» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
76 / 94
»»

Samael ::

Jaz tudi mislim, da če ne bo šlo kaj hudo narobe izven njegove kontrole, da mu letos prepričljiva zmaga ne uide.

Moram pa priznati, da sem pričakoval več od Bore, čeprav po drugi strani pa kakor so bile prve najave za Tour sanjske (Hindley, Vlasov, Martinez, Kamna...) sta od tega ostala samo še Vlasov in Hindley, za katerega se zdi, da letos nima in nima tapravih nog.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Utk ::

Kaj je pa z Bernalom?

Samael ::

Zmanjkalo ga je danes. Slabe tri minute pa pol zadaj. Izgleda, da bo pri Ineosu zdaj v igri samo še Rodríguez.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Veliki_Blek ::

Včasih berem kolesarske komentarje na RTVSLO in tam je še vedno ogromno haterjev, ki Pogačarja sovražijo, ker je leta 2020 premagal Rogliča. Nekateri Rogličevi fani so tako zlobni, da celo Vingegaardu in ostalim bolj privoščijo zmago kot Pogačarju. Ne razumem, kako ti ljudje razmišljajo, da bi Pogačar kar moral prepustiti zmago Rogliču leta 2020. Noben kolesar na svetu tega ne bi storil.

Siwaratha ::

Saj imamo enga tudi tukaj ki vneto navija za "Vinkota" wcpapir ali Gambino

Groot ::

Samael je izjavil:

Zmanjkalo ga je danes. Slabe tri minute pa pol zadaj. Izgleda, da bo pri Ineosu zdaj v igri samo še Rodríguez.


Res mi je smešen Ineos z njihovo nejevero v Rodrigeza. Enako je bilo že lani, ko so kar upali da bo Pidkok konkurenčen, pa seveda niti blizu ni bil. Letos enako neke ideje z Bernalom, ki so vsaj hitro odplavale po vodi. Nekako očitno res ne verjamejo v Rodrigeza, čeprav je res super konstanten.

Samael ::

Ja, pa res. Ne vem, a smo tu al kje že lani debatirali, kako nesmisleno žrtvujejo že takrat močnejšega Rodrigueza v pomoč prekurjenemu Pidcocku.
Samael != Samuel

no comment ::

Jaz sem zgleda gledal eno drugo etapo. Vingegaard je hitro ostal sam proti štirim UAE, do vrha Galibierja zgubil "ogromnih" 7s proti Pogačarju, mi smo ga pa že odpisali?

Po koncu etape je mirno rekel, da njegovi dnevi še prihajajo. Ta izjava me malo preveč spominja na njegove izjave lani, ko je Pogačar v parih etapah zmanjševal zaostanek. Če bom zadnji dan slišal kako Vingegaardu na rampi rečejo "today you show the world who's the strongest" bom ugasnil TV in samo upal, da se taki kronometri tudi marsovcem zgodijo samo enkrat v življenju. Ampak gledal pa ne bom... ;)

Utk ::

Ja, včeraj je na "kronometru" v par km izgubil pol minute, ker je prelahek, na pravem kronometru bo pa nenadoma dobil par minut. Pa mi je jasno, da bo, ni mi jasno kako.

globoko grlo ::

Boljsa "oprema"?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Gambino ::

no comment je izjavil:

Jaz sem zgleda gledal eno drugo etapo. Vingegaard je hitro ostal sam proti štirim UAE, do vrha Galibierja zgubil "ogromnih" 7s proti Pogačarju, mi smo ga pa že odpisali?

Po koncu etape je mirno rekel, da njegovi dnevi še prihajajo. Ta izjava me malo preveč spominja na njegove izjave lani, ko je Pogačar v parih etapah zmanjševal zaostanek. Če bom zadnji dan slišal kako Vingegaardu na rampi rečejo "today you show the world who's the strongest" bom ugasnil TV in samo upal, da se taki kronometri tudi marsovcem zgodijo samo enkrat v življenju. Ampak gledal pa ne bom... ;)



No točno to jaz mislim, da se bo zgodilo.

Vinko še nikdar na TdF ni imel tako slabega dne, kot ga je imel že Pogačar in tukaj je ta prednost Vinkota.

In res je, njegovi komentarji po včerajšnji etapi niti malo niso razočarajoči, še celo mislil je da bo te etape imel zaostanek vsaj 2+ minuti.

Bo še zanimivo, glavne etape še prihajajo, tole do sedaj je samo ogrevanje in poziranje pred fotografi. Najbolj važno je, kdo ima na koncu rumeno majico!

no comment ::

Utk je izjavil:

Ja, včeraj je na "kronometru" v par km izgubil pol minute, ker je prelahek, na pravem kronometru bo pa nenadoma dobil par minut. Pa mi je jasno, da bo, ni mi jasno kako.

Ja, v skoraj 20km je izgubil skoraj pol minute.

Če pa ti ni jasna razlika v zadnjem kronometru (ki bo sledil dvema gorskima etapama) in včerajšnjem spustu... V kronometru ta petek pa sicer pričakujem, da bo Vingegaard izgubil nekaj časa proti Pogačarju.

Utk ::

Na spustu ni izgubljal, tudi pri vzponu minimalno. Izgubil je potem dol na ravnini. Tisto ni bilo niti blizu 20 km.

Jonas je favorit, tiste poškodbe niso ble tako hude verjetno, ampak Pogačar se na takih dirkah pač zabava in skuša čim več dobit. Če bi samo sledil Jonasu, bi se še zmeraj lahko zgodilo, da bi v neki etapi mu ušel za minuto ali dve, kar potem nikakor več ne bi mogel dobit nazaj. Tako pa si vsaj nabere nekaj zaloge, ki lahko bo lahko pa ne dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

globoko grlo ::

A sm prav videl da so sam ravninske etape do nedele? Pa nasledn tedn tut ne bo nc s hribi? Zadn tedn jih bo pa pou pocrkal?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

no comment ::

Mimogrede, včerajšnji spust ni imel ravnine.

Normalno, da želi Pogačar narediti razliko. Ampak jaz včeraj pri Vingegaardu, v četrti etapi Toura, še nisem videl znaka, da je premagan. Tako kot ga je včeraj namučil Pogačar, da je lani še bolj na treh etapah. In je potem prišel tretji teden.

Na Touru ne podeljujejo majice za optimizem, je pa res, da bi jaz bil kandidat, če bi jo za pesimizem... ;)

Utk ::

Visma ima 2-3 etape v planu, kjer bojo poskušali naredit minutne razlike. Problem tega plana je samo v tem, da vprašanje, če ima Visma letos ekipo za kaj takega. Ena od teh 2-3 bo kronometer, tako da se bi znalo odločat (šele) takrat, tam je pa odvisno kakšen dan bo kdo imel.

Gambino ::

globoko grlo je izjavil:

A sm prav videl da so sam ravninske etape do nedele? Pa nasledn tedn tut ne bo nc s hribi? Zadn tedn jih bo pa pou pocrkal?



Da. Do desete etape ni nič, razen kronota (stage 7). Deseta bo malo bolj zanimiva, ampak verjetno nič resnega. Potem pa do 13. etape spet ravno, 13 in 14. etapa bosta zanimivi. Potem sta pa tukaj še 19 in 20. etapa, ki bosta extra. Potem pride zadnji dan, kjer bo kronometer. In to bo to za letos. Se pa lahko vmes seveda še kaj zanimivega pripeti. Kakšna predrta guma na makadamu, kjer ti le lahko ogromno stane, da o kakšnih skupinskih padcih ne govorimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Zimonem ::

globoko grlo je izjavil:

A sm prav videl da so sam ravninske etape do nedele? Pa nasledn tedn tut ne bo nc s hribi? Zadn tedn jih bo pa pou pocrkal?

9ta je makedam. + Tega če uae vozi na ekipo bodo morali ostali pokrivati pobege če se vanje priključijo ayuso, almaeida ali Yates.

skumpl ::

Mark Kevendiš je zmagal. Zdaj pa lahko gre mirno v kolesarski pokoj

kow ::

Vsi smo izjemno zadovoljni, da bo sel v penzijo. Sedaj cakamo se Ronalda, Lebrona in Nadala.

Drugace pa preberem naslov: Pogačar se je na zahrbtnem cestnem otoku mojstrsko rešil

Pogleda posnetek. Padli so Pogacarju za hrbtom. Si kar izmislijo novico.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Siwaratha ::

Nisi dobro pogledal. Pogi se je mojstrsko izmaknil otoku v katerega so ga povsem stisnili v zožitvi, drugi za njim pa se niso in so padli. Poglej pravi posnetek od trenutka ko se je Pogi pripeljal blizu otoka.

dunda ::

Res dober refleks. Mi kavčarji bi lepo treščili v cestno pohištvo.
https://www.kacnje.eu

kow ::

Siwaratha je izjavil:

Nisi dobro pogledal. Pogi se je mojstrsko izmaknil otoku v katerega so ga povsem stisnili v zožitvi, drugi za njim pa se niso in so padli. Poglej pravi posnetek od trenutka ko se je Pogi pripeljal blizu otoka.


Na posnetku tega ni videti, ker ocitno zacetni del manjka. Aha sedaj vidim, da je sledil se pocasni posnetek. Na katerem je videti, da je Pogacar eden od krivcev za padce, lol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Groot ::

kow je izjavil:

Siwaratha je izjavil:

Nisi dobro pogledal. Pogi se je mojstrsko izmaknil otoku v katerega so ga povsem stisnili v zožitvi, drugi za njim pa se niso in so padli. Poglej pravi posnetek od trenutka ko se je Pogi pripeljal blizu otoka.


Na posnetku tega ni videti, ker ocitno zacetni del manjka.


Bi se mogoče malce potrudil pa našel cel posnetek? Še na RTV ga imaš v novici. Ampak ja verjamem da je bolje takoj mlatiti po forumu

Siwaratha ::

Pa zdej je po njegovo Pogi kriv za padce ;)

Zgodovina sprememb…

kow ::

Poglej posnetek. Pogi je polamudil in zadnji hip odvil na desno. Lahko bi sel tudi levo. Je pa res, da je tisti pred njim se bolj kriv.

Groot ::

no comment je izjavil:

Jaz sem zgleda gledal eno drugo etapo. Vingegaard je hitro ostal sam proti štirim UAE, do vrha Galibierja zgubil "ogromnih" 7s proti Pogačarju, mi smo ga pa že odpisali?

Po koncu etape je mirno rekel, da njegovi dnevi še prihajajo. Ta izjava me malo preveč spominja na njegove izjave lani, ko je Pogačar v parih etapah zmanjševal zaostanek. Če bom zadnji dan slišal kako Vingegaardu na rampi rečejo "today you show the world who's the strongest" bom ugasnil TV in samo upal, da se taki kronometri tudi marsovcem zgodijo samo enkrat v življenju. Ampak gledal pa ne bom... ;)


Zgolj v razmislek da vse kar govori ni nujno res ;) Sedaj je jasno da so prj Vismi zeloooo lagali z v izjavah glede obsega poškodb Vingegarda. Enako sem prepričan da sedaj gladko nabijajo o tem da so pričakovali v prvih etapah vsaj 2 min zaostanka. Če bi to res pričakovali, potem Vingegarda ne bi bilo zraven na TdF.

kow ::

Bolj gledam posnetek, bolj se zdi da je Pogi sprozil padec kolesarjev za njim. Zal.

Siwaratha ::

Patetičen si...Žal

Zgodovina sprememb…

kow ::

Nisem. Ti si ocitno tak navijac, da ne verjames lastnim ocem. Poglej posnetek. Bi kolesarji za njim padli, ce Pogi ne bi izvajal nepricakovan manever v desno. Dvomim.

Utk ::

Bolj gledam manj mi je jasno zakaj.

kow ::

Saj je cisto enostavno. Tadej se je vrinil. Tisti za njim (pa tudi tisti poleg) sta zato morala bremzati in jima je obracalo prednja kolesa. Nato je tisti za njim zapel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Siwaratha ::

;) in kako bi kow odvil na levo brez da bi zapel otok in sigurno povzročil padec sebe in drugih? Kavč strokovnjaki ste res posebneži..

Utk ::

Škoda da ni posnetek še malo bolj nazaj. Če so tisti zadaj videli otok, bi morali vedet kaj bo naredu. Ali bo šel desno ali pa padel, kaj bi drugega. Če drugi niso videli, pač ni videl niti on. Tam kjer se začne posnetek že zavira in prvo kolo mu zdrsuje.

Tam bi sicer moral en stat in mahat z zastavo...

kow ::

Siwaratha je izjavil:

;) in kako bi kow odvil na levo brez da bi zapel otok in sigurno povzročil padec sebe in drugih? Kavč strokovnjaki ste res posebneži..


Jaz nisem profesionalec na Touru, kolega. Lepo, da si sedaj obrnil plosco in implicitno priznavas, da je Pogi zajebal kolesarje za njim.

Utk je izjavil:

Škoda da ni posnetek še malo bolj nazaj.


Da. Izvirna napaka je bila storjena ze prej. Tisti znak za otok, bi moral postavljen visje, da ga vidis tudi, ce imas pred sabo kolesarje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Utk ::

Vprašanje je ali bi lahko naredil kaj drugače. On se je vseeno dobro rešil, če bi se še ostali, bi ostali celi. Sej ni padel niti on niti tist direkt zadaj.

Siwaratha ::

@kow, implicitnost krivde v mojem postu vidiš samo ti...

kow ::

Mozno. Ne spremeni dejstva, da verjamem svojim ocem.

Utk je izjavil:

Vprašanje je ali bi lahko naredil kaj drugače.


Po posnetku sodec, bi lahko sledil tistemu pred sabo. Ce bi bil dovolj pozoren - samo ni bil in je reagiral prepozno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

Siwaratha ::

Očitno vidiš ti precej drugače kot vsi ostali. Mogoče pomaga okulist? Pa se bojim da ne bo, to je pri tebi verjetno v glavi.

kow ::

Mene predvsem zanima kaj dogaja tebi v glavi, da si naredil ze toliko accountov na tem forumu. Verjetno je tudi problem v glavi. Pa lep pozdrav.

Siwaratha ::

To je vprašanje za bluefisha ne zame.

Pa verjetno imaš tudi halucinacije, ker accounti so bili zgolj trije.

P.s.: tole zgoraj bo verjetno že zadosti za blokado s strani bluefisha. In to medtem ko se ogromno ljudem pušča dosti hujše insinuacije...

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Siwaratha je izjavil:

Pa zdej je po njegovo Pogi kriv za padce ;)

Saj je. S svojim manevriranjem pred znakom je ogrozil vse zadaj. Tako se ne vozi, niti po cesti z avtomobilom.

Siwaratha ::

;) ok Vinko lover

kixs ::

wcpapir je izjavil:

Siwaratha je izjavil:

Pa zdej je po njegovo Pogi kriv za padce ;)

Saj je. S svojim manevriranjem pred znakom je ogrozil vse zadaj. Tako se ne vozi, niti po cesti z avtomobilom.


Drzi. Z avtom kar nasadis oviro, brez zaviranja in izogibanja... je najbolj ziher :lol:

Izognil se je znaku in robniku. Drugega mu ni preostalo. Lahko bi bil samo prvi, ki je padel na tem mestu. Kaj bi sele potem ostali padalci rekli?

Pa pobirali so se kot, da so padli v 3-metersko jamo in ni izhoda brez pomoci.

wcpapir ::

Narobe. Z avtom ne zapelješ naravnost proti oviri sredi ceste in tik pred njo odviješ. Sploh se ne zavija proti oviram brez razloga.

Samael ::



Ta z rumeno čelado za njim sploh padel ni, je pa od teh dveh, ki sta padla tisti ta levi, ki je sledil Tadeju, naredil enak manever kot Tadej, da se je izognil otočku in se posledično, ko je bil že mimo, dotaknil onega na desni.

wcpapir je izjavil:


Saj je. S svojim manevriranjem pred znakom je ogrozil vse zadaj. Tako se ne vozi, niti po cesti z avtomobilom.


Ah, daj še ti pristavljal svoj lonček s temi traparijami. Kam pa naj bi šel? Na Luno?
Raje po svoji stari navadi povej, kako ti je Visma zakon, pa da bo Vinko zmagal ... nato pa bodi skozi sezono, kjer ne bo imel prav dosti zmag, pametno tiho.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

mikhaair ::

A je Vinko etapo na Galibier res peljal s samo eno sajbo spredaj? Ker?

blink ::

mikhaair je izjavil:

A je Vinko etapo na Galibier res peljal s samo eno sajbo spredaj? Ker?


Ja, sem pogledal dve fotke, tule je tudi video:
https://m.youtube.com/watch?v=-T0xgRhXw...

Optimizacija za etapo - masa, idealno prestavno razmerje, hitrejsa reakcija na napad, ni moznosti padca verige, manj prestavljanja...

Koliko se to v praksi pozna na rezultatu je pa drugo vprasanje. Mogoce je bil ravno zaradi tega pocasnejsi pri spustu.

mikhaair ::

blink je izjavil:

mikhaair je izjavil:

A je Vinko etapo na Galibier res peljal s samo eno sajbo spredaj? Ker?


Ja, sem pogledal dve fotke, tule je tudi video:
https://m.youtube.com/watch?v=-T0xgRhXw...

Optimizacija za etapo - masa, idealno prestavno razmerje, hitrejsa reakcija na napad, ni moznosti padca verige, manj prestavljanja...

Koliko se to v praksi pozna na rezultatu je pa drugo vprasanje. Mogoce je bil ravno zaradi tega pocasnejsi pri spustu.

No, saj točno to, pri spustu je verjetno zgubljal na brzini.
Če cilj na vrhu, mogoče smiselno.

Invictus ::

one speed so postali popularni pri gorcih. NA ravninah tak folk precej švica... Ne vidim smisla v malo lažjem biciklu, na teh dirkah je pa minimalna teža bicikla tako ali tako predpisana...

Na specialkah pa še manj...

Bilo bi zanimivo videti, ali je bilo Vinkovo kolo zaradi one speeda prelahko ?!?!?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
76 / 94
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Olimpijske igre Francija 2024 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21910278 (3115) Hypathia
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
434084 (1776) nokken
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5411337 (9039) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333572 (2863) IČA

Več podobnih tem