri stvari!

Gagarin ::

sunshine403 je izjavil:

Gagarin je izjavil:

Ti si pa navaden škodoželjni gnoj in idiot

Se dobro da je tvoja kultura in inteligenca na nivoju. No pa saj ni prvic, da si dokazal na kaksnem nivoju si


Cepce rad poimenujem s pravim imenom, ti pa kar po nojevsko še naprej. Saj si sam povsem enak tič kot tale Gambino. Trditi nekaj brez dokazov je pač laž. Lažnivcev kot si ti in Gambino pa ne maram.

broken/link ::

Zimonem je izjavil:

Quintano so našli včeraj.

tole bi pa bilo super, da podkrepiš z linkom.
ker to, da se dogajajo preiskave itd ni enako, kot da nekoga najdejo. In upam, da se vsi v tej temi zavedate, da dokler nekoga ne najdejo in mu tega ne dokažejo, je nedolžen. kdor se pa tega ne zaveda, je skrajni čas, da se začne.

sunshine403 ::

Ferdo66 in Pavle91 ce sta funkcionalno nepismena, je to vajin problem. Ampak ko ne ves vec kaj, je najlazje nekomu reci da je gnoj in idiot. Pac tvoj visoko intelektualen nacin. Jaz nisem nikjer napisal da je nekdo dopingiran. Navedel sem zgolj stevilke iz raziskave, ki je dokaj reprezentativna, zakljucke si naj pa dela vsak sam. Ampak ce se branje dela tezave, verjamem da je tezko potem se kaj vec razmisljati. Pa bodi dovolj, ker kot je napisal ze Twain "Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience."

perci ::

sunshine403 je izjavil:

Seveda ne Perci.... ker v drugih sportih ni dopinga in ni trenerjev in ostalih udelezenih, ki bi izhajali iz samega sport.

Tega nisem rekel. Ni lepo polagati besed v usta.

Gagarin ::

sunshine403 je izjavil:

Ferdo66 in Pavle91 ce sta funkcionalno nepismena, je to vajin problem. Ampak ko ne ves vec kaj, je najlazje nekomu reci da je gnoj in idiot. Pac tvoj visoko intelektualen nacin. Jaz nisem nikjer napisal da je nekdo dopingiran. Navedel sem zgolj stevilke iz raziskave, ki je dokaj reprezentativna, zakljucke si naj pa dela vsak sam. Ampak ce se branje dela tezave, verjamem da je tezko potem se kaj vec razmisljati. Pa bodi dovolj, ker kot je napisal ze Twain "Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience."


Ne seveda ti nisi nič napisal, ti si samo impliciral da je Pogačar dopingiran, rekel pa že nisi. Zajebavaj koga drugega. Funkcionalna pismenost očitno tebi ni blizu, če misliš, da s svojim pisanjem nisi sporočal, da se Pogačar dopingira. Glede reka Twaina, je pa to na internetu verjetno največkrat uporabljen stavek neumnih osebkov, ki jim zmanjka argumentov in ne vedo več kako bi kolkrtoliko častno zapustili debato...

Gambino ::

6.8 W/kg je številka, ki bo vzbujala polemike in pustila odprta vprašanja še kar nekaj časa. Prav tako ne morem mimo Maura Gianettija, zdopingiranega Italjana, zaradi katerega v Pogačarjev uspeh dvomijo praktično vsi ki vsaj malo spremljajo kolesarstvo. Takšno svežino na kronometru smo videli pred 2 letoma pri ekipi Sky (Froom, Thomas) in do danes jih še niso dobili, ker ima proti doping kontrola zastarele metode. Vsak laik že na oko po TV vidi, kakšna je bila razlika med Tadejem in ostalimi tekmovalci po 3 tednih dirkanja. Če pogledamo rekorde vzpona na: La Planche des Belles Filles

2020:5,9 km@8,5%---16:10---average speed 21.90 km/h(Tadej Pogacar)-RECORD
2019:5,9 km@8,5%---17:30---average speed 20.23 km/h(Thomas Pidcock) -Strava
2019:7,0 km@8,7%---20:02---average speed 20.97 km/h(Geraint Thomas)-finish at 1139m
2017:5,9 km@8,5%---16:12---average speed 21.85 km/h(Fabio Aru)
2014:5,9 km@8,5%---16:44---average speed 21.16 km/h(Vincenzo Nibali)
2012:5,9 km@8,5%---16:20---average speed 21.67 km/h(Chris Froome)


Brez zamere, ampak jz v to Pogačarjevo "regeneracijo" zelo dvomim.

Še izjava: Toma Dumoulina (ve se kdo je Tom v kronometru!)

"Res ne vem, kako mu je to uspelo. Jaz sem bil drugi, on pa me je premagal za minuto in 21 sekund. Vse meritve so pokazale, da sem bil na ravni prvenstva, ko sem postal svetovni prvak, on pa je bil toliko hitrejši. Nikakor ne morem biti nezadovoljen, vesel sem, da sem po vseh težavah, ki se jih imel, spet na najvišji ravni. A Pogačarjeva predstava je bila neverjetna, mogoče bi sam bil lahko kdaj odstotek hitrejši, nikakor pa ne pet odstotkov, kot bi bilo potrebno, da Slovenca premagam," se še vedno ne more načuditi vožnji slovenskega junaka."


Torej, če povzamem - če se ne bodo proti doping kontrole vzele malo v roke in naredile korak naprej pri odkrivanju takšnih goljufij, ostali tekmovalci praktično ne vidijo smisla v tekmovanju. Če te nekdo premaga za minuto in pol, je skoraj tako kot bi primerjal enga nafuranga amaterja in dobrega profija, ne pa da se to dogaja med profiji in to po tem, ko ima nekdo več let bogatih izkušenj v kolesarstvu. Lepo vas prosim no.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Hypathia ::

Malo si kontradiktoren v svojih tezah, če praviš, da so praktično vsi na dopingu, potem razliko dejansko naredi talent in naravna sposobnost regeneracije.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

perci ::

Lej, bodimo veseli za Pogačarja in slovenski šport. Čisto nesumljivo ni, se strinjam, ampak zaenkrat ni nikakršnih dokazov v smeri dopinga, zato ni korektno, da se o tem na dolgo in široko špekulira. Potem lahko začnemo dvomiti v vse rekordne dosežke, z Boltom na čelu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Gambino ::

Tle je en problem. Če slučajno recimo čez 5 let odkrijejo doping pri Pogačarju, to ne pomeni da bo pa zdej Primož dobil rumeno majico ker je bil 2, ampak se rumena majica briše (praktično vse majice) . Torej, bomo Slovenci zopet brez rumene majice, kljub vrhunskim predstavam Primoža. To je problem če pride do tega.

perci ::

Jah, kaj pa če je Primož na dopingu? Tudi Richie Porte je sumljivo dobro vozil v zaključku Toura. Torej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Utk ::

Pri 21 letih bi bilo res neumno se ukvarjat z dopingom. Menda bi vsaj poskušal kaj naredit tudi čist.
Brez veze se pa sekirat zarad tega dokler ni vsaj enega zaresnega znaka. Doping morda napreduje, ampak legalne metode tudi.
««
14 / 71
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
433360 (1052) nokken
»

Dediči Samsungovega šefa bodo plačali 60-odstotni davek na zapuščino

Oddelek: Novice / Rezultati
3511951 (9519) bbbbbb2015
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5410395 (8097) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333326 (2617) IČA

Več podobnih tem