» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
74 / 94
»»

val46 ::

No no, ga že ima. V Tadeju Pogačarju. Oba sta pa svetovna, se strinjam. Razlika je sam v tem, da Rogla zmaga vedno (oziroma ponavadi, da me ne bo kdo za besedo preveč vlekel), s temi šprinti zadnjih 200, 300m pred koncem, med tem ko Pogi bi najbrž tle napodel že enih 5km pred koncem in jim vsem skupaj dal 2minuti + na cilju. Sicer pa...manj kot 3 tedne je do Toura, pa bomo iz prve vrste ugotovili in videli potem, kam kdo spada. Se že veselim, ker imam občutek, da bomo spet gledali borbo naših dveh za prvo mesto. Upam sam da ne bo kot je blo pred 4imi leti, ko je en največjih slovenskih športnih uspehov "razdelil" slovenijo. In namesto da bi bili ponosni in presrečni, je polovica slovencev malodane jokala.

wcpapir ::

Včasih se že vprašam če ne pade da zavede konkurenco, izgleda je to njegov zaščitni znak.

Remco me je malo "razočaral", sem mislil, da ga je več skupaj.

val46 ::

wcpapir je izjavil:

Včasih se že vprašam če ne pade da zavede konkurenco, izgleda je to njegov zaščitni znak.

Remco me je malo "razočaral", sem mislil, da ga je več skupaj.


A o Kussu in tvoji Vismi pa nič al kako?

Utk ::

Ne vem kaj nekateri vidijo v tem Remcu. Če ni nikogar boljšega, je pač on najboljši, ampak na dirki, kjer je Roglič, Pogačar, Jonas pa še kdo, nima šans.

wcpapir ::

Visma ni moja, le navijal sem zanje in še, če ne gre ne gre so zdesetkani in ieli so glupe odločitve. Letošnji favoriti za TDF so Visma in Bora. Izgleda da bo Vinko vrhunski, Roglič tudi.

val46 ::

To o Vinkotu in njegovi vrhunski formi veš zgleda sam ti, ker čisto noben na tem svetu, še on sam menda ne ve, kako bo, če sploh bo pripravljen. Za Boro pa ja...trenutno kažejo res dobro formo, bom pa vidli kako bodo izgledali, ko bo tempo navil UAE na touru. Za Roglo in morda Vlasova se nekako ne bojim, da ne bi mogli držat tistega tempa, sam za vse ostale pa skoraj da dvomim. Tudi Hindley ne vleče kej dosti, ko pride na položaj spredaj, tko da bomo videli.

Pa btw, na Touru se Bora ne bo imenovala več Bora-Hansgrohe, ampak bo prvič tekmovala pod imenom Red Bull. Me zanima v kakih dresih bodo nastopali ;)

gusto ::

Še komu to Eurosport sranje grozno šteka? Torej kot naročniku, ko gledam na netu. Gledam lahko na različnih kompih, telefonu, različen wifi, net preko kabla, preko podatkov... isto - šteka. Včasih izgleda, kot da se kolesarji premikajo v počasnem posnetku. Sem jim pisal mail, bom videl, kaj odgovorijo. Če bi bila bilo kakšna druga konkurenca, bi jih takoj skenslal, njihova storitev je neprimerno slabša, kot je bil recimo GCN+, to jim za vedno zamerim, da so ga uničili.
Have you tried turning it off and on again?

aerie ::

gusto je izjavil:

Še komu to Eurosport sranje grozno šteka? Torej kot naročniku, ko gledam na netu. Gledam lahko na različnih kompih, telefonu, različen wifi, net preko kabla, preko podatkov... isto - šteka. Včasih izgleda, kot da se kolesarji premikajo v počasnem posnetku. Sem jim pisal mail, bom videl, kaj odgovorijo. Če bi bila bilo kakšna druga konkurenca, bi jih takoj skenslal, njihova storitev je neprimerno slabša, kot je bil recimo GCN+, to jim za vedno zamerim, da so ga uničili.

To je tisto za 4,99 €/mesec?

gusto ::

aerie je izjavil:

gusto je izjavil:

Še komu to Eurosport sranje grozno šteka? Torej kot naročniku, ko gledam na netu. Gledam lahko na različnih kompih, telefonu, različen wifi, net preko kabla, preko podatkov... isto - šteka. Včasih izgleda, kot da se kolesarji premikajo v počasnem posnetku. Sem jim pisal mail, bom videl, kaj odgovorijo. Če bi bila bilo kakšna druga konkurenca, bi jih takoj skenslal, njihova storitev je neprimerno slabša, kot je bil recimo GCN+, to jim za vedno zamerim, da so ga uničili.

To je tisto za 4,99 EUR/mesec?

Da. Pa vseeno je, ali gledam live, ali on demand za nazaj. Isto šteka.
Have you tried turning it off and on again?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gusto ()

Groot ::

wcpapir je izjavil:

Visma ni moja, le navijal sem zanje in še, če ne gre ne gre so zdesetkani in ieli so glupe odločitve. Letošnji favoriti za TDF so Visma in Bora. Izgleda da bo Vinko vrhunski, Roglič tudi.


Ali ne gledaš kolesarstva ali pa pač samo slabo trolaš. Letošnji glavni favorit je zgolj in le Pogačar. Potem pa druga runda Roglič in Vingi. Remco glede na videno ta teden pa očitno ne bo konkurenčen. Tudi ekipno UAE daaaleč pred vsemi, Visma ima težave s poškodbami, Bora pa nekako čudno zaenkrat vse skupaj sestavlja.

Samael ::

@val46 ne hecam se, saj če Jonas ne bo pri močeh, kaj jim pa preostane, kot skušati jemati etape, da ostanejo relevantni (oz. opazni za sponzorje)? Tour je le Tour. Na WvA-ja nisem pomislil, sem pozabil da je spustil Giro. Drugače pa ja, nisem imel v mislih, da bi lahko Kooij osvajal vrhove.

Eventuelno gredo lahko na GC z mogoče Jorgensonom, če se bo dobro počutil in ki je letos na moje presenečenje v odlični formi, ampak vseeno dvomim, da lahko glede na konkurenco naredi kaj večjega.

wcpapir je izjavil:

Visma ni moja, le navijal sem zanje in še, če ne gre ne gre so zdesetkani in ieli so glupe odločitve.

Ja čakaj no, a oni tudi potem padajo, al kako?

wcpapir je izjavil:

Remco me je malo "razočaral", sem mislil, da ga je več skupaj.

Meni deluje, kot da ga je ta moment preveč skupaj. Dobesedno. To deluje na TT, ne pa tudi na klancu.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

GodoBoy ::

A niso lani po Vuelti nekateri tule razlagali kako je Kuss povsem enakovreden Rogliču in Vinggeju? Kje je pa letos?

T440 ::

GodoBoy je izjavil:

A niso lani po Vuelti nekateri tule razlagali kako je Kuss povsem enakovreden Rogliču in Vinggeju? Kje je pa letos?

Tukaj ves čas cel kup ljudi nekaj razlaga, pa običajno so najbolj glasni tisti, ki imajo najmanj pojma (pa naj bo o športu ali katerikoli drugi temi).
btw, Kuss je trenutno na 37. mestu z dobre pol ure zaostanka.

gusto ::

GodoBoy je izjavil:

A niso lani po Vuelti nekateri tule razlagali kako je Kuss povsem enakovreden Rogliču in Vinggeju? Kje je pa letos?

Lej, ne trdim da je bil Kuss lani na nivoju ostalih dveh, če bi se šlo mož na moža. Samo gledati sedanje razmerje moči in to projecirati za nazaj, je tako neumo, da bi na tvojem mestu raje izbrisal komentar.
Have you tried turning it off and on again?

GodoBoy ::

Jaz bi pa na tvojem tegale pa tudi verjetno lanskega, ker si bil verjetno ti tisti umotvor ki je pisal o enakovrednen Kussu, če si se čutil poklicanega komentirati.

Pa btw, to ni nobeno projeciranje, če si špica v GC, in si špica če si enakovreden Rogli in Vinggeju, nisi v naslednji sezoni pri spodnji polovici nastopajočih na dirkah kjer si nastopil...

gusto ::

GodoBoy je izjavil:

Jaz bi pa na tvojem tegale pa tudi verjetno lanskega, ker si bil verjetno ti tisti umotvor ki je pisal o enakovrednen Kussu, če si se čutil poklicanega komentirati.

Haha, spet kr neki. Nikoli nisem napisal kaj približno takšnega, tako da you're wrong again.:D
Have you tried turning it off and on again?

Utk ::

Jaz se ne spomnem, da bi kdo napisal, da je Kuss enako močan kot Roglič ali Jonas. Smo pa pisali, da če je že situacija taka, da obstaja šansa za obranit zmago, bi morali poskusit. S tem ekipa pokaže dominacijo, da lahko "kogarkoli" pripelje do zmage, zanimivo je za ameriški trg, pa tudi ne spodobi se napadat en drugega znotraj ekipe, če bi mu Jonas vzel zmago, bi sigurno tudi Kuss naslednjič dal kak % manj za Jonasa, itd. Veliko razlogov za zmago Kussa in bolj malo za spopad znotraj ekipe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Samael ::

"pa tudi ne spodobi se napadat en drugega znotraj ekipe"

Ah, bejž... Po tej logiki se ne spušča več domestiqov v pobeg? Ker običajno prve etape poberejo pomočniki, predno se zadeva skristalizira in pridejo v ospredje GC kandidati.
Saj se zavedaš, da če boš kot GC kandidat na ravninski etapi že prvi dan poslal v pobeg šprinterja, bo ta avtomatsko 20 minut pred teboj. Pa da če ga boš poslal v pobeg na hriboviti razgibani etapi kot del teamske strategije bo ravno tako vsaj v zgodnji fazi večdnevne dirke pred teboj. A to po ta novem pomeni, da ga kot močnejši GC kandidat ne smeš več pustiti za seboj?

Edina stvar, ki je na Vuelti premešala karte je bila ta, da je Remco dovolj zgodaj odpadel in si je lahko TJV privoščila luksuz prepovedati GC kandidatoma prehiteti priljubljenega domestiqa, ki je bil na mestu kjer je pač bil bolj kot ne zaradi strategije moštva, da gre Kuss v pobeg. Podobno kot na tretji etapi pred tem, kjer je Roglič prišlepal (bojda prvi teden bolno, pa ni šlo hitreje...) Jonasovo rit do cilja, namesto šel sam dalje.
Edini razlog za zmago vsem nam simpatičnega Kussa je bil marketinški. Pa ker je fejsbuk množica to zahtevala.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Utk ::

Kje sem kaj takega napisal? Zakaj si izmisliš neko neumnost in jaz jo naj bi zdaj zagovarjal. Malo morgen.
V nasprotju s tabo ekipa že ve kdo lahko realno kaj naredi in kaj ne. Če nekdo z 20 min prednosti po prvi etapi realno na koncu ne more zmagat, se nihče ne bo na teh 20 min oziral. Pri Kussu se je po nekem času pokazalo, da bi lahko zdržal do konca. Če bi nekje omagal, da ga bi tudi drugi lahko prehiteli, ga ne bi noben čakal niti mu pomagal. Ampak razen Jonasa in Rogliča ni blo nobenga nevarnega.

Samael ::

Kako kje si kaj takšnega napisal? A te citiram še enkrat, če ni bilo dovolj prvič?
Samael != Samuel

Utk ::

Ja kar citiraj, kje sem napisal, da se koga ne bi smelo spustit v pobeg.

blink ::

val46 je izjavil:

No no, ga že ima. V Tadeju Pogačarju. Oba sta pa svetovna, se strinjam. Razlika je sam v tem, da Rogla zmaga vedno (oziroma ponavadi, da me ne bo kdo za besedo preveč vlekel), s temi šprinti zadnjih 200, 300m pred koncem, med tem ko Pogi bi najbrž tle napodel že enih 5km pred koncem in jim vsem skupaj dal 2minuti + na cilju. Sicer pa...manj kot 3 tedne je do Toura, pa bomo iz prve vrste ugotovili in videli potem, kam kdo spada. Se že veselim, ker imam občutek, da bomo spet gledali borbo naših dveh za prvo mesto. Upam sam da ne bo kot je blo pred 4imi leti, ko je en največjih slovenskih športnih uspehov "razdelil" slovenijo. In namesto da bi bili ponosni in presrečni, je polovica slovencev malodane jokala.


Si kar predstavljam to primitivnost - na TDF bi Pogacar in Roglic tekmovala za prvo mesto in bi Rtvslo direktno iz Kisovca porocalo o jeznih navijacih s pivom v roki "da preklet Pogacar spet krade zmago Roglicu!", oni so pa ze kolo na rumeno pobarvali, ga postavili v lokalni rondo, gasilsko drustvo je ze v nizkem startu s pleh muziko...zakljucni kader pa bi pokazal lokalca ki vidno jezen vrze kapo z glave na tla.

Samael ::

Utk je izjavil:

Ja kar citiraj, kje sem napisal, da se koga ne bi smelo spustit v pobeg.

Ja, ampak po tvoji logiki, če ne smeš napasti (beri: prehiteti) nekoga iz teama, ki je na lestici pred teboj, pomeni, da tisti, ki se ga spusti v pobeg in je posledično na lestvici pred GC kandidatom, avtomatično postane team leader, ki ga ne smeš več napasti.

Tudi Kuss je bil tam kjer je bil, zgolj kot del taktike teama, ne pa ker je bil močnejši oz. kolesaril bolje kot GC kandidata. Potem pa je odpadel Remco in sta GC kandidata dobila prepoved prehiteti ga. Zavoljo marketinga in zahtev fejsbuk množic.
Samael != Samuel

Utk ::

Ti res nimaš pojma.

po tvoji logiki, če ne smeš napasti (beri: prehiteti)

Ne, napad ni enako prehiteti. Lahko se bi kaka etapa odvila, da bi ga prehitela, debelo, brez napada. Če bi Kuss popustil, se ga ne bi čakalo. Če so pa vsi 3 spredaj, praktično nobenga zraven, vsaj ne od nevarnih za GC, to bi pa bil napad, če ga bi pustila preveč zadaj.
To da je ostal spredaj, je dokaz, da je bil GC material. Če ne bi bil, ga bi vsaj kdo od ostalih prehitel, in potem ga bi morala tudi Jonas in Roglič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

T440 ::

Ja, saj Visma zdaj žanje sadove te taktike lanske Vuelte. Rogla pač razturava v drugi ekipi, GC Kuss je pol ure zadaj, iz popolnega kolapsa letos jih pa vleče Jorgenson (btw Roglič ima trenutno na Dofineji vse tri majice, razen bele (katero ima pa Jorgenson). Super je furat taktike in strategije na podlagi fejsbuk votinga, ne?

mikhaair ::

Eržen je rekel, da se bi v vsaki ekipo odločili za zmago Kussa, saj tako GC contenderjem ni potrebno plačati bonusa za zmago na GT, ki ga imajo v pigodbi. Za razliko od pomočnikov.

Utk ::

T440 je izjavil:

Ja, saj Visma zdaj žanje sadove te taktike lanske Vuelte. Rogla pač razturava v drugi ekipi, GC Kuss je pol ure zadaj, iz popolnega kolapsa letos jih pa vleče Jorgenson (btw Roglič ima trenutno na Dofineji vse tri majice, razen bele (katero ima pa Jorgenson). Super je furat taktike in strategije na podlagi fejsbuk votinga, ne?

Roglič je šel v drugo ekipo, kar bi moral že vsaj leto ali 2 prej, drugo je pač splet okoliščin. Če bi Jonas dobil vuelto, ne bi bilo letos čist nič drugače.

Samael ::

blink je izjavil:

val46 je izjavil:

No no, ga že ima. V Tadeju Pogačarju. Oba sta pa svetovna, se strinjam. Razlika je sam v tem, da Rogla zmaga vedno (oziroma ponavadi, da me ne bo kdo za besedo preveč vlekel), s temi šprinti zadnjih 200, 300m pred koncem, med tem ko Pogi bi najbrž tle napodel že enih 5km pred koncem in jim vsem skupaj dal 2minuti + na cilju. Sicer pa...manj kot 3 tedne je do Toura, pa bomo iz prve vrste ugotovili in videli potem, kam kdo spada. Se že veselim, ker imam občutek, da bomo spet gledali borbo naših dveh za prvo mesto. Upam sam da ne bo kot je blo pred 4imi leti, ko je en največjih slovenskih športnih uspehov "razdelil" slovenijo. In namesto da bi bili ponosni in presrečni, je polovica slovencev malodane jokala.


Si kar predstavljam to primitivnost - na TDF bi Pogacar in Roglic tekmovala za prvo mesto in bi Rtvslo direktno iz Kisovca porocalo o jeznih navijacih s pivom v roki "da preklet Pogacar spet krade zmago Roglicu!", oni so pa ze kolo na rumeno pobarvali, ga postavili v lokalni rondo, gasilsko drustvo je ze v nizkem startu s pleh muziko...zakljucni kader pa bi pokazal lokalca ki vidno jezen vrze kapo z glave na tla.


Takrat nas je predvsem presenetilo. Roglič je bil pač prvi, gledali in podoživljali smo vse tisto njegovo trpljenje na Giru 2019, ko je šlo iz vseh straneh vse narobe on pa je še vedno tam sam grizel in grizel... in se nam je priljubil.
V 2020 Tour je šel kot absolutni favorit, v nekem momentu je v naivnosti celo razlagal, da ne bo lovil Slovenca (Pogačarja, ki je šel v pobeg, da je nadoknadil tisto razliko), potem pa se je v zadnjem momentu zgodilo, kar se pač je. Šok, presenečenje vseh. Saj imamo oba radi in na svetu verjetno ni enakega Pogačarju, ampak Roglič je bil pač tisti, ki se nam je priljubil prvi.

Mislim, da bo letos drugače. Po eni strani najbrž večina privošči Rogliču, da še takole okrona svojo kariero, po drugi strani pa vemo, kako preklemansko močan je Pogačar, ki je tudi naš pa hkrati na poti med največje legende, kolikor že ni - tako, da bo eno in drugo okej. Ampak vseeno tisti mali črviček zadaj pravi ... naj bo Primož, naj bo tokrat Primož. Ampak težka, tako da naj bo en naših dveh, pa bo super.
Samael != Samuel

Gambino ::

Če bo Vinko pripravljen kolikor toliko, bo TdF njegov, ne pozabimo, da je lani zmagal z 8. minutami prednosti!

Han ::

Že nekaj ur pred začetkom etape so iz Visme sporočili, da Sepp Kuss zaradi slabega počutja, ki se vleče že nekaj dni, z dirko ne bo nadaljeval. Z mislimi na letošnji Tour, ki je tik za vogalom, si bo vzel nekaj časa za počitek.

https://siol.net/sportal/kolesarstvo/kr...

val46 ::

Gambino je izjavil:

Če bo Vinko pripravljen kolikor toliko, bo TdF njegov, ne pozabimo, da je lani zmagal z 8. minutami prednosti!

A ti veš kaj pomeni "kolikor toliko"? Na tour ne moreš priti 90%, niti 95, ali 99%, pa tam zmagati. Dokaz je Tadej lani, k je kljub temu da je realno lahko vsaj na trenažerju treniral tisti mesec po poškodbi, ni bil optimalen. Pa še vedno verjamem, da je bil vsaj na 95% svoje pripravljenosti. Jonas je bil 12 dni v bolnici, trenirat je pa začel šele do 40ih dneh od padca. Veš kaj pomeni 40, pa ajde, tudi če je sam 20 dni brez treninga sredi sezone? Ampak če mu pa res to uspe, pol vsaka čast...ampak resnično resnično dvomim. Morda če bi bila kaka tedenska dirka, kot je ta teden Dofineja še mogoče, da bi pa 3 tedne uspel bit na max obremenitvah ob takem pomankanju treninga, se mi enostavno ne zdi mogoče...predvsem pa "normalno". Če zastopiš na kaj ciljam..

Samael ::

Ouch... tole pa ne kaže dobro.
Samael != Samuel

val46 ::

Ta naš Primož,,,kot da bi se hotel igrati z našimi živci in srcem :))

Ampak ok, konec dober, vse dobro. Še drugič je Dofineja njegova.

rokp ::

Drama king.

Gambino ::

Danes je američan iz Visme pokazal Rogljiču, da ni pripravljen na TdF. Malo je manjkalo pa bi izgubil skupno vodstvo, na srečo ni, ker je američan Jorgenson prepozno napadel.

Če bo imel takšne pomočnike Vinko potem se mu dobro piše, res neverjetna predstava :)

Samael ::

Tako je, prav imaš, Jorgenson ni dobil Dofineje ampak jo je Primož - kljub poškodbi, ki jo je staknil pred dnevi v množičnem padcu. Pravi borec!
Si kaj vesel? :D
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Duhec ::

Čestitke Rogliču, da je dal zadnje atome sebe, da je zadržal vodstvo in skupno zmago!
Res je šlo na knap, hudo je trpel ampak zaslužena in poštena zmaga!
http://blackbird.si/

mikhaair ::

Za pariranje Tadeju se mi zdi da Roglicu se manjka, ekipa Bore pa tudi ne daje zadostne podpore. Danes je zgodaj ostal sam.

buttcrack ::

Gambino je izjavil:

Danes je američan iz Visme pokazal Rogljiču, da ni pripravljen na TdF. Malo je manjkalo pa bi izgubil skupno vodstvo, na srečo ni, ker je američan Jorgenson prepozno napadel.

Če bo imel takšne pomočnike Vinko potem se mu dobro piše, res neverjetna predstava :)

res superioren tale amerikanc, če niti rodeigeza v finišu ni mogu poknt za 4+ sekunde bonusa :D

nokken ::

No po videnem sodec v zadnjem tednu je edina (mozna) konkurenca Pogacarju Vingegaard, ce bo slucajno zares ok in prisel, realno pa je TdF za Pogacarja skorajda dobljen. Je pa za razliko od vseh ostalih dobra stvar, da je dirka pri Pogacarju kljub temu da ima 10min prednosti se vedno zanimiva, medtem ko v ostalih primerih ne bi bila. Roglic po tem kako se je vozil zadnji teden ni niti blizu Pogacarju, Evenepoel kar se mene tice tako ali tako nikoli ni bil in verjetno tudi nikoli ne bo na tem nivoju da bi bil konkurencen, ne glede na ves hype okoli njega in potem ostaneta Pogacar in Vingegaard za katerega verjetno ta moment niti bog ne ve, ali je zares konkurencen po vsem tem, precej bolj verjetno pa je da ni.
Drugace pa naj bi bila Rodriguez in Jorgenson zmenjena da mu Jorgenson za pomoc v begu prepusti etapno zmago. Ce je to res ali zgolj pravljice pa vesta zgolj onadva.

Invictus ::

Super za Rogliča, da je uspel zmagati, čeprav za mišjo dlako...

Ampak s tako mentaliteto in kondicijo ne bo zmagal TdF.

2 dneva je pritisnil in zmagal etapo, tretji dan pa komaj sledil Morgensonu. Kar pomeni, da regeneracija ni več to kot par let nazaj...

Poleg tega imam vedno občutek, da je premalo aktiven in preveč taktizira, kar ga je že parkrat stalo zmage, ko so mu konkurenti preprosto ušli...

Poleg tega, kje je bila njegova ekipa na koncu? Crknila...

P.S.

Moje mnenje in opažanja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mikhaair ::

Kaj pa lahko novega naredi Roglič. Gre kolikor zmore v klanec in šprinta zadnjih par sto metrov, odvisno od naklona. Za vse ostalo mora imeti močno ekipo. Na tempo v klanec Pogija ne nese.
Evenepoel zgleda malo preveč masiven letos, kakšna kila več.
Predvsem pa bo treba preživet živčnost prvega tedna. To lahko vsakemu favoritu pokvari sezono.

val46 ::

Saj sem že povedal, Rogla pač igra tako, da proba slediti kolikor dolgo se le da in če mu uspe pridt na vrh klanca skupaj z ostalimi, jih v zadnjih 200, 300m odšprinta in zmaga. Nenazadnje, večino dirk ki jih je dobil, jih je dobil z "minimalno" prednostjo, tam do minute recimo. Eno Vuelto vem da je dobil na račun bonifikacijskih sekund pred Carapazom, pa tudi tam je šlo v predzadnji etapi za sekunde. Takrat ga je Mass in Moviestarja rešil, da ga je vlekel zadnjih nekaj km do vrha, sicer bi ostal brez zmage na Vuelti. Se pravi, malo več zmag, drugih ali tretjih mest na etapah in v 21ih dneh se znajo te sekunde kar nabrat. Ampak bodimo realni, če ga en Jorgenson in Rodriguez pustita zadaj, proti Tadeju in Vinkotu v svoji najboljši izvedbi nima šans. Je pa res, da ne moremo vedeti koliko ga dejansko ovira tista "poškodba" rame, ampak glede na dve zmagi dva dneva pred tem, bi rekel da ni ravno hudo.

Kar se pa Evenepoela tiče...ne vem ne vem, če ni bla to kar ene vrste taktika pred Tourom. Kao, ne bom se preveč naprezal, naj ostali mislijo da ne zmorem, pol jih pa na touru presenetim, morda s kakim dolgim pobegom, pa še tista dva kronometra odvozim na polno in sem lohk vsaj na stopničkah, če že ne zmagam. Bomo videli. Ampak ja, moj trenutni in edini favorit za Tour je še vedno Tadej. Resnično si ne morem predstavljat, da vi Jonas lahko se tolk dobro pripravil, da bi bil sposoben 3 tedne časa sledit vsem napadom Tadeja, kateri definitivno pridejo. Drugače "tamal" niti ne zna dirkat. Pa pri Vismi vidim še en drug potencialni problem...in to je ekipa. Zdej sta še Kruiswijk in DeBarle poškodovana, Kuss je totalno izven forme, za VanEarta se tudi nič ne ve kako je, ker dejansko od poškodbe sem nima enega dneva dirkanja za sabo...Jorgenson pa tudi ne bo mogel vsega pomagat Jonasu. Sploh če pogledamo kako ekipo ima UAE namen pripeljat na Tour. In če se bodo resnično vsi podredili Tadeju in osvojitvi Francije, ne vidim niti ene ekipe, ki bi jim to lahko preprečila. Sam da vsi pridejo zdravi in brez poškodb do konca.

GregiB ::

wcpapir je izjavil:

Remco me je malo "razočaral", sem mislil, da ga je več skupaj.


Sej ga je... PREveč... je treba rit v klanec spravit, pa zmanjka vatov...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Samael ::

val46 je izjavil:

Kar se pa Evenepoela tiče...ne vem ne vem, če ni bla to kar ene vrste taktika pred Tourom. Kao, ne bom se preveč naprezal, naj ostali mislijo da ne zmorem, pol jih pa na touru presenetim


A veš, da jaz sem pa enako pomislil za Rogliča. Saj vem, da zelo malo verjetno, da bi se takole igral z GC pa četudi je samo Dofineja (za katero je rekel, da ga ne zanima rezultat, ampak je šel dobiti v noge par kilometrov z novo ekipo), po drugi strani pa glede na to kako imajo vse preračunano in stalna radijska zveza... zdaj, ko je stari maček, kdo bi vedel.
Ampak, da me ne bo kdo narobe razumel, to je bila samo misel. Če bi moral staviti, bi prej stavil na to, da ga je prekurilo.

Pa čudno mi je, da je bilo od Hindleya celi teden tako malo. Prav sumljivo malo. Včeraj je povlekel mislim da glih en km, medtem ko je bil vse dni povsem neviden. Zdaj ali ni v formi, ali ne čuti neke želje pomagati Primožu (kar bi bilo v nasprotju z vsem, kar je povedal na intervjujih) ali pa so taktizirali.
Če je to res vse, kar Bora zmore, pa kar težko verjamem, je Martinez, ali pa vsaj eden od dveh nemcev, ki naj bi prav tako ostala doma, za TdF nuja.
Samael != Samuel

GodoBoy ::

https://cyclinguptodate.com/cycling/who...

Tudi Pogačar ima kar težave za tdf. Pol ekipe poškodovane...

wcpapir ::

Pogačar lahko sam dobi TDF, saj ima dohtarje.

GodoBoy ::

A jebiga, tebe izgleda tudi dohtarji občasno spustijo na splet.

Gambino ::

Zadnje informacije za Vinkota so zelo obetavne, rezultati meritev naj bi kazali, da bo na TdF pripravljen. Tako, da bo kar zanimiv TdF :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

val46 ::

GodoBoy je izjavil:

https://cyclinguptodate.com/cycling/who...

Tudi Pogačar ima kar težave za tdf. Pol ekipe poškodovane...

Nič hujšega. Razen Ayusa, so vsi dokaj normalni. Oziroma nimajo nekih težav. Pa še on naj bi v roku 3, 4 dni začel normalno trenirat. Pa tudi če ne gre on, pa še kdo drug ne(Sivakov recimo), ima UAE tolk drugih kolesarjev, ki lahko vskočijo, da ni nobene potrebe po paniki. Tle so na "čakalni listi" Majka, Bjerg, Hirshi, Langen, Novak, Wellens,...kdorkoli od teh pride tja, bo boljši kot velika večina ostalih v pelatonu. Jaz se tega ne bojim, da ne bi UAE prišel tja dovolj dober, da naredijo za Pogija to, kar se od njih pričakuje.

Za Wcpapir pa...Vinko pa nima dovolj dobrih dohtarjev najbrž a? Ker če bo po takih poškodbah kot jih je utrpel prišel in zmagal...ob taki formi kot jo kaže Tadej, pol pa res ne vem s kom ga "futrajo" !
««
74 / 94
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Olimpijske igre Francija 2024 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21910278 (3115) Hypathia
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
434084 (1776) nokken
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5411337 (9039) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333572 (2863) IČA

Več podobnih tem