» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
75 / 94
»»

GupeM ::

val46 je izjavil:

pol pa res ne vem s kom ga "futrajo" !

S kom, al s čim? :D

val46 ::

Ja ok, pol pa s čim :D Sem primorc, pa pr nas je to eno in isto :P

GupeM ::

Saj ni panike. Tudi pri nas je skoraj eno in isto. Mi je pa vseeno hecno :D

blink ::

Jutri se zacne Dirka po Sloveniji 2024
https://tourofslovenia.si/sl

12.6.-16.6.2024, 5 etap, 834km, 12,3km visincev
Favorita Filippo Zana (lani 1.), Matej Mohoric (lani 2.)
Prenos: tvslo, eurosport

V soboto kraljevska etapa z zakljuckom na Krvavcu, tokrat po novem asfaltu vse do plaze na smuciscu.

gusto ::

blink je izjavil:

Jutri se zacne Dirka po Sloveniji 2024
https://tourofslovenia.si/sl

12.6.-16.6.2024, 5 etap, 834km, 12,3km visincev
Favorita Filippo Zana (lani 1.), Matej Mohoric (lani 2.)
Prenos: tvslo, eurosport

V soboto kraljevska etapa z zakljuckom na Krvavcu, tokrat po novem asfaltu vse do plaze na smuciscu.


Mohorič bo največji SLO zvezdnik, v soboto grem navijat na Krvavec. Ta do plaže je lepa, sem dostikrat gor. Mogoče se prijavim na dirko, ki je organizirana pred etapo. Gre kdo?

https://www.rtc-krvavec.si/kolesarska-d...
Have you tried turning it off and on again?

Zimonem ::

Danes zelo lepa etapa na šnt Gotthard. Adam Yates v kar solidno formi na dirki o švici.

Gambino ::

Vinko potrdil nastop na TdF-ju. Kapo dol za tako hitro okrevanje po tako hudi poškodbi.

Tako bo TdF 2024 res zanimiv :)

GodoBoy ::

A ti si kej v sorodu z wcpapirjem?

blink ::

Matej Mohoric je danes v Trebnjem osvojil naslov drzavnega prvaka v kronometru.

https://www.rtvslo.si/sport/kolesarstvo...

V nedeljo pa drzavno prvenstvo v cestni voznji, bo prenos v zivo na tvslo.

gusto ::

Kot razumem, so nas še malo dodatno zaj****. Po tem ko so ukinili GCN+ in je bil edina opcija za legalno spremljanje kolesarstva dokaj beden in dražji Eurosport (mislim app, ne sam program), bodo sedaj z 22. julijem skenskali še to. Ponujajo nam novo opcijo Max, ki je še dražja in bolj bedna opcija. Osnovna naročnina je 8€ na mesec, v to je vključeno pojma nimam kaj in me niti ne zanima (neke filme in serije), je pa potrebno za streamanje športnih dogodkov doplačati še 3€ add-on. Sama osnovna naročnina je nujna, ne moreš imeti samo športa za 3€. Torej pridemo na 11€ na mesec. Kar daleč od briljantnega GCN+, ki je stal 40€ letno in letnega Eurosporta, ki je v začetku stal 25€ na leto, sedaj pa 5€ na mesec.

Obstaja še kakšna opcija, kjer se da spremljati kolesarske dirke, za katero ne vem?
Have you tried turning it off and on again?

Samael ::

Tiz-Cycling je vedno "alternativna" opcija.
In ja, prav hecno je, da človeka, ki je pripravljen plačati razumno ceno za oglede dirk, prav silijo, da presedla na crappy streame.
Samael != Samuel

globoko grlo ::

Ja ampak ta tiz drla tocno minuto, pol pa blokirajo vse skup
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Samael ::

No ja, kar veliko dirk preko tiz-Cyclinga sem gledal v preteklosti kadar ni bil na voljo Eurosport. Kdaj jih res zatemnijo ali pa zašteka, pa si človek pomaga z alternativnima streamoma pod glavnim (za večje dirke so običajno trije ali štirje v različnih resolucijah).
Ni idealno, ampak kadar drugega ni boljše kot nič.
Samael != Samuel

val46 ::

Ja. Pa 2x ali 3x refreshas stran, pa se tudi tisti prvi stream nazaj pojavi. Jst sm tako pogledal celotno Dofinejo letos, ker jo Eurosport ni prenašal. Vsaj jst nism videl, da bi jo. Menda so takrat prenašali Roland Garros iz Pariza. Če je bla pa kje kasneje ponovitev Dofineje, me pa ni zanimalo, ker sem že vse videl na tem Tiz-Cycling

Samael ::

val46 je izjavil:

Jst sm tako pogledal celotno Dofinejo letos, ker jo Eurosport ni prenašal. Vsaj jst nism videl, da bi jo.

Ajej :P
Prve dve ali tri etape niso prenašali oz. mislim, da so z neposrednimi prenosi začeli s torkom.
Samael != Samuel

val46 ::

Aja, čist možno. Me ni zanimalo preveč, vsak dan posebej iskat po kanalih če je, ali pa ni, se mi pa ni dalo. Pa nenazadnje, na Tiz ni reklam, tako da, je to tudi ena dobra stran tega Tiza, v primerjavi z Eurosporta. Od drugega tedna naprej, bomo pa itak na RTVSLO gledali tour.

Btw, pravkar končano državno prvenstvo Slovenije. Zmagal je Domen Novak, kar pomeni da letos najbrž ne bo majice slovenskega prvaka na Touru. Vseeno, čestitke Domnu za današnjo dirko. UAE je z njim in Glivarjem pritiskala in mentalno obračunala z Mohoričem, potem je pa Novak potegnil in si do konca kar privozil lepo prednost. Čestitke tudi Galu Glivarju za današnjo predstavo. S takimi dirkami in še malo napredovanja v treningu, bo najbrž kmalu dobil priložnost tudi v "taveliki" UAE ekipi na kaki dirki.

mikhaair ::

Tudi Kussa ne bo na TdF.

oo7 ::

Pogačar: Še nikoli se nisem na kolesu počutil tako dobro.

Tornado Pogi gremo po zmago >:D

mikhaair ::

Visma bo verjetno izven boja za končno zmago, možnost za Tratnika da poskusi za dnevno zmago?

Invictus ::

A ni Tratnik menjal ekipe?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

blink ::

Za ogrevanje pred sobotnim startom:

Cetrtek 27.06.2024 ob 18:30
TVSLO 2
Kolesarstvo - dirka po Franciji: predstavitev ekip, prenos iz Firenc

Groot ::

mikhaair je izjavil:

Visma bo verjetno izven boja za končno zmago, možnost za Tratnika da poskusi za dnevno zmago?


Dvomim da bo Tratnik na tem TdF videl proste roke. Od začetka bodo tako ali tako skrbeli za Vingegarda. Če ta kasneje odpade iz boja za skupno, bodo pa zagotovo prednost imeli ostali kolesarji. Tratnika zaradi odhoda k Bori po koncu sezone namreč niti niso želeli vzeti na TdF, je zraven zgolj po sili razmer/poškodb.

globoko grlo ::

Sej pol nej kr ze zdej za roglo dela :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

mikhaair ::

Pogačar:
"About 10 days ago I had a Covid infection. It caused some doubts, but I'm recovered well. Covid isn't as serious anymore these days, especially not when you already had the virus in the past. It was over soon."

blink ::

Vingegaard izgleda se bolj suh kot lani, optimizacija kilaze za vzpone...

val46 ::

Suh že zgleda, to ja. Vprašanje sam kolk ima moči v nogah in kakšna je/bo njega pljučna kapaciteta ob največjih naporih. Ne pozabi da je še par mesecev nazaj imel predrta pljuča.

globoko grlo ::

Nima veze, kemija bo naredila svoje!!!
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Freezy ::

A obstaja karta etap TdF 24 na kakšnih mapsih, kjer se jo da približat? Najbolje Google Maps

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

oo7 ::

V torek prva gorska.

Gambino ::

Super etapa danes je že pokazala kdo je pripravljen in kdo ni. Super napad Pogačarja, še boljši odgovor Vinkota.

Dobili odgovor, da je Vinko super pripravljen, po tako hudi poškodbi, kapo dol.

Pogačarju nebo lahko, tako kot mu je bilo na Giru.

mailer ::

Dobili odgovor, da je Vinko super pripravljen, po tako hudi poškodbi, kapo dol.
A ni že jasno, da so bile poškodbe napihnjene? Pa da ne bo kdo mislil, da mu jih privoščim. Bo vsaj bolj zanimivo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Siwaratha ::

je tudi Moho povedal da so totalno napihovali Vingge poškodbe...

Twixz ::

Super etapa je danes samo pokazala da Pogačar zna naredit šolske napake.
Zagnal se je, potem na koncu pa hotel prepustiti rumeno, ker so še komentatorji na RTV včeraj čivkali o tem, kako je bolje da nima rumene majice prvi teden v taki konkurenci.
Roglič pa vse razočaral, za mene pa kontroliranih 20 sekund če se voziš lepo v pelotonu več pomeni. Pomoje je najboljše danes naredil Rogla. :)

blink ::

Twixz je izjavil:

Super etapa je danes samo pokazala da Pogačar zna naredit šolske napake.
Zagnal se je, potem na koncu pa hotel prepustiti rumeno, ker so še komentatorji na RTV včeraj čivkali o tem, kako je bolje da nima rumene majice prvi teden v taki konkurenci.
Roglič pa vse razočaral, za mene pa kontroliranih 20 sekund če se voziš lepo v pelotonu več pomeni. Pomoje je najboljše danes naredil Rogla. :)


Nobenih solskih napak, dobro je stestiral stanje Vingegaarda, Evenepoela, Roglica. Pridobil 21s napram Roglicu, sponzorji in publika navduseni, dobil rumeno majico.
Za naprej pa fokusirat na gorske in kronometer in varcevat z energijo. Vingegaard je dolgocasen kot ponedeljek ampak varcevanje z energijo mu gre pa odlicno od rok.

no comment ::

blink je izjavil:


...dobro je stestiral stanje Vingegaarda...

In se mi zdi, glede na sarkastične pripombe o Vingegaardu v izjavi po etapi, da je bil kar malo neprijetno presenečen nad tem kaj je pokazal ta "test".

dunda ::

Potrdilo se je, da je Vinko v odličnem stanju. O tem sem bil prepričan tudi sam. Visma zagotovo ne bi toliko stavila nanj, če ima druge v odlični formi (vsaj recimo Jorgenson, ki bi z malo sreče premagal Rogliča na zadnjem testu). Že kar nekaj časa je bilo slišati, da na treningih dosega "zares zelo zelo dobre rezultate" (besede enega tekmovalca iz moštva). Tako da sem prepričan, da so pri UAE vedeli, da je dober, verjetno pa ne vedo, kje ima šibke točke (zaradi poškodbe). Mogoče ga jebejo daljši klanci, mogoče višina, mogoče mraz, mogoče več skokov na eni tekmi ... in seveda si želijo to ugotoviti. Mogoče so pričakovali, da mu ravno ta etapa ne bo toliko ustrezala in bi bil goden za zakol. Pa ni bil, celo zelo dobro je potegnil. Ostali so bili povsem drug razred.
Suh je pa tako, da se ti Pogi zdi prava gorila ob njem, za nameček pa dolgočasen in skrajno varčuje z energijo. Ni ravno moj tip, ampak je pa izvrsten kolesar.
https://www.kacnje.eu

Invictus ::

Vinko in TJV so najbrž nakladali kako je bil poškodovan...

Preluknjana pljuča in praktično skoraj brez posledic na TdF? Malo morgen...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Gambino ::

Invictus je izjavil:

Vinko in TJV so najbrž nakladali kako je bil poškodovan...

Preluknjana pljuča in praktično skoraj brez posledic na TdF? Malo morgen...



Tudi to je del taktike, da na tekmi presenetiš nasprotnika, tudi sam bi ravnal enako!

Sicer pa bo še kar nekaj preizkušnje za oba, tako Pogačarja, kot Vinkota. Kronometer bo tudi pokazal kako in kaj!

karafeka ::

Invictus je izjavil:

Vinko in TJV so najbrž nakladali kako je bil poškodovan...

Preluknjana pljuča in praktično skoraj brez posledic na TdF? Malo morgen...

V kolesarstvu še astmatiki v klanec šprintajo, nisi vedel?;)

GregiB ::

Igra ker navidezno dirko na rtvslo?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

IL_DIAVOLO ::

Vinko je meni tak hilarious tip. Ves cas potrpezljivo caka od zadaj, kdaj bodo Mišeka izdali živci :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

blink ::

Jutri, Col de Galibier 2642m!

nuclear ::

Kdo je gledal tisti nenormalni giro 1998 ko je pantani polomil vse?
Asus G14 2023 - Ryzen 7940HS - 32GB DDR5 - GeForce RTX 4080 - 990 PRO 4TB

oo7 ::

Tornado Pogi :)

Utk ::

Zato bo Pogačar za vedno car, tudi če še 5 tourov izgubi proti Jonasu.
Če ima 5% šans za zmago, bo poskusil zmagat.

Gambino ::

Res lepa etapna zmaga Pogačarja, ampak daleč od skupne zmage.

Vinko je izjavil, da je pričakoval vsaj 2. minuti zaostanka, da je 50s zaostanka kar dobro in da njegov čas še prihaja.

Vinko je kar pragmatičen!

oo7 ::

Da se Pogi ne bo utrudil v tretjem tednu.

Samael ::

Bo pa sestopil, si malce pretegnil noge pa tko, ane... pa nadaljeval. Potem na cilju pa še na hitro pod tuš skočil, predno prikolesarijo še ostali.

Toliko je enega ugibanja in vedeževanja, da bom dodal še jaz svoje. Kristalna krogla mi pravi, da Vingegaarda nekako okoli tretjega tedna ne bo več na Touru.
Samael != Samuel

michael32 ::

Jaz mislim, da bo Pogi na koncu prepričljiv zmagovalec Toura, podobno kot je bil na Giru.
««
75 / 94
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Olimpijske igre Francija 2024 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21910278 (3115) Hypathia
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
434083 (1775) nokken
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5411336 (9038) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333572 (2863) IČA

Več podobnih tem