» »

Odpoved VS odpustitev

Odpoved VS odpustitev

«
1
2

Zvitor ::

Pozdravljeni,

na splošno me zanim, kaj je bolje, dati odpoved ali biti odpuščen? Če so odpuščen, ali lahko to podjetje na kakšen način uporabi negativno, v smislu da ti lahko škoduje v naprej, pri iskanju dela v drugem podjetju?

Hvala.

vostok_1 ::

Dati odpoved je načeloma boljše.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

SimplyMiha ::

Če daš odpoved, se lahko za denarno nadomestilo samo obrišeš pod nosom.

joze67 ::

Če te odpustijo iz poslovnih razlogov, ti bo težko kdo očital, da je s tabo kaj narobe (ok, če si sam kriv za poslovne razloge...:)). Če te odpustijo iz krivdnih razlogov/disciplinskih razlogov, je nekoliko slabo - ampak če te novi delodajalec potrebuje, bo hitro razumel, da se tam z načinom dela (ki je seveda bistveno drugačen kot tu) nisi razumel. Še posebej, če tega ne boš razlagal užaljeno in na osebni ravni.

Načeloma bivši delodajalec nima veliko interesa, da bi ti škodoval pri tvoji nadaljnji poti - če le nista zapela kot dva amaterja na osebnem nivoju. V slednjem primeru je vse mogoče in spet ni hudo važno, ali si dal odpoved ali si bil odpuščen.

Povzetek: bolje je biti odpuščen, ker načeloma dobiš odpravnino :D

Zvitor ::

@ vostok_1 - lahko utemeljiš zakaj?

Hvala za mnenja. Mislim, da bom vseeno moral dati odpoved, ker me ne bodo odpustili, me preveč rabijo. Ne mislim pa delat nekih res slabih stvari samo zato, da bi me odpustili.

Ne morem več delati pod takimi pogoji kot so sedaj, ampak če to omenim vedno prileti na gluha ušesa. Tudi delo mi ni več zanimivo in odnosi s sodelavci in nadrejenimi so slabi.

korenje3 ::

če te odpusti ti mora po zakonu plačevat še neki časa neko nadomestilo. če daš odpoved potem ne dobiš nič.

in kaj je tako hudega v tvojem podjetju?
če kaj ni skladno z zakonom lahko delo preprosto odkloniš. tudi nisi dolžan delat stvari ki niso po pogodbi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

BivšiUser2 ::

Zvitor je izjavil:

@ vostok_1 - lahko utemeljiš zakaj?

Ne morem več delati pod takimi pogoji kot so sedaj, ampak če to omenim vedno prileti na gluha ušesa. Tudi delo mi ni več zanimivo in odnosi s sodelavci in nadrejenimi so slabi.

Brez zagotovljenega novega šihta raje ne daj odpovedi.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Isotropic ::

korenje3 je izjavil:

če te odpusti ti mora po zakonu plačevat še neki časa neko nadomestilo. če daš odpoved potem ne dobiš nič.

to ti plačuje zavod, če ni krivdna odpoved, ne pa delodajalec.
bolj je problem, da če je iz poslovnih razlogov, ne morejo zaposliti novega za nekaj časa.

OP, odpoved daj samo, ko si najdeš nov šiht.

harmony ::

BivšiUser2 je izjavil:

Zvitor je izjavil:

@ vostok_1 - lahko utemeljiš zakaj?

Ne morem več delati pod takimi pogoji kot so sedaj, ampak če to omenim vedno prileti na gluha ušesa. Tudi delo mi ni več zanimivo in odnosi s sodelavci in nadrejenimi so slabi.

Brez zagotovljenega novega šihta raje ne daj odpovedi.

Zakaj ze? Jaz sem dal odpoved, ker se nisem pustil jebat v glavo. Siht pa dobil v dveh tednih. Tako, da...

Zvitor ::

Hvala vsem. Ne vem, če bom zdržal in uspel najti nov šiht dokler sem tu. Pomoje bom dal odpoved v jeseni in 6 mesecev samo počival ter si zdravil možgane...

harmony ::

Zvitor je izjavil:

Hvala vsem. Ne vem, če bom zdržal in uspel najti nov šiht dokler sem tu. Pomoje bom dal odpoved v jeseni in 6 mesecev samo počival ter si zdravil možgane...

Edino pametno. Tudi jaz sem podobno naredil, le da ni 6 mesecev ampak tri. Tako da septembra spet startat, medtem pa mozgane na paso.

ziga1990 ::

Zvitor je izjavil:

Hvala vsem. Ne vem, če bom zdržal in uspel najti nov šiht dokler sem tu. Pomoje bom dal odpoved v jeseni in 6 mesecev samo počival ter si zdravil možgane...


kje pa delaš?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

moose_man ::

Videl sem dva človeka, ki sta se v mesecih pred odhodom sprla s celim kupom ljudi. Od tega z marsikom povsem brez potrebe. Seveda ne vem, kako se počutiš, ampak svetoval bi sledeče.

Naredi vse, kar lahko, da ne boš udeležen v nobenih razprtijah na oddelku, če še nisi vpleten vanje. Če si vpleten vanje, daj drugim prav na vseh (ampak res vseh) frontah. Če je treba, ali pa tudi če ni zares treba in bi samo kdo rad to slišal, se opraviči (če je situacija takšna da terja kakšno opravičilo). Doma posveti nekaj časa temu, da se dobro pripraviš na to, kako reagirat v vseh tipih grdih situacij, ki te čakajo na jobu.

Šele nato izvedi ostale ukrepe. Službe ne zapustit, dokler ne najdeš nove. To pomeni, da se moraš spočit in umirit medtem ko še delaš na trenutnem šihtu. Tako da dopust + prilagodljivost na max. Kljub temu, da boš na koncu v vsakem primeru vesel, da si se znebil trenutne službe, bo po odhodu ostal lepši priokus, če jo boš zapustil miren in vesel.

Pa ne pravim ti, da upogni hrbtenico in vztrajaj v kolektivu še leta. Samo potrudi se, da tukaj pokrpaš odnose in obenem čimprej greš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: moose_man ()

korenje3 ::

načeloma je res da lahko dobiš delo v 2 tednih, če imaš bogato zgodovino izkušenj.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

SimplyMiha ::

Če si vpleten vanje, daj drugim prav na vseh (ampak res vseh) frontah.

To je škodljiv nasvet, kolikor gre za mobing oz. trpinčenje na delovnem mestu. Ne navsezadnje je prepovedan z zakonom o delovnih razmerjih, ki se kaznuje z zaporom do dveh, treh let (šikaniranje na delovnem mestu). Brezpogojna spravljivost samo opogumlja kršitelje ter jim omogoča nadaljnje trpinčenje drugih.

V tem primeru lahko podaš izredno odpoved, če si izkoristil vse pravne možnosti (prijava kršitev delodajalcu, nato prijava inšpektorju, nazadnje je možna izredna odpoved če v treh dneh ne odpravijo kršitev).

Če bi to naredil vsakdo, ki trpi mobing, bi ga že zdavnaj izkorenili. Tako pa dokler ljudje svetujejo, da potrpi, se to nadaljuje...

Zgodovina sprememb…

Matek ::

SimplyMiha je izjavil:

Če si vpleten vanje, daj drugim prav na vseh (ampak res vseh) frontah.

To je škodljiv nasvet, kolikor gre za mobing oz. trpinčenje na delovnem mestu. Ne navsezadnje je prepovedan z zakonom o delovnih razmerjih, ki se kaznuje z zaporom do dveh, treh let (šikaniranje na delovnem mestu). Brezpogojna spravljivost samo opogumlja kršitelje ter jim omogoča nadaljnje trpinčenje drugih.

V tem primeru lahko podaš izredno odpoved, če si izkoristil vse pravne možnosti (prijava kršitev delodajalcu, nato prijava inšpektorju, nazadnje je možna izredna odpoved če v treh dneh ne odpravijo kršitev).

Če bi to naredil vsakdo, ki trpi mobing, bi ga že zdavnaj izkorenili. Tako pa dokler ljudje svetujejo, da potrpi, se to nadaljuje...
Če gre res za mobing, imaš prav, ampak iz doslej napisanih postov tega ni moč razbrati. Če gre pa samo za željo zapustiti slabo delovno mesto, je pa moose_man podal čisto lep nasvet o profesionalnem obnašanju.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zvitor ::

Ne vem točno kaj je mobing, mislim da ni to kar imam jaz, tako da brez skrbi. :)

harmony ::

SimplyMiha je izjavil:

Če si vpleten vanje, daj drugim prav na vseh (ampak res vseh) frontah.

To je škodljiv nasvet, kolikor gre za mobing oz. trpinčenje na delovnem mestu. Ne navsezadnje je prepovedan z zakonom o delovnih razmerjih, ki se kaznuje z zaporom do dveh, treh let (šikaniranje na delovnem mestu). Brezpogojna spravljivost samo opogumlja kršitelje ter jim omogoča nadaljnje trpinčenje drugih.

V tem primeru lahko podaš izredno odpoved, če si izkoristil vse pravne možnosti (prijava kršitev delodajalcu, nato prijava inšpektorju, nazadnje je možna izredna odpoved če v treh dneh ne odpravijo kršitev).

Če bi to naredil vsakdo, ki trpi mobing, bi ga že zdavnaj izkorenili. Tako pa dokler ljudje svetujejo, da potrpi, se to nadaljuje...

Bravo! Sicer se je OP ze razjasnil, da ne gre za mobing, ampak vseeno, to je dobro razmisljanje.

Delodajalci si prevec dopuscajo. Resitev za mobing ni samo odpoved, namrec mobing na delovnem mestu te lahko tako potolce, da imas posledice se kar nekaj casa tudi, ce si se resil teh muk v firmi.
Kar pa opazam je to, da ljudje ki so bili sikanirani, postanejo na koncu krivci, namesto da so zrtve.

Invictus ::

Delojemalci preveč popuščajo.

Če ti šef teži, že na meji (ali čez) mobinga, ga steraš v 3PM. Kasneje mu zagroziš z batinami. Izven delovnega časa. Pač s primitivci ravnaš primitivno. To razumejo... Stopnjevanje do meje, kjer bo on popustil...

Kot IT delavec lahko vedno dobiš isto zanič službo (za dobro se je treba mal potrudit).

Če ste zafrustrirani, depresivni zaradi službe, morate več delat na sebi. V končni fazi je služba le služba...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Alien123 ::

Invictus je izjavil:

Delojemalci preveč popuščajo.

Če ti šef teži, že na meji (ali čez) mobinga, ga steraš v 3PM. Kasneje mu zagroziš z batinami. Izven delovnega časa. Pač s primitivci ravnaš primitivno. To razumejo... Stopnjevanje do meje, kjer bo on popustil...

Kot IT delavec lahko vedno dobiš isto zanič službo (za dobro se je treba mal potrudit).

Če ste zafrustrirani, depresivni zaradi službe, morate več delat na sebi. V končni fazi je služba le služba...


točno tak kot si napisal. Nihče mi ne bo psihičnega stresa na podlagi mobinga povzročal v službi, če ne mu lahko samo čeljust premaknem.
pa ne delam v IT-ju..

imagodei ::

BTW, "še enkrat več" je direktni prevod "once more" in se, vsaj meni, sliši zelo grdo. V slovenščini običajno zadostuje, če rečemo "še enkrat" ali pa "ponovno".

Vidim pa, da se je ta "še enkrat več" precej razpasel, tudi po knjigah in medijih.
- Hoc est qui sumus -

Zvitor ::

Mi lahko navedete kakšne pratične primere mobinga? Mogoče iz lastne kože? Gre bolj za občutke ali kako?

Glede "odpoved VS odpustitev" me zanima samo to, če kaj od tega slabše izgleda (meče slabo luč name) za mojega bodočega delodajalca? Kdo komu da komec in podobno me sploh ne zanima, to je biznis, ne pa razmerje M-Ž. Odpravnina me tudi ne zanima kaj preveč, ker jo za 3 leta dela tukaj pomoje ne bo kaj dosti.

Hvala.

MadMen ::

Zvitor je izjavil:

Mi lahko navedete kakšne pratične primere mobinga? Mogoče iz lastne kože? Gre bolj za občutke ali kako?

Glede "odpoved VS odpustitev" me zanima samo to, če kaj od tega slabše izgleda (meče slabo luč name) za mojega bodočega delodajalca? Kdo komu da komec in podobno me sploh ne zanima, to je biznis, ne pa razmerje M-Ž. Odpravnina me tudi ne zanima kaj preveč, ker jo za 3 leta dela tukaj pomoje ne bo kaj dosti.

Hvala.

Če si odpuščen iz krivdnih razlogov seveda meče slabo luč nate, predvsem če tvoje bodoče podjetje preverja reference in ugotovi to. Daj raje odpoved in začni z iskanjem nove službe(še boljše če narediš obratno, torej najdeš si novo službo in šele na to daš odpoved)

St235 ::

Zvitor je izjavil:

Mi lahko navedete kakšne pratične primere mobinga? Mogoče iz lastne kože? Gre bolj za občutke ali kako?

Glede "odpoved VS odpustitev" me zanima samo to, če kaj od tega slabše izgleda (meče slabo luč name) za mojega bodočega delodajalca? Kdo komu da komec in podobno me sploh ne zanima, to je biznis, ne pa razmerje M-Ž. Odpravnina me tudi ne zanima kaj preveč, ker jo za 3 leta dela tukaj pomoje ne bo kaj dosti.

Hvala.


Prebri poste Invictusa in Aliena, to kar onadva predlagata kot rešitev je tipičen primer trpinčenja na delovnem mestu - grožnja z fizičnim nasiljem. Delavec bi si kaj takega samo enkrat privoščil, pa bi naslednjih 10 let iskal službo s policijsko kartoteko.

Glede "odpoved VS odpustitev" me zanima samo to, če kaj od tega slabše izgleda (meče slabo luč name) za mojega bodočega delodajalca?

Bodoči delodajalec niti ne bo vedel kako je prišlo do prekinitve delovnega razmerja. Če pa bo preverjal reference pri prejšnjem delodajalcu, ga bo zanimalo predvsem kaj si bivši delodajalec misli o tebi.

Drugo pa je seveda, če boš brez službe ostal iz krvidnih razlogov, ker boš po nasvetu nekaterih veleumov na tem forumu grozil ljudem z fizičnim nasiljem ali ga celo izvajal. Potem se ti bo zataknilo tam, ko bo delodajalec hotel potrdilo o nekaznovanosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

moose_man ::

V primeru, ki ga opisujeta Invictus in Alien, bi naredil povsem isto stvar kot sem jo zapisal v svojem prejšnjem postu. Držal poker face, doma naredil vse kar bi lahko, da bi se pripravil na stresne situacije, obenem pa začel iskat novo službo in nato dal čimprej odpoved. V ekstremnih primerih bi pa dal takoj odpoved. V nobenem primeru pa se ne bi spuščal na kakršenkoli glup nivo. Ni vredno.

Kar se pa tiče glavne teme tega topica. Jaz ne vidim niti enega scenarija, po katerem bi ti odpustitev (kaj šele iz krivdnih razlogov!!!!!!) bolj koristila pri iskanju naslednje službe kot odpoved. Odpoved je veliko bolj normalen dogodek kot odpustitev. V zvezi s slednjo sem pri ljudeh zaznal tudi kar veliko predsodkov. Saj verjetno je že vsak izmed nas čul kak stavek v stilu "sej če so ga odpustili že ni bil tolk dober", ki je lahko seveda upravičen ali pa tudi ne.

Alien123 ::

Nwm kako ste lahko tak posrani pred šefi.. isto je človek kot ti. Jaz grem po načelu če lahko jaz tebe spoštujem, pol lahko tudi ti mene, če pa tega ni pa je pač kar je.. a doma ste pred svojimi puncami/ženami tudi tako ustrežljivi ali ste doma zajebani, pred šefom pa kužeki? :D
Pol vam že enim paše da vas mantretirajo vsaki dan s podjebavanjem itd

IL_DIAVOLO ::

Taki najbolj glasni v sluzbi so najvecji kuzeki doma.

Okapi ::

Odpoved je veliko bolj normalen dogodek kot odpustitev. V zvezi s slednjo sem pri ljudeh zaznal tudi kar veliko predsodkov. Saj verjetno je že vsak izmed nas čul kak stavek v stilu "sej če so ga odpustili že ni bil tolk dober", ki je lahko seveda upravičen ali pa tudi ne.
Odpoved je normalen dogodek, ko si že našel novo službo. Če daš odpoved, potem pa šele začneš iskati službo, pa je to lahko za bodočega delodajalca znak, da nisi zanesljiv. Ravno te bo dobro uvedel v delo, pa se boš spomnil, da ti nekaj ne paše, in boš dal odpoved. Takih nihče noče.

Če si odpuščen, ker je šla firma v stečaj, ti ne bo nihče nič zameril.

moose_man ::

Okapi je izjavil:

Odpoved je veliko bolj normalen dogodek kot odpustitev. V zvezi s slednjo sem pri ljudeh zaznal tudi kar veliko predsodkov. Saj verjetno je že vsak izmed nas čul kak stavek v stilu "sej če so ga odpustili že ni bil tolk dober", ki je lahko seveda upravičen ali pa tudi ne.
Odpoved je normalen dogodek, ko si že našel novo službo. Če daš odpoved, potem pa šele začneš iskati službo, pa je to lahko za bodočega delodajalca znak, da nisi zanesljiv. Ravno te bo dobro uvedel v delo, pa se boš spomnil, da ti nekaj ne paše, in boš dal odpoved. Takih nihče noče.

Če si odpuščen, ker je šla firma v stečaj, ti ne bo nihče nič zameril.


Ti dam cisto prav.

No, edino glede tega ali je to res znak nezanesljivosti ne vem ... 6 jobov v dveh letih z dvomesecnimi premori zgleda vsekakor sumljivo na CVju, ampak 2 joba v 10ih z dvema dvomesecnima premoroma pa pomoje ne. No, na lastne oči sem sicer videl, kako ljudje pri branju CVjev prihajajo da raznih zaključkov, marsikdaj zelo čudnih ... tako da je vse mogoče.

BivšiUser2 ::

harmony je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Zvitor je izjavil:

@ vostok_1 - lahko utemeljiš zakaj?

Ne morem več delati pod takimi pogoji kot so sedaj, ampak če to omenim vedno prileti na gluha ušesa. Tudi delo mi ni več zanimivo in odnosi s sodelavci in nadrejenimi so slabi.

Brez zagotovljenega novega šihta raje ne daj odpovedi.

Zakaj ze? Jaz sem dal odpoved, ker se nisem pustil jebat v glavo. Siht pa dobil v dveh tednih. Tako, da...

Za vsak slučaj. Raje sem naslednji dan na novem šihtu, kot pa na zavodu.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

harmony ::

Delodajalec preverja to, delodajalca zanima to. Ma mars u kurac s temi delodajalci. Kot da so delodajalci perfektni. Pa jebemu mater, sej ne govorimo tle o gugl podjetju, kjer bi mogoce se drek pojedel, da bi prisel not.

Ce ti delas nekje pet let in das odpoved in zacnes iskat job, si samo dokazal delodajalcu, da imas muda in da si sposoben, saj se ponavadi nesposobnjakovici in nesamozavestni bojijo zapustit job oziroma se bojijo odpovedi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

vostok_1 ::

Marsikateri delodajalec se tudi nima kaj veliko oglašat. Ker delavcem plačujejo bolj mizerno, pričakujejo pa nemški standard opravljanja dela.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Phantomeye ::

Kaj pa če ti v službi rečejo (ne gre zame, ampak me firbec), da ti čez pol leta ne bodo podaljšal pogodbe, odpovednega roka (npr. 3 mesece) pa ti nočejo skrajšat, ker te do takrat rabijo (recimo, da dobiš ponudbo za službo, ki je nate pripravljena čaka npr. 1 mesec).

Kaj človeku preprečuje, da preprosto ne bojkotira dela? Pač hodi na šiht, ampak nič ne dela?

moose_man ::

V tem primeru pač iščeš job, ki ga boš lahko začel takrat ko poteče odpovedni rok in normalno oddelaš do konca. Ni mi pa niti najmanj jasno zakaj bi moral v tem obdobju igrat frajerja in z nedelom v službi, za katero si plačan, izdat svojo osebno integriteto, zamočit odnose ... skratka izdat tisto, na čemer bi moral človek delat celo življenje.

Če ti višji cilji niso toliko pomembni, pa ostaneta vsaj dve škodljivi posledici takšnega početja. Prva je ta, da ti bo delodajalec v prihodnosti dal negativno referenco. Druga je ta, da se v tednih po odpovedi ne bo dalo naknadno izpogajati krajšega odpovednega roka.

St235 ::

Phantomeye je izjavil:

Kaj pa če ti v službi rečejo (ne gre zame, ampak me firbec), da ti čez pol leta ne bodo podaljšal pogodbe, odpovednega roka (npr. 3 mesece) pa ti nočejo skrajšat, ker te do takrat rabijo (recimo, da dobiš ponudbo za službo, ki je nate pripravljena čaka npr. 1 mesec).

Kaj človeku preprečuje, da preprosto ne bojkotira dela? Pač hodi na šiht, ampak nič ne dela?


To da ni pomilovanja vrednen nicvrednez, ki spostuje dogovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Phantomeye ::

moose_man je izjavil:

V tem primeru pač iščeš job, ki ga boš lahko začel takrat ko poteče odpovedni rok in normalno oddelaš do konca. Ni mi pa niti najmanj jasno zakaj bi moral v tem obdobju igrat frajerja in z nedelom v službi, za katero si plačan, izdat svojo osebno integriteto, zamočit odnose ... skratka izdat tisto, na čemer bi moral človek delat celo življenje.

Če ti višji cilji niso toliko pomembni, pa ostaneta vsaj dve škodljivi posledici takšnega početja. Prva je ta, da ti bo delodajalec v prihodnosti dal negativno referenco. Druga je ta, da se v tednih po odpovedi ne bo dalo naknadno izpogajati krajšega odpovednega roka.


Npr. primer je osnovan na situaciji, kjer je šefica imela osebne razloge zakaj ni želela skrajšati odpovednega roka. S poslovnega vidika, bi lahko hitro dobila zamenjavo. V enem mesecu.

St235 ::

Phantomeye je izjavil:

moose_man je izjavil:

V tem primeru pač iščeš job, ki ga boš lahko začel takrat ko poteče odpovedni rok in normalno oddelaš do konca. Ni mi pa niti najmanj jasno zakaj bi moral v tem obdobju igrat frajerja in z nedelom v službi, za katero si plačan, izdat svojo osebno integriteto, zamočit odnose ... skratka izdat tisto, na čemer bi moral človek delat celo življenje.

Če ti višji cilji niso toliko pomembni, pa ostaneta vsaj dve škodljivi posledici takšnega početja. Prva je ta, da ti bo delodajalec v prihodnosti dal negativno referenco. Druga je ta, da se v tednih po odpovedi ne bo dalo naknadno izpogajati krajšega odpovednega roka.


Npr. primer je osnovan na situaciji, kjer je šefica imela osebne razloge zakaj ni želela skrajšati odpovednega roka. S poslovnega vidika, bi lahko hitro dobila zamenjavo. V enem mesecu.


A si podpisal pogodbo? Zakaj tocno je nisi dolzen spostovat? Tolk o tem, da so delodajalci barabe.

Phantomeye ::

St235 je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

moose_man je izjavil:

V tem primeru pač iščeš job, ki ga boš lahko začel takrat ko poteče odpovedni rok in normalno oddelaš do konca. Ni mi pa niti najmanj jasno zakaj bi moral v tem obdobju igrat frajerja in z nedelom v službi, za katero si plačan, izdat svojo osebno integriteto, zamočit odnose ... skratka izdat tisto, na čemer bi moral človek delat celo življenje.

Če ti višji cilji niso toliko pomembni, pa ostaneta vsaj dve škodljivi posledici takšnega početja. Prva je ta, da ti bo delodajalec v prihodnosti dal negativno referenco. Druga je ta, da se v tednih po odpovedi ne bo dalo naknadno izpogajati krajšega odpovednega roka.


Npr. primer je osnovan na situaciji, kjer je šefica imela osebne razloge zakaj ni želela skrajšati odpovednega roka. S poslovnega vidika, bi lahko hitro dobila zamenjavo. V enem mesecu.


A si podpisal pogodbo? Zakaj tocno je nisi dolzen spostovat? Tolk o tem, da so delodajalci barabe.


jst sm zgolj "zunanji" opazovalec, ne vpletena oseba.-

St235 ::

Vprasanja so enaka. Ce clovek podpise pogodbo jo je dolzan spostovat. As simple as that.

Invictus ::

Phantomeye je izjavil:

Kaj pa če ti v službi rečejo (ne gre zame, ampak me firbec), da ti čez pol leta ne bodo podaljšal pogodbe, odpovednega roka (npr. 3 mesece) pa ti nočejo skrajšat, ker te do takrat rabijo (recimo, da dobiš ponudbo za službo, ki je nate pripravljena čaka npr. 1 mesec).

Kaj človeku preprečuje, da preprosto ne bojkotira dela? Pač hodi na šiht, ampak nič ne dela?

Če ti ne podaljšajo pogodbe, potem nimaš odpovednega roka ;).

Z datumom, ko je konec pogodbe preprosto vrneš ves inventar, ki si ga dobil, vzameš potrdilo, da jim nisi nič dolžan in greš v novo službo, ki si si jo našel v zadnje pol leta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

A si prebral kaj je napisal? Človek ve da mu čez pol leta ne bodo podaljšali pogodbe in bi rad prej prekinil pogodbo, ker ima drugo ponudbo.

Invictus ::

Potem naj pa da odpoved, in naj ne jamra tukaj... Ker čas teče. Če druga firma ne more počakati 3 mesece, jebi ga... Očitno špekulirajo.

Ni pa pametno iti kar v drugo firmo, mimo vseh papirjev, ker te lahko prejšnje podjetje toži za poslovno škodo...

Saj so zadeve okoli prekinitve kolektivne pogodbe jasne... Ali pa očitno nekaterim ne...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BCSman ::

Kateri papir dobis, ko das odpoved pri pogodbi za nedolocen cas? Oziroma kako zavod za zaposlovanje preveri ali si sam dal odpoved ali si bil odpuscen?

St235 ::

Zavod bo zahteval pisno dokazilo o razlogu prekinitvenega razmerja, preverili bodo pa tudi na ZZZS kaj je bilo prilozeno M2 obrazcu ob odjavi.

BCSman ::

Torej vsak dobi nek papir od delodajalca, kjer pise tudi razlog prenehanja pogodbe? Ce je bilo delo v tujini druga tocka odpade, ker ni nujno da se je karkoli odjavljalo v Slo.

St235 ::

Ce je bila pogodba sklenjena pisno potem mora obstajat tudi pisna prekinitev lete. Zavod za zaposlovanje bo zahteval da dokazes kako je prislo do prekinitve, ce bos zelel uveljavljat pravice, ki so pogojene z nacinom prekinitve.

Baja ::

Zvitor je izjavil:

Hvala za mnenja. Mislim, da bom vseeno moral dati odpoved, ker me ne bodo odpustili, me preveč rabijo. Ne mislim pa delat nekih res slabih stvari samo zato, da bi me odpustili.

Ne morem več delati pod takimi pogoji kot so sedaj, ampak če to omenim vedno prileti na gluha ušesa. Tudi delo mi ni več zanimivo in odnosi s sodelavci in nadrejenimi so slabi.


Lani sem bil v podobni situaciji. eno jutro mi je do***dlo, sem napisal odpoved in šel do šefa. odpovedi ni hotel sprejeti, smo pa tako prišli do nekega kompromisa in stvari so se uredile. res pa je da visi nad njimi bianco odpoved, v primeru da zaidejo na stara pota. takrat dokončna.

sicer ne vem če ti to kaj pomaga, ker praviš da ti delo ni zanimivo. pa vseeno, če te tako rabijo, mogoče najdejo kaj zanimivega za tebe.

krepki ::

Ne vem ti dvomesečni ali tromesečni odpovedni roki so predolgi,tudi,če ti najdeš novo službo te skoraj noben ne bo čakal dva tri mesece.
So pa tudi podjetja,ki to izkoriščajo,recimo sem že dve leti v eni firmi,ko sem začel je vse potekalo normalno 8 urni delovnik kakšna nadura in to je bili to,lepo umirjeno delo,to je trajalo kakšno leto.

Nato so trije delavci dali odpoved ,ne naenkrat,odpovedni rok dva meseca ampak za čuda v tem času odpovednega roka ni prišel noben novi delavec,da bi se uvajal za to delovno mesto in tako je bilo pri vseh treh delavcih.

Posledično se je zgodilo,da smo ostali postali preobremenjeni,kar naprej od nas zahtevajo delat po preteku delovnega časa,prej redko kdaj zdaj vsak teden,delat moramo več z majn ljudi.Dobit dopust je problem itd.
Plača seveda minimalna.

V bistvu ne vidim poante v odpovednem roku,če se v tem času ne zaposli nova oseba,potem je to zajebavanje delodajalca,ki bi ti lahko napisal odpoved z poslovnih razlogov in ti bi naslednji dan lahko bil zaposlen pri novem delodajalcu.

xardas ::

krepki je izjavil:

Ne vem ti dvomesečni ali tromesečni odpovedni roki so predolgi


A ni maksimalni odpovedni, zakonsko določen, rok 2 meseca?

krenpac ::

Kaj pa v primeru, ko te delodajalec sili v s.p. (takšnih je danes precej), lahko greš iz danes na jutri ali te tudi v tem primeru lahko kaj zajebava? Pač nisi hotel dati za nedoločen čas, ne za določenga... sam da se lahk delavca znebiš ko ti ne paše, enako lahko stori tudi delavec? Iz danes na jutri? Če je tko, bi blo to super, da dobijo takšni delodajalci še kakšno porcijo nazaj.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Korektno podati odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612574 (10222) FrRoSt
»

Odpoved - Kaj moram vedeti?

Oddelek: Loža
2211445 (9692) mojca
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334507 (32214) AndrejO
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320074 (17752) Invictus

Več podobnih tem