» »

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Kolesarske dirke - Giro, Tour, Vuelta+

Temo vidijo: vsi
««
49 / 94
»»

Jazon ::

GupeM je izjavil:

Rogla bi lahko prišel na dirko po Sloveniji :)


JUMBO (zaenkrat) ni med prijavljenimi ekipami.

GupeM ::

Saj tudi jaz dvomim. Sem samo željo prelil v digitalno obliko.

otago ::

Ravnokar na 24kur:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

"Nihče izven kolesarjeve ekipe, mu ne sme pomagati," je povedal, vsako potiskanje kolesarja je prepovedano. "Tega gledalci ne smejo početi. Vsaj ne tega početi z vodilnimi kolesarji," je povedal.

Vprašanje za znalce, kaj to pomeni?
Če nekdo pade po tleh in ni v bližini prostovoljcev, gasilcev. Se pristopi?
Če nekomu pade ketna na hribčku, da ne more zagnati. Se pristopi?

Se razume, da je govora o zelo malo verjetnem slučaju za posameznega gledalca. Pristop v zgoraj navedenih primerih se zdi zelo naraven, logičen, če meniš, da ne boš sam ovira za dirko, tekmovalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

mikhaair ::

Kako malo verjeten slučaj, če se je pa ravno v soboto zgodil. :)
To je del kolesarstva. Da bi pa to npr. v primeru Rogliča enforsiral bi bila frka, ker bi to bila vstaja.
Tudi Froom je npr. brez kolesa tekel, pa so našli neke obvoze v pravilih.

Zimonem ::

Mirno rečeno je froomov primer povsem drugačen. Tam je šlo za velik fail organizatorjev.

Utk ::

V primeru Rogliča ni tega niti omenil noben niti od njegovih največjih sovražnikov, če ti sploh obstajajo, kolk je meni znano.

To pravilo je sicer bolj namenjeno zaščiti kolesarjev kot pa da bi preprečevali neko pomoč. Ker če te nek bedak poriva, to sigurno ni nobena pomoč, tudi če on misli, da te pomaga. V tistem primeru mu je pomagal, zares, ampak če bi bil iz njegove ekipe, to ne bi bil problem, če je gledalec, je pa pomembno predvsem, da ga ne zbije s kolesa.

Samael ::

Leta 2019 je Roglič na Giru že fasal pribitek 10-ih sekund kazni, ker ga je porinil gledalec, ampak takrat ni bilo padca, ali mehanske okvare ... le nekdo je pač mislil, da mu s tem dela uslugo.
To je lahko precej zoprno, ker nisi ne kriv ne dolžan ... ko en cepec misli, da ti pomaga (ali pa namerno nagaja).
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

globoko grlo ::

Recept za unicevanje konkurence?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Invictus ::

Ob menjavi kolesa, nesreči, ali kaj podobnega, je pomoč dovoljena.

24 idiotov pač spet bluzi...

Potem lahko pregledamo praktično vse dirke, in praktično vsem kolesarjem vzamemo naslove...

Faking slovenska fovšija, ker Roglič plačuje davke Monaku...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

broken/link ::

Če strogo gledamo pravila, kolesarju nihče izven kolesarjeve ekipe ne sme pomagati,"

to je bila izjava. Lahko pa daš izsek iz UCI pravil, ki bo to demantiral.

tega se pa po moje ne sankcionira zato, ker s tem tekmovalec ni pridobil prednosti.

drugače v pravilih je tudi to (kar je mene presenetilo), da tekomovalcu lahko pomaga samo njegova ekipa in nihče drug. Tudi druga ekipa ne.

Utk ::

Sej pravim, to je zaradi tega, da se ne porivajo vse povprek en čez drugega, kako bi pa to zgledlo. To MORA bit v pravilih. Kar pa ne pomeni, da se vsak dotik kaznuje.

tonttu ::

Pomoc je dovoljena ekipnemu mehaniku/trenerju/sportnemu direktorju/pomocniku ne pa nakljucnim gledalcev, gasilcem ob progi, varnostikom itd. Zares je stvar celo taka, da kolesar iz ene ekipe ne sme pomagati kolesarju iz druge ekipe. Enako velja za mehanike in pred letom ali dvema so ze bile kazni za to.

PacificBlue ::

V soboto je Primoza najprej potisnil mehanik JV ekipe, nato pa Mitja Mežnar. Tudi Mitja je v intervuju povedal, da je sprva počakal da ga potisnil mehanik, da ne bi prišlo do kake kazni..
I’m out.
:3

blink ::

Invictus je izjavil:

Ob menjavi kolesa, nesreči, ali kaj podobnega, je pomoč dovoljena.

24 idiotov pač spet bluzi...

Potem lahko pregledamo praktično vse dirke, in praktično vsem kolesarjem vzamemo naslove...

Faking slovenska fovšija, ker Roglič plačuje davke Monaku...


Meni je zanimivo, da nobenemu ne gre v nos ker Dragic, Doncic, Kopitar... placujejo davke v ZDA, pa Pogacar in Mohoric v Monaku.

Samael ::

A si moral? Ravno se malo odmaknemo od teh oslarij (ki jih Zvezdica na novo odpre vsako sezono), pa spet nekdo načne temo ...
Dajte eno dacarsko temo odpreti, da se nam ne bo treba vsako sezono vedno znova v krogu vrteti okoli tega.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

blink ::

otago je izjavil:

Ravnokar na 24kur:
https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

"Nihče izven kolesarjeve ekipe, mu ne sme pomagati," je povedal, vsako potiskanje kolesarja je prepovedano. "Tega gledalci ne smejo početi. Vsaj ne tega početi z vodilnimi kolesarji," je povedal.

Vprašanje za znalce, kaj to pomeni?
Če nekdo pade po tleh in ni v bližini prostovoljcev, gasilcev. Se pristopi?
Če nekomu pade ketna na hribčku, da ne more zagnati. Se pristopi?

Se razume, da je govora o zelo malo verjetnem slučaju za posameznega gledalca. Pristop v zgoraj navedenih primerih se zdi zelo naraven, logičen, če meniš, da ne boš sam ovira za dirko, tekmovalca.


Od kje ta mentaliteta da se mora pristopiti in pomagati tekmovalcu? Ce bi se ljudje drzali pravil, niti na cesti ne bi smeli biti kaj sele da se dotikajo tekmovalca ali kolesa.

Samael ::

T440 je izjavil:


Verjamem, pa da bo poskušal dobiti še dirko Po Švici i n tako postati prvi z zmagami na vseh enotedenskih dirkah.


Evo, ravno poročajo

https://www.24ur.com/sport/kolesarstvo/...
Samael != Samuel

FoxKnox ::

Saj to je slovenska klasika. Zmeraj mora en drek mešat ob zmagoslavju Slovenca, vedno in po navadi so to mediji, ki drugače ne morejo več prodajati vročih novic, kot da jih pogrevajo. Pokvarjeni do obisti, pr..ci eni.Enako kot Tepeš Prevc slučaj ali pa Pogi Rogla na Touru. Nihče od ostalih ekip ni niti omenjal tega. ZATO KER SO NORNALNI.
Naši poptevejeraši so pa podn odpodna

PacificBlue ::

Dirka po Švici je od 11. do 20 junija. Ne vem, če bo Lora za;)
Po eni strani je pa nekak logičen korak, enotedenska dirka na kateri Rogla še ni tekmoval, če jo osvoji bo postal prvi kolesar, ki je osvojil vseh 7 najvecjih enotedenskih dirk. Pa tudi Remco bo nastopil:)
I’m out.
:3

Jazon ::

TDS je od 11. do 18.junija.
Glede na to, da Remco v izjavah boleha za Rogla Derangement Sindromom, bi ta poteza lepo začinila dirko.

Invictus ::

Samael je izjavil:

A si moral? Ravno se malo odmaknemo od teh oslarij (ki jih Zvezdica na novo odpre vsako sezono), pa spet nekdo načne temo ...
Dajte eno dacarsko temo odpreti, da se nam ne bo treba vsako sezono vedno znova v krogu vrteti okoli tega.

Jaz mu nisem fovš...

Privoščim mu, da čimveč zasluži in plača čim manj davka...

Sam ta tema se spet popjavi, ko doseže kak uspeh...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mikhaair ::

Jazon je izjavil:

TDS je od 11. do 18.junija.
Glede na to, da Remco v izjavah boleha za Rogla Derangement Sindromom, bi ta poteza lepo začinila dirko.

Remco veliki poraženec v bontonu. Namesto da bi se po dominiranju prvega tedna pojavil kot vodilni na tiskovni, pojasnil kaj in kako s covidom, se zahvalil organizatorjem in recimo rekel da se bo še vrnil, ter osvojil Giro. Tako pa potuhnjeno izgine z Gira, sramotno obnašanje njega in ekipe.

Badwolff ::

Kaj pa je bilo?

mikhaair ::

Samael ::

Članek v italijanščini za paywallom, ki še ad blockerja ne mara? :)
A lahko vsaj poveš, za kaj se gre - tako ali tako se ne bo nihče prelomil, da dobi dostop do random italijanskega članka o katerem ne ve ničesar.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Jazon ::

Vsi amfetaminski navdušenci v pajkicah, ki jih poznam, so člani izziva v 45 minutah iz Trbiža na Višarje.

Povzetek članka: V strahu pred masovnim desantom kolesarskih navdušencev (in e-mopedistov) na Višarje so gozdni karabinjerji iz Trbiža zaprli dostop za pešce, kolesarje in motoriste. Štango jim držita Oddelek za biotsko raznovrstnost in sklad FEC, ki je skrbnik gozda. Na drugi strani lokalna skupnost zahteva, da vlada v Furlaniji Julijski Krajini najde rešitev, ker jim onemogočanje dostopa zavira turizem.

V osnovi je težava v tem, da predmetna betonska gozdna cesta na Višarje ni v javni rabi in nima vpisane služnosti.

Po domače povedano: izkoristili so priliko, da prisilijo državo k prevzemu (odkupu) ceste na Višarje.

Zvezdica27 ::

rogliču si ti plačal operacijo rame v SLO, zakaj je ni plačal v MOnaku, samoplačniško (pa bi bil jaz tiho) - zdaj pa se zamisli o svojem junaku. Lahko bi bil živel v Nici, kjerkoli v Franciji, tam plačal davke, pa si je izbral davčno oazo. Legalno, ne pa legitimno. Namesto največju junak slo športa ima madež. V NBA recimo plačaš vse davke, kjer pač živiš, on pa si je izbral in to nemoralno, če mene vprašaš

Hvalabogu nismo v Uzbekistanu in imam lahko svoje mnenje. Temu se reče, ponovi za mano, svoboda govora, demokracija in tako naprej.

Aja, pa s svojim dokapitaliziranjem NKBM mu plačaš še keš za reklamo.

NIč zoper njega kot športnika, mnogo kot etičnega človeka.

Just sayin', lupčka vsem.

zz

Utk ::

Dvomim, da kater športnik čaka na operacijo v slovenskih zdravstvenih vrstah. Tudi če ga operirajo v Sloveniji gre ponavadi samoplačniško. Itak so pa vsaj 3x zavarovani za take stvari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Samael ::

Zvezdica27 je izjavil:

rogliču si ti plačal operacijo rame v SLO, zakaj je ni plačal v MOnaku, samoplačniško (pa bi bil jaz tiho)

Joj, Zvezdica no, a se že nehaš smešiti no. Čisto preveč si posiljen s tem :) Ker kateri vrhunski športnik nima zavarovano vse do nohta na mezincu. In ne, jaz ne plačujem njegovih zavarovalniških premij, ki najbrž presegajo mojo mesečno plačo. Pa tvoj penzijo tudi.
Toliko o tvoji "etiki", ki jo omenjaš, nimaš pa nobenega zadržka zlagati se, ko ti tako ustreza.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

globoko grlo ::

Pust'te zvezdico prgmah, ma prevec substanc v organizmu, pol pa zvezdice vid :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Badwolff ::

Zvezdica27 je izjavil:

rogliču si ti plačal operacijo rame v SLO, zakaj je ni plačal v MOnaku, samoplačniško (pa bi bil jaz tiho) - zdaj pa se zamisli o svojem junaku. Lahko bi bil živel v Nici, kjerkoli v Franciji, tam plačal davke, pa si je izbral davčno oazo. Legalno, ne pa legitimno. Namesto največju junak slo športa ima madež. V NBA recimo plačaš vse davke, kjer pač živiš, on pa si je izbral in to nemoralno, če mene vprašaš

Hvalabogu nismo v Uzbekistanu in imam lahko svoje mnenje. Temu se reče, ponovi za mano, svoboda govora, demokracija in tako naprej.

Aja, pa s svojim dokapitaliziranjem NKBM mu plačaš še keš za reklamo.

NIč zoper njega kot športnika, mnogo kot etičnega človeka.

Just sayin', lupčka vsem.

zz


Prvič, kako veš, da ni bilo samoplačniško?

Drugič, v nba plačaš davke glede na to, kje igraš, polovico domačih, ostalo pa v vsakem mestu posebej.

GupeM ::

Badwolff je izjavil:

Drugič, v nba plačaš davke glede na to, kje igraš, polovico domačih, ostalo pa v vsakem mestu posebej.

Od kod ti pa to? Plačaš tam, kjer ima klub sedež. A misliš, da so samo za tekme plačani?

Samael ::

Badwolff je izjavil:

Drugič, v nba plačaš davke glede na to, kje igraš, polovico domačih, ostalo pa v vsakem mestu posebej.

To pa prvič slišim in mi zveni kar malce neverjetno.
Vem, da plačujejo dva davka, zveznega (torej na ravni združenih držav) in pa še davek na dohodek na ravni zvezne države, ki pa med zveznimi državami precej varira, recimo Texas spada v sedmerico zveznih držav, ki tega davka ne poznajo - tako da Dončič plača znatno manj davka, kot recimo LeBron v Kaliforniji.

Malo smo zašli s teme, temu Zvezdici vedno nekako uspe neko sranje narediti :)
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Badwolff ::

Iirc seveda.
Zvezni davek itak vsi plačajo enak, točno kam ni važno .
Razlika je v state ( oz jock?) davku. Texas ga recimo nima. Ampak to ne pomeni, da ma Dončić generalno 10% več kot Brumson, ker se obračunava po tekmah. 41 tekem doma (+ 4 v SA in Houstonu) so brez tega dvak. Se vedno pa placa davek za tekme v Kaliforniji, Ny in drugod. Brunson pa ravno obratno...

Samael ::

Zanimivo - sem pogooglal.

https://thehustle.co/why-athletes-and-s... (če koga zanima več)
Samael != Samuel

blink ::

Samael je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Drugič, v nba plačaš davke glede na to, kje igraš, polovico domačih, ostalo pa v vsakem mestu posebej.

To pa prvič slišim in mi zveni kar malce neverjetno.
Vem, da plačujejo dva davka, zveznega (torej na ravni združenih držav) in pa še davek na dohodek na ravni zvezne države, ki pa med zveznimi državami precej varira, recimo Texas spada v sedmerico zveznih držav, ki tega davka ne poznajo - tako da Dončič plača znatno manj davka, kot recimo LeBron v Kaliforniji.

Malo smo zašli s teme, temu Zvezdici vedno nekako uspe neko sranje narediti :)


Se vedno pa ostaja odprto vprasanje ali Zvezdica dobi psihicne popadke zgolj pri Roglicu ali tudi pri ostalih sportnikih v davcnih oazah? Mogoce bi bili dobro da razmisli o zdravljenju na psihiatriji v Polju.

Curve Ball ::

Zdravljenja ste imo potrebni predvsem tisti, ki vas zvezdicin komentarčej glede davkov stera v nesluteno stisko, da morate še par dni debatirati o tem...

kixs ::

Jumbo se umika iz sponzorstva:
https://siol.net/sportal/kolesarstvo/ju...

Samael ::

Zanimivo. To (verjetno) pomeni tudi nove barve dresov v bliznji prihodnosti oz. odvisno od barv novega sponzorja. Rumena je barva Jumbo trgovin.
Samael != Samuel

broken/link ::

to, da se Jumbo umika, je znano že nekaj časa. Odkar majo novga CEO-ja, ubistvu. Pa kolesarsko moštvo ni edino, Jumbo bo nasploh konkretno zmanjšali športna (in druga) sponzorstva.

GupeM ::

Jap, gre za kar staro novico.

https://nltimes.nl/2023/03/30/jumbo-sto...

tonttu ::

To je staro ze kaksne 3 mesece. So pa v teh treh mesecih podpisali oz. podaljsali kar nekaj pogodb s kolesarji, kar precej verjetno pomeni, da imajo ze novega sponzorja, ki bo verjetno dal zelo podobno kolicino denarja.

val46 ::

Eni taki ekipi kot je trenutno Jumbo Visma mislim da ne bo nobena težava dobiti novega vsaj toliko velikega sponzorja, kot je bil Jumbo do sedaj. Morda se tudi oni odločijo pogledat za kakšnega sponzorja izven Nizozemske. Dobimo še kakšno ekipo z imenom katere države iz zaliva? Poleg UAE in Bahraina? Mene osebno kar malo preseneča, da se v kolesarstvu ne vrti več denarja. Tako sponzorskega, kot iz nagradnih skladov. Če pomisliš da povprečna dirka traja nekje 4 do 6h, je to precej več časa za reklamo sponzorja, kot pa recimo ena košarkarska, nogometna ali kakšna podobna tekma. Govorim o najmanj 60ih dneh na leto ob vseh treh največjih dirkah, potem so tu še vsaj enih 7 enotedenskih dirk in pa 5 spomenikov. Pa še en kup enodnevnih dirk. Na leto to prinese od oka, cca 100 dni reklame po TV, ki traja povprečno recimo 5h vsaka taka dirka. Za "drobiž", če to preračunaš in primerjaš z recimo enimi 50 tekmami enega nogometnega "velikana". Sam da v kolesarstu gre toliko spoznorksega denarja, kot gre recimo denarja za samo enega top 25 igralca nogometa na leto. Ne me držat za besedo, ker dejanskih cifer ne poznam, ampak če samo primerjamo...Roglič je za zmago na Giru prejel slabih 290k€, plače pa ima na leto 2 miljona €. Tako plačo na leto ima predvidevam en čisto povprečen igralec nogometa ali košarke. In to morajo plačati sponzorji. Torej, v kolesarstvu je reklame ogromne za "malo" denarja, tako da se kar čudim, da ni večjih, bolj prepoznavnih blagovnih znamk v kolesarstvu.

Tle recimo naj bi bli vsi vsaj malo "podkovani" v zvezi s kolesarstvom, pa verjamem da vas/nas večina ne ve, s čim se recimo ukvarja eno podjetje Grupama FDJ, DECEUNINCK, SOUDAL QUICK-STEP, INTERMARCHÉ – CIRCUS – WANTY in podobne. Če bi recimo jim na dresih pisalo kaj pa vem Nike, Coca-Cola, Microsoft ali kaj podobnega, bi vsi vedeli. Denarja pa tem tako in tako ne manjka, tako da mi res ni jasno, kako da ena od teh "težkokategornih" firm ne zagrabi tega in se poda tudi v kolesarstvo.

Zimonem ::

Saj sponzorji se konstantno menjajo. Vpliva pa na moč ekipe. Murdochov sky je imel praktično neomejen proračun, ker je štartal ekipo z namenom , da Britanci osvojijo tdf. Ni pa pretirano dobro plačan šport to se pa strinjam.

LeQuack ::

Quack !

Samael ::

Se je že začelo. Štefan se je polomil in ga ne bo na Tour. Ta ima pa tudi smolo ...
Prva zamenjava pri TJV je Kelderman, ki pa v gorah verjetno ni na ravni Kruijswijka.
(verjetno pravim zato, ker Štefana zadnja leta nismo kaj dosti videli in ne vemo koliko mu je ostalo)
Samael != Samuel

mikhaair ::

Baje da je sedaj Roglič prva rezerva.

Samael ::

Ja, zato sem objavil, ker bi to znalo premešati karte.
Sam imam precej mešane občutke okoli tega. Kot co-kapetan da, ne želim ga pa v vlogi super-domestique ... in mi je v tem primeri ljubše, da nadaljuje kot je začrtano, torej Suisse in Vuelta.
Samael != Samuel

tonttu ::

Upam da je vsem jasno da nekdo kot je Roglic ne bo sel na nobeno dirko kot domestique... niti ce bi sel ne vem kam recimo na Roubaix. Lahko gre brez da je kapetan ampak delati mu pa za nikogar ne bo treba. In tudi ce bi slucajno sel na Tour (po moje je verjetnost za to minimalna), bo sel ali kot kapetan ali pa kot solo, sigurno pa ne kot domestique. Nekdo z aktualno paleto njegovih rezultatov (ne s temi rezultati izpred 10 let, pa verjetno celo takrat) pac ni domestique, tudi ce je sam bog v ekipi.

PacificBlue ::

Sem siguren, da ne bo sel na Tour.
Kako je pa kaj s Tratnikom?
I’m out.
:3
««
49 / 94
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Olimpijske igre Francija 2024 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šport
21910272 (3109) Hypathia
»

Doping v vrhunskem športu

Oddelek: Loža
434081 (1773) nokken
»

Tour de France 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5411329 (9031) harvey
»

tour de france

Oddelek: Loža
333570 (2861) IČA

Več podobnih tem